Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

DirectX 10 - nadzieja dla graczy, czy totalna porażka?

102 postów w tym temacie

Cóz w Cd-action był artykuł dotyczący DX 10 (za chwile rzuca się na mnie antyfanie: " buuu ty czytasz tego szmatławca:) na poczatku nie byłem przekonanny do niego ale moje zdanie zmieniło się po obejrzeniu screnny porównujących DX9 do DX10. Takich pieknych krajobrazów z gier to jeszcze nie widziałem !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buuu ty czytasz tego szmatławca? xD

A tak na serio to niby skąd wiąłem pomysł na ten temat xD

A co do DX10 to mimo polepszenia grafiki, to przecież nie ma tutaj jakiejś większej rewolucji. Zobaczcie ile zmian przyniósł choćby DX9...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na Komputroniku składam sobie nowy komputer. Wszystko już robię pod Vistę. Niektórzy maja marną wiedzę na temat cen kart pod DX10. Sama Vista (PL - HB) kosztuje 320 zł - OEM oczywiście ;\, a karta graficzna GF 8500 GT 512 ram PS 4.0, kupuję za 400 złotych. Czy to jest dużo za taki sprzęt? Za niedługo większość gier będzie wymagała dx10 i wtedy większość ludzi nie będzie przygotowana. Ja wolę profilaktycznie kupić już komputer pod DX10 :)
Za niedługo również ceny jeszcze bardziej spadną, więc nie ma co się martwić na zapas.

ps. Aha do tego GF 8500 dostanę gratis Ghost Recon :] i jeszcze jakąś tam grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ten GF wymięka przy wyświetlaniu obrazu DX10. Do DX9 jest dobry, ale nic ponad to.
Jak na razie tylko 8800 oferuje jako taką wydajność przy DX10, reszta to chwyt marketingowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 14:40, Arclight napisał:

Ale ten GF wymięka przy wyświetlaniu obrazu DX10. Do DX9 jest dobry, ale nic ponad to.
Jak na razie tylko 8800 oferuje jako taką wydajność przy DX10, reszta to chwyt marketingowy.


Tak mówisz? hm... Czyli radzisz się zastanowić nad kupnem? A Radek HD 2900 XT?
Kurcze, to czemu oni ludzi w bambuko robią? :\
DX jest moim zdaniem jeszcze na wczesnym etapie rozwoju i na jego całkowite możliwości musimy jednak poczekać. Nie mniej muszę sklecić komputer i chcę jaką kartę obsługującą DX 10. Chyba wezmę tego GF, potem się najwyżej wymieni :) - a co, jak szaleć to szaleć! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radek ma problemy ze sterami, ale generalnie sobie radzi. Ludzi robią w bambuko, bo nie brakuje "jeleni", którzy muszą mieć DX10 za wszelką cenę (bez urazy).

Popytaj jeszcze w temacie o kartach graficznych, ale jak dla mnie lepiej kupić coś z serii 79xx bądź Radków, a potem zmienić na coś dobrego w DX10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 14:50, Arclight napisał:

Radek ma problemy ze sterami, ale generalnie sobie radzi. Ludzi robią w bambuko, bo nie brakuje
"jeleni", którzy muszą mieć DX10 za wszelką cenę (bez urazy).

Popytaj jeszcze w temacie o kartach graficznych, ale jak dla mnie lepiej kupić coś z serii
79xx bądź Radków, a potem zmienić na coś dobrego w DX10.


masz rację lepiej teraz kupić taniego 7XXX , a za rok kupisz tanią karte z DX10 :)
zreszta karty z serii 8800 nie są drogie, ja swojego GF 8800GTS 320mb kupilem za 910 zł :) o 30 zł drozej od Asusa 8600 GTS ! co uwazam za udany zakup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie wiem po co komu nowy Direct...zgadzam się z Tobą i jak wyjdzie ten Direct to chyba też się przerzucę na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie :) Wiadomość za strony CDA

No po prostu przezabawne... Jeżeli wywaliłeś ciężką kasę na nową kartę zgodną z DX10, zapewne ucieszy cię wiadomość, że nie będzie ona kompatybilna z nowym DX10.1.

Nowy DirectX dostępny będzie w Service Packu 1 do Visty i wymagać będzie całkiem nowych kart graficznych. Na całe szczęście nowa wersje nie dodaje właściwie niczego, co potrzebne byłoby czy to graczom, czy to twórcom gier. Ciężko zrozumieć ten krok Microsoftu, zważywszy fakt, że nie ukazała się jeszcze ani jedna gra, która udowodniłaby, że DX10 w ogóle jest potrzebny...


Na szczęście nie mam karty z DX10, ale co o tym mają myśleć ich posiadacze? Konieczność wymieniania GF8800GTS dla kilku nowych efektów cząsteczkowych (jeśli w ogóle się pojawią...)? Microsoft naprawdę przesadza i jeśli nie narodzi mu się godny konkurent (nowy system operacyjny), to chyba powoli możemy się do takich zagrywek przyzwyczaić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli, wnioskując z waszych wypowiedzi - to GeForce 8600GT radzi sobie wspaniale z Dx9 (czy obsługuje 100%?).
Chociaż jeszcze można by kupić nowego Radka, chociaż trzeba byłoby poczekać na dobre sterowniki ;P (chociaż z GeForce''m to Dx10 jest przereklamowany...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 11:22, Lesz3yk napisał:

No i fajnie :) Wiadomość za strony CDA

No po prostu przezabawne... Jeżeli wywaliłeś ciężką kasę na nową kartę zgodną z DX10, zapewne
ucieszy cię wiadomość, że nie będzie ona kompatybilna z nowym DX10.1.

Nowy DirectX dostępny będzie w Service Packu 1 do Visty i wymagać będzie całkiem nowych kart
graficznych. Na całe szczęście nowa wersje nie dodaje właściwie niczego, co potrzebne byłoby
czy to graczom, czy to twórcom gier. Ciężko zrozumieć ten krok Microsoftu, zważywszy fakt,
że nie ukazała się jeszcze ani jedna gra, która udowodniłaby, że DX10 w ogóle jest potrzebny...


Na szczęście nie mam karty z DX10, ale co o tym mają myśleć ich posiadacze? Konieczność wymieniania
GF8800GTS dla kilku nowych efektów cząsteczkowych (jeśli w ogóle się pojawią...)? Microsoft
naprawdę przesadza i jeśli nie narodzi mu się godny konkurent (nowy system operacyjny), to
chyba powoli możemy się do takich zagrywek przyzwyczaić...


Najnowsza wiadomość z CDAction.pl

http://www.cdaction.pl/?strona=newsy&newsid=3739


"Na szczęście news o tym, że nadchodzący DX10.1 nie będzie kompatybilny z najnowszymi kartami zgodnymi z DX10 okazał się nieprawdą.

Sprawę wyjaśnił przedstawiciel Microsoftu: ''DX10.1 całkowicie wspiera sprzęt pod DX10. Nie usunęliśmy zgodności z obecnym sprzętem. (...) Jest to generalnie uaktualnienie do DX10, które rozszerza odrobinę funkcjonalność sprzętu''. Ufff...
"


ALLELUJA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 10:34, Bluray napisał:

"Na szczęście news o tym, że nadchodzący DX10.1 nie będzie kompatybilny z najnowszymi kartami
zgodnymi z DX10 okazał się nieprawdą.

Sprawę wyjaśnił przedstawiciel Microsoftu: ''DX10.1 całkowicie wspiera sprzęt pod DX10. Nie
usunęliśmy zgodności z obecnym sprzętem. (...) Jest to generalnie uaktualnienie do DX10, które
rozszerza odrobinę funkcjonalność sprzętu''. Ufff...
"


ALLELUJA!

A po co założyłeś nowy temat z tym newsem?

Co do DirectX 10, sprawdzi się dopiero za 3 lata, lub więcej, teraz to nieporozumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. DX10.x będzie wymagany przez gry jako minimum dopiero za 2-3 lata. A i to nie jest pewne. Musiałby przecież najpierw wyjść następca Visty oraz karty dwukrotnie wydajniejsze niż 8800 Ultra - za cenę około 400-700 zł czyli w segmencie ekonomicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 14:34, greg_f napisał:

Właśnie na Komputroniku składam sobie nowy komputer. Wszystko już robię pod Vistę. Niektórzy
maja marną wiedzę na temat cen kart pod DX10. Sama Vista (PL - HB) kosztuje 320 zł - OEM oczywiście
;\, a karta graficzna GF 8500 GT 512 ram PS 4.0, kupuję za 400 złotych. Czy to jest dużo za
taki sprzęt? Za niedługo większość gier będzie wymagała dx10 i wtedy większość ludzi nie będzie
przygotowana. Ja wolę profilaktycznie kupić już komputer pod DX10 :)
Za niedługo również ceny jeszcze bardziej spadną, więc nie ma co się martwić na zapas.

ps. Aha do tego GF 8500 dostanę gratis Ghost Recon :] i jeszcze jakąś tam grę.


Gdzie ty składasz PC-ta? 320 zł za HP?? Za 318 jest Home Premium!
A 8500GT to złom - zdarza się, że i 7600GS lub GT go wyprzedza!
Lepiej napisz, ile możesz wydać kasy na sprzęt, to ktoś ci doradzi coś normalnego, a nie taki szmatławiec jak 8500GT!
PS spójrz np. na sklep www.gral.pl - taniej o jakieś 15% w stosunku do komputronika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 22:41, Gol Galad napisał:

Czyli, wnioskując z waszych wypowiedzi - to GeForce 8600GT radzi sobie wspaniale z Dx9 (czy
obsługuje 100%?).
Chociaż jeszcze można by kupić nowego Radka, chociaż trzeba byłoby poczekać na dobre sterowniki
;P (chociaż z GeForce''m to Dx10 jest przereklamowany...).


Akurat nie powiedziałbym, że 8600GT wspaniale radzi sobie z DX 9 - karty z serii 7900GS lub X1950GT okazują się czasem nawet o 60% wydajniejsze (o 40-50% w stosunku do 8600GTS''a)!
PS Nowe Radeon''y też nie są lepsze - nieszczególnie lubią wygładzania krawędzi, ale w tańszych kartach i tak nikt tego nie włącza...
Obecnie średnią półkę cenową możemy nazwać wydajnościowym krokiem wstecz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 11:14, Olamagato napisał:

Dokładnie. DX10.x będzie wymagany przez gry jako minimum dopiero za 2-3 lata. A i to nie jest
pewne. Musiałby przecież najpierw wyjść następca Visty oraz karty dwukrotnie wydajniejsze niż
8800 Ultra - za cenę około 400-700 zł czyli w segmencie ekonomicznym.


Osobiście sądzę, że jednak szybciej - naprawdę niewiele (ok. pół roku) po premierze DX 9.0c zaczęły pojawiać się pierwsze gry pod niego. Dlaczego tym razem miałoby być inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować