Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - zamówienia przedpremierowe czas zacząć!

1160 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2007 o 23:19, Lord Ariel napisał:

a ja mam takie pytanie. Dopiero teraz zamówiłem swój egzemplarz edycji kolekcjonerskiej i jest
on już w moich zamówieniach, więc na pewno go już mam?

właśnie. Napewno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 23:19, Lord Ariel napisał:

a ja mam takie pytanie. Dopiero teraz zamówiłem swój egzemplarz edycji kolekcjonerskiej i jest
on już w moich zamówieniach, więc na pewno go już mam?

Masz go i już ci go nikt nie odbierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to niestety smutne,nieprofesjonalne i irytujące, że najpierw tworzy się otoczkę i huczną kampanię reklamową, która ma na celu wywołanie jak najliczniejszej reakcji, a potem się okazuje, ze sprawca zamieszanie nie jest przygotowany na to co nadejdzie.

Mi udało się zamówić EK o 21:48, mimo ciągłego odświeżania strony gram.pl i sklepu gram.pl od 14:35 - 7 godzin to skandal i dowód ignorancji wobec klienta. Nie zawinił serwer, ale logistyka, a raczej jej brak i złe przygotowanie. Wyobraźcie sobie, ze przy starcie serwerów WoW''a lub GW wszystko by siadło po tym czasie, a Blizzard lub NCSoft, tłumaczyliby się, że serwery nie dały rady ilości userów. Tak po prostu sie z klientami nie postępuje, a tłumaczenie że ''zainteresowanie grą okazało się tak znaczne'' nie wystarczy. Zwyczajnie to, że ''pomimo wcześniejszego specjalnego przygotowania serwerów pre-orderowych i wzmocnienia infrastruktury technologicznej, po 8 minutach od startu pre-ordera serwery nie wytrzymały przeciążenia i odmówiły posłuszeństwa'' świadczy o tym, że CDP (lub gram.pl) źle się przygotowali. Jestem graczem i kolekcjonerem gier, więc numer egzemplarza ma dla mnie pewne znaczenie i świadomość około 5 i pół godzinnego opóźnienia nie jest miła. Nie zamierzam się wykłócać o nic, jest to smutne po prostu i to nawet podwójnie, bo pierwszy raz, ale jednak bardzo zawiodłem sie na CDP.

Jakoś to jednak się udało, wszystko wskazuje na to, że swój egzemplarz dostane, ale jednak niesmak pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


a przekierowanie na karte EK mialo tylko i wylacznie na celu odciazenie uslug zeby mozna bylo sprawniej
dokonczyc skladanie zamowien. juz w tym momencie zadne dodatkowe "chwyty" marketingowe
naprawde nie byly nam do szczescia potrzebne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, skoro gra jest już w zamówieniach to znaczy, że macie zaklepany egzemplarz. Gdyby nie był już dostępny, to nie można by go dodać do koszyka a gdybyście mieli go już w koszyku - nie moglibyście kontynuować.
Podobnie było z ES CoH (tylko tam nikt nie powiedział, że jest tylko 460 sztuk hehe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2007 o 23:17, Yobel napisał:

No dokładnie - potwierdzone, niepotwierdzone... Ale aż z ciekawości spytałem swojego znajomego
prawnika i wg niego powinni sprzedać za 130zł. Ale numer :)


Ja się tu nie zgodzę. Co prawda wykłady z prawa miałem rok temu, ale z tego co się orientuje, to w przypadku awarii systemów lub innych problemów technicznych, które mogły się pojawić, taka umowa, o której mówisz, może być unieważniona. Jak bank przeleje mi 50zł na skutek błędu systemu to ma prawo mi je zabrać.(choć niby co na moim koncie to moje). Tak samo na skutek błędu systemu gram.pl "dało Ci" 69zł, bo o tyle masz niższą cenę niż obowiązująca innych. Ma więc też prawo "zgłosić się" po te dodatkowe pieniądze. Umowa jest umowa ale tylko wtedy gdy obie strony wiedzą co podpisują. Gram.pl gdyby nie awaria systemu nie zgodziło by się na takie warunki więc wg. mnie prawo jest po ich stronie.

Zresztą pkt. II ustęp I Warunków Sprzedaży wyraźnie mówi "I. Sklep gram.pl zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia bez podania przyczyny." Tak więc gram.pl może w każdej chwili anulować to zamówienie powołując się na błąd systemowy lub nawet nic nie pisząc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 23:13, Tuddrussel napisał:

troche serwery sie przegrzaly, ale teraz powinno byc juz znacznie lepiej. nerw tez troche nadszarpany,
przepraszamy. i wielkie dzieki za cierpliwosc i wole walki!!


Ja tam niezły ubaw miałem patrząc na to co sie dzieje;P Myśl w głowie, teraz tysiące gracze w domach sobie włosy z głowy wyrywa bo wszystko się sypie! Koniec świata, Armagedon nadszedł:) Jak tylko widziałem zółtą karteczkę, kolejny banan i mysl - "dali wypad ludziska bo Stwór chce EK!" -:) Wszystko z uśmiechem i na koniec zakończone uśmiechem:)
Ba we wrześniu jak już będziemy grać i rozpakowywać swoje pudełka będzie miłe wspomnienie z czasów "Zemsty serwerów EK Wiedźmina";-))) ^_^
Co jak co ale wieczór wielu z nas dzisiaj miało, pełen emocji:) Z CDP na nudę nie można narzekać:)

Ps. Nie ma za co dziękować:P Zamiast marnować czas na granie w jakaś gierkę, fajnie było sobie powalczyć z serwerami i zamawianiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie <fanfary> Po kilku godzinach trudu udało mi się zamówić EK Wiedźmina ;]
A zaczynałem już tracić nadzieję. No oprócz tego, że gram.pl przez pewien czas w ogóle nie odpowiadało, to jeszcze mi prąd odłączyli (u mnie strasznie grzmi). ;]
Ale na szczęście już jest po - i jeden egzemplarz jest już dla mnie odłożony ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 23:23, Lord Ariel napisał:

I jeszcze jedno. To zamówienie jest w niewysłanych to mam tego Wiedźmina pewnego bo nie wiem
jak zrobić żeby był w wysłanych, a wy jak macie?

poczekaj do wrzesnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro Tuddrussel jeszcze siedzi i czyta te posty, to spytam- jeśli faktycznie będzie tak, że moja EK za 130zł okazała się błedem i Wasza interpretacja polegać będzie jednak na opłacie 199zł, to czy można będzie opłacić kuriera wPLN bez składania ponownego zamówienia (korekta już złożonego)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błaaaaaaaaaa!!!!!!!! OD 15 do 20:05!!!!!!!! Już myślałem, że mi wszystkie EK zwiną z przed nosa :[.
Straciłem pół dnia na zamawianiu jednej gry :[Straciłem pół dnia :[Straciłem pół dnia :[
Straciłem pół dnia :[Straciłem pół dnia :[Straciłem pół dnia :[...........
God damn it. Gdybyście tak nie trąbili, że od dziś pre-order to by serwera nie zajeb... zawaliło.
Ale już dobrze, mam swoje EK. Już dobrze :[Już dobrze :[Już dobrze :[Już dobrze :[Już dobrze :[Już dobrze :[Już dobrze :[......
Mama mnie dziś do psychocośtam zapisała (psychola? psychopaty? psychowiewiórki? a może do misia Uszatka... nie wiem...)
Już dobrze :[Już dobrze :[Już dobrze :[Już dobrze :[Już dobrze :[Już dobrze :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 23:14, Be-Yacz napisał:

HAHA. To będzie zadyma bo przecież "umowa w świetle prawa jest zawarta" haha :D


HAHA, ale nie ma potwierdzenia zamówienia! HAHAHA! Głupolek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 23:13, Tuddrussel napisał:

to jeszcze tylko informacyjnie na koniec, jutro od rana bedziemy w kolejnosci wyjasniac wszystkie
problematyczne zamowienia i te ze ZLYMI ;) bugami tez.

W ramach obrony daję dowód że walczyłem z zamówieniem od godzin wczesno popołudniowych ;)

20070627232235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 23:24, Yobel napisał:

Skoro Tuddrussel jeszcze siedzi i czyta te posty, to spytam- jeśli faktycznie będzie tak, że
moja EK za 130zł okazała się błedem i Wasza interpretacja polegać będzie jednak na opłacie
199zł, to czy można będzie opłacić kuriera wPLN bez składania ponownego zamówienia (korekta
już złożonego)?



najlepiej sam anuluj zamówienie i zamów nową EK z wykorzystaniem WPLN na transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować