HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2010 o 20:30, KloniskO napisał:

Ja np. musiałbym upaść na łeb, by w ten sposób podchodzić do filmu po raz pierwszy -
na ekranie monitora.

Czy ja wiem - są produkcje które lepiej ogląda się w kinach [ jak na przykład Avatar - nie oglądałem ale właściwie wszyscy twierdzą że tylko w kinie doświadczy się tego filmu w pełni ], są też filmy które można by "bezstratnie" oglądać w domu na DVD czy właśnie na kompie. Zwłaszcza jak ktoś ma dobrej jakości monitor o odpowiednich parametrach. Teraz te wszystkie FullHD, panoramy i inne takie są na porządku dziennym - w każdym razie jest z tym z dnia na dzień coraz lepiej. Sprzęt tanieje a co za tym idzie powszechnieje.
>Jakość wersji youtube''owych będzie pewnie marna(próbowaliście odpalic

Dnia 30.08.2010 o 20:30, KloniskO napisał:

youtube''owe 1080p na większym ekranie?).

Ok - to ma mieć niby jakiś związek z YT ale co w przypadku gdyby to byłby powiedzmy osobny filar tego portalu, coś w stylu naszego rodzimego iplexa [ na którego jakoś większych narzekań nie a działa chyba na identycznej zasadzie ]? Wtedy już tak źle by chyba nie było - szerokopasmowe łącza internetowe tanieją i powszechnieją tak samo jak wspomniany wcześniej sprzęt - myślę że to mogłoby się sprawdzić pod pewnymi warunkami rzecz jasna.
>To samo jest w kinie tylko lepiej, no i nie beszcześci

Dnia 30.08.2010 o 20:30, KloniskO napisał:

się sposobu w jaki film powinien byc obejrzany xd.

To już jest kwestia dyskusyjna - najpierw mieliśmy filmy nieme, potem czarno-białe, z kolorem i tak przez kina, multikina, multiplexy przez VCD, DVD, Blu-raye dochodzimy do stramingu netowego - kino wciąż się rozwija - czy w dobrym kierunku to już oceni czas. Poza tym jak interes nie będzie intratny to się go zamknie i tyle - nie jest to przecież równoznaczne z zamykaniem kin i tak dalej. Nie ma co panikować aż nadto. A no i z tym kinem też bym nie przesadzał - upierdliwej, żrącej i pijącej hołoty jest tam pod dostatkiem a już to irytuje co najmniej mocno. Że o cenach w niektórych kinach czy słabym repertuarze nie wspomnę ... a ... no i reklamy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 21:08, Sareth14 napisał:

Nie długo wychodzi Piła 7 w 3D. Nie mam 18 i nie wiem czy mnie wpuszczą. Jak myślicie?
A jak nie to wpuszczą z osobą pełnoletnią?

A grałeś w GTA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry sprzedawają dzieciaką co mają po 12 lat gry od 18 a do kina Cie nie wpuszczą? Swoją drogą dobrze że oryginały chociaż kupował. A co do tego fimu jeszcze, pamiętam jak byłem na Alien vs Predator bodajże, w jakimś tam wieku, a od 18 lat a bez problemu sprzedaż biletu i wejście uzyskałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 22:39, Jaracz napisał:

Jakoś bardzo mnie to nie interesuje, mnie tylko śmieszy ocenianie głupiej gry przez pryzmat
tego jak bardzo ma "gangsterskie" teksty, szczególnie bazując tylko na dwóch, które widać,
że z założenia miały być głupiutkie. Na dodatek przez gościa, który z gangsterką ma tyle
związanego, co ja z baletem.
Zresztą informacje wyniesione z gier czy filmów nie nazwałbym zbyt rzetelnymi.


Doprawdy ciężko za Tobą trafić z jednej strony czepiasz się że o tym jak wygląda życie gangsterskie i wizerunek gangstera a gdy już ktoś odmalowuje oba powyższe (mieszkałem kilkanaście lat w Pruszkowie i co nieco o gangsterach wiem i nie z filmów albo książek , owszem jest to gangster made in Poland) znów się czepiasz że nieszczególnie Cię to interesuje.
Po drugie są "filmy gangsterskie" i filmy o gangsterach scenariusz Chłopców z ferajny napisał Nicholas Pileggi a postać Henry-ego Hilla (w filmie gra go Ray Liotta) jest autentyczna
http://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Hill
tak więc kolejny zarzut że informacje wyniesione z filmów nie Nazwałbyś rzetelnymi został obalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 09:54, kerkas napisał:

Doprawdy ciężko za Tobą trafić z jednej strony czepiasz się że o tym jak wygląda życie
gangsterskie i wizerunek gangstera a gdy już ktoś odmalowuje oba powyższe (mieszkałem
kilkanaście lat w Pruszkowie i co nieco o gangsterach wiem i nie z filmów albo książek
, owszem jest to gangster made in Poland) znów się czepiasz że nieszczególnie Cię to
interesuje.
Po drugie są "filmy gangsterskie" i filmy o gangsterach scenariusz Chłopców z ferajny
napisał Nicholas Pileggi a postać Henry-ego Hilla (w filmie gra go Ray Liotta) jest autentyczna

http://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Hill
tak więc kolejny zarzut że informacje wyniesione z filmów nie Nazwałbyś rzetelnymi został
obalony.


Kerkas, ty normalny jesteś? Twoje POwsko-pruszkowsko-gangsterskie konszachty mam w głębokim poważaniu, nie neguję wizerunku ucywilizowanego gangstera, śmiałem się tylko z tego jak Tyler oburzył się tym, że twórcy gry potrafili w scenariuszu jakiemuś mafiozowi napisać dwie głupawe kwestie i pewnie uczynili Tylerowi tym traumę do końca życia.
"Chłopców z ferajny" oglądałem i głównych bohaterów nie nazwałbym "dżentelmenami wysokiej klasy", więc wyobrażenie o oziębłych, sztywnych i kulturalnych mafiozach Tylera chyba runęło po raz drugi. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 31.08.2010 o 13:14, Jaracz napisał:

Kerkas, ty normalny jesteś?


Stronie która zaatakowała jako pierwsza po prostu skończyły sie argumenty.

Dnia 31.08.2010 o 13:14, Jaracz napisał:

Twoje POwsko-pruszkowsko-gangsterskie konszachty mam w głębokim


Nie mam konszachtów z żadną mafią czytaj ze zrozumieniem , po prostu wpływ takowych ludzi daje się odczuć
a nawet go widać (masa lubił po pijaku przejechać przy czerwonym świetle trudno tego nie zauważyć prawda ?)

Dnia 31.08.2010 o 13:14, Jaracz napisał:

nie neguję wizerunku ucywilizowanego gangstera,


o.k.

Dnia 31.08.2010 o 13:14, Jaracz napisał:

"Chłopców z ferajny" oglądałem i głównych bohaterów nie nazwałbym "dżentelmenami wysokiej
klasy", więc wyobrażenie o oziębłych, sztywnych i kulturalnych mafiozach Tylera chyba
runęło po raz drugi. :(


Oziębli na pewno nie ale dobrze ubrani i kulturalni owszem potrafią być.
Zresztą był okres w historii Las Vegas kiedy rządziła tam mafia i nie było nożowników , gwałcicieli itd. mafia dbała o "interes" i "klientów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>śmiałem się tylko z tego jak

Dnia 31.08.2010 o 13:14, Jaracz napisał:

Tyler oburzył się tym, że twórcy gry potrafili w scenariuszu jakiemuś mafiozowi napisać
dwie głupawe kwestie i pewnie uczynili Tylerowi tym traumę do końca życia.

Po pierwsze proponuję nauczyć się czytać ze zrozumieniem i oddzielać to co rzeczywiście zostało napisane od swoich bujd. A po drugie - żeby ci to przedstawić czarno na białym żebyś przypadkiem źle nie zrozumiał - irytujące i zarazem śmieszne jest faszerowanie takiej gry jak Mafia II tekstami na poziomie rynsztoku. To mniej więcej tak samo jakby zmienić dialogi w Ojcu Chrzestnym [ który z prawdziwą mafią ma o wiele więcej wspólnego niż sądzisz ] tak by co drugim słowem było "k***a". Już zrozumiałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Księcia Persji :) oczekiwałem po zwiastunach dobrego kina i się nie zawiodłem. Oglądało się miło, historia wciągała, a całość świetnie oddawała klimat gry. W dodatku główna rola jednego z moich ulubionych aktorów. Jak dla mnie 8/10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może będziecie umieli mi pomóc. Mam ściągnięty filmik (chyba wmv) w full hd. Trwa 30 min, zajmuje 2,5 gb. Na początku nie chciało go odtwarzać w windowsmediaplayer i allplayer. Pościągało kodeki i niby odtwarza, ale jest jeden problem. Nie chce się przewijać. W wmp poprostu pasek wraca na początek filmu a w allplayer jak klikam np na środek filmu to staje on w miejscu i tak jakby się zawiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnią niedzielę byłem na filmie Salt.
Co mogę powiedzieć? Na pewno film warto obejrzeć, ale IMO jest trochę przehypowany. Po zapowiedziach/trailerach/whatever można wywnioskować, że to po prostu film akcji, a tak nie jest. Oczywiście, akcja jest, ale ja bym nastawił się bardziej w kierunku thrillero-akcji właśnie w takiej kolejności. Aktorstwo jest dobre, muzyka też, ale nie zapada w pamięć po wyjściu z kina, a sam film - dobry, ale nie bardzo dobry, taki mocniejszy średniaczek, 7/10. Warto obejrzeć, ale można poczekać, aż będzie na DVD i pożyczyć według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 19:06, Nightdew napisał:

Może będziecie umieli mi pomóc. Mam ściągnięty filmik (chyba wmv) w full hd. Trwa 30
min, zajmuje 2,5 gb. Na początku nie chciało go odtwarzać w windowsmediaplayer i allplayer.
Pościągało kodeki i niby odtwarza, ale jest jeden problem. Nie chce się przewijać. W
wmp poprostu pasek wraca na początek filmu a w allplayer jak klikam np na środek filmu
to staje on w miejscu i tak jakby się zawiesza.


Spróbuj odtworzyć programem DziobasPlayer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba nvm, poczytałem trochę i chyba to fałszywy alarm. Zainstalowałem przy wyłączonym antywirusie. Teraz elegancko wszystko chodzi i da się przewijać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"100 FILMÓW WOJENNYCH" Łukasz A. Plesnar recenzja w linku poniżej

http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=207 recenzja

UWAGA , ACHTUNG , WARNING
niektóre z tych filmów ukazały się w kolekcjach:
http://www.kolekcjafilmowa.pl/wojna/index.html
lub tej http://www2.literia.pl/kolekcja-wojenna/kolekcja-wojenna.html
NIE PODAŁEM TYTUŁÓW KTÓRE SIĘ UKAZAŁY NA DVD W POLSCE ALE JEŚLI KTOŚ SOBIE ŻYCZY TO PODAM.
POGRUBIONE TYTUŁY TO TE KTÓRE WIDZIAŁEM I POLECAM.


Filmy:
Afrykańska królowa (1951)
Aniołowie piekieł (1930)
Atak (1956)

Ballada o żołnierzu (1959)
Bataaan (1943)
Bestia (1988)
Bitwa nad rzeką La Plata (1956)
Bitwa o Anglię (1969)
Bitwa o Midway (1976)

Blokada (1938)
Było ich dziewięciu (1943)

Cel: Birma ! (1945)
Chłopcy z kompanii C (1978)
Cienka czerwona linia (1998)
Czapajew (1934)
Czas Apokalipsy (1979)
Człowiek którego nigdy nie było (1956)
Czy Paryż spłonie ? (1966)

Droga do chwały (1936)
Działa Nawarony (1961)
Dziennik z Guadalcanal (1943)
Dziś żyjemy (1933)

Front zachodni 1918 (1930)

Gallipoli (1981)

Hamburger Hill (1987)


Jeden z naszych samolotów zaginął (1942)
Johnny poszedł na wojnę (1971)

Kaci też umierają (1943)
Kierunek Tokio (1943)
Konwój (1943)
Krzyk bitewny (1955)

Latające tygrysy (1942)
Los człowieka (1959)

Łowca Jeleni (1978)
Łódź ratunkowa (1944)


M*A*S*H* (1970)
MacArthur (1977)
Młode Lwy (1958)
Most na rzece Kwai (1957)

Mosty na rzece Toko-Ri (1954)
Mściwy jastrząb (1943)
My z Kronsztadu (1936)

Na zachodzie bez zmian (1930)
Najdłuższy dzień (1930)

Nasz okręt (1942)
Niebezpieczna poświata księżycowa (1941)

O jeden most za daleko (1977)
Ognie polne (1959)
Okręt (1981)
Okrutne morze (1953)
Oni walczyli za Ojczyznę (1975)
Opowiedzcie o tym Anglii (1931)

Paragraf 22 (1970)
Parszywa dwunastka (1967)

Patrol (1938)
Patton (1970)
Pełny magazynek (1987)
Piaski Iwo Jima (1949)
Pięciu zuchów (1944)
Pilot Luciano Serra (1938)
Pluton (1986)
Pork Chop Hill (1959)
Przechodniu, powiedz Sparcie (1978)
Pustynny lis: opowieść o Rommlu (1951)

Rambo III (1988)
Rozkaz: zabić (1958)

Sahara (1943)
San Demetrio (1943)
Sierżant York (1941)
Skrzydła (1927)
Stalag 17 (1953)
Stalingrad (1993)

Straceńcy (1945)
Sutjeska (1973)
Szalona odwaga (1996)
Szeregowiec Ryan (1998)
Ścieżki chwały (1957)
Ślicznotka z Memphis (1990)


Tora! Tora! Tora! (1970)
Towarzysze broni (1937)
30 sekund nad Tokio (1944)

Twierdze Montezumy (1950)
Tylko dla orłów (1969)

U-571 (2000)
Upadek Berlina (1949)
W niebezpieczny sposób (1965)
Wielka Czerwona Jedynka (1980)
Wielka parada (1925)
Wielka ucieczka (1963)
Wielka wojna (1959)
Wielki przełom (1944)
Wniebowstąpienie (1976)
Wyspa Wake (1942)
Wzgórze Złamanych Serc (1986)

Zagubiony patrol (1934)
Zielone berety (1968)
Złoto dla zuchwałych (1970)
Żelazny krzyż (1977)
Żołnierze (1945)



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałeś Full Metal Jacket i Red Thin Line? Jak najszybciej nadrób zaległości. A i nie oglądając Zielonych Beretów nie straciłeś zbyt wiele - chłam jakich mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 19:34, Nightdew napisał:

Dobra chyba nvm, poczytałem trochę i chyba to fałszywy alarm. Zainstalowałem przy wyłączonym
antywirusie. Teraz elegancko wszystko chodzi i da się przewijać;)


Może jakąś kijową wersję ssałeś :P nie wiem :) ja problemów nie mam, a używam od dłuższego czasu. Zwłaszcza jeżeli chcę odtworzyć jakieś bardziej specyficzne formaty. Dziobas jest jeszcze na tyle dobry, że ma w sobie zawarte już kodeki i nie trzeba instalować dodatkowych. Jak chodzi i wszystko jest git to się cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 21:35, Tyler_D napisał:

Nie oglądałeś Full Metal Jacket i Red Thin Line? Jak najszybciej nadrób zaległości.


Wiem , wiem nazwiska Kubrick i Malick są najlepszą rekomendacją.

Dnia 31.08.2010 o 21:35, Tyler_D napisał:

A
i nie oglądając Zielonych Beretów nie straciłeś zbyt wiele - chłam jakich mało.


Zielone berety widziałem , cóż John Wayne "wygrał" II wojnę światową dla Stanów wojny w Wietnamie nie udało mu się już jednak "wygrać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z każdej stronki dostawałem ten komunikat;) Ale pisali, że specyficzny rodzaj antywirusa się o to pluje oraz że fałszywy alarm więc mam nadzieję, iż będzie git:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się