HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2011 o 12:39, drblase napisał:

Wielkie dzięki za pamięć :). Obejrzę i przekonam się czy dam radę ;). 2 w nocy, sam w
ciemnym pokoju + Coś...brrrr.


I jak wrażenia ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 19:23, kerkas napisał:

I jak wrażenia ?.


Obejrzałem jedynie ok połowy filmu. Przez cały ten czas siedziałem jak na szpilkach (ciemna noc, słuchawki na uszach, cały dom pogrążony we śnie i nieświadomości tego co przeżywam :P) i nie dałem zwyczajnie rady. Ale za to ustawiłem wcześniej nagrywanie i na pewno dokończę jutro, ale to już w świetle dnia ;). Jednak chyba nie zostałem stworzony do oglądania takich filmów :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 23:27, drblase napisał:

Obejrzałem jedynie ok połowy filmu. Przez cały ten czas siedziałem jak na szpilkach (ciemna
noc, słuchawki na uszach, cały dom pogrążony we śnie i nieświadomości tego co przeżywam
:P) i nie dałem zwyczajnie rady.


W ten sposób to się można zawału nabawić.
Oglądaj tego typu filmy w świetle dnia.

Dnia 25.04.2011 o 23:27, drblase napisał:

Ale za to ustawiłem wcześniej nagrywanie i na pewno
dokończę jutro, ale to już w świetle dnia ;). Jednak chyba nie zostałem stworzony do
oglądania takich filmów :(.


Ja też nie oglądam horrorów (poza klasyką gatunku a i to z wyjątkami) bo się po prostu boję.
Najlepszy przykład to seria o Obcym obejrzałem tylko jedną część.
A gdy śniłem ten cholery Obcy mnie gonił i tak jest za każdym razem kiedy obejrzę choć fragment filmu w którym występuje obcy.
Szczerze dla mnie film

Spoiler

był po prostu obrzydliwy głowa na pajęczych nogach itd. itp.


Chwała Bogu że wcześniej niczego nie jadłem bo skutki byłby opłakane.
Oczywiście muzyka Ennio Moricone świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także boję się takich filmów, ale gdy nie ogląda się ich samemu i twardo w głowie uprze się, że to mimo wszystko jedynie film, można jakoś uspokoić wyobraźnię.
Tak też obejrzałem "Coś" a niedawno wszystkie części "Obcego". I nie ukrywam, że "Obcy" mi się spodobali, szczególnie druga część.
Obrzydzenie mnie nie brało, prędzej spodziewałbym się go na filmach typu "Piła" czy "Hostel" i dlatego ich nie oglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 11:49, MithrandirII napisał:

Także boję się takich filmów, ale gdy nie ogląda się ich samemu i twardo w głowie uprze
się, że to mimo wszystko jedynie film, można jakoś uspokoić wyobraźnię.


Ja właśnie zawsze oglądam je samemu aby się nie zbłaźnić przed znajomymi/rodzinką ;). I mojej wyobraźni nie da się tak łatwo uspokoić ;/.

Dnia 26.04.2011 o 11:49, MithrandirII napisał:

Tak też obejrzałem "Coś" a niedawno wszystkie części "Obcego". I nie ukrywam, że "Obcy"
mi się spodobali, szczególnie druga część.


Obcy pamiętam zrobił na mnie ogromne wrażenie i powiem szczerze, że dwójka to jeden z moich ulubionych filmów o dziwo (lubię też nawet "Pitch Black"). Niedawno miałem okazję obejrzeć Silent Hill i też było strasznie, a jak się rozlegał dźwięk syreny to miałem ochotę się wcisnąć w pierwszy lepszy kąt :).

Dnia 26.04.2011 o 11:49, MithrandirII napisał:

Obrzydzenie mnie nie brało, prędzej spodziewałbym się go na filmach typu "Piła" czy "Hostel"
i dlatego ich nie oglądam.


Omijam szerokim łukiem- tortury, chore gierki, etc. jako motyw przewodni filmu to zdecydowanie nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 11:49, MithrandirII napisał:

Także boję się takich filmów, ale gdy nie ogląda się ich samemu i twardo w głowie uprze
się, że to mimo wszystko jedynie film, można jakoś uspokoić wyobraźnię.


Na moją wyobraźnię to nie działa.
Po drugie efekty specjalne w najowszych filmach stoją na takim poziomie że trudno sobie wytłumaczyć eee... to tylko film.
Niby dlaczego taka istota jak Obcy nie miała by istnieć , trzmiel nie powinien latać a lata , szczur pływać itd. itd.

Dnia 26.04.2011 o 11:49, MithrandirII napisał:

Tak też obejrzałem "Coś" a niedawno wszystkie części "Obcego".
Obrzydzenie mnie nie brało,


Mam na myśli tylko "Coś".

Dnia 26.04.2011 o 11:49, MithrandirII napisał:

prędzej spodziewałbym się go na filmach typu "Piła" czy "Hostel"
i dlatego ich nie oglądam.


Te i podobne filmy omijam szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ktoś wysiada przy "Cosiu" [ a mówię to całkiem serio i to bodaj któryś raz, ten film jest naprawdę lajtowy w porównaniu choćby do Man behind the Sun choć i to da się obejrzeć ... ] to zastanawiam się zawsze co jest powodem takich lęków ... Najgorsze badziewie które widziałem pod tym względem to chyba "Srpski film" ... ciężko jest mi przypomnieć sobie coś bardziej popapranego choć widziałem i Hostele i Piły [ do 2 części ] i kilka innych "chorych" obrazów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, w "Coś" nieco obrzydliwa była dla mnie wspomniana wyżej scena

Spoiler

głowy z nogami pająka

, może także dlatego, że boję się pająków. Straszył mnie bardziej klimat filmu - czyli to co powinno. Niestety nie należę do najodważniejszych, więc oglądając horror w scenach budowania napięcia czasami "boję się na zapas".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 12:04, Mroczny_Joga napisał:

Czy oglądaliście ostatnio jakiś dobry horror taki który trzyma w napięciu i straszy ?
a nie taki po którym chce się tylko wymiotować ?


Ja z horrorów polecał bym Paranormal Activity 1 i 2 oraz bardzo podobny do nich film Paranormal Entity. I jeszcze z takich fajniejszych to Czwarty Stopień - żeby to oglądnąć musiałem przejść się do znajomych, bo samemu po prostu nie dawałem rady usiedzieć dziesięciu minut.

Gorąco polecam każdy z tych filmów, naprawdę trzymają w napięciu (przynajmniej mnie).

Tutaj zwiastuny:
Paranormal Activity: http://www.youtube.com/watch?v=F_UxLEqd074
Czwarty Stopień: http://www.youtube.com/watch?v=8AgLoEFawQA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 16:52, Tyler_D napisał:

Skoro ktoś wysiada przy "Cosiu" [ a mówię to całkiem serio i to bodaj któryś raz, ten
film jest naprawdę lajtowy w porównaniu choćby do Man behind the Sun choć i to da się
obejrzeć ... ] to zastanawiam się zawsze co jest powodem takich lęków ...


Plastyczna i bogata wyobraźnia.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście bym nie wymieniał różnego rodzaju "pił" jeśli mówimy o horrorach bo te filmy nie są straszne tylko obrzydliwe.

szkoda że pomyliło mi się w jakie dni będzie leciał "coś" :/ kerkas dobrze podał datę emisji ale pomyliła mi się ona z zapisem który jest w programach tv :) mnie osobiście ten film nie straszy więc nie przeszkadzała by mi pora w jakiej on leciał ani to że bym go (jak zwykle) oglądał sam. film mimo to bardzo lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile o Piłach można powiedzieć wiele, o tyle pierwszą część uważam za bardzo dobry film. Taki soft gore połączony z filmem psychologicznym. Każdą kolejną część można sobie darować, ale IMO pierwszą Piłę powinno się znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 16:04, Shelazar napisał:

Znacie jakieś horrory, które klimatem przypominają "Nocny pociąg z mięsem"? Koniecznie
z XXI wieku.

Bardzo zasmuciłeś mnie ostatnim zdaniem, bo niestety - mówię to całkowicie obiektywnie - dobrych slasherów z XXI wieku jest jak na lekarstwo. Ale cóż - skoro to ma być koniecznie film z "naszych lat" i jak rozumiem może być podobnych lotów jak Nocny Pociąg z mięsem to możesz spróbować poeksperymentować z najnowszym "Krzykiem" (jak wiadomo slashery najlepiej smakują w kinie z paczką przyjaciół). Z czegoś hmm... ambitniejszego - Któraś z części Piły, bądź Teksańskiej masakry piłą mechaniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja nie szukam niczego ambitnego, nie w slasherach. Generalnie to wolę starsze filmy, ale wd. mnie właśnie takie kiczowate horrory klasy C lepiej wypadają w dzisiejszych czasach niż miało to miejsce 20-30 lat temu. Z tego co wymieniłeś to już niestety wszystko widziałem. Bardzo zależy mi na podziemnym, klaustrofobicznym klimacie, ale wolałbym uniknąć filmów z potworami, psychopatyczni mordercy są dużo ciekawsi! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 20:42, karolekx23x napisał:


Lincz, Piraci i Kung Fu Panda, reszta mnie raczej nie zainteresuje ;).
Btw. skończyłem Cosia i nawet nie chcę sobie przypominać tych scen "transformacji" :/. Ale film jest bardzo dobry i naprawdę trzyma w napięciu od początku do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się