Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

iPhone - mobilna rewolucja?

1178 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2009 o 21:12, krl_krl napisał:

W twojej ankiecie jest błąd. iPhone 2G = iPhone pierwszej generacji.


Fakt, moje niedopatrzenie, ale blad jest juz naprawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 20:39, Wojman napisał:

Mam iPhone 3GS wiec nie boje sie o to, ze to GTA nie bedzie mi dzialac plynnie. :)


Ile trzyma Ci bateria tak bez doładowywania w ciągu dnia? Tobie też znika około 30% energii przez noc (lub jakikolwiek dłuższy okres, gdy telefon jest całkowicie nie ruszany)?

Odkąd zaktualizowałem mój 3G, to strasznie zaczął tracić moc ot tak sobie podczas bezczynności. Ciekawe czy nowy ipek też ma taki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 21:27, zerohunter napisał:

Mam takie pytanko w jaki sposób aktualizowałeś?


Całkowicie zdałem się na iTunes i "przywróciłem" stare zasoby (kontakty itp.).

Dnia 31.08.2009 o 21:27, zerohunter napisał:

Masz na abonament?


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 21:21, Strange101 napisał:

Ile trzyma Ci bateria tak bez doładowywania w ciągu dnia? Tobie też znika około 30% energii
przez noc (lub jakikolwiek dłuższy okres, gdy telefon jest całkowicie nie ruszany)?


Z tym bardzo roznie bywa. Z iPhone w ciagu dnia calkiem sporo korzystam (muzyka, SMSy, jakies gry) i wtedy bateria starczy na dosc krotko niestety. Dlatego trzymam w pracy dodatkowa ladowarke. Jesli uzywam mniej intensywnie to spokojnie bateria na caly dzien starczy.

Dnia 31.08.2009 o 21:21, Strange101 napisał:

Odkąd zaktualizowałem mój 3G, to strasznie zaczął tracić moc ot tak sobie podczas bezczynności.
Ciekawe czy nowy ipek też ma taki problem.


Tez mam niestety ten problem. Wczoraj odlozylem mojego iPhone bez ladowania. Bateria wskazywala ponad 40%. Gdy rano wzialem go do reki pojawil sie komunikat, ze bateria jest na wyczerpaniu (20 %). Czyli energia spada. Na dodatek z tego co widze codziennie o 22:00 korzysta on z pakietu internetowego. Wczoraj sciagnal 389 kb, przedwczoraj 762 kb. Jest to tym dziwniejsze, ze o tej porze iPhone korzysta z mojego domowego internetu przez wi-fi. Bede musial zbadac sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić iPhona tylko mam taki problem jak jest z internetem i GPS-em chce kupić na allegro ponieważ posiadam kartę z orange a sieci zamiaru nie mam zmieniać.
Jak długo można na nim słuchać muzyki w słuchawkach, jakiego jeka (wiem pisze sie inaczej) posiada i czy można jednocześnie słuchać muzyki i grać czy pisać sms-y?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem upgrade do 3.0 przez iTunes ,ale iT nie zrobił mi archiwizacji danych przed ,tym ,albo nie mogę znaleśc opcji ,gdzie ją uaktywnić .Straciłem zdjęcia ,kilka kontaktów i smsy .Niedawno miałem przesiadkę na nowego PCta i nie robiłem ręcznej archiwizacji danych ,myślałem ,że przed update`em iTunes zrobi to samoczynnie .Zrobił i mogę odzyskać dane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 10:02, Lukiwwo94 napisał:

Mam zamiar kupić iPhona tylko mam taki problem jak jest z internetem i GPS-em chce kupić
na allegro ponieważ posiadam kartę z orange a sieci zamiaru nie mam zmieniać.


Jaki jest internet to zalezy od Operatora i pakietu jaki sobie wykupisz. Co do GPS to w moim iPhonie 3GS nie mam zadnych problemow, bez trudu wskazuje miejsce, w ktorym sie aktualnie znajduje.

Dnia 01.09.2009 o 10:02, Lukiwwo94 napisał:

Jak długo można na nim słuchać muzyki w słuchawkach, jakiego jeka (wiem pisze sie inaczej)
posiada i czy można jednocześnie słuchać muzyki i grać czy pisać sms-y?


Mozna jednoczesnie grac i sluchac muzyki. Grac i pisac SMSy to raczej jest trudne bo albo sie gra albo sie pisze. :) Na jak dlugo starczy bateria to zalezy od uzytkownika. Ja w pracy na wszelki wypadek trzymam ladowarke. Jesli zamierzasz grac i sluchac muzyki jednoczesnie to bateria starczy na stosunkowo krotko. Co przy tym wazne w zestawie sa bardzo dobre sluchawki wraz z mikrofonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam teraz dokladnie, ale w iTunes jest gdzies opcja odtworzenia archiwum. Jak wroce do domu to sprawdze i napisze dokladnie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 11:04, Wojman napisał:

> Mam zamiar kupić iPhona tylko mam taki problem jak jest z internetem i GPS-em chce
Jaki jest internet to zalezy od Operatora i pakietu jaki sobie wykupisz. Co do GPS to
w moim iPhonie 3GS nie mam zadnych problemow, bez trudu wskazuje miejsce, w ktorym sie
aktualnie znajduje.

A GPS to darmowy w 100%?
Orientujesz się może jak w Orange takie pakiety stoją i na ile starcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 11:18, Lukiwwo94 napisał:

A GPS to darmowy w 100%?

Musisz kupić/wgrać mapy. Albo korzystać z google maps pobieranych z internetu na bieżącą. Może tylko pobierać trochę danych przy określaniu pozycji, ale niewiele.

Dnia 01.09.2009 o 11:18, Lukiwwo94 napisał:

Orientujesz się może jak w Orange takie pakiety stoją i na ile starcza?

W Orange są drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy nie zrozumiem fenomenu tych Ipodów, IPhonów, i innych drogich gadżetów, bez których tak naprawdę ludzie mogliby się spokojnie obejść.
Ja pierwszy telefon komórkowy kupiłem sobie w wieku 20 lat, na studia, żeby móc kontaktować się z rodzicami.

I do tej pory kojarzy mi się on tylko z dodatkowym wydatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłby ktoś tak miły i zamiesił link ze sklepu/allegro gdzie mogę kupić ładowarkę przenośną do iphone''a? (coś co wyciągam z kieszeni podłączam i mam prąd :).

@Lukiwwo94
Ja mam w orange i wychodzi 150zł. czystego abonamentu (na 24 miesiące), z czego 100 to na rozmowy/smsy a 50zł to na internet (1GB/miesiąc). O ile się orientuję to w erze jest taniej ale i mniej, więc zależy czy używasz dużo internetu czy nie, w tedy wychodzi taniej w tym operatorze który daje bardziej pasującą do ciebie ofertę. Dodam że iphone''a w orange można dostać 16BG za 799zł. (albo 699zł?) a 32GB za 1349zł. Więcej info na stronie orange.

Jeśli chodzi o gps to używam tylko map (dość sporadycznie) ale działają perfekcyjnie, czasem nawet mnie zadziwiając - wszystkie uliczki i szybkość, oczywiście bez opcji 3G (mam wyłączoną).


@Darkstar181
No widzisz, jednak to też różnica wieku, oraz upodobań - znam osoby, które ciągle kupują kwiaty (sic!), często nie są one tanie a żyją tydzień - 2 tygodnie - dla mnie to jest dodatkowy wydatek. Ogólnie w dobie internetu warto mieć takie ładne jabłko [iPhone] w kieszeni, dzięki któremu mamy komórkę, ale też i najnowsze informacje, pogodę i mnóstwo innych umilających życie bajerów. Owszem można nie nosić, ale ręczę że jeśli spróbujesz to też się wciągniesz (apple = solidność więc bez obaw o zepsucie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas kupuję nowy telefon, myślałem trochę nad Omnią, ale WM trochę mnie odstrasza. Spodobał mi się iPhone, a przede wszystkim ogrom aplikacji, jakie można na niego wrzucić. Podoba mi się to bardzo, bo szukam takiego telefonu.

Wystarczył by mi raczej 2G (raczej zaspokoi moje potrzeby, no i nie chce na niego wydać nie wiadomo ile), ale mam kilka pytań: Czy są jakieś istotne różnice między oprogramowaniem na 2G, a na przykład na 3G? I czy wszelakie aplikacje, gry, modyfikacje wyglądu będą działać niezależnie od modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 14:50, Mars napisał:

Czy są jakieś istotne różnice między oprogramowaniem
na 2G, a na przykład na 3G?


Z tego co wiem to system operacyjny na iPhone jest w wersji 3.0.1 niezaleznie od posiadanej generacji.

Dnia 01.09.2009 o 14:50, Mars napisał:

I czy wszelakie aplikacje, gry, modyfikacje wyglądu będą
działać niezależnie od modelu?


Wszystkie aplikacje powinny dzialac bez problemu. Choc iPhone 2G nie ma kompasu, czy sterowania glosowego. Problemem moga byc tylko niektore gry, szczegolnie te najnowsze, bo iPhone 3GS jest po prostu lepiej wyposazony. Jednak jesli chcesz miec tanszego iPhone to 3G wydaje sie dobrym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 14:50, Mars napisał:

Czy są jakieś istotne różnice między oprogramowaniem
na 2G, a na przykład na 3G?

W 3G masz stereo bluetooth i MMSy.

Dnia 01.09.2009 o 14:50, Mars napisał:

I czy wszelakie aplikacje, gry, modyfikacje wyglądu będą
działać niezależnie od modelu?

Na 3Gs wszystko działa kilkakrotnie szybciej. 2G i 3G są tak samo szybkie.

Podsumowując: 2G będzie dobrym wyborem jeśli nie będziesz używał Internetu przez sieć komórkową ani GPSu. Jednak teraz ciężko dorwać jakiegoś w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przywracanie ustawien jest bardzo proste. Podlacz iPhone do kumpetera, wlaczy sie iTunes. Nastepnie prawym przyciskiem myszy kliknijw zakladce urzadzenia na swoim iPhone i z listy wybierz "Odtworz z kopii zapasowej". W nowym okienku wybierz kopie zapasowa, ktora chcesz odtworzyc i zatwierdz.

20090902004219

20090902004228

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2009 o 00:42, Wojman napisał:

Przywracanie ustawien jest bardzo proste. Podlacz iPhone do kumpetera, wlaczy sie iTunes.
Nastepnie prawym przyciskiem myszy kliknijw zakladce urzadzenia na swoim iPhone i z listy
wybierz "Odtworz z kopii zapasowej". W nowym okienku wybierz kopie zapasowa, ktora chcesz
odtworzyc i zatwierdz.

Dzięki ,ale nie pomogło .Kopia zrobiona dopiero po wgraniu nowego firmware .Straciłem wiele kontaktów ,zdjęcia ,smsy .Coraz bardziej mnie ten telefon irytuje swoimi ułomnościami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2009 o 16:47, jackass napisał:

Dzięki ,ale nie pomogło .Kopia zrobiona dopiero po wgraniu nowego firmware .Straciłem
wiele kontaktów ,zdjęcia ,smsy .Coraz bardziej mnie ten telefon irytuje swoimi ułomnościami


Polecam sobie zalozyc konto w serwisie MobileMe. Ja mam konto rodzinne i bardzo sie przydaje, bo sychronizuje sie automatycznie chocby kontakty. Po za tym warto co jakis czas robic kopie zapasowe posiadanych plikow. Nie wazne czy na iPhone czy na komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować