Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2006 o 02:31, Widek napisał:

Hmm Mam Semprona 2400+, 512Geil i radek 9550 w tej chwili 350/460

Wszystko na full ustawione :D na rodzialce 800/600 bez AA

wyciągam około 20 - 25 FPS :D Mozecie mi nie wierzyc sam w to nie wierze :)

800 na 600... człowieku, tak się nie da grać ;)
Może od razu 640x480 :)

Jesteś pewien, że masz wszystko na full? Widok, zanikanie, cienie, efekty wody, odblaski od okien... może jeszcze HDR ;P
Nie zwalnia Ci przy walkach albo jak NPCe walczą? Nie muli Ci przy wrotach? :)
20 FPS to nie jest znowu tak dużo... ale żeby te wszystkie efekty działały na takim sprzęcie?

Pokaż screeny bo nie uwierzę
Mam procka Athlona 2800 MHz, 1536 mega Ramu i Radeona 9550... Gram w 1024/768... Oblivion wygląda całkiem ładnie, ale sporo efektów musiałem przyciąć, żeby chodził bez ścinki przy dużych walkach (4 i więcej przeciwników)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 08:58, Monastor napisał:

800 na 600... człowieku, tak się nie da grać ;)


Zartujesz? Przeszedlem tak dziesiatki gier (w tym Morrowinda) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez. Wszystko zalezy od wielkosci monitora. Na mojej 15ce 800x600 wyglada zupelnie dobrze, a wiekszego monitora nie potrzbuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 02:31, Widek napisał:

Hmm Mam Semprona 2400+, 512Geil i radek 9550 w tej chwili 350/460

Wszystko na full ustawione :D na rodzialce 800/600 bez AA

wyciągam około 20 - 25 FPS :D Mozecie mi nie wierzyc sam w to nie wierze :)

słuchaj no ja mam Semprona 2600+ (podkręcony troszkę) 512 ram i FX 5700 (też podkręcony)
i wiesz co??? kumpel powiedział że kupił sobie oblivion ale niema teraz czasu aby grać i powiedział abym go wzią do siebie i popykał troszkę (wersja anglo języczna z niemiec) zainstalowałem w read me wymagania minimalne to 2GHz P IV 512 ram i karta obsługująca DX 9 jat to odpaliłęm to odechciało mi się już odlivion aż do upgrade pc-ta
na NAJNIŻSZYCH czyli 640x480 zzero efektów textury na minimum czyli zero bez v sync i HDR bez rzadnych efektów zarywało jak cholera z 7-8 FPS to max nawet grać się nie dało 10-12 FPS miałem jak się w ziemię patrzyłem...\
więc niemów mi że odpaliłeś gierkę na Średnio-Maxymalnych na sprzęcie o klasę gorszym od mojego......
pozdrawiam i życzę ci wymyślania lepszych bajek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za taki stan rzeczy u Ciebie wine ponosi karta graficzna, z cala seria kart FX w oblivionie sa straszne problemy, a wydajnosc jest tragiczna, glownie ze wzgledu na kiepska obsluge shaderow przez karty FX - w tej sytuacji nie wazne jak wydajna masz karte, ale jesli ma ona FX w nazwie to po prostu sie do gry w obliviona za bardzo nie nadaje... niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 12:30, trollf napisał:

za taki stan rzeczy u Ciebie wine ponosi karta graficzna, z cala seria kart FX w oblivionie
sa straszne problemy, a wydajnosc jest tragiczna, glownie ze wzgledu na kiepska obsluge shaderow
przez karty FX - w tej sytuacji nie wazne jak wydajna masz karte, ale jesli ma ona FX w nazwie
to po prostu sie do gry w obliviona za bardzo nie nadaje... niestety.

łeeeeeee a upgrade robiłem jakiś rok temu dopiero i znowu ze 2000 trzeba wyłożyć aby sobie grać.... a to jest pierwsza gra w moim życiu w którą nie pogram (narazie) z powodu sprzętu, co prawda było już tak nieraz że gra mi zarywałą ale nigdy poniżej 17 klatek na najniżższych nawet F.E.A.R. mi chodził na takich słabych bardzo dobrze....... no cóż oblivion spotkam się z tobą najprędzej za kilka miechów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 11:35, Dark SMG napisał:

więc niemów mi że odpaliłeś gierkę na Średnio-Maxymalnych na sprzęcie o klasę gorszym od mojego......
pozdrawiam i życzę ci wymyślania lepszych bajek...


wiesz co ? srednio mnie to obchodzi a raczej mam to szeroko co o tym sądzisz, najwazniejsze ze u mnie gierka jak napisalem osiaga okolo 20 -25 FPs distance na full, medium textury, cienie wszystko powlączane, w lochach chodzi bardzo ladnie, natomiast na swiecie opotrafi juz spasc do 15... Nie chce nie wierz:) Liczy sie dla mnie ze gierka ladnie wyglada i da sie grac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>FX 5700

I wszystko jasne. Z kartą graficzną z serii 5xxx na DX 9 sobie nie pograsz. Ich wydajność jest koszmarna. R9550 tutaj przerasta go o 2 głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 13:06, Jester napisał:

>FX 5700

I wszystko jasne. Z kartą graficzną z serii 5xxx na DX 9 sobie nie pograsz. Ich wydajność jest
koszmarna. R9550 tutaj przerasta go o 2 głowy.


najprawdziwsza racja, nie wiem czemu tamten kolega nawet smial sadzic ze Gef5700 jest lepszy od Radka 9550 tym bardziej niezle kreconego 410@480

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA sobie odpuściłem narazie
Athlon 64 3000+ 512MB RAM i GF6600GT i w średnich ustawienich to ledwo się dało grać doczytywał jak diabli przede wszyskim na otwartych przestrzeniach, dokupie ramu do giga i wtedy moze pogram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 13:15, natanadler napisał:

JA sobie odpuściłem narazie
Athlon 64 3000+ 512MB RAM i GF6600GT i w średnich ustawienich to ledwo się dało grać doczytywał
jak diabli przede wszyskim na otwartych przestrzeniach, dokupie ramu do giga i wtedy moze pogram
:)

A ja mam Athlona 2600+ (kręcony na 2800+), 1GB RAM, Galaxy GF6600GT i gram płynnie w 1024x768 z teksturami na large, fade powyżej środka, distance na max i włączonym bloomem. Czasem przycina trochę jak nawiązuje się walka z 5 postaciami, ale tylko wtedy. Nie zatrzymuje się nawet jak doczytuje teren. Jak widać różnica to 512 MB oraz pewnie stery. Ja używam detonatora 84.25 beta (mniej stabilny ale wiciska pare klatek więcej).
Aż tak szalonym graczem nie jestem, aby co rok kupować nową kartę do nowej gry, a na takich ustawieniach świat wygląda i tak pięknie. Mi się gra dość komfortowo tak czy inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 13:39, ksenus napisał:

Aż tak szalonym graczem nie jestem, aby co rok kupować nową kartę do nowej gry, a na takich
ustawieniach świat wygląda i tak pięknie. Mi się gra dość komfortowo tak czy inaczej.


Dokładnie zgadzam się z tobą, a pamięć jak dobrze pójdzie to zaraz po świętach kupię i sobie pogram:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 13:39, ksenus napisał:

> JA sobie odpuściłem narazie
> Athlon 64 3000+ 512MB RAM i GF6600GT i w średnich ustawienich to ledwo się dało grać doczytywał

> jak diabli przede wszyskim na otwartych przestrzeniach, dokupie ramu do giga i wtedy moze
pogram
> :)
A ja mam Athlona 2600+ (kręcony na 2800+), 1GB RAM, Galaxy GF6600GT i gram płynnie w 1024x768
z teksturami na large, fade powyżej środka, distance na max i włączonym bloomem. Czasem przycina
trochę jak nawiązuje się walka z 5 postaciami, ale tylko wtedy. Nie zatrzymuje się nawet jak
doczytuje teren. Jak widać różnica to 512 MB oraz pewnie stery. Ja używam detonatora 84.25
beta (mniej stabilny ale wiciska pare klatek więcej).
Aż tak szalonym graczem nie jestem, aby co rok kupować nową kartę do nowej gry, a na takich
ustawieniach świat wygląda i tak pięknie. Mi się gra dość komfortowo tak czy inaczej.



ty to masz dobrze ja niemogę grc w OBLIVION a mam je obok kompa!!!!!! chlip.... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 14:49, Dark SMG napisał:

> > JA sobie odpuściłem narazie
> > Athlon 64 3000+ 512MB RAM i GF6600GT i w średnich ustawienich to ledwo się dało grać
doczytywał
>
> > jak diabli przede wszyskim na otwartych przestrzeniach, dokupie ramu do giga i wtedy
moze
> pogram
> > :)
> A ja mam Athlona 2600+ (kręcony na 2800+), 1GB RAM, Galaxy GF6600GT i gram płynnie w 1024x768

> z teksturami na large, fade powyżej środka, distance na max i włączonym bloomem. Czasem
przycina
> trochę jak nawiązuje się walka z 5 postaciami, ale tylko wtedy. Nie zatrzymuje się nawet
jak
> doczytuje teren. Jak widać różnica to 512 MB oraz pewnie stery. Ja używam detonatora 84.25

> beta (mniej stabilny ale wiciska pare klatek więcej).
> Aż tak szalonym graczem nie jestem, aby co rok kupować nową kartę do nowej gry, a na takich

> ustawieniach świat wygląda i tak pięknie. Mi się gra dość komfortowo tak czy inaczej.



ty to masz dobrze ja niemogę grc w OBLIVION a mam je obok kompa!!!!!! chlip.... :-(


Wielu ma ten sam problem.
Ja też chociażbym chciał to nie pogram sobie w Obliviona i w ogóle nie chodzi tu o posiadanie gry tylko o kompa :(
Trudno się mówi. Za kilka lat odpale już Obliviona bez problemu, ale to chyba marne pocieszenie :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2006 o 14:58, Khalid. napisał:

Wielu ma ten sam problem.
Ja też chociażbym chciał to nie pogram sobie w Obliviona i w ogóle nie chodzi tu o posiadanie
gry tylko o kompa :(
Trudno się mówi. Za kilka lat odpale już Obliviona bez problemu, ale to chyba marne pocieszenie
:P:P

tak puki co zostaje na Morrowind + dodatki ( jeszcze go nie ukończyłem więc będę mieć okazje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 15:01, Dark SMG napisał:


> Wielu ma ten sam problem.
> Ja też chociażbym chciał to nie pogram sobie w Obliviona i w ogóle nie chodzi tu o posiadanie

> gry tylko o kompa :(
> Trudno się mówi. Za kilka lat odpale już Obliviona bez problemu, ale to chyba marne pocieszenie

> :P:P
>
tak puki co zostaje na Morrowind + dodatki ( jeszcze go nie ukończyłem więc będę mieć okazje)


Osobiście wolę Gothic''a, ale i tak w Gothic''a 3 sobie nie pogram.
A co do Morrowinda... kilka razy próbowałem przejść tą gre i nigdy nie skończyłem.
Jest jedna rzecz, która w Morrowindzie mi się nie pdoba, a mianowicie styl walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować