Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 23.07.2006 o 17:25, Arclight napisał:

Ja tą wieżę znalazłem, tylko do niej wejścia znaleźć nie mogę...


prawdopodobnie w tym przypadku aby do tej głównej wieży wejść to trzeba wejść na jedną z tych mniejszych, bocznych wież i przejść z niej po pomoście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie czytałem sobie niedawno o skalowaniu , to prawda ze jezeli osiagne 20 - 25 level duzo ciezej mi bedzie ukonczyc glowny quest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 19:18, Widek napisał:

Hej mam pytanie czytałem sobie niedawno o skalowaniu , to prawda ze jezeli osiagne 20 - 25
level duzo ciezej mi bedzie ukonczyc glowny quest ?


nie powinno być trudniej, skalowanie polega na tym, że poziom wrogów będzie też o tyle samo się zwiększał co Tobie, więc czy będziesz kończył główny wątek na 5 poziomie czy 40 to nie powinno mieć różnicy w poziomie trudności, wszystko będzie zależało od tego jak będziesz rozwijał swoją postać, bo jak będziesz głównie pakował w umiejętności nie związane z walką to wtedy może rzeczywiście być trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2006 o 19:26, cinus` napisał:

nie powinno być trudniej, skalowanie polega na tym, że poziom wrogów będzie też o tyle samo
się zwiększał co Tobie,


Będzie trudniej, bo pojawią się inne potwory, które będą miały określone umiejętności... Jak będzie przechodził na 1 poziomie to mu Scamp nie wytrąci miecza z dłoni, a na 20 dremory czasem tak robią i generalnie walki trwają dłużej (mimo, że postać jest wtedy silniejsza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to nie pierwsze wrota które zamykam :) Mostów nie ma. Główna cytadela jest odsunięta od mniejszych, zresztą mniejsze przeszukałem, nic nie ma. Sama cytadela jest na wzgórzu które się obchodzi. Ale żadnego wejścia nie ma. Mam wysoką akrobatykę, próbowałem tu i ówdzie wskoczyć - bez rezultatu. Zresztą teraz robię inne questy, może jak mnie najdzie to spróbuję jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 19:31, Monastor napisał:

Będzie trudniej, bo pojawią się inne potwory,


no fakt, o tym nie pomyślałem ^^, ale gdyby walczyć z tym samym przeciwnikiem na niskim poziomie i potem na wyższym to różnicy się w sumie nie odczuje, podobnie jest z wieloma bandytami mimo, że z czasem dostają wypasione zbroje to przynajmniej mi się ich ciachało niemal równie łatwo na niskim poziomie jak i na wyższym, chyba, że na wyższym poziomie tacy bandyci dostawali jakieś magiczne miecze czy zbroje to już lekką różnicę dało się zauważyć.

Dnia 23.07.2006 o 19:31, Monastor napisał:

które będą miały określone umiejętności... Jak będzie przechodził na 1 poziomie to mu Scamp nie wytrąci miecza z dłoni,
a na 20 dremory czasem tak robią i generalnie walki trwają dłużej (mimo, że postać jest wtedy silniejsza)


zwróć też uwagę na to, że i nasz bohater także zdobywa nowe umiejętności co trochę (choć może nie do końca) równoważy to, że pojawiają się nowe potwory z nowymi umiejętnościami, ja bym się skłaniał ku temu, że walka w późniejszych rozdziałach jest inna, ma się więcej możliwości w walce, trzeba zwracać uwagę na więcej szczegółów, np. przeciwnicy czasem mają broń która zadaje dodatkowo obrażenia od ognia, wydaje się być trudniej, ale na tym etapie równie dobrze możemy mieć już do dyspozycji np. pierścień który chroni częściowo przed ogniem lub też broń która też zadaje dodatkowe magiczne obrażenia, sprawia to i wiele innych, że sama gra staje się inna i bardziej skomplikowana, a to czy zwiększenie i urozmaicenie elementów walki sprawia komuś trudności to juz zależy od samego gracza... mi tam to nie sprawia większych trudności, dzięki temu przynajmniej gra nie jest monotonna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 16:38, Elwro napisał:

Prawdopodobnie jutro wymieniam bebechy kompa :-) Mam pytanie do grajacych w Obliviona. Otoz,
wybor moj jest pomiedzy karta nVidia 6600 a 6600 GT. Obie karty maja po 256 MB pamieci. Czy
roznica pomiedzy wersja "zwykla" a GT jest zauwazalna?


256Mb? Ja mam 6600GT, która ma 128Mb. A wydajność pomiedzy "zwykłą", a tą z dopiskiem GT jest zauważalna. A z tego co wiem, to różnica w cenie pomiędzy nimi nie jest zbyt duża, więc chyba nie ma się nad czym zastanawiać... :)

Arclight: Prawdopodobnie wejście do tej wieży jest gdzieś u zbocza góry, która znajduje się w jej pobliżu. Poszukaj-na pewno gdzieś musi być. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 19:48, Arclight napisał:

Hehe, to nie pierwsze wrota które zamykam :) Mostów nie ma. Główna cytadela jest odsunięta
od mniejszych, zresztą mniejsze przeszukałem, nic nie ma. Sama cytadela jest na wzgórzu które
się obchodzi. Ale żadnego wejścia nie ma. Mam wysoką akrobatykę, próbowałem tu i ówdzie wskoczyć
- bez rezultatu. Zresztą teraz robię inne questy, może jak mnie najdzie to spróbuję jeszcze
raz.


Sorry za kolejny post pod rząd, ale już wiem gdzie dokładnie znjduje się wejście do tej wieży. Jest ono słabo wioczne i faktycznie znajduje się u zbocza góry, naprzeciwko pierwszej na lewo od Wrót wieży. Jest to wejście do Dolnych Tuneli. Idać nimi powoli będziesz się piął w górę, aż dojdziesz do wieży z Kamieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 19:59, cinus` napisał:

zwróć też uwagę na to, że i nasz bohater także zdobywa nowe umiejętności co trochę (choć może
nie do końca) równoważy to, że pojawiają się nowe potwory z nowymi umiejętnościami, ja bym
się skłaniał ku temu, że walka w późniejszych rozdziałach jest inna, ma się więcej możliwości
w walce, trzeba zwracać uwagę na więcej szczegółów, np. przeciwnicy czasem mają broń która
zadaje dodatkowo obrażenia od ognia, wydaje się być trudniej, ale na tym etapie równie dobrze
możemy mieć już do dyspozycji np. pierścień który chroni częściowo przed ogniem lub też broń
która też zadaje dodatkowe magiczne obrażenia, sprawia to i wiele innych, że sama gra staje
się inna i bardziej skomplikowana, a to czy zwiększenie i urozmaicenie elementów walki sprawia
komuś trudności to juz zależy od samego gracza... mi tam to nie sprawia większych trudności,
dzięki temu przynajmniej gra nie jest monotonna :)

Używanie większej ilości umiejętności jest trudniejsze niż ich nie używanie ;]
^^

Tak jak pisałeś... gra jest bardziej skomplikowana, więc IMO trudniejsza, bo ma więcej elementów do opanowania (chociaż jest banalna jeśli się wie jak dobierać ekwipunek i rozwijać umiejętności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam teraz 9 poziom, czyli morał z tego taki ze mam jak najszybciej ukonczyc main questa ?:) Bo sczerze mowiac chce najpierw całą gre poznac a do tego zabrac sie na koncu ;) Czytalem wlasnie o skalowaniu i 90% bardzo je krytykuje co rozumiem, bo tworcy poszli na latwiznę ;/ Zauwazylem ze po awansie na 9 poziom ludzie maja zbroje mithrlowe czy krasnoludzkie, no i zaczynają sie orkowe i nowe bronie i pancerze w sklepach dostosowane do nas, co dla mnie jest glupotą ;) Czyli morał z tego taki ze mam nie poziomować dalej ?;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 21:14, Widek napisał:

mam teraz 9 poziom, czyli morał z tego taki ze mam jak najszybciej ukonczyc main questa ?:)
Bo sczerze mowiac chce najpierw całą gre poznac a do tego zabrac sie na koncu ;) Czytalem wlasnie
o skalowaniu i 90% bardzo je krytykuje co rozumiem, bo tworcy poszli na latwiznę ;/ Zauwazylem
ze po awansie na 9 poziom ludzie maja zbroje mithrlowe czy krasnoludzkie, no i zaczynają sie
orkowe i nowe bronie i pancerze w sklepach dostosowane do nas, co dla mnie jest glupotą ;)
Czyli morał z tego taki ze mam nie poziomować dalej ?;]

Jak chcesz ;)
Poradzisz sobie na pewno, ale jest ryzyko, że gra Ci się znudzi przed ukończeniem głównego wątku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 21:14, Widek napisał:

Czyli morał z tego taki ze mam nie poziomować dalej ?;]


jeśli nie będzisz ''poziomował'' to gra szybko Ci się znudzi, ciagle te same potwory, te same zbroje, te same miecze... więc ja polecam ''poziomowanie'', będzie co prawda troche nierealistyczne i głupie jak zwykły bandyta wyskoczy na ciebie z bardzo mocnym i przede wszystkim drogim mieczem i pancerzem (zastanawiam się skąd kasę miał?), ale w gruncie rzeczy to tylko taki mały szczegół ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 21:14, Widek napisał:

mam teraz 9 poziom, czyli morał z tego taki ze mam jak najszybciej ukonczyc main questa ?:)
Bo sczerze mowiac chce najpierw całą gre poznac a do tego zabrac sie na koncu ;) Czytalem wlasnie
o skalowaniu i 90% bardzo je krytykuje co rozumiem, bo tworcy poszli na latwiznę ;/ Zauwazylem
ze po awansie na 9 poziom ludzie maja zbroje mithrlowe czy krasnoludzkie, no i zaczynają sie
orkowe i nowe bronie i pancerze w sklepach dostosowane do nas, co dla mnie jest glupotą ;)
Czyli morał z tego taki ze mam nie poziomować dalej ?;]


Sprawa jest prosta, jeśli jesteś wojownikiem i rozwijasz umiejętności związane z walką. Sam wybrałem taką klasę i najpierw wykonałem wszystkie zadanie dla większości gildii (oprócz gildii magów, co jest chyba w pełni zrozumiałe). Eksplorowałem także świat. Nabiłem 19 lub 20 level (dokładnie już nie pamiętam) i dopiero wtedy zjąłem się wąttkiem głównym. Nie miałem żadnych problemów z jego ukończeniem. Gorzej jest, gdy jesteś np. złodziejem. Taka postać awansuje dzięki rozwijaniu umiejętności związanymi ze złodziejstwem. A co za tym idzie, postać leveluje, NPCty i potwory dookoła również, tyle, że one, w przeciwieństwie do postaci, zwiększają swoją "siłę rażenia". Trochę to skomplikowane, lecz mam nadziję, że mnie zrozumiesz. Wszystko zależy od klasy, którą sobie obrałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 01:46, Widek napisał:

> > /.../> /.../
ale hmm skoro mowisz ze wyglada jak morek to chyba naprawde na niskich musisz grac ;) /.../

Gram na średnich w rozdzielczości 1280x1024 i tekstury mam podobne. Nic się nie haczyło, nawet w bitwach z udziałem kilkunastu postaci. U mnie Morrowind porządnie wyglądał ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 21:25, Widek napisał:

heh wiadomo morek to gra wolnosci ;) te wszystkie gildie nieodkryte miejsca ktore na mnie czekają,
ach :)

Czy my nie mówiliśmy o obku :| ;> :)3

Morek mi się właśnie znudził przed ukończeniem wątku głównego, ale grałem na siłę żeby przejść... Tylko że właśnie prawie nic nie zrobiłem i miałem ledwie 16 poziom :P Grałem chyba krócej niż w Gothic 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 21:30, Monastor napisał:

> /.../> Morek mi się właśnie znudził przed ukończeniem wątku głównego, ale grałem na siłę żeby przejść...
Tylko że właśnie prawie nic nie zrobiłem i miałem ledwie 16 poziom :P Grałem chyba krócej niż
w Gothic 2

Widzisz, wszystko zależy od tego, jaki typ gry Ci odpowiada. Mnie odpowiadał Morrowind, odpowiadały wszystkie Gothic''i teraz odpowiada Oblivion. Mam do niego zastrzeżenia, zwłaszcza nie podoba mi się to dostosowywanie potworów do mojego pozomu i nie podoba mi się to, że, jak dotąd, właściwie nie mogę potrenować i awansować szybciej niż przeciwnicy.
Jedyne, co mogę powidzieć na pewno, to to, że nie kończę gry na siłę. Jeśli gra mi nie odpowiada, to do diabła z nią, lepiej oddać komuś innemu, komu się spodoba. Tylko drobny kłopot jest z grami średnimi, oddać szkoda, a grać mogę wtedy, gdy nie ma lepszej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a u mnie na odwrót 72 level ;) Ostatni quest na sam koniec ;) a potem tylko w dodatki grałem :) Bo po skonczeniu czulem sie pusto gildie wszystko wykonane bylo itp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was orientuje się czy Sigil Stone''s też się levelują Np. gdybyśmy weszli w bramę, zdobyli kamień, to czy będzie on zawsze taki sam, czy różny w zależności od poziomu naszej postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować