Zaloguj się, aby obserwować  
ASWER

Najlepsze Przygodówki

663 postów w tym temacie

Wacki, Prisoner of Ice - miałem te gry z CD - Action, to była naprawde super sprawa. Polecam również Hopkins FBI - tą chyba najłatwiej powinieneś dostać.

A jeśli chodzi o NEVERHOOD''a to najlepsza przygodówka w jaką grałe i tak się składa, że jestem szczęśliwym posiadaczem tej gry, która moim zdaniem zasługuje na miano klasyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria o przygodach Goblinów to świetne gry, ukończyłem wszystkie trzy części (jeszcze za czasów Amigi). Pozostał mi do przejścia Woodruff and the Schnibble of Azimuth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Longest Journey - bardzo podobała mi się muzyka, fabuła, sterowanie i grafika, nie wspominając o doskonałej wersji polskiej. Szkoda, że drugą część wyda Cenega - czeka nas pewnie zmiana aktorów podkładających głos, a tego nie lubię.
Syberia - świetna grafika i muzyka, ta gra też ma swój klimat; mimo to cenię ją trochę mniej niż TLJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Longest Journey - no niezła, ale szybko mi się znudziła
Runaway: The Road Adventure - według mnie najlepsza w ostatnich latach
Myst - grałem tylko w 4 ale nie sposób zapomnieć o nich.
Fahrenheit - boski
Still Life - udana, od konkurencji

O Syberii już nic nie piszę, bo przecież o niej wiedzą wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Вляпли - całkiem niezła gra dla wytrwałych (bardzo mało słów).

Мор. Утопия - skoro zręcznościowy Fahrenheit uznawany jest za przygodówkę (sic!), to tym bardziej rewelacyjna Utopia. Raczej dla dorosłych...

Полная труба - rewelacyjna gra dla wszystkich (praktycznie bez słów).

Трое из Простоквашино. В поисках клада - rewelacyjna gra dla dzieci. Pierwsza z serii 4 (dodatkowo 5 edukacyjnych).

Мама не горюй - aktualnie na tapecie. Gra na podstawie filmu. Bardzo przyjemna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze, że większość Graczy podaje nowe tytuły, więc ja już z urzędu dodam starsze tytuły :P
(Ma lista wszechczasów)

1.Neverhood - kto grał ten wie, według mnie NAJLEPSZA PRZYGODÓWKA W HISTORII i nie są to czcze słowa.
2.The Longest Journey - w dużej mierze za fabułę, muzykę, no i za Edytę Olszówkę :P
3.Curse of Monkey Island - IMO najlepsza część z tetralogii o Małpiej Wyspie. Cukierek Mordoklejek rulez !
4.Grim Fandango - kolejna gierka z Lucas Artsu. Niezła fabuła, i dobry czarny humor.
5.Post Mortem - Robiona przez Kanadyjczyków i całkiem niezła. Aktualnie gram w nią i zawiesiłem się na zagadce :)
6.Runaway - Bardzo fajna dwuwymiarowa grafika, fajny klimat ale fabuła lekko naciągana...
7.6 części Larry''ego - i chyba najlepsza była 1... Sierra bez Ala to już nie Sierra...

Jest jeszcze więcej przygodówek jak chociażby dylogia Syberii, Amerzone, Discworld Noir, Police Quest, Myst... ale grałem w nie zbyt mało aby wyrobić o nich zdanie...

btw kNOT - nie każdy gawari...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Longest Journey i cala seria Discworld''a.

---->kNOT
Pamietam jak w jakims temacie pisales ze lubisz jak polak pisze po polsku. Ja tez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 13:12, Vovin napisał:

1.Neverhood
3.Curse of Monkey Island
4.Grim Fandango

większość z

Dnia 17.12.2005 o 13:12, Vovin napisał:

7.6 części Larry''ego


Dnia 17.12.2005 o 13:12, Vovin napisał:

nie każdy gawari...


Nie każdy spika ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 13:21, kNOT napisał:

A gdzie popełniłem błąd? Podając oryginalne tytuły!?


Nie. Ale wiesz jak jest nie każdy gawari...
Mogles zamiesci polskie nazwy gier bo jak np. nie mam pojecia o jakie gry chodzi :)
A z angielskim jest troszke inaczej bo wydaje mi sie ze jest troszke bardziej popularny.
Ale coz wychodzi na to ze bede musial sie podciagnac o kolejny jezyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja też nie gawari

ale słyszałem o przygodówce "baśń o iwanie, nastce i dziadku mrozie" (czy jakoś tak). Niewiem co to jest ale jakoś tak po russiańsku brzmiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, bo nie będę w wymieniał obecnych przygodówek, które już zostały podane, może jeszcze Schizma dodać, ale mam pytanie.
Pytanie dotyczy pierwszej przygodówki w którą miałem możliwość grać. było to jakieś 12-10 lat temu, na Win95.
Nie pamiętam tytułu, tylko strzępy:
1) Było coś z Faraday''em bodaj latawic gdzieś trzeba było podłączyć, aby prąd z błyskawicy pobrać
2)ogólnie były jakieś przemieszczenia w czasie (swobodnie można było się przemieszczać,chyba przez jaieś miejsca i wracać do różnych plansz)
3)gra bodaj była w stylu kreskówki Disney''a, tzn. taka malowana
4) była też jakać plansza z Deklaracją Niepodległości USA, w jakimś pokoju (Biały Dom)
5) jaieś kukły, klauny, czy lalki trzeba było przebrać czy peruki im założyć

Czy ktoś może wie jaki tytuł miała ta przygodówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować