Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Zarąbista kryjówka, ale nie dla mnie. Wolę jakieś przytulną wielką twierdzę, bądź willę :P Ale i tak nic nie zastąpi mi moda Winter Palace z uber zbroja, która fajnie na ciepłokrwistych panienkach wygląda xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 18:21, trollf napisał:

innymi slowy jest tam ciemno i mokro, czyli pewnie to co Argonianie lubia najbardziej
;] choc cala ta kryjowka zostala po prostu zaprojektowana dla zlodzieja, bandziora, czy
innego niezbyt nobliwego zakapiora ;D


Sprzeczałbym się z tym pierwszym, owszem, woda jest jak najbardziej mile widziana, ale ciemność... Argonianie to organizmy w większości zmiennocieplne (metabolizm hybrydowy - kiedy jest zimno, robię się ospały, ale mogę dalej funkcjonować bez większych przeszkód w rodzaju zatrzymania akcji serca xD), więc raczej powinno być słonecznie.

Tak przy okazji, to wszystko wykonuje się w Construction Set czy ze wsparciem jakichś zewnętrznych programów (Photoshop, 3DStudio Max)?

>Odpowiedź na posta napisanego przez Earthshaker:

Dnia 03.04.2008 o 18:21, trollf napisał:

Zarąbista kryjówka, ale nie dla mnie. Wolę jakieś przytulną wielką twierdzę, bądź willę
:P Ale i tak nic nie zastąpi mi moda Winter Palace z uber zbroja, która fajnie na ciepłokrwistych
panienkach wygląda xD


Właśnie, ktoś widzi w tym sens? Dlaczego pancerz u samic (stałocieplnych, uproszczeń w modelu Argonianek nie biorę pod uwagę) zawsze musi odsłaniać jak najwięcej? To nie pokaz mody, to zbroja, która ma chronić tkanki przed uszkodzeniami. A taki odsłonięty dekolt albo ramiona aż proszą się, żeby je poharatać mieczem i wypruć przez nie flaki. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 18:29, Meledictum napisał:

Sprzeczałbym się z tym pierwszym, owszem, woda jest jak najbardziej mile widziana, ale
ciemność... Argonianie to organizmy w większości zmiennocieplne (metabolizm hybrydowy
- kiedy jest zimno, robię się ospały, ale mogę dalej funkcjonować bez większych przeszkód
w rodzaju zatrzymania akcji serca xD), więc raczej powinno być słonecznie.


w biologie nie wnikam, po prostu odnosze sie do tego co widzialem ;p nie pamietam dokladnego miejsca, ale gdzies na poludniu (w okolicach Bravil chyba) jest jaskinia z kilkoma osobnikami Argonian i sa oznaczeni jako jakies plemie czy cos w tym stylu - sek w tym, ze jest tam woda, ale zrodla swiatla nie uswiadczysz ;p mieszkancy tez przyjazni nie sa... zreszta my tutaj rozmawiamy o miejscu przeznaczonym glownie na spanie i skladowanie zagrabionych rzeczy, a nie przepisie na calodniowe spedzanie czasu :]

Dnia 03.04.2008 o 18:29, Meledictum napisał:

Tak przy okazji, to wszystko wykonuje się w Construction Set czy ze wsparciem jakichś
zewnętrznych programów (Photoshop, 3DStudio Max)?


W CS to mozesz tylko aranzowac modele, ktore juz istnieja, wiec po pewnym czasie przestaje to wystarczac...
ja uzywam jeszcze Photoshopa do tekstur, a do modeli (modyfikowania istniejacych i tworzenia nowych) Blendera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie, ktoś widzi w tym sens? Dlaczego pancerz u samic (stałocieplnych, uproszczeń
> w modelu Argonianek nie biorę pod uwagę) zawsze musi odsłaniać jak najwięcej? To nie
> pokaz mody, to zbroja, która ma chronić tkanki przed uszkodzeniami. A taki odsłonięty
> dekolt albo ramiona aż proszą się, żeby je poharatać mieczem i wypruć przez nie flaki.
> xD
W tym cały pic polega, że zbroja jest cała zakryta z ładną długą spódnicą. Całkiem fajnie wygląda i dobrze się spisuje na mojej Nornowej panience. Szczerze mówiąc ta zbroja to stalowy kirys, elficki hełm itd. ale mają ujednolicony skin i naprawdę fajnie wyglądają.

@Trollf
> http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=oblivionmods.detail&id=2428
Pro szę bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za linka :]

hmm, nawet ciekawie to wyglada... szczegolnie ten pokoj z sadzonkami ;] moze kiedys przyjrze sie blizej, ogolnie to nie mam czasu - ide robic kolejnego moda... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 18:37, trollf napisał:

> Sprzeczałbym się z tym pierwszym, owszem, woda jest jak najbardziej mile widziana,
ale
> ciemność... Argonianie to organizmy w większości zmiennocieplne (metabolizm hybrydowy

> - kiedy jest zimno, robię się ospały, ale mogę dalej funkcjonować bez większych
przeszkód
> w rodzaju zatrzymania akcji serca xD), więc raczej powinno być słonecznie.

w biologie nie wnikam, po prostu odnosze sie do tego co widzialem ;p nie pamietam dokladnego
miejsca, ale gdzies na poludniu (w okolicach Bravil chyba) jest jaskinia z kilkoma osobnikami
Argonian i sa oznaczeni jako jakies plemie czy cos w tym stylu - sek w tym, ze jest tam
woda, ale zrodla swiatla nie uswiadczysz ;p mieszkancy tez przyjazni nie sa... zreszta
my tutaj rozmawiamy o miejscu przeznaczonym glownie na spanie i skladowanie zagrabionych
rzeczy, a nie przepisie na calodniowe spedzanie czasu :]


Na temat "różnice w fizjologii pomiędzy Argoniańską rasą a stałocieplnymi/ludźmi oraz różnice psychiczne z tego wynikające" mógłbym napisać 100 kb... Dosłownie. Argonianie z reguły trzymają się rejonów w miarę ciepłych, z wodą (Leyawiin), chociaż - biorąc pod uwagę informacje z książki "2920 - Ostatni Rok Pierwszej Ery", księga 3, można wysunąć wniosek, że możemy bez większych problemów przeżyć w warunkach zimowych (chociaż nie ostrej zimy - patrz: Skyrim i tamtejsze zimy). Poza tym jest jeszcze Right-Wind, któremu jakoś udaje się przeżyć w Brumie. Poza tym gdyby Argonianie byli w 100% zmiennocieplni, nie zobaczyłbyś żadnego z nas w jakiejkolwiek kopalni, po pół godziny pracy taka jednostka byłaby zbyt wykończona, żeby móc zrobić cokolwiek.

Dnia 03.04.2008 o 18:37, trollf napisał:



> Tak przy okazji, to wszystko wykonuje się w Construction Set czy ze wsparciem jakichś

> zewnętrznych programów (Photoshop, 3DStudio Max)?

W CS to mozesz tylko aranzowac modele, ktore juz istnieja, wiec po pewnym czasie przestaje
to wystarczac...
ja uzywam jeszcze Photoshopa do tekstur, a do modeli (modyfikowania istniejacych i tworzenia
nowych) Blendera


A jeżeli o CS chodzi, to jest to po prostu coś w rodzaju linii komend, czy "pełnoprawny" edytor z podglądem na umieszczane obiekty etc.? (mam tutaj na myśli coś jak Unreal Editor, jeżeli kiedyś miałeś z tym programem styczność).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 18:46, Meledictum napisał:

A jeżeli o CS chodzi, to jest to po prostu coś w rodzaju linii komend, czy "pełnoprawny"
edytor z podglądem na umieszczane obiekty etc.? (mam tutaj na myśli coś jak Unreal Editor,
jeżeli kiedyś miałeś z tym programem styczność).


Jest to pelnoprawny edytor graficzny + masa innych opcji, jak baza danych wszystkiego co znajduje sie w grze i co mozna prawie dowolnie modyfikowac (obiekty, ksiazki, questy, postacie, jezyk skryptowy itp.). Wlasciwie jesli bys chcial i mial jakies 10 lat wolnego czasu to moglbys zrobic kolejna czesc z serii TES, czyli np.: TES V: Dark Ages (The Reign of the Argonians) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 18:54, trollf napisał:


Jest to pelnoprawny edytor graficzny + masa innych opcji, jak baza danych wszystkiego
co znajduje sie w grze i co mozna prawie dowolnie modyfikowac (obiekty, ksiazki, questy,
postacie, jezyk skryptowy itp.). Wlasciwie jesli bys chcial i mial jakies 10 lat wolnego
czasu to moglbys zrobic kolejna czesc z serii TES, czyli np.: TES V: Dark Ages (The Reign
of the Argonians) ;]


Raczej TES V: Time To Remove The Apes Once And For All (przydługawy tytuł, do tego z błędami xD - akcja toczy się w jakieś 50.000 lat po TES IV: Oblivion xD). Może się tym edytorem w bliższym (lub dalszym) czasie zainteresuję, w końcu trzeba przerobić Argonian tak, żeby wyglądali zgonie z Lore (nogi mogą zostać, ale piersi, nadmiernie umięśniony samiec i samica mająca za mało mięśni [jeżeli pamiętacie wygląd Argonian z Morrowind to wiecie mniej więcej, jak to powinno być - stałocieplni dosyć często się pytali "to on czy ona?" - daltoniści xD] będzie trzeba usunąć... No i samiec powinien mieć zielone oczy zamiast czerwonych)

Przy okazji, jest jakiś sposób na wyeksportowanie postaci do 3DStudio Max razem z animacjami? (mam na myśli przerobienie samego siebie [xD] na skin do UT3, oczywiście tylko do użytku osobistego, w końcu nie będę się swoim skinem dzielił z miękkoskórymi - taka już ideologia. xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 19:37, Meledictum napisał:

Przy okazji, jest jakiś sposób na wyeksportowanie postaci do 3DStudio Max razem z animacjami?


model ciala i standardowy ksztal glowy spokojnie mozna wciagnac do 3DS
a jesli chodzi o konkretna twarz to nie wiem czy taka mozliwosc istnieje, gdyz za to odpowiada FaceGen - dzieje sie to w czasie rzeczywistym, a zmiany sa zapisywane w sejwach i nigdzie wiecej - do tego nie jest to ksztalt, ale informacje mowiace w jaki sposob zmodyfikowac standardowy model twarzy by osiagnac dany efekt.

co do animacji, to wiem, ze cos tam z nimi robic mozna w 3DS, ale ja tego programu nie uzywam, ani animatorem nie jestem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem.
Aby dołączyć do Mrocznego Bractwa jako dowód tego, że się nadaję, mam zabić niejakiego Rufio. Problem w tym, że zamieszkuje on jedną z kwater w Inn of Ill Omen na dolnym piętrze. Kiedy już wykonuję standardową procedurę, pojawia się Lucien, teraz - co dosyć logiczne - mam opuścić to miejsce... Ale nie mogę. Klapa w suficie odmawia posłuszeństwa, po prostu nie mogę wyjść. Podobnie jest, kiedy Rufio jeszcze żyje. Wchodzę, ale wyjść nie mogę. Wczytałem jakiegoś czerstwego sejwa, ale problem się powtarza.

Za dawnych czasów to zadanie (a raczej opuszczenie tego miejsca) nie sprawiało żadnych problemów. Wie ktoś, o co tutaj chodzi? Ostatecznie mogę się pobawić Construction Setem, ale nie uśmiecha mi się takie ingerowanie w grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak nazywa się ten najleopszy pierścień jaki możemy znaleźć w grze. Miałem go dzisiaj ale mi zniknął z ekwipunku. Był warty 15800 sztuk złota i dawał 33 % odbicia obrażeń i plus 50 punktów do walki wręcz. O ile mnie pamięć nie myli to nazywał się "Wielki Pierścień Walki Wręcz". Nie mogę jednak znaleźć ID tego itema a chcę go przywołać z powrotem. Mógłby ktoś podać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 20:37, YahooPL napisał:

Wie ktoś może jak nazywa się ten najleopszy pierścień jaki możemy znaleźć w grze. Miałem
go dzisiaj ale mi zniknął z ekwipunku. Był warty 15800 sztuk złota i dawał 33 % odbicia
obrażeń i plus 50 punktów do walki wręcz. O ile mnie pamięć nie myli to nazywał się "Wielki
Pierścień Walki Wręcz
". Nie mogę jednak znaleźć ID tego itema a chcę go przywołać
z powrotem. Mógłby ktoś podać ???


Jedyny pierścień z podobny efektem (odbicie obrażeń 33%; Walka Wręcz +25) jaki udało mi się znaleźć to Ring of the Iron Fist, ID 00098458

I nie pytaj, jak znalazłem te informacje... Argonianin jest wszędzie. Tylko stałocieplni nie mają o tym pojęcia (camouflage on-line xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pierścień żelaznej pięści, tylko on daje +35 do walki wręcz(odbicie obrażeń - domyślne);p Ponadto mam naszyjnik ostrzy - odbicie obrażeń również 33 % i do tego 25 do ostrzy. Jak do tego dołożę tarczę Chorrol, która ma odbicie obrażeń 35 % to łącznie mam 101 % i przy ogromnej absorpcji zaklęć moja postać jest niezniszczalna;p
Zestaw tylko dla ciepłokrwistych;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 18:37, trollf napisał:

wlacz konsole, kliknij na klape i wpisz
activate player
pozniej pacnij w enter, moze cos pomoze...


Próbowałem, niestety nie działa...
Mam prośbę do nieco obeznanych w CSie - czy mógłby ktoś (przykładowo człowiek, który ma kilka prac w Hall of Fame na Planet Elder Scrolls, prawda, Trollf? ;-) ) wykonać prostego moda, który zmieniłby położenie Rufio na inne, choćby na górnym piętrze samej gospody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 21:24, DJ Szlafrok napisał:

Mam prośbę do nieco obeznanych w CSie - czy mógłby ktoś (przykładowo człowiek, który
ma kilka prac w Hall of Fame na Planet Elder Scrolls, prawda, Trollf? ;-) ) wykonać prostego
moda, który zmieniłby położenie Rufio na inne, choćby na górnym piętrze samej gospody?


nie zartuj :] taki mod nie mialby szans na Hall of Fame ;]

tak czy inaczej po prostu zejdz na dol, zabij Rufio, a nastepnie wpisz w konsoli:

coc InnIllOmen

to powinno przeniesc twoja postac do glownego pomieszczenia gospody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 20:48, Meledictum napisał:

I nie pytaj, jak znalazłem te informacje... Argonianin jest wszędzie. Tylko stałocieplni
nie mają o tym pojęcia (camouflage on-line xD).


wlasnie mi sie przypomnialo o tamtych aspekatch biologicznych ;]

pracuje teraz nad modem z serii Unique Landscapes i podczas testowania zwiedzam okolice rzeki Pantery - a majac zainstalowany FCOM, kilka lokacji z OOO zostalo tam dodanych - tak sie skada, ze niedawno bylem zajrzec do dwoch nowych jaskin i... byly kompletnie ciemne, z mnostwem wody i pelne biegajacych nagich Argonian O_O iscie traumatyczne przezycie... ^)^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 21:11, kamceg napisał:

Ja też mam pierścień żelaznej pięści, tylko on daje +35 do walki wręcz(odbicie obrażeń
- domyślne);p Ponadto mam naszyjnik ostrzy - odbicie obrażeń również 33 % i do tego 25
do ostrzy. Jak do tego dołożę tarczę Chorrol, która ma odbicie obrażeń 35 % to łącznie
mam 101 % i przy ogromnej absorpcji zaklęć moja postać jest niezniszczalna;p
Zestaw tylko dla ciepłokrwistych;p

Skąd to wziąłeś...? :P Niezniszczalny Heros Cyrodill, ahh to marzenie :P
Przyjdzie taki Dagoth i Cię zmiażdży palcem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 20:48, Meledictum napisał:

Jedyny pierścień z podobny efektem (odbicie obrażeń 33%; Walka Wręcz +25) jaki udało
mi się znaleźć to Ring of the Iron Fist, ID 00098458


No właśnie o ten mi chodziło poza tym miałem go oczywiście w ekwipunku, ale już widocznie zmęczony jestem i spostrzegawczość niska;)

Kolejne pytanie mam odnośnie zadania z domem w Anvil. Otóż idę do tego właściciela, który sprzedał mi dom. Jest już w Cesarskim Mieście. Gadam z nim a pod koniec rozmowy mówi mi, że to mój problem i nie będzie się mieszał. Nastawienie 100 więc retoryka odpada. Jakieś pomysły??? Mi przychodzi jedynie komenda w konsoli na wykonanie tej misji. Pamięta ktoś, jaka była???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować