Zaloguj się, aby obserwować  
SDRaid

Race Driver: GRID - temat ogólny

1348 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2008 o 21:07, Adam Słoma napisał:

Zgadzam się z tobą. Też to zauważyłem w Le Mans, ale tylko w niższych klasach i to na
tym zakręcie po długiej prostej... chyba że ja wcześniej nie umiałem go idealnie pokonywać...


to nie tak do końca, że komp oszukuje, bo jakbyś jechał za nimi to byś się szybciej rozpędził.
Zauważyłem to dzisiaj jadąc na Le Mans.
Jechaliśmy w łeb w łeb raz ja go wyprzedałem, a za chwile on mnie i tak na zmianę przez całą prostą.
W grze jest coś takiego jak opór powietrza i ten który jedzie za tobą zawsze będzie trochę szybszy, na odwrót też to działa

Dnia 28.06.2008 o 21:07, Adam Słoma napisał:

A stabilność przeciwników pozostawia wiele do życzenia, chociaż też da się ich zepchnąć
w żwir hihihihi


Hmm... Ja tego za specjalnie nie odczułem, a dość często się przepycham z przeciwnikami, ale faktycznie komputer jeździ jakoś tak stabilniej.
Dzisiaj również na Le Mans miałem przepychankę przy 400 km\h co za akcja.
jedziemy w łeb w łeb i nagle przeciwnik zaczął się o mnie ocierać (bez skojarzeń proszę), nagle od jechał w prawo i z powrotem, uderzając mnie, poleciałem w barierkę z lewej strony, a przeciwnik rozwalił się na barierce z prawej strony, staram się szybko wrócić na trasę, ledwo w jechałem jak we mnie przygrzał kolejny koleś... i koniec wyścigu dla mnie i dla niego. Trochę się wk*rwiłem bo byłem już przy końcówce wyścigu, a jeżdżę na Pro Mode czyli bez możliwości cofnięcia czasu i restartu.

Dnia 28.06.2008 o 21:07, Adam Słoma napisał:

Jakie "rujnuje"??;) To było drobna stłuczka bez uszkodzeń! Przecież na końcu dostałem
całą kasę od sponsorów, a większość moich sponsorów ma warunek "bez uszkodzeń".


hehe to żeście nie widzieli jak u mnie wygląda wóz gdy startuję z ostatniej pozycji.
Krótko mówiąc brakuje w nim połowy części karoserii ale prawie zawsze bez uszkodzeń kończę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 21:26, Shleizer napisał:

W grze jest coś takiego jak opór powietrza i ten który jedzie za tobą zawsze będzie trochę
szybszy, na odwrót też to działa


Wiem co to opór powietrza i jak działa. Za stary jestem i za dużo ścigałek przeszedłem żeby tego nie wiedzieć.

A chodziło mi o to, że po dwóch szykanach to ja ich zostawiam daleko w tyle, tak że ich nawet nie widać z tylnego widoku, a po tym zakręcie raptem są za mną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 21:56, Adam Słoma napisał:

A chodziło mi o to, że po dwóch szykanach to ja ich zostawiam daleko w tyle, tak że ich
nawet nie widać z tylnego widoku, a po tym zakręcie raptem są za mną....


O, o, o to właśnie się rozchodzi. Do tego, co innego opór powietrza jakieś 20 metrów za liderem, co innego jakieś 200 metrów - a czasami widać jak vicelider nagle odnajduje u siebie "dodatkowe" konie mechaniczne. Niby wymusza to cały czas uwagę i gwarantuje adrenalinę, jednak...jak się jedzie po LeMans, czasami chciałoby się mieć chwilę spokoju w lusterkach i w głowie... ;)

P.S. A to brak uszkodzeń znaczy się że mogę rozbić całą karoserię, ale wszystkie urządzonka mają działać tiptop?? Aaa to nie wiedziałem, bo nigdy się nie odważyłem wziąść takiego sponsora... :P

P.P.S. Abstrahując już od tego, że właśnie te zniszczenia to jest wisieńka na szczycie tortu. Teraz używam GRIDa jako przerywnik w pisaniu - a nic tak wesoło nie odmóżdża jak Destruction Derby na długim torze, ustawiony na 10 okrążeń. :> I widok gdy zawodnik, którego gonisz od 7 kółek nagle dostaje grzmot w bok na wyskoku. Kończy tak może z 4 zawodników... ^^''

<i jak tu nie mówić że gracze w mają w sobie geny destrukcji>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, te powtórki wyścigu są świetnie zrobione! Na razie gram w demo (3 podejście xD), ale kto wie, może sobie kupie pełną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej nakręcam się na tą grę... tylko żeby mi kierownica (Force Formula EX) działała w pełnej wersji bo w demie coś jej nie pasuje (ale tyko 1.1 bo w 1.0 działała :/ ). No i jeszcze nowa karta graficzna żebym mógł się cieszyć rozdziałką 1440x900 z maksymalnymi detalami bo mój obecny GF7900GS chyba tego nie pociągnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A chodziło mi o to, że po dwóch szykanach to ja ich zostawiam daleko w tyle, tak że ich
> nawet nie widać z tylnego widoku, a po tym zakręcie raptem są za mną....

Tamten zakręt jest dość trudny do perfekcyjnego objechania ale gdyby faktycznie przeciwnicy dostawali "wsparcie" to raczej jeszcze przed tym zakrętem byli by blisko ciebie, a tak to pewnie wychodzą z niego z większą prędkością, bo bądź co bądź komputer jeździ niemal perfekcyjnie, w szczególności na wysokim poziomie.
Mogę się mylić bo takie drobne przewinienia mi nigdy nie przeszkadzały w grach i praktycznie ich nie zauważałem, dopóki nie wygląda to tak jak w NFS PS gdzie Subaru Impreza komputera wyciąga 390km\h

Dexter McAaron
>a nic tak wesoło nie odmóżdża jak Destruction Derby na długim torze, ustawiony na 10 okrążeń. :> I widok gdy >zawodnik, którego gonisz od 7 kółek nagle dostaje grzmot w bok na wyskoku. Kończy tak może z 4 >zawodników... ^^''

Kiedyś sobie ustawiłem na 50 kółek ale wyłączyłem po 26 gdy tylko mój wóz jeździł, a gdzieś mówili, że wyścig miał się kończyć w takiej sytuacji

tomoliop
>Wersja sklepowa to 1.0, tak? Czy 1.1?

sklepowa jest 1.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 14:35, Shleizer napisał:

Tamten zakręt jest dość trudny do perfekcyjnego objechania ale gdyby faktycznie przeciwnicy
dostawali "wsparcie" to raczej jeszcze przed tym zakrętem byli by blisko ciebie, a tak
to pewnie wychodzą z niego z większą prędkością, bo bądź co bądź komputer jeździ niemal
perfekcyjnie, w szczególności na wysokim poziomie.


Ściągnij se ghosta mojego rekordu świata na trasie le mans z roku 1968 w Lamborghini Murcielago i zobacz, czy da się ten zakręt jeszcze lepiej pokonywać????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 18:51, Adam Słoma napisał:

Ściągnij se ghosta mojego rekordu świata na trasie le mans z roku 1968 w Lamborghini
Murcielago i zobacz, czy da się ten zakręt jeszcze lepiej pokonywać????????


teoretycznie tak, da się go jeszcze lepiej objechać, nawet mi się udało, hamowałeś później ode mnie ale ciut za mocno, na wyjściu byłem pierwszy ale z przewagą jedynie 4 setnych sekundy (zawsze coś)
Na następnych zakrętach wyprzedziłeś mnie, przed szykaną, tą przed finiszem, udało mi się cię wyprzedzić ale lekko zawadziłem o opony z prawej i mnie wyniosło na te z lewej.
Potem jeszcze próbowałem kilka razy ale skończyło się na czasie 2.47.00 ( u mnie na liście 160 pozycja, jak chcesz to szukaj ''The Shleizer'')
Aha i ścigałem się z twoim duchem 2.46.62 bo potem widziałem, że polepszyłeś swój czas

Muszę przyznać, że to był świetny przejazd, gratuluję.
btw. Na czym grasz? Ja gram na klawiaturze, a pytam się bo z doświadczenia wiem, że czasów wyżyłowanych na padzie nie da się pobić na klawiaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 19:22, Ecko09 napisał:

W singlu z tego co słyszałem da się pominąć jakieś wyścigi? Nie trzeba wszystkich wygrać?


Ja nie wiem, ale skąd ci w ogóle taki pomysł, żeby wyścigi pomijac przyszedł do głowy?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 21:49, tomoliop napisał:

> W singlu z tego co słyszałem da się pominąć jakieś wyścigi? Nie trzeba wszystkich
wygrać?
>

Ja nie wiem, ale skąd ci w ogóle taki pomysł, żeby wyścigi pomijac przyszedł do głowy?:P


Oj, to kijowo, w driftach za diabła ie dam se rady :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 23:37, Ecko09 napisał:

> > W singlu z tego co słyszałem da się pominąć jakieś wyścigi? Nie trzeba wszystkich

> wygrać?
> >
>
> Ja nie wiem, ale skąd ci w ogóle taki pomysł, żeby wyścigi pomijac przyszedł do
głowy?:P

Oj, to kijowo, w driftach za diabła ie dam se rady :/


Nie, nie trzeba wszystkich wygrywać. Do awansu w ligach wystarczy przekroczyć progi punktów rankingowych a to można osiągnąć pomijając niektóre wyścigi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 20:37, Shleizer napisał:

teoretycznie tak, da się go jeszcze lepiej objechać, nawet mi się udało, hamowałeś później
ode mnie ale ciut za mocno, na wyjściu byłem pierwszy ale z przewagą jedynie 4 setnych
sekundy (zawsze coś)


Sam zauważyłem swoją gafę... pomyliłem przejazd na trasie bez szykan z przejazdem z szykanami, bo wiedziałem że gdzieś zrobiłem ten zakręt idealnie... mój błąd. Dlatego potem poprawiłem swój przejazd i teraz jest perfect! No ostatnie szykany przejechałem dość asekuracyjnie, także da się go jeszcze trochę poprawić.

Dnia 29.06.2008 o 20:37, Shleizer napisał:

Na następnych zakrętach wyprzedziłeś mnie, przed szykaną, tą przed finiszem, udało mi
się cię wyprzedzić ale lekko zawadziłem o opony z prawej i mnie wyniosło na te z lewej.
Potem jeszcze próbowałem kilka razy ale skończyło się na czasie 2.47.00 ( u mnie na liście
160 pozycja, jak chcesz to szukaj ''The Shleizer'')
Aha i ścigałem się z twoim duchem 2.46.62 bo potem widziałem, że polepszyłeś swój czas


Sheizer, jesteś drugi a nie 160!!! Gratulacje! A ta 160 pozycja była dlatego, że server aktualizuje wyniki po jakimś czasie, albo co jakiś czas, nie wiem dokładnie, ale bezpośrednio po ustanowieniu rekordu jesteś na ostatnim miejscu na liście, albo na takim jak wcześniej zajmowałeś, a dopiero potem przenoszą cię na to które zajmujesz:)

Dnia 29.06.2008 o 20:37, Shleizer napisał:

Muszę przyznać, że to był świetny przejazd, gratuluję.
btw. Na czym grasz? Ja gram na klawiaturze, a pytam się bo z doświadczenia wiem, że czasów
wyżyłowanych na padzie nie da się pobić na klawiaturze.


Ja gram na analogowym joypadzie od psx, z przejściówką na usb. Kupiłem ostatnio upragnioną kierownicę MOMO Racing, ale i tak gram na padzie, bo akurat w Gridzie o wiele bardziej liczy się czas reakcji niż płynność skrętów.

20080630130318

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

demo testowałem na padzie, klawiaturze i kierownicy i ten model jazdy jednak mi nie pasuje... może mam za dużą czułość sterowania (w sumie to nie wiem gdzie zmniejszyć) ale auto mi ciągle bączki robi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 23:37, Ecko09 napisał:

> > W singlu z tego co słyszałem da się pominąć jakieś wyścigi? Nie trzeba wszystkich

> wygrać?
> >
>
> Ja nie wiem, ale skąd ci w ogóle taki pomysł, żeby wyścigi pomijac przyszedł do
głowy?:P

Oj, to kijowo, w driftach za diabła ie dam se rady :/


Drifty są cudowne! Nawet na klawiaturze, spokojnie wszystkic wykaszam^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 14:05, player000 napisał:

demo testowałem na padzie, klawiaturze i kierownicy i ten model jazdy jednak mi nie pasuje...
może mam za dużą czułość sterowania (w sumie to nie wiem gdzie zmniejszyć) ale auto mi
ciągle bączki robi:/


Pogrzeb w opcjach, możliwości zmiany czułości sa naprawde duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 14:48, tomoliop napisał:

Drifty są cudowne! Nawet na klawiaturze, spokojnie wszystkic wykaszam^^.


Cieszymy się Twoim szczęściem, niemniej nie każdy jest taki promaster ;> Nie no, na serio mam z tym problemy. Kocham wielkie i szybkie tory jak Spa albo Istambul Park... za to tych driftów ścierpieć nie mogę i nie umiem... -.-

No cóż, trening trening trening, może w końcu zdołam pozbierać choć 100 tysięcu punktów w dwie minuty... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 15:00, Dexter McAaron napisał:

> Drifty są cudowne! Nawet na klawiaturze, spokojnie wszystkic wykaszam^^.

Cieszymy się Twoim szczęściem, niemniej nie każdy jest taki promaster ;> Nie no, na
serio mam z tym problemy. Kocham wielkie i szybkie tory jak Spa albo Istambul Park...
za to tych driftów ścierpieć nie mogę i nie umiem... -.-

No cóż, trening trening trening, może w końcu zdołam pozbierać choć 100 tysięcu punktów
w dwie minuty... ;)


Pisząc, że wszyskich miałem na mysli tylko kompa, po necie jeszcze nie gram:P. A jeśli o drift chodzi, to mimo, że gra sugeruje używanie ręcznego ja się jakoś bez niego obywam, a wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować