Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2006 o 21:55, Gosu napisał:

Raz szedlem okolo 40 minut i napotkalem 2 wilki smiechu warte,


Ja raz w prawdziwym zyciu (nie w WoWie;) jechalem samochodem 20 godzin i nawet 2 wilkow nie spotkalem... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście ze to co miało być zapowiadane w grze, czyli zbroja dla konia już jest, tyle że bethesda chce za to kasę:

https://obliviondownloads.com/StoreCatalog_ProductList.aspx?SubCategoryId=1

Nie wiem co o tym myśleć - z jednej strony fajnie że coś takiego jest, znaczy ten mod, ale z drugiej strony chcieć kasę od graczy 2 tygodnie od premiery gry, i to za malutki dodatek, który miał być w grze od początku... Trochę przegięcie, dopiero co wydałem 160 zł na edycję kolekcjonerską i teraz mam dalej płacić. Wiem wiem dwa dolary to nie dużo, ale czemu? Poza tym nie mam nawet karty coby nią zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj pare tygodni, gracze zrobia wlasne zbroje i to byc moze lepsze. A zmiana taktyki Bethesdy (do Morrowinda wyszly 2 oficjalne, platne dodatki i kilka oficjalnych, bezplatnych modow; do Obliviona wszystkie oficjalne dodatki/mody beda platne) wynika z systemu zastosowanego w Xbox Live dla 360 - umozliwia on sprzedaz dodatkow tego typu za drobna oplata. A skoro Bethesda robi te dodatki dla Xboksa, to czemu by nie zarobic i na pecetowcach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 17:58, Hegemon napisał:

A skoro Bethesda
robi te dodatki dla Xboksa, to czemu by nie zarobic i na pecetowcach?


To jest też pewnie po to aby XBOXowcy nie narzekali że na pecetach jest za darmo.

Ale w takim razie jak można w dwa rtygodnie po premierze dawać rzeczy odpłatnie, które miały byćw grze, a nawet takie, które są (Obserwatorium) ma drzwi u magów, i już ma kosztować 2$. Hmm to jest chamstwo, ale też mam nadzieje że te wszystkie mody padną przy darmowych modach fanów. Tyle że to psuje całę wrażenie. Ja rozumiem za full dodatek typu Bloodmoon, ale za 2 zbroje lub obserwatorium które w dodatku (na to wygląda) zostały wyrzucone z gry tylko po to aby zaraz po premierze ściągać za nie kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem załamany bo mi się gra ścina:/ Mam celerona 2,53, 512 ddr i gf 5200 128 mb i nie da się grać. A szkoda bo chciałem bardzo pograć w tą gierke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 18:55, mlody-dg napisał:

da się grać. A szkoda bo chciałem bardzo pograć w tą gierke:)


Zmień kartę, wystarczy radeon 9700, lepiej 9800(ewentualnie chyba- ale to nie sprawdzałem GF6600GT). Reszta wystarczy. Po prostu tą co masz to się ona nie nadaje do tej gry, jak i wielu innych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 18:44, michal19 napisał:

To jest też pewnie po to aby XBOXowcy nie narzekali że na pecetach jest za darmo.


Jakby byly za darmo to wersja Xboksowa Obliviona stracilaby sporo na popularnosci. Zreszta - dlaczego pecetowcy mieliby dostac takie dodatki za darmo, jesli wlasciciele Xboksa placa?

Dnia 05.04.2006 o 18:44, michal19 napisał:

Ale w takim razie jak można w dwa rtygodnie po premierze dawać rzeczy odpłatnie, które miały
byćw grze, a nawet takie, które są (Obserwatorium) ma drzwi u magów, i już ma kosztować 2$.


Nie wiem, szczerze mowiac, co obiecywali tworcy i czy na pewno te zbroje mialy byc w podstawce. Dobra strona tego rozwiazania jest fakt, ze dodatki oficjalne beda wysokiej jakosci i bez bledow. Zobaczymy, czy ludziom bedzie sie chcialo je kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 18:55, mlody-dg napisał:

A ja jestem załamany bo mi się gra ścina:/ Mam celerona 2,53, 512 ddr i gf 5200 128 mb i nie
da się grać. A szkoda bo chciałem bardzo pograć w tą gierke:)


nie dziwota z przetopową kartą nic nie zdziałasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 19:14, Hegemon napisał:

Jakby byly za darmo to wersja Xboksowa Obliviona stracilaby sporo na popularnosci. Zreszta
- dlaczego pecetowcy mieliby dostac takie dodatki za darmo, jesli wlasciciele Xboksa placa?


To też własnie napisałem. Dlatego były dwie możliwości -obie wersje mają mody za darmo, albo obie płątne. Jak znam życie i Microsoft na Xboxa opcja była tylko jedna.

Dnia 05.04.2006 o 19:14, Hegemon napisał:

Nie wiem, szczerze mowiac, co obiecywali tworcy i czy na pewno te zbroje mialy byc w podstawce.

Zapewniam żę miały, a w dodatku mody to nie są mody w pełnym tego słowa znaczeniu ale odblokowanie mozliwości w grze zablokowanych. Przy czym nie wiem czy modele były, ale zbroje dla koni zaimplementowane już były.

A jeśli chodzi o obserwatorium, to jeśli masz obliviona - sprawdź - dzwi do niego już są w grze, dialogi o nim też, zle nie ma klucza, a (ktoś sprawdzał w CSie albo z konsoli) za dzwiami nic nie ma. Hmm czy to nie lekkie przegięcie, zostawiać już od razu w fazie produkcjii miejsca na ściaganie z ludzi kasy?

Dnia 05.04.2006 o 19:14, Hegemon napisał:

Dobra strona tego rozwiazania jest fakt, ze dodatki oficjalne beda wysokiej jakosci i bez bledow.
Zobaczymy, czy ludziom bedzie sie chcialo je kupowac.


Dwa dolce - masz dwie zbroje dla konia które nic nie dają poza wyglądem. A co do jakości jakości - tego nie wiemy na razie :)
Poza tym nie przypominam sobie aby dodatki do Morrowinda, te oficjalne miały błędy - mówię o oficjalnych pluginach, które były za darmo a nie pełnych dodatkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 19:29, michal19 napisał:

Zapewniam żę miały, a w dodatku mody to nie są mody w pełnym tego słowa znaczeniu ale odblokowanie
mozliwości w grze zablokowanych. Przy czym nie wiem czy modele były, ale zbroje dla koni zaimplementowane
już były.

mniej wiecej miesiac, moze dwa przed premiera pojawily sie informacje o platnych modach, jednym z nich byly zapowiadane wlasnie zbroje dla koni i swieta okolicznosciowe (z tego drugiego zrezygnowali) - tak wiec od samego poczatku jak tylko pojawila sie informacja o platnych modach, byla mowa o zbrojach dla koni - one od samego poczatku nie mialy byc darmowe...

Dnia 05.04.2006 o 19:29, michal19 napisał:

Dwa dolce - masz dwie zbroje dla konia które nic nie dają poza wyglądem.

daja dodatkowa ochrone, wiec kon otrzymuje mniejsze obrazenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 21:50, trollf napisał:

> Dwa dolce - masz dwie zbroje dla konia które nic nie dają poza wyglądem.
daja dodatkowa ochrone, wiec kon otrzymuje mniejsze obrazenia...


Ale czy ona się do czegokolwiek nadaje? Czytałem na zagranicznych forach, że koń to i tak się zachowuje jakby cały czas na GodlLike''u był. Sam jeszcze nie miałem okazji tego zweryfikować, ultima się nie spieszy z wysłaniem mojego egzemplarza, oj nie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 21:50, trollf napisał:

mniej wiecej miesiac, moze dwa przed premiera pojawily sie informacje o platnych modach, jednym
z nich byly zapowiadane wlasnie zbroje dla koni i swieta okolicznosciowe (z tego drugiego zrezygnowali)
- tak wiec od samego poczatku jak tylko pojawila sie informacja o platnych modach, byla mowa
o zbrojach dla koni - one od samego poczatku nie mialy byc darmowe...


No cóz w FAQ-u na samym początku zapowiedzi obliviona było inaczej. :), chodzi mi o zbroje. A skoro już czy tylko chcesz mi wytknąć błedy czy się nie zgadzasz z tym że bethesda nie postępuje w porządku? BO jeśli to pierwsze to jesteś dziwny, wejść tylko po to żeby rzucić że ktoś gdzieś się myli, jesli to drugie, to wypowiedz się również proszę nt. obserwatorium, bo inaczej cel drugi również nie zostanie osiągnięty.

Dnia 05.04.2006 o 21:50, trollf napisał:

> Dwa dolce - masz dwie zbroje dla konia które nic nie dają poza wyglądem.
daja dodatkowa ochrone, wiec kon otrzymuje mniejsze obrazenia...


Przede wszystkim tylko to, żadnych innych modyfikacjii nawet co do porędkości konia. A w dodatku walki i tak nie ma na koniu więc się schodzi z konia i walczy, koń może najwyżej troszkę dłużej pożyje jeśli walka odbywa się w jego okolicy. Poza tym czy to oznacza że uważasz że warto dla dwóch zbroi?
Nadmienięże po zakupie moda są już gracze skarżący się że im koń zniknął po jakimś czasie. A no tak to w takim razie mod nie tylko zmienia wytrzymałość konia :D

Jak na razie opisałeś że uważasz że to błąd,. Nie napisałeś jednak celu w jakim zamieściłeś swojego posta. Czy uważasz że nie mam racjii czy chciałeś tylko wytknąć błędy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahahaah, patrzcie co znalazłem:
http://img.photobucket.com/albums/1003/Tiberian/obofficialmod.jpg

A skoro już piszę, chciałem wczesniej zapytać, ale szkoda mi było na to nowego posta - która muzyczka wam się najbardziej podoba (muza jest w oblivion/data/music). Mi atmosphere_07 - najbardziej mi się kojarzy z morrowindem w dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 22:00, shinian napisał:

Ale czy ona się do czegokolwiek nadaje? Czytałem na zagranicznych forach, że koń to i tak się
zachowuje jakby cały czas na GodlLike''u był. Sam jeszcze nie miałem okazji tego zweryfikować,
ultima się nie spieszy z wysłaniem mojego egzemplarza, oj nie:P

czy ja wiem? zapewne glownie chodzi o wyglad, a dodatkowa ochrona to tylko bonus... imho nic szczegolnego, zwlaszcza w przypadku, ze mozna kupic nastepnego konia ;-] poza tym konia mozna leczyc rowniez zakleciami, wiec nie uwazam tej zbroi za cos niezbednego - zwlaszcza, ze nigdy nie lubilem wierzchowcow opancerzonych od stop do glow niczym zakute lby rycerzy :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 19:29, michal19 napisał:

Zapewniam żę miały, a w dodatku mody to nie są mody w pełnym tego słowa znaczeniu ale odblokowanie
mozliwości w grze zablokowanych. Przy czym nie wiem czy modele były, ale zbroje dla koni zaimplementowane
już były.


Jesli calosc jest juz w Oblivionie, a mod tylko odblokuje mozliwosci to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, zeby jakis modder sam pogrzebal w CSie i odblokowal co trzeba? Troche pracy z tym bedzie, ale na pewno znajdzie sie ktos, komu nie bedzie sie chcialo placic.

Dnia 05.04.2006 o 19:29, michal19 napisał:

A jeśli chodzi o obserwatorium, to jeśli masz obliviona - sprawdź - dzwi do niego już są w
grze, dialogi o nim też, zle nie ma klucza, a (ktoś sprawdzał w CSie albo z konsoli) za dzwiami
nic nie ma. Hmm czy to nie lekkie przegięcie, zostawiać już od razu w fazie produkcjii miejsca
na ściaganie z ludzi kasy?


Tak musialo byc - skoro z gory bylo wiadomo, ze beda powstawac platne mody to Bethesda musiala zaczac juz myslec co w nich bedzie.

Dnia 05.04.2006 o 19:29, michal19 napisał:

Dwa dolce - masz dwie zbroje dla konia które nic nie dają poza wyglądem. A co do jakości jakości
- tego nie wiemy na razie :)


Mysle, ze bledow nie bedzie, bo Bethesda mus dbac o swoje imie - jak jeden dodatek zawali, to innych ludzie nie beda kupowac.

Dnia 05.04.2006 o 19:29, michal19 napisał:

Poza tym nie przypominam sobie aby dodatki do Morrowinda, te oficjalne miały błędy - mówię
o oficjalnych pluginach, które były za darmo a nie pełnych dodatkach.


Ano chyba zadnych bledow nie bylo, co dobrze rokuje takze Oblivionowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 23:03, Hegemon napisał:

Mysle, ze bledow nie bedzie,


Już pisałem, jest już kilka osób którym konie poznikały - to jest fakt a nie przypuszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm Mam Semprona 2400+, 512Geil i radek 9550 w tej chwili 350/460

Wszystko na full ustawione :D na rodzialce 800/600 bez AA

wyciągam około 20 - 25 FPS :D Mozecie mi nie wierzyc sam w to nie wierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować