HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2011 o 19:48, Piterixos napisał:

Na pewno chodzi o dubbing, a nie o lektora?


Tak o dubbing tak jak wspomniał @Robertcik1 epizody I -III zostały zdubbingowane tragicznie natomiast IV - VI całkiem nieźle przynajmniej jeśli chodzi o wersję na VHS bo o innych nośnikach się nie wypowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 19:06, HomoNomo napisał:

Nie interesuje mnie wersja DVD, dzięki.
A jak z następnymi częściami ,5,6


Jeśli chodzi o VHS to tak. W przypadku wersji na Blu-Ray należny domniemywać że skoro 4 to i 5 i 6 też ale tak jak mówiłem przed ewentualnym kupnem należy to jeszcze raz sprawdzić wiadomo sprzedawca na allegro napisze że tak a później okazuje się że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 19:51, Robertcik1 napisał:

No, epizody I-III zdubbingowane były. Tragicznie, ale zawsze.


A mogę prosić o jakiś link na YouTube? Bo wpisałem Star Wars 3 dubbing i nic nie znalazłem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobne pod względem czego konkretnie? Montażu z ręki [ REC, REC2, Paranormal Activity, seria Blair Witch ], stanu zagrożenia czymś nierealnym, nieznanym [ większość tytułów z poprzedniego nawiasu ] czy ogólnie skupiające się na motywie przetrwania bohaterów w otaczającej i nieciekawej rzeczywistości [ 28 dni później / 28 tygodni później ]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 09:12, Q-Jot napisał:

Znacie jakieś filmy podobne do Cloverfield/ Projekt Monster?


Blair Witch Project
REC 1 & 2
Paranormal Activity



Od biedy Diary of the Dead, ale to nie jest kino najwyższych lotów [choć na tle badziewia o zombie jakie ostatnio dostajemy wypada całkiem nieźle]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 09:16, Tyler_D napisał:

Podobne pod względem czego konkretnie?

Kamera z ręki+ wszędobylskie zagrożenie. Wszystkie wspomniane widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 09:25, Q-Jot napisał:

Kamera z ręki+ wszędobylskie zagrożenie. Wszystkie wspomniane widziałem.


Ja ostatnio obejrzałem Trolljegeren (troll hunter) http://www.imdb.com/title/tt1740707/ Jest kamera z ręki i jest ciekawa historia, niestety film się momentami trochę dłuży, ale dość ciekawie się go ogląda. Moim zdaniem miła odmiana od tego co nam wszyscy wokół serwują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2011 o 17:33, Tyler_D napisał:

Primo - skoro bracia

Spoiler

chcieli się pozbyć całego gangsterskiego syfu to dlaczego nie
zabili Rocco? Przecież jakby nie było był małym bo małym ale trybikiem w maszynie mafijnej

.

Secundo - dlaczego
Spoiler

po tym jak Duce chciał zabić braci dziwnym trafem nagle się do
nich przyłącza

?

8/10

Koleś był ich przyjacielem.
A drugie... zauważ, że nie zabija ich bo modlili się w znanej mu formie. Ten film to pastiż, dlatego jest coś mistycznego w tych gościach... ot taki zabieg w filmie- chodzi pewnie o jakieś stare bractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 14:48, bartog123 napisał:

A drugie... zauważ, że nie zabija ich bo modlili się w znanej mu formie. Ten film to
pastiż, dlatego jest coś mistycznego w tych gościach... ot taki zabieg w filmie- chodzi
pewnie o jakieś stare bractwo.


Z tego co pamiętam to on przecież był ich ojcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 15:00, Tyler_D napisał:

Ke? No chyba że to zostało wyjaśnione w drugiej części ale w pierwszej nie ma o tym żadnej
wzmianki.


Gdzieś w początkowej części mówili, że tej modlitwy nauczył ich ojciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 15:00, Tyler_D napisał:

Ke? No chyba że to zostało wyjaśnione w drugiej części ale w pierwszej nie ma o tym żadnej
wzmianki.


To nie zostało na 100% potwierdzone, ale było zasugerowane właśnie przez tę modlitwę. Nie oglądałem drugiej części, ale gdzieś w internetach przeczytałem, że to faktycznie był ich ojciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 15:00, Tyler_D napisał:

Ke? No chyba że to zostało wyjaśnione w drugiej części ale w pierwszej nie ma o tym żadnej
wzmianki.


Nie, już w jedynce jest to zasugerowane. Zarówno bracia jak i on tak właśnie uznają pod koniec. Zobacz ile jest między nimi podobieństw. To nie jest nigdzie powiedziane wprost, a cała teoria opiera się tylko na przesłankach, ale najwyraźniej bohaterom to wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Primer / Wynalazek [ 2009 ]

O Primerze słyszałem już od jakiegoś czasu a że po bliższym zapoznaniu się z nim poczułem że to może mieć mieć moc [ tym bardziej że zbiera dość dobre noty ] to skusiłem się i ... nie żałuję. Pomimo minimalistycznej oprawy muzycznej, pomimo braku jakiegoś wabika [ znani aktorzy i tym podobne ] jest to film cholernie dobry i wciągający a co najważniejsze - zapadający w pamięć. Dlaczego? Chwytliwy pomysł, specyficzny styl i swoista naturalność - to wszystko wpływa na to że całość jest bardzo przekonywująca [ po drodze robiąc z mózgu papkę ale to swoją drogą ] i co ważne - ogląda się to z zaciekawieniem aż do samego końca. O wiele lepszy twór niż opisywany przeze mnie nieco wcześniej Deja vu.

Warto też wspomnieć o tym że budżet filmu to jedynie 7k dolarów co jak na tak świetnie zrealizowany projekt wydaje się być kwotą po prostu nierealną. A jednak, udało się. Za pierwszym razem dość mocno może zryć bankę. ;-)

9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś łaskawie powiedzieć co w Mechanicznej pomarańczy było rzekomo takie uber że tak wszyscy [?] ten film gloryfikują i robią z niego ósmy cud świata? Obejrzałem go dzisiaj i owszem - jest na pewno oryginalny, na pewno dobry ale po tych wszystkich pięknych słówkach i peanach jakie to to rzekomo nie jest świetne nieco się hm ... zawiodłem? Szczerze mówiąc spodziewałem się takiego killera a dostałem coś ... nietypowego na pewno. Dobrego również ale wybitnego? Nie chcę tu wyjść na żadnego alternatywnego znafcę kina [ bo jak przyznałem MP jest dobra, może to dlatego że jestem na gorąco po seansie? ] - po prostu ciekawi mnie co ludzie w tym widzą.

I jeszcze jedno - książki nie czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się