Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Masz se policz damage:

BaseWeaponDamage * 0.5 *
( 0.75 + Strength * 0.005 ) *
( 0.2 + ModifiedSkill * 0.015 ) *
( WeaponHealth/MaxWeaponHealth + 1 )/2

To uproszczony wzór ba obliczanie dmg broni. mi wychodzi, że ebon longswordem można zadać <sic!> 15.075dmg

Chcesz mieć coś mocniejszego?

Spoiler

Wciśnij tyldę [~] i wpisz "additem 00035E76 1"



A jesli coś mocniejszego to polecam to, naprawdę zabójczy dmg...:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblivion póki co pełni dla mnie role najlepszego RPG w historii .
Rzadko grywam w RPG , ale przy serii The Elder nie mogę się oderwać ;D
To tyle co do gry .
Jednak mam problem i małe pytanie :

Gra mi śmiga bezproblemowo . Jednak podczas wyłączania gry oblivion nie odpowiada i wyskakuje błąd bądź musze skorzystać z alt+ctrl+del :(

Ile póki co wpuszczono oficjalnych pathy przez besth ?? Póki co posiadam jedynie ten dołączony z grą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 07:45, Bidasek napisał:

> Ile póki co wpuszczono oficjalnych pathy przez besth ?? Póki co posiadam jedynie
ten dołączony z grą ;/

http://www.elderscrolls.com/downloads/updates_patches.htm

Nie tak trudno było znaleźć.



Sry za idiotyzm ,ale nie ma w pol ?? Czy mogę śmiało brać wersje eng ??


A i podkreślam problem z błędem :D. Grę wiele razy re-instalowałem i problem się ponownie pojawia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 18:21, Break the peace napisał:

Mi wampiryzm zbytnie nie przeszkadzał. Miałem mnóstwo profitów(min. zwiększone statystyki),
a idąc na questa wbijałem w kogoś kły i było cacy.:) No i klimacik. Łażenie w nocy po
IC w stroju szlachcica i unikanie strażników, żeby wbić się do kogoś na chatę:)


Właśnie :) Wampiryzm był swego rodzaju takim delikatnym może by to nazwać utrudnieniem gry. Latac tylko po nocy.. Unikac tego i owego.. Nie każdy by się chciał tak bawić. :) Taki Jakby Asasnyn :p tu się Czai tam przykucnie :p Tam zza winkla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 15:58, Hunter 19938 napisał:

Sry za idiotyzm ,ale nie ma w pol ?? Czy mogę śmiało brać wersje eng ??


Bez przesady, żaden idiotyzm. Polską wersję patcha możesz pobrać ze strony Cenegi.

Dnia 13.03.2009 o 15:58, Hunter 19938 napisał:

A i podkreślam problem z błędem :D. Grę wiele razy re-instalowałem i problem się ponownie pojawia ;/


Wiele innych osób również ma ten problem i wygląda na to, że błąd związany jest z flushowaniem pamięci (wina silnika gry). Rozwiązania nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem chyba sposób jak można bez przeszkód zamieniać się w wampira i z powrotem. W poradniku z gry-online.pl jest opisany mini-dodatek dołączony do wersji pudełkowe Knights of the Nine, a zwie się Vile Lair. Tam jest właśnie trumna dzięki której można się przemieniać bez przeszkód. Żałuje tylko że już skasowałem tamten savey a po obejrzeniu dzisiaj trzeciej części Underworld (na marginesie bardzo dobre, nawet pod względem klimatu od poprzedniczek) mam ochotę sobie powalczyć jako wampir albo lykanin (niestety to ostatnie tylko w Morrku i to z dodatkiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 23:04, Sir Braveheart napisał:

> Mi wampiryzm zbytnie nie przeszkadzał. Miałem mnóstwo profitów(min. zwiększone statystyki),

> a idąc na questa wbijałem w kogoś kły i było cacy.:) No i klimacik. Łażenie w nocy
po
> IC w stroju szlachcica i unikanie strażników, żeby wbić się do kogoś na chatę:)


Właśnie :) Wampiryzm był swego rodzaju takim delikatnym może by to nazwać utrudnieniem
gry. Latac tylko po nocy.. Unikac tego i owego.. Nie każdy by się chciał tak bawić. :)
Taki Jakby Asasnyn :p tu się Czai tam przykucnie :p Tam zza winkla

No właśnie:) Uwielbiam tak robić. Dodaje to grze smaczku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś sposób na zdobycie czaru Szara Rzeczywistość? Bo na początku rozgrywki wywaliłem go gdzieś, a teraz po sto kilku godzinach gry zachciało mi się wykonać ten quest dla Sanguine, ale nie mam tego dziadowego czaru......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 18:29, Alexx1 napisał:

Znacie jakiś sposób na zdobycie czaru Szara Rzeczywistość?


Jaka to dziedzina magii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już wiem o co chodzi ;) Niestety musisz ten zwój znaleźć albo wezwać kodem, jest on unikalny i potrzebny aby do tego zadania, więc nie da się go kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurde będę musiał użyć cheta trudno....A jak to się robi? Po prawdzie mógłbym wpisać w google, ale z lenistwa wpiszę tutaj. Pamiętam, że w Morku była ta konsola z przedmiotami, tu też tak jest? A i przy okazji, gdzie mogę znaleźć "Czarny Klejnot Duszy"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naciskasz tyldę (~) i masz konsolę ;)
Czarny klejnot można znaleźć w jaskiniach nekromantów (ale baaaaardzo rzadko można go znaleść ). Drugim sposobem jest jego stworzenie (w pewnej misji w gildii magów coś chyba o tym było) mniejsza z tym. Jak znajdziesz pewne miejsce z ołtarzem (ruiny fortów) kładziesz na nim wielki klejnot dusz i rzucasz car łapanie dusz (może inaczej się nazywał). Działa to wtedy, kiedy o północy na ołtarz pada fioletowe światło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 20:27, Alexx1 napisał:

Jaskinia Nekromantów to nazwa jakiejś pieczary?


To jaskinie w których ukrywają się nekromanci. Ale jeśli już za daleko zabrnąłeś z questami robionymi dla Gildii Magów to czarnego klejnotu dusz tam nie znajdziesz. W tym wypadku będziesz go musiał sam sobie stworzyć w odpowiednim ołtarzu (np. przy forcie Linchal), musisz też posiadać wielki klejnot duszy (musi być pusty). Teraz wystarczy tylko poczekać na odpowiedni moment do rzucenia czaru łapanie dusz. Oznaką na to że przyszedł odpowiedni moment na rzucenia czaru jest charakterystycznie fioletowe światło z nieba padające na ołtarz, a to następuje co osiem dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to pieczary. Najlepiej jednak zrobisz jak przystąpisz do gildii magów, wtedy ich kampania jest oparta na zwalczaniu nekromantów, tak więc znajdziesz ich siedliska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób , które odbyły juz daleeeką podróż z oblivionem ??

Co robicie z poziomem trudności w grze ??

Dosyć długo już w to gram , i zastanawia mnie fakt czy nie podwyższyć trudności xD.
Warto ??
Ktoś z Was korzysta z owej opcji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować