Zaloguj się, aby obserwować  
SDRaid

Race Driver: GRID - temat ogólny

1348 postów w tym temacie

Ja jak zacząłem z 5 lata temu grać w ścigałki na padzie tak już nie wypuszczam go do tego gatunku gier z reki. Zwłaszcza że dzieki tekstowi z CD-A trafiłem na extra wygodnego i z przepustnicami zamiast zwykłych przycisków. Do ścigałek świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 23:28, igor8472 napisał:

100zł i masz :-).


100zł ?
Myślałem że taki pad to ze 200zł przynajmniej kosztuję ;D

Wracając do GRIDa
Kiedy umawiamy się na jakiś wspólny wyścig ludzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 21:35, BoloMaster napisał:

zwykle gram na klawiaturze ale wg mnie w Grid-zie przesadzono z czułością skrętu. Próbowałem
grać na padzie ale praktycznie bez zmian, mimo wszystko będę musiał się nauczyć gry
na padzie bo szkoda żeby ta gra leżała tylko na półce:)

igor8472

Jedyny problem z gridem polega na tym, że na niektorych konfiguracjach sprzętowych sterowanie klawiaturą i padem jest strasznie czułe... Jakby prześledzić ten temat od samego początku, to najwięcej postów i kłótni między forumowiczami było właśnie o sterowanie i posty typu "ludzie jak wy możecie grać w to gówno, z takim sterowaniem nie da się jeździć", były na porządku dziennym. Dopiero któryś z forumowiczów poszedł pograć do kumpla na kompa i wtedy się okazało, że to nie wina gry, tylko jego kompa, bo na innym kompie ze sterowaniem na klawiaturze nie było żadnego problemu. Także Bolo, albo opanujesz sterownie padem, albo kierownica jest ci potrzebna;)
Ja specjalnie sobie zrobiłem takie czułe sterowanie padem, bo jak się to opanuje (a ja już wcześniej to opanowałem na Race Driver 3, tam też można było grać padem w trybie kierownicy;)), to żaden komputerowy zawodnik ci nie podskoczy, nawet na poziomie ninja:DDD, a i parę rekordów świata można pobić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wszystko zależy od ustawień w grze. Zauważ że w opcjach jest bodajże coś w stylu Advanced Options gdzie możesz ustawić czułość, martwą strefę czy co tam jeszcze jest :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 14:31, Carnage13 napisał:

Może i masz racje. Bo wiesz nie bawiłem się tym bo jednak pasuję mi ustawienia domyślne
jakie miałem na początku :).


Właśnie o to chodzi, że jedni gracze nie mogą zrozumieć drugich, bo na ich komputerach gra zupełnie inaczej współpracuje z klawą, czy padem. I żadne zmiany opcji nic nie pomogą.

Ja miałem takie samo sterowanie jak igor8472 (i pewnie 90% graczy w grida), a po podłączeniu kierownicy MOMO Racing, pad i klawa dostały takiej czułości jak u BoloMaster''a (tak podejrzewam, bo przecież u niego na kompie nie grałem, więc nie wykluczone, że on ma jeszcze bardziej "nerwowe" sterowanie)... i ze skręcaniem już nie mam problemów:), jest tylko kwestia opanowania tej czułości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daje i to bardzo dużo gdy gram autem opanowanym do perfekcji. Te samochody ktorymi gram żadko nie wyczuwam różnicy ale jezeli chodzi o ten ulubiony widze i czuje gdy mniej piszczy na zakretach czyli traci mniej predkosci bo np nie jest czulosc skretu ustawiona na max. Bardzo duzo daje kabinowanie w opcjach Advanced nawet samochud na starcie jest o pare milisekund szybszy niz inne. Mam juz chba ustawienia wymodzone dla siebie najlepiej jak moze byc tak mi sie przynajmiej wydaje :) odkad pokabinowalem z nimi idzie mi jeszcze lepiej dzis naprzyklad wygralem z jakies 80 wyscigow i z 20 moze 25 przegralem w wiekszosci pokiereszowany przez noobow:-)) fajnie jest byc tak szybkim. Jak by ktos chcial moje ustawienia to piszcie na gg8822555 moze sie komus zpodobaja,podpasója. Jeszcze raz zapraszam do grid nissan cup ostnio gram Ghost-driver-Pl i ---lol--- tylko jak ktos mnie spotka to niech napisze os do mnie. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać ostatnio w GRiD. Ponownie... I ponownie twierdzę, że wolę NFS. Ale coś mnie ciągnie do tej produkcji Codemasters. Może te tory, ta świetna grafika albo po prostu trochę większe wyzwanie gra stawia niż NFS. Sam nie wiem, ale GRiD jest jak magnez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 03:32, Maramadeo napisał:

Daje i to bardzo dużo gdy gram autem opanowanym do perfekcji.


Czytać to umiesz, ale czy rozumiesz?? Czy ja gdziekolwiek napisałem że ustawienia nic nie dają???????? Napisałem że na dwóch różnych komputerach sterowanie może się diametralnie różnić i nie zmienią tego żadne ustawienia!!! nawet patch 1.2 tego nie zmienił... Może 1.3 to zmieni, o ile w ogóle ujrzy światło dzienne, bo jakoś cholernie długo nad nim pracują.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. Może

Dnia 11.08.2009 o 16:09, AdamSloma napisał:

1.3 to zmieni, o ile w ogóle ujrzy światło dzienne, bo jakoś cholernie długo nad nim
pracują.............


Jeszcze w to wierzysz, że go robią ? :E Powodzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 16:47, AdamSloma napisał:

> Może i masz racje. Bo wiesz nie bawiłem się tym bo jednak pasuję mi ustawienia domyślne

> jakie miałem na początku :).

Właśnie o to chodzi, że jedni gracze nie mogą zrozumieć drugich, bo na ich komputerach
gra zupełnie inaczej współpracuje z klawą, czy padem. I żadne zmiany opcji nic nie pomogą.


Ja miałem takie samo sterowanie jak igor8472 (i pewnie 90% graczy w grida), a po podłączeniu
kierownicy MOMO Racing, pad i klawa dostały takiej czułości jak u BoloMaster''a (tak
podejrzewam, bo przecież u niego na kompie nie grałem, więc nie wykluczone, że on ma
jeszcze bardziej "nerwowe" sterowanie)... i ze skręcaniem już nie mam problemów:), jest
tylko kwestia opanowania tej czułości...


to, że po podłączeniu pada czy kiery klawa staje się czulsza nie dotyczy tylko gry GRID. Też zauważyłem to zjawisko ale na szczęście nie gram na klawie. Logitech Momo nie zastąpiony i zakup kiery juz dawno sie zwrócił dzięki Gridowi;)

Dużo też zależy od modelu klawiatury. Jak nie mialem jeszcze grida grałem w niego na bezprzewodowej klawie benq i tak na niej szykowalem sie do turnieju. Na turnieju gdy zasiadlem na stanowisko w ogóle nie mogłem opanować auta z racji całkiem innej czułości za sprawą innej klawiatury (Logitech G15). Pare kółek testowych i dopiero się w to wczułem.
Taka sama sytuacja miała miejsce podczas grania w NFSa Undercover.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 18:26, Citkowsky napisał:

to, że po podłączeniu pada czy kiery klawa staje się czulsza nie dotyczy tylko gry GRID.
Też zauważyłem to zjawisko ale na szczęście nie gram na klawie. Logitech Momo nie zastąpiony
i zakup kiery juz dawno sie zwrócił dzięki Gridowi;)


A ja tak się przyzwyczaiłem do swojego pada, że z zakupu MOMO wcale nie byłem zadowolony na początku, przynajmniej przy gridzie pad spisywał się o wiele lepiej. Owszem radocha z gry przy wszystkich tych wibracjach jest ogromna:D:D:D, ale wszystkie rekordy w gridzie robiłem na padzie, bo np, błyskawicznej kontry kierownicą niestety nie zrobisz;p. Z czasem znalazłem zastosowanie i dla MOMO;), np. we wspomnianym NFS Undercover, bo akurat tam nie dało się ustawiać martwej strefy i utrzymanie samochodu w linii prostej grając trochę już wysłużonym padem graniczyło z cudem...

Kapas - też już nie wierzę, ale może mnie zaskoczą;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 23:01, Kapas napisał:

Raczej skupiają się teraz na Dircie 2 niż na Gridzie, który swoje już i tak zarobił.


no szkoda, ale takie jest prawo dżungli, a raczej businessu;) W pierwszego Dirta nie grałem, bo po RBR, żadne dziecinne szutry mnie nie interesują;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mowa o kontrolerach, to gdybym chciał kupować kierownicę do takich gier jak GRID, TDU, DiRT, to lepiej żeby miała pedał sprzęgła czy nie...? Zauważyłem że częściej mają tylko gaz i hamulec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło ma chyba jedynie G25. To co Cię bardziej powinno interesować to maksymalny kąt obrotu koła kierownicy. Z tego co mi wiadomo to tylko 2 modele mają możliwość obrotu w zakresie 900 stopni; DFP i G25 obie od Logitecha. Jednak jeśli nie jesteś fanem samochodówek to poważnie przemyślałebym zakup której kolwiek bo DFP to już około 400 zł a G25 drugie tyle. A jeśli nie tak drogo to najczęściej chyba polecane są dowolne kółka od Logitecha, choć to też wydatek co najmneij 200zł. Jeśli jeszcze coś tańszego to chyba pozostaje pod od Xbox'a 360/Logitech chillstream ze względu na analogowe spusty (sam mam Chillstreama i jest bardzo wygodnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 19:19, BoloMaster napisał:

czy mogę zainstalować patcha 1.2 na wersję 1.0?
pliki zajmują po około 200mb dlatego nie chcę marnować czasu na niepotrzebne ściąganie:)


Jest wogole fajny patent na skakanie z ptcha 1.0 na 1.2 u na odwrut. Najpiew trzeba zciagnac obydwa patxhe gdy zainstalujesz 1.2 w program files codemsters, grid masz ikonke grid o takim samym wygladzie ja ta na pulpicie ktora odplasz gre. Robisz nowy folder na pulpicie o nazwie1.2 i z programow files codemasters kopiujesz ta ikonke patcha bo to jest ten zainstalowany patch i wzucasz do wczesniej ztwozonego folderu na pulpicie. potem instalujesz 1.0 i powtarzasz tak samo folder na pilpicie teraz 1.0 z program files kopiuj ikonke do folderu na pulpicie. Teraz jak chcesz przeskoczyc z 1.2 na 1.0 tylko kopiujesz ikonke z folderu na pulpicie i zamieniasz go na tego ktory jest w program files codemasters grid chodzi o to ze nie trzeba za kazdym razem instalowac nowego patcha tylko kopiujesz wklejasz. W ten sposob mozesz w mniej niz minute skakac z jednego na drugi a przydaje sie to bo wiadomo na tycm i na tym patchu graja zupelnie inni ludzie nie spotkamy tych osob ktore maja 1.2 kiedy my mamy aktualnie 1.0. Moze sie komus pszyda to co napisalem pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować