Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

>Który masz poziom postaci?

coś koło 14. widocznie to od levelu zależy
E: te walki z potworami to łatwe są
teraz zbieram na domek+full wyposażenie - brakuje jeszcze 12k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 20:05, krl.krl napisał:

mam do ciebie pytanko(zakładając że grasz zmiennocieplnym:)):
po przejściu misji w gildii wojowników (zakładam że ją wykonałeś) gdzie trzeba było napić
żywicy też ocuciłeś się nieprzytomny? bo potem Oreyn mówił że nie wiadomo jak to działa
na ludzi


Pierwsze założenie jak najbardziej prawidłowe, drugie - błędne.

Jeżeli jakiś quest wymaga zabicia Argonianina - mogę zapomnieć o jego wykonywaniu. W końcu Argonianie to nie ludzie, my się na swoich nie rzucamy (wystarczy rzucić okiem chociażby na wypowiedź Dreekiusa [nie mylić z Dreekusem] z The Elder Scrolls Adventures: Redguard, w której wspomina on o tym, że Argonian występuje coś takiego jak "strong personal sense of kin"). Muszę się pochwalić, że na jakieś 500 godzin gry nie zabiłem ani jednego Argonianina.

Odnośnie samej żywicy: Hist na tyle zatruło swoją żywicę, że jest ona w stanie obejść "zabezpieczenia" przeciwko truciznom nawet u Argonian (czyli: jest to dawka tak silna, że nawet słoń by się przewrócił), co jest reakcją na wyrwanie drzewa z jego środowiska naturalnego (podziękowania należą się do Khajiita w Blackwood Company... Sierściuch xD). Poza tym, jest to "bad Hist sap from a sick Tree", a ponieważ Hist niejako zna Argoniański kod genetyczny "od podszewki", mógł wytworzyć taką truciznę.

Z drugiej strony, trzeba brać też pod uwagę pewne uproszczenia w grze, gdyby żywica nie działała na Argonian w taki sposób, w jaki działa na inne rasy, wykonanie questa Infiltration byłoby niemożliwe dla Argonianina. Swoją drogą, ciekawe dlaczego nie ma żadnej quest linii dla Blackwood Company? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Widzę, że tu sami starzy wyjadacze, więc czuję się nieco onieśmielony, ale odważę się na tylę, aby zadać te parę pytać ;-)
A pytania te będą dotyczyć modów. Ale przejdźmy do rzeczy - poszukuję :
- Moda odbudowującego Kvatch po najeździe daedr, najlepiej w języku polskim. Wątpie czy istnieje coś takiego, ale zapytać nie zaszkodzi.
- Czegoś urealniającego "życie" - efekt upicia, przymus spożywania posiłków itd.
- Peleryn, szalików, parasolek - ogólnie rzecz biorąc - dodatkowych części garderoby

Poza tym chętnie przyjmę wszelkie linki do modyfikacji w języku polskim, lub takie które z łatką językową nie kolidują, czyli wszelkie tekstury, i inne umilacze oka.
Z góry dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach ten mój refleks...
Po włączeniu Obliviona przypomniałem sobie dopiero o najważniejszej rzeczy, o którą chciałem zapytać...
Walka dwiema broniami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 23:06, skaybay napisał:

Ach ten mój refleks...
Po włączeniu Obliviona przypomniałem sobie dopiero o najważniejszej rzeczy, o którą chciałem
zapytać...
Walka dwiema broniami!


Walka dwoma mieczami jest, ale nie wygląda to zbyt dobrze, raczej odradzam. Link do filmiku na serwisie YouTube przedstawiający mod umożliwiający używanie dwóch sztuk uzbrojenia znajdziesz tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=250&pid=12934

Odnośnie modów - o spożywaniu posiłków możesz sam pamiętać, efekt upicia... Argonianie nie mają takich problemów, więc nie znam się na tym. xD Dodatkowe części garderoby - również nie mam pojęcia.

Gdzieś widziałem modyfikację, która miała odbudować Kvatch, ale mod ten jest obecnie dopiero tworzony i - znając stałocieplnych oraz ich słomiany zapał - pozostanie w takim stanie do czasu wydania TES V, o ile już nie porzucili projektu odbudowy tego miasta.

Edit: znalazłem kilka projektów odbudowy Kvatch (jak to u stałocieplnych - bajzel, każdy robi co mu się podoba i nie zastanawia się nad sensem... I to mimo tego, że są dobrze zorganizowani xD):
http://www.uesp.net/wiki/Tes4Mod:Mod_Ideas/Quests#Bruma_mage_guild_and_Kvatch_rebu ild
http://www.tessource.net/files/file.php?id=7298 [link zdaje się nie działać]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 22:41, skaybay napisał:

- Moda odbudowującego Kvatch po najeździe daedr, najlepiej w języku polskim. Wątpie czy
istnieje coś takiego, ale zapytać nie zaszkodzi.


Tu jest kilka modów dotyczących Kvatch ;p
http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.List&category_s how_all=1

Dnia 07.04.2008 o 22:41, skaybay napisał:

- Peleryn, szalików, parasolek - ogólnie rzecz biorąc - dodatkowych części garderoby


Tutaj jest spora lista modów dodających ubrania ;)
http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.List&category_s elect_id=8

Większość modów nie koliduje z łatką polonizującą, więc możesz ściągać do woli ;p

Meledictum - czemu Argonianie nie mają problemów z upiciem ? Czyżby nie wiedzieli co to jest alkohol ? ;] I czemu nie masz pojęcia o częściach garderoby ? Czyżby Argonianie byli tak zacofani, żeby nie wiedzieli co to jest ubranie ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2008 o 12:34, klaser2 napisał:

> Witam. Jak się pozbyć wampiryzmu?
zależy w jakim stadium jest choroba jeżeli się zarazisz idż do klaplicy lub uży mikstury
a jeżeli w zaawansoawnym to tu znajdziesz odpowiedź:: http://gameexe.pl/Wampiryzm-a490.html


Aha, czyli może pomóc pójście do kaplicy i pomodlenie się? A ta mikstura to jak się nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[m]

Takie komentarze nie są mile widziane na tym forum.

Uważam, że Oblivion to świetna gra, ciekawe zadania, piękna grafika oraz konie ;) Główną wadą jest słaby wątek główny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[m]
Po pierwsze takie posty są bardzo nie mile widziane po drugie skoro tobie sie nie podoba nie musisz sie tu dopisywać przeciez każdy lubi inne gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2008 o 13:09, Farmer Widomo napisał:

Potrzebuję eliksirów niewidzialności albo zwojów kameleona . Gdzie mogę je znaleźć /
kupić?

w imperial city w dzielnicy handlowej na przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2008 o 13:08, klaser2 napisał:


> > a jeżeli w zaawansoawnym to tu znajdziesz odpowiedź:: http://gameexe.pl/Wampiryzm-a490.html

>
>
> Aha, czyli może pomóc pójście do kaplicy i pomodlenie się? A ta mikstura to jak
się nazywa?
zależy czy masz wczesne czy juz zaawansowane stadium


Jestem w wczesnym stadium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować