Zaloguj się, aby obserwować  
juke

Nowy PLAY w sprzedaży

1962 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2007 o 00:36, rob006 napisał:

/mega ciach!!!/


Sorry, ale wg. mnie kupowanie czasopisma i budowanie sobie opinii na jego temat na podstawie opinii innych to kompletna głupota... Naprawdę sądzisz, że dla opinii innych wydawałbym 15 zł. miesięcznie? CDA kupuję bo podoba się MNIE. I choćby panowała powszechna opinia, że "CDA jest be, dla lamerów itd." to i tak bym je kupował. Taka jest prawda, ludziom widać bardziej przypada do gustu CDA, nie PLAY.

I taki mały wniosek na koniec:

Rob/DeuS, choćbyś nie wiem jak bardzo starał się udowodnić DeuS''owi/Robowi, że PLAY/CDA jest lepszym czasopismem od CDA/PLAYa i tak Ci się to nie uda :P ( niepotrzebne skreślić ).

Pozdrawiam,

DeuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 09:20, xDeuSx napisał:

Sorry, ale wg. mnie kupowanie czasopisma i budowanie sobie opinii na jego temat na podstawie
opinii innych to kompletna głupota...

I jesteś pewien, że tak nie robisz? Jeśli przed człowiekiem postawimy 2 łyżeczki tego samego cukru, i powiemy, że jeden jest słodszy, to większość osób stwierdzi, że faktycznie - ten cukier jest słodszy od drugiego. A to przecież ten sam cukier! Ludzie podświadomie ulegają takim sugestiom. Najczęściej kupuje się reklamowane produkty, bo zwykle nie ma się czasu samemu testować wszystkiego, więc kupuje się znane. Jesli ktoś widzi jakiś certyfikat na reklamowanym produkcie od razu wydaje mu się, że jest lepszy. A to jest nic nieznacząca naklejka, która wymyślona została tylko na potrzeby reklamy. Ludzie często polegają na opinii innych i nie zawsze wychodzi im to na dobre. Podobnie może być z CDA - ludzie kupują, "no bo to przecież największe czasopismo na rynku, a skoro tak wiele osób je kupuje, to na pewno musi coś w tym być". I CDA ma kolejnych klientów, którzy polegają na opinii i sugestii innych. I choć CDA może stawać się coraz gorsze, to klientów będzie miało coraz więcej, bo "jest przecież największym czasopismem na rynku, a ilość oznacza jakość"... I prędzej niż w PLAYu, to tu mamy błędne koło. I fakt, że tobie najbardziej podoba się właśnie CDA może być właśnie pochodną powszechnej opinii o tym piśmie.

Dnia 26.06.2007 o 09:20, xDeuSx napisał:

I taki mały wniosek na koniec:
Rob/DeuS, choćbyś nie wiem jak bardzo starał się udowodnić DeuS''owi/Robowi, że PLAY/CDA jest
lepszym czasopismem od CDA/PLAYa i tak Ci się to nie uda :P ( niepotrzebne skreślić ).

Czytanie ze zrozumieniem sie kłania. Ja nie chcę ci udowodnić że PLAY jest lepszy, tylko że sposób w jaki skomentowałeś PLAYa jest idiotyczny. Wytłumacz mi, dlaczego pełniaki i dodatki w PLAYu to szczeniacka zagrywka, ale w CDA już nie? Dlaczego za to samo krytykujesz PLAYa, ale CDA już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nie kupuję już PLAYa, CD-ACTION jest lepszy. Ten nowy numer może i ma trochę fajną zawartość, ale to pewnie jednorazowe,próbują jakoś zarobić, zapewne już dawno stracili większość klientów z powodu takiej nędzy jaką wydawali(gazeta i gierki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 10:12, PRINCE JANEK napisał:

No cóż nowy PLAY jest fajny ale CDA lepsze pod względem treści no i ceny też. Jest wyższa ale
jak na coś około 170 srton to mało.


Coś się waćpan nie doliczy tych stron chyba. W CDA jest niecałe 160 stron. W dodatku jakieś 50 stanowią reklamy, więc pozostaje 110. Kiedyś robiłem takie zestawienie i wyszło mi, że stron z recenzjami w PLAYu jest o jakieś 10 mniej niż CDA. A biorąc pod uwagę, że na stronę w PLAYu wypadało więcej tekstu niż w CDA (które potrafi niesamowicie zawalić stronę screenami), ta różnica jest jeszcze mniejsza. Ilość recenzowanych gier jest zwykle taka sama. Praktycznie więc biorąc CDA jest zawalone masą tekstu, które nie dotyczą samych gier i jesli ktoś chce poczytać recenzje, równie dobrze mógłby kupić PLAYa i zaoszczędzić piątkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 00:42, Wojman napisał:

A Playa kupilem, bo chcialem poczytac o StarCrafcie II. Tekst jakby zywcem zostal przeniesiony z dostepnej na stronie gry prezentacji gry.


Ciekawi mnie czego się spodziewałeś. Że podadzą jakieś ekskluzywne i nieznane nikomu do tej pory informacje? Blizzard raczej rzadko faworyzuje jakieś pisma czy serwisy (a juz na pewno nie polskie :)) i zwykle wszystkie informacje są albo oficjalne, albo to tylko domysły. Więc na czym mieli bazować, jak nie na właśnie takiej prezentacji? Chyba lepiej, żeby przedstawiali fakty, niż swoje rewelacyjne domysły, które zaraz później zostałyby zdementowane.

I sorry, ale jeśli ktoś daje pismu najniższa ocenę we wszystkich aspektach, nawet jeśli są pisma o wiele gorsze, to wiesz, gdzie mam taką ocenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 13:52, rob006 napisał:

I jesteś pewien, że tak nie robisz?


Play specjalnie kupilem po to, zeby sie na wlasnej skorze przekonac czy jest fajny czy nie. Mi sie nie spodobal, wiec sprawa jest prosta - nie bede dalej kupowal, chyba ze na cover DVD pojawi sie jakas fajna pelna wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 16:21, Wojman napisał:

> I jesteś pewien, że tak nie robisz?
Play specjalnie kupilem po to, zeby sie na wlasnej skorze przekonac czy jest fajny czy nie.
Mi sie nie spodobal, wiec sprawa jest prosta - nie bede dalej kupowal, chyba ze na cover DVD
pojawi sie jakas fajna pelna wersja.


I na pewno nie miałeś żadnych uprzedzeń co do tego pisma? Bo jakoś twoja najniższa możliwa ocena na to nie wskazuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 16:21, Wojman napisał:

Play specjalnie kupilem po to, zeby sie na wlasnej skorze przekonac czy jest fajny czy nie.
Mi sie nie spodobal, wiec sprawa jest prosta - nie bede dalej kupowal, chyba ze na cover DVD
pojawi sie jakas fajna pelna wersja.

Do Ciebie i do osób powyżej: kupowanie gazetki (ups :)) dla płyt - to jest problem... ilość nakładu nie oznacza czytelników - ilość płyt, bardziej. Dla poparcia, tych wniosków - przeczytajcie sobie czasem AR - ile matolstwa opowiada: "kóbiłem, ale te płyty to pszes okno morzna wyżócidź", "gyry, som dobre, mosze bedem wass (? :)) kópowadź" itd. Nie wiem czy to dobrze świadczy o piśmie. Rozumiem, zdarza się odsetek ludności niepiśmiennej, ale takie zbiorowisko jest trochę zastraszające.
Na koniec dodam, że zauważyłem, iż i tak nie zmienicie zdania, bo ile i jakie argumenty by wam nie przedstawić to i tak idziecie z tłumem (niestety).
" wyznacznikiem jakości czasopisma jest - nomen omen - liczba czytelników", "Jeśli PLAY jest faktycznie lepszy od CDA to dlaczego wciąż czyta go mniej ludzi? Bo czytelnicy CDA wolą gorsze? No sorry, ale tego mi nie wmówisz."
hmm... PiS ? (ilość głosów przed, ilość przyznających się osób po wyborach - nie idzie się na ilość tylko na jakość).
Na przekór wszystkim zamówiłem prenumeratę, przynajmniej jeden czytelnik będzie (ocz. waszym zdaniem).
(Aha, bym zaapomniał. Do tego wszystkiego muszę dodać, że kupowałem - kiedyś KŚ Gry regularnie, sporadycznie Clicka (zobaczyć co u konkurencji :)) i prawie zawsze CDA - więc mam lekkie pojęcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 23:58, Gul4sH napisał:

>>...............


Wiele ludzi kupuje CDA nie dlatego ze to najlepsze pismo o grach w Polsce tylko dlatego ze keidys zaczeło zbierac CDA i teraz nie chce przerwac. Sa to stare nawyki, czytalem o tym nie raz. A to CDA juz nie jest o wiele lepsze od innych jak bylo kiedys. PLAY to naprawde w tym momencie godny rywal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 00:01, awesome napisał:

Wiele ludzi kupuje CDA nie dlatego ze to najlepsze pismo o grach w Polsce tylko dlatego ze
keidys zaczeło zbierac CDA i teraz nie chce przerwac. Sa to stare nawyki, czytalem o tym nie
raz. A to CDA juz nie jest o wiele lepsze od innych jak bylo kiedys. PLAY to naprawde w tym
momencie godny rywal.

I gratuluję zdrowego podejścia. Przyznam, że CDA ma swój "urok" ;), ale proszę mi nie wyskakiwać z takimi tekstami (DeuS), że to poważne pismo (jak inne są dziecinne itd.).
Ode mnie, dla Ciebie duży plus :D Bo chyba jesteś czytelnikiem CDA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:25, rob006 napisał:

I na pewno nie miałeś żadnych uprzedzeń co do tego pisma? Bo jakoś twoja najniższa możliwa
ocena na to nie wskazuje...


Do pisma poszedlem bez zadnych uprzedzen. Wrecz przeciwnie - mialem nadzieje, ze to calkem fajne pismo bedzie, bo duzo pozytywnych opinii o Playu slyszalem. I sie zawiodlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 23:58, Gul4sH napisał:

" wyznacznikiem jakości czasopisma jest - nomen omen - liczba czytelników", "Jeśli PLAY jest
faktycznie lepszy od CDA to dlaczego wciąż czyta go mniej ludzi? Bo czytelnicy CDA wolą gorsze?


A prosze mi pokazac miejsce w ktorym ja tak mowilem. Jesli wskazesz - ufunduje Ci EK Wiedzmina i deklaruje to publicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 23:17, Wojman napisał:

Do pisma poszedlem bez zadnych uprzedzen. Wrecz przeciwnie - mialem nadzieje, ze to calkem
fajne pismo bedzie, bo duzo pozytywnych opinii o Playu slyszalem. I sie zawiodlem.


To skąd taka niska ocena? Czy teksty PLAYa są tak krótkie, że prawie wcale ich nie ma? Czy lay jest gorszy niż w KŚG? Język gorszy niż w innych czasopismach? Odniosłem wrażenie, że przy tej ocenie kierował tobą typowy fan, który kupując PLAYa chciał sobie i innym udowodnić, że CDA jest najlepsze. Jeszcze przed zakupem znał swoja ocenę, ale kupił, "dał szansę" i tak jak się spodziewał pismo jest fatalne, zasługuje na najniższa możliwą ocenę i do CDA nawet nie ma startu. Ale przecież dał szansę!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 00:09, rob006 napisał:

To skąd taka niska ocena?


Powiem po raz ktorys - kupilem, przeczytalem, niespodobalo mi sie to wystawilem ocene jaka moim zdaniem to pismo powinno dostac.

Dnia 28.06.2007 o 00:09, rob006 napisał:

Czy teksty PLAYa są tak krótkie, że prawie wcale ich nie ma?


Teksty sa bardzo krotkie. Dla mnie za krotkie.

Dnia 28.06.2007 o 00:09, rob006 napisał:

Czy lay jest gorszy niż w KŚG?


Nie wiem. Nie kupuje KSG.

Dnia 28.06.2007 o 00:09, rob006 napisał:

Język gorszy niż w innych czasopismach?


Jezyk zdecydowanie jest gorszy niz w innych czasopsmach o grach.

Dnia 28.06.2007 o 00:09, rob006 napisał:

Odniosłem wrażenie, że przy
tej ocenie kierował tobą typowy fan, który kupując PLAYa chciał sobie i innym udowodnić, że
CDA jest najlepsze.


A w ktorym miejscu staram sie udowodnic, ze CDA jest najlepsze (co swoja droga jest prawda). W kazdym razie zupelnie nie przyjmujesz do wiadomosci, ze ktos o Twoim ulubionym czasopismie moze miec zupelnie inna ocene. Jesli lubi Play to znaczy, ze nie uwaza CDA za najlepsze. Jesli nie lubi Playa oznacza to, ze za wszelka cene chce udowodnic, ze CDA jest najlepsze, a po za tym jest uprzedzony do tego pisma.

Dnia 28.06.2007 o 00:09, rob006 napisał:

Jeszcze przed zakupem znał swoja ocenę


Jesli to udowodnisz to Tobie tez ufunduje EK Wiedzmina. Ale na to raczej nie masz co liczyc, bo w poprzednim poscie napisalem z jakim nastawieniem szedlem do kiosku po czasopismo Play.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować