Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2006 o 13:37, barteg napisał:

Czy sa domy na sprzedaz w Oblivionie ?? Albo miejsca gdzie mozna przechowywac ekwipunek np
. skrzynie , półki itd ?


Oczywiście, że są. W każdym mieście jest jakiś dom na sprzedaż. Musisz tylko znaleźć jego właściciela (najczęściej jest to ktoś z zamku) i potraktować go trochę retoryką. Wtedy taka osoba zechce ci sprzedać nieruchomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 13:37, barteg napisał:

Czy sa domy na sprzedaz w Oblivionie ?? Albo miejsca gdzie mozna przechowywac ekwipunek np
. skrzynie , półki itd ?


Tutaj masz całą stronę o tym. http://www.elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=660&Itemid=576 Nie wiem do końca jak działa te całe przechowywanie. To normalne, że to co włożysz do skrzyni w swoim domu/ gildii to zastaniesz przy powrocie. Ale ja miałem kilka niepotrzebnych rzeczy i wyrzuciłem je kilkanaście metrów od mojego domu w Anvil. Wszystko tam nadal jest, a leci już 20 dzień od tego wydarzenia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 15:06, Bumber napisał:

> Pierwszy qust daedryczny gdzie po rozmowie z boginią udajemy się do jaskini celem zabicia
pałętajacych
> sie tam bez końca jej wyznawców. W walce z nimi zostałem zarażony wampiryzmem. Jeśli będzie

> problem podam ci konkretne namiary gdzie co i jak. Pozdrawiam wszystkich.

Ten quest też wykonałem. :) ale nie o to i chodzi. Przez wampira już zostałem pokąsany, pojawił
się komunikat o zarażeniu Hemofilią. ODczekuję te trzy dniu i nic! Żadnych zmian. Nadal jestem
"zwykłym" człowiekiem, a nie wampirem.


Ja praktycznie nie wiedziałem, że zostałem pokasany. Po paru dniach, sam nie wiem ile, po przespaniu się, otrzymalem komunikat, że cos mi sie sniło i miało to związek właśnie z wampiryzmem. Jako, że nie chciałem nim zostać, rozpocząłem quest, dzięki któremu miałem wyleczyc się z tej okrutnej choroby. Za jakis czas pokazały sie współczynniki, jakie otrzymałem za to, że przemieniłem sie w wampira a po paru dniach ludzie nie chcieli ze mna rozmawiać, bo sie mnie bali. Trwało to do czasu, kiedy nie napiłem sie ludzkiej krwi. Opisałem to dlatego, bo nie wiem, jaki czas uplynął dokładnie od pogryzienia do całkowitej przemiany. Mysle, że powinieneś spokojnie sobie grać dalej, a sam sie doczekasz tej wątpliwej przyjemności zostania wampirkiem, czego jak widze pozostaje mi Tobie życzyć. Co do pytania shiniana to odpowiedż juz udzielili koledzy. Chodziło mi właśnie o Azurę. Jest to kaplica Azury. Wejście do niej znajduje sie na pólnocny-wschód od Cesarskiego Miasta. Dokładnie na godzinie 13 od cesarskiego miasta, patrzac na mapę. Musisz dojść prawie do samej granicy. Powodzenia. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W trakcie wykonywania zadania w Brumie "Dwie strony medalu" konieczne jest dostanie się do więzienia żeby pogadać z Jorundrem, problem w tym, że kiedy opuszczam więzienie nie potrafię założyć z powrotem na siebie Pierścienia Żmijowego Oka (dostałem go za wykonanie zadania dla hrabimy w Brumie), za każdym razem pokazuje się komunikat, że nie mogę teraz użyć tego zaklętego przedmiotu. W czym problem ? Może (napewno) o czym nie wiem ??? Pomóżcie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odkryłem chyba rozwiązanie na częste zawieszanie się Obliviona :) a właściwe to znalazłem to w pliku readme gry, jest tam taki punkt który mówi o częstym wieszaniu się gry, zacytuję:

- Częste zawieszanie się gry spowodowane starym plikiem systemowym
Część użytkowników może mieć problemy z częstym zawieszaniem się gry, spowodowanym starym plikiem systemowym. Może to być spowodowane przez plik „mpeg2dmx.ax”. Można temu zaradzić zmieniając jego nazwę na „mpeg2dmx.ax.old”.

zrobiłem mniej więcej to co było tam napisane, znalazłem ten plik „mpeg2dmx.ax”. był on w folderze z kodekami, a miał być to być plik systemowy, więc myślę sobie, poszukam tego pliku jeszcze w folderze WINDOWS. akurat nie było tam tego pliku, ale znalazłem kilka podobnie brzmiących, więc wszystkim podejrzanym plikom dopisałem końcówkę ''.old''. odpaliłem Obliviona i przez dwie godziny intensywnie testowałem czy mi się nie zawiesi, starałem się robić jak najwięcej rzeczy przy których mi się Oblivion wieszał tzn. wczytywanie lokacji oraz walka w otwartym terenie (często wtedy przy zadawaniu śmiertelnego ciosu jakiemuś przeciwnikowi, gra się wywalała, działo się to mniej więcej w 50% takich sytuacji, przez co czasem aby pokonać zwykłego wilka musiałem kilka razy wczytywać grę, bo się resetowała). Wynik tego jest taki, że przez ten czas Oblivion ani razu mi się nie zawiesił :) jeszcze chyba nigdy nie miałem w Oblivionie sytuacji żeby przez dwie godziny mi gry nie wywaliło :), nie wiem czy to całkowicie rozwiązało problem wywalania się Obliviona, ale w każdym bądź razie napewno nie będzie się to zdarzało już tak często jak dotychczas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 23:21, Dominik84 napisał:

Ktoś kupił sobie oficjalne pluginy do obliviona ? te po dolara z groszami. Warto w to inwestować
?


Ja kupilem armor dla konia, całkiem fajna sprawa, da się bez niej żyć ale bajer jest fajny, teraz planuje zakup tego nowego dungeon''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 20:54, Pablor napisał:

W trakcie wykonywania zadania w Brumie "Dwie strony medalu" konieczne jest dostanie się do
więzienia żeby pogadać z Jorundrem, problem w tym, że kiedy opuszczam więzienie nie potrafię
założyć z powrotem na siebie Pierścienia Żmijowego Oka (dostałem go za wykonanie zadania dla
hrabimy w Brumie), za każdym razem pokazuje się komunikat, że nie mogę teraz użyć tego zaklętego
przedmiotu. W czym problem ? Może (napewno) o czym nie wiem ??? Pomóżcie !!!


Mam tak samo. Tylko, że nie mogłem załozyć tego pierścienia od samego początku (tj. od dostania go od hrabiny). Sam nie wiem czemu tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2006 o 10:56, Bumber napisał:

Mam tak samo. Tylko, że nie mogłem załozyć tego pierścienia od samego początku (tj. od dostania
go od hrabiny). Sam nie wiem czemu tak jest...

A ja jestem skrytobójcą i dostałem wagę której też nie moge uzyć wie ktos jak temu zaradzic i drugie pytanie czy warto zostac wampirem? mam propozycję od szefa gildi skrytobójców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 11:35, shrekinator napisał:

A ja jestem skrytobójcą i dostałem wagę której też nie moge uzyć wie ktos jak temu zaradzic

tej wagi sie nie uzywa, jak nosi sie ja w ekwipunku to dostaje sie bonus +2 do dwoch cech i -2 do innej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 12:36, trollf napisał:

> A ja jestem skrytobójcą i dostałem wagę której też nie moge uzyć wie ktos jak temu zaradzic
tej wagi sie nie uzywa, jak nosi sie ja w ekwipunku to dostaje sie bonus +2 do dwoch cech i
-2 do innej...

dzieki teraz juz jaze czego mam osobowosć obniżoną a tyle wydałem na leki hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 12:42, BlackBomb napisał:

Coś nie działa....

hm, nie masz przypadkiem neostrady? cos mam wrazenie, ze na ta strone duzo osob nie moze wejsc jesli ma wlasnie takie polaczenie... ja lacze sie przez polpak i spokojnie sie strona u mnie wczytuje...

Dnia 20.07.2006 o 12:42, BlackBomb napisał:

A z jakich modów korzystacie obecnie i co one robią?

ja w wiekszosci z tych podmieniajacych tekstury i wplywajacych na wyglad - a co one robia? coz, wlascie oprocz polepszenia wizualnego gry, strasznie zamulaja kompa i jest to chyba ich glowna wlasciwosc :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 12:42, BlackBomb napisał:

> > Podacie link do tych płatnych?
> http://obliviondownloads.com/
> tylko nie spodziewaj sie po nich za wiele...

Coś nie działa.... A z jakich modów korzystacie obecnie i co one robią?

natural Wildlife tylko. Resztę czyli:
Generic faces
where''s my horse i [pokaż gdzie kupiłeś dom]" wyłączylem po zaistalowaniu pacza, bo strzsznie wywalało.
Czekam, żeby poinstalic Oscuro Overhaul, bopodobno całkiem zmienia grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować