Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2008 o 08:07, Revar napisał:

Z racjii tego,że pogrywam sobie Kahijjtem-Łucznikiem to mam pytanko-Gdzie mogę znaleźć
fajne,wypasione łuki w grze?


To nie Morrowind chłopcze, tutaj nie zajdziesz broni lepszych niż twój poziom ci na to pozwala. Chyba, że masz jakieś mody wgrane, w takim wypadku się nie odzywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 08:13, wrobel253 napisał:

> Z racjii tego,że pogrywam sobie Kahijjtem-Łucznikiem to mam pytanko-Gdzie mogę znaleźć

> fajne,wypasione łuki w grze?

To nie Morrowind chłopcze, tutaj nie zajdziesz broni lepszych niż twój poziom ci na to
pozwala. Chyba, że masz jakieś mody wgrane, w takim wypadku się nie odzywam.

Czyli,by zdobyć jakiś fajny łuk musze mieć np.conajmniej 20 poziom?No cóż,pora wziąć się do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 08:20, Revar napisał:

> > Z racjii tego,że pogrywam sobie Kahijjtem-Łucznikiem to mam pytanko-Gdzie mogę
znaleźć
>
> > fajne,wypasione łuki w grze?
>
> To nie Morrowind chłopcze, tutaj nie zajdziesz broni lepszych niż twój poziom ci
na to
> pozwala. Chyba, że masz jakieś mody wgrane, w takim wypadku się nie odzywam.
Czyli,by zdobyć jakiś fajny łuk musze mieć np.conajmniej 20 poziom?No cóż,pora wziąć
się do roboty.


Na 20 możesz zdobyć najlepszy w grze - Daedryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 10:44, Revar napisał:

A gdzie dałoby się znaleźć jakiś lepszy łuk na 6-7 lvlu?

Wiem, że w którymś z Random Oblivion Worlds jest ukryty całkiem niezły łuk, ale nie wiem w którym z nich i gdzie. Poza tym na każdym levelu znajdziesz łuki mniej więcej odpowiadające twojemu poziomowi. Nie masz co marzyć o super duper wypasionych broniach w niezmodyfikowanej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 10:44, Revar napisał:

A gdzie dałoby się znaleźć jakiś lepszy łuk na 6-7 lvlu?


Gdzie możesz znaleźć? U pierwszego lepszego bandyty z łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam...jak to jest z tą alchemią w "Oblivionie",ogólnie rzecz biorąc chodzi mi o to jak i gdzie można wytwarzać mikstury i skąd brac na nie przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 21:47, Revar napisał:

Tak się właśnie zastanawiam...jak to jest z tą alchemią w "Oblivionie",ogólnie rzecz
biorąc chodzi mi o to jak i gdzie można wytwarzać mikstury i skąd brac na nie przepisy?

Mikstury wytwarzasz przy pomocy narzędzi alchemika - alembik, moździerz itd. - wystarczy jeden z nich. A przepisy ? Już nie pamiętam, ale ich...nie ma ;) Różne mieszanki składników dają różne mikstury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 21:47, Revar napisał:

Tak się właśnie zastanawiam...jak to jest z tą alchemią w "Oblivionie",ogólnie rzecz
biorąc chodzi mi o to jak i gdzie można wytwarzać mikstury i skąd brac na nie przepisy?

Do tworzenia mikstur potrzebny jest tylko sprzęt alchemiczny i składniki. Sprzęt alchemiczny składa się z czterech części, z których wymagany jest tylko moździerz. Pozostałe części odpowiadają: za wzmocnienie negatywnych i/lub pozytywnych efektów mikstury i/lub czasu ich trwania. Części zestawu występują w 5 wersjach zaawansowania, od czego zależą właśnie powyższe cechy mikstur. Oczywiście za to samo odpowiada skill alchemia oraz współczynnik inteligencja. W zależności od zaawansowania w skillu alchemia przy składniku pojawi się od jednego do czterech potencjalnych efektów. Wystarczy połączyć dwa różne składniki posiadające m.in. ten sam efekt, żeby powstała z nich mikstura. Mistrz alchemii w dodatku jest w stanie stworzyć miksturę z pojedyńczego składnika. Brany pod uwagę jest wtedy pierwszy na liście efekt. Inaczej niż w Morrowindzie niezależnie od zaawansowania w skillu alchemia mikstura w Oblivionie zawsze powstaje. Różnica polega wyłącznie na mocy i czasie trwania jej efektów. Niestety nie można tworzyć mikstur tak potężnych, jak w Morrowindzie: tam najpierw boostowało się inteligencję tworząc i wypijając mikstury premii do niej. Następnie sporządzało się kolejne mikstury premii do inteligencji, które to już były potężniejsze, gdyż podniesiony został współczynnik odpowiedzialny za alchemię. Ten zabieg powtarzało się wielokrotnie, a inteligencja postaci, jak również moc mikstur przybywały w tempie geometrycznym. Później tworzyło się mikstury premii do współczynników odpowiedzialnych za walkę i voila - nasz bohater posiadał np. premię do siły 50000 pkt na kilkanaście tysięcy sekund. W Oblivionie jednak zwiększanie inteligencji powyżej 100 pkt nie daje już takiego efektu, przez co alchemia nie jest już wcale taką vunderwaffe. Jest co najwyżej pomocna dzięki miksturom przywracania zdrowia, many i/lub zatruwania broni. Można też użyć jej do szybkiego wzbogacania postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu kolejne pytanie w celu zgłębienia wiedzy o mechanice gry ;P
Gdybym np.chciał grać magiem to by kupować czary z szkół zniszczenia,przywołania lub iluzji musze inteligencje oraz umiejętnośc z danej szkoły mieć na odpowiednio wysokim poziomie czy moge od razu kupowac cczary jakie mi się podobają i od razu je używać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 14:14, Revar napisał:

I tu kolejne pytanie w celu zgłębienia wiedzy o mechanice gry ;P
Gdybym np.chciał grać magiem to by kupować czary z szkół zniszczenia,przywołania lub
iluzji musze inteligencje oraz umiejętnośc z danej szkoły mieć na odpowiednio wysokim
poziomie czy moge od razu kupowac cczary jakie mi się podobają i od razu je używać?


Kupować możesz, ale ich nie użyjesz dopóki umiejętność do której zalicza się kupione zaklęcie nie osiągnie danego poziomu np. Uczeń, Czeladnik, Ekspert itp.
Z tego co kojarzę to cena kupowanego zaklęcia, jest adekwatna do umiejętności, czyli im wyższy poziom tym niższa cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie.Otóż czy w oblivionie są jakieś kody na przeciwników? Bo na przykłąd w takim gothicu to można sobie wycxzarować orka czy trolla do pokonania.Czy jest coś takiego w Oblivionie? Przydało by mi się to do filmików. Liczę na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 11:47, Pksorlen napisał:

Witam.Mam pytanie.Otóż czy w oblivionie są jakieś kody na przeciwników? Bo na przykłąd
w takim gothicu to można sobie wycxzarować orka czy trolla do pokonania.Czy jest coś
takiego w Oblivionie? Przydało by mi się to do filmików. Liczę na odpowiedź.



Nigdy o takim czymś nie słyszałem i wątpię czy coś takiego w ogóle istniało, chociaż może jakieś mody są. Jak już zrobisz ten filmik pochwal się nim. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 11:47, Pksorlen napisał:

Witam.Mam pytanie.Otóż czy w oblivionie są jakieś kody na przeciwników? Bo na przykłąd
w takim gothicu to można sobie wycxzarować orka czy trolla do pokonania.Czy jest coś
takiego w Oblivionie? Przydało by mi się to do filmików. Liczę na odpowiedź


Hmmm...Nie jest to żaden kod do gry,ale najzwyklejszy czar ;).Gdzieś w Cesarskim Mieście jest sklep gdzie da się kupić czar na przywołanie Zombiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki. Filmik właściwie mam już zrobiony tylko próbuję go wsadzić na patrz.pl,i nie wychodzi. Ten kod przyda mi się w drugiej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK tym razem mi się udało wsadzić filmik na patrz.pl. Jak ktos będzie chciał to zapraszam tylko wpisać revenger of heroes. Jest po angiesklu, bo chciałem wypróbowć shit talkera.Swoją drogą szkoda że nie ma takiego syntezatora po polsku. Na pewno są jakieś błędy gramatyczne ale zapraszam i lizę na komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... czy ja dobrze słyszę? Nie dość, że Level Scalling to jeszcze na dodatek nie ma tego dreszczyku emocji, że można jakąś super wypasioną broń znaleźć? :/
Grę i tak kupię, ale czasami myślę, że brudny, szary i bardzo klimatyczny Morrowind nawet z nudnym, nie znającego podziału na dzień i noc światem (postacie cały dzień łażą w tę i z powrotem) i skaszanionym systemem walki nadal może konkurować z Oblivionem, który jest jeszcze prostszy i ma lepszą grafikę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować