HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2013 o 14:57, Ecko09 napisał:

Jak się kończy Pacific Rim? Wytłukli wszystkie potwory czy będzie kontynuacja?

A jakie to ma znaczenie. Nawet jeżeli wytłukli wszystkie, to może się okazać że:
1. Na skutek trzęsienia ziemi otworzyła się podziemna pieczara i wylezą stamtąd nowe potwory;
2. Kosmici przed laty złożyli jaja na dnie oceanu i teraz się one właśnie wykluły;
3. itd. itp.
A wszystko zależy od oglądalności części pierwszej filmu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sam film jest bardzo fajny, zdecydowanie najfajniejsze kino tego typu w tym roku + styl , poczucie humoru i estetyka Del Toro + Perlman ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2013 o 21:18, lis_23 napisał:

A sam film jest bardzo fajny, zdecydowanie najfajniejsze kino tego typu w tym roku

Mocne stwierdzenie biorąc pod uwagę że do końca roku zostało jeszcze coś koło prawie 5 i pół miesiąca.
Najfajniejszy bo póki co jedyny tego typu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem, zgadzam się z tym że film jest dobry, dosyć wyjątkowy i specyficznie się to ogląda choć imo z tym, że jest to godny następca Kubrickowskiej Odysei to trochę spora przesada. Dałem 7/10. Na gorąco zastanawiają mnie dwie rzeczy:

Spoiler

- po co do jasnej cholery Rosa otworzyła na samym końcu tę śluzę? Czyżby tylko dlatego by w akcie desperacji przekonać się co też zobaczył Andriej? Trochę to się nie trzyma kupy imo.
- z początku wkurzało nieco to, że w statku nie ma stanu nieważkości [ co rzecz jasna wyjaśnili w miarę sensownie ale ile to ma wspólnego z realizmem lub sci-fi to nie wiem, to nie moje klocki ].

No i tak prywatnie szkoda tak krótkiem i zarazem małej roli Copley''a ...



Ale generalnie film ciekawy, dobrze wykonany, nie nudny, nie rozczarowujący wielce [ o dziwo! ], na gorąco jak wspomniałem dałem 7/10. Ale chyba trzeba będzie obejrzeć raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2013 o 14:57, Ecko09 napisał:

Jak się kończy Pacific Rim? Wytłukli wszystkie potwory czy będzie kontynuacja?

Wracam właśnie z kina i powiem, że Pacific Rim jest całkiem fajnym filmem, taki na odmóżdżenie, super efekty, niezła muza, można było się pośmiać, także polecam. Aktorstwo może nie najwyższych lotów, kilka postaci, które jak weźmie się na nie poprawkę, że mieli być śmieszni, to jakoś ujdą. Ogólnie bijatyki robotów i potworów bardzo mi się spodobały, będę czekał na drugą część, choć film zakończył się

Spoiler

pokonaniem obcych

. Jak dla mnie 9/10, oczywiście jeśli chodzi o filmy o dużych robotach, takie jak Transformers itp. na tle zwłaszcza ostatnich części to Pacific Rim trzeba ocenić na plus. Oglądałem w 2D, bo ostatnio zauważyłem, że nie ma sensu chodzić na 3D, czasem nie widać, co się dzieje, a tak czysty, fajny obraz :) Jeśli 3D to tylko Avatar i ta technologia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też byłem na 2D, gdyż nie trawię 3D a aktorsko film nie jest zły, zwłaszcza, że wpuścili w końcu trochę świeżej krwi do wysoko budżetowego kina a naukowcy / a zwłaszcza okularnik / byli super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2013 o 14:57, Ecko09 napisał:

Jak się kończy Pacific Rim? Wytłukli wszystkie potwory czy będzie kontynuacja?


Nie wiem jak się kończy bo jeszcze nie oglądałem, ale sequel już zapowiedziany. So...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 01:39, Nagaroth napisał:

Rotująca część statku dla wytworzenia sztucznej grawitacji to prawdziwa nauka.

No to jeden zarzut na outcie. ;-)

Spoiler

Końcówka była taka, że został żywy tylko Andrei i Rosa. Rusek wyszedł na zewnątrz by zrobić ''coś tam'', ona w tym czasie robi coś innego w modulu, Rusek ginie [?], Rosa mówi, że przywrócona została komunikacja, on rzuca, że ona ''musi coś zobaczyć'', w międzyczasie statek / sonda zaczyna tonąć, pojawia się na całym statku luminescencja a Rosa patrząc w kamerę otwiera luk przy którym rozdzielił się James i Andrei wcześniej, statek napełnia się wodą i widzimy mackowatego ''cosia.''



A jak swoją drogą odpowiedziałbyś na te zarzuty?

Spoiler

Czemu ta misja nie miała kapitana? Choćby nawet jakiegoś dowodzącego?
Czemu chłop nie moze wejść do śluzy na orbiterze, bo ma skafander zabrudzony paliwem rakietowym?
To od czego jest ta śluza się pytam - no ja piernicze...
To, że się nie przypiął to już nawet nie komentuje...?!? No ja nie mogłem normalnie :)
Jesli ma rozkaz kobita wracać to ma rozkaz wracać - a nie - pójde jeszcze tam, albo tam...
Czy ja dobrze zrozumiałem - na taką misję oni wzięli JEDNĄ sondę ?!?
To tylko kilka naprawdę kretynizmów które wrecz na oczy mi padły...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2013 o 22:02, Tyler_D napisał:

jest to godny następca Kubrickowskiej Odysei to trochę spora przesada.
- z początku wkurzało nieco to, że w statku nie ma stanu nieważkości

Skoro oglądałeś Odyseję 2001 Kubricka, to powinieneś sobie przypomnieć, że tam również zapewniali grawitację na statku (główny bohater wędrował po podłodze zakrzywiajacego się w górę pierścienia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat nie pamiętałem szczerze mówiąc choć jak teraz o tym myślę to faktycznie, mogło coś takiego być i zapewne było. ;-) Tyle że film Kubricka niemal od samego początku wyglądał na bardzo mocne i ''nierealne'' science fiction więc tam jakby naturalnie niektóre popierdółki typu brak stanu nieważkości aż tak nie rzucały się w oczy. Wszelkie tego typu kwestie można było obalić domyślając się, że to przyszłość, rozwinięta nad wyraz technika etc etc. Tutaj za to mamy względnie realistyczne realia a co za tym idzie takie rzeczy łatwiej wpadają w oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 15:38, Tyler_D napisał:

Tyle że film Kubricka niemal od samego początku wyglądał na bardzo mocne i ''nierealne'' science fiction

Ja akurat film Kubricka odebrałem jako bardzo realne science fiction :-)
Tzn. pomysł stawiania monolitów przez jakąś inteligentną rasę, to oczywiście czysta fikcja, ale wszystkie pozostałe sceny były zrobione tak jak być powinny (nieważkość na małym stateczku typu prom, sztuczna grawitacja na dużym statku, brak dźwięku w kosmosie itd.). Robiło to na mnie tym większe wrażenie, że wówczas (przypominam - 45 lat temu) było pełno filmów, gdzie na każdym stateczku była grawitacja bez wyjaśnienia skąd się wzięła, pełno było wybuchów w próżni itp. bredni.
Film Kubricka, jeśli chodzi o takie niuanse, b. się wyróżniał pozytywnie na tym tle i stał się kultowym nie tylko przez komputer HAL :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeździec znikąd(2013)

Pokaz przedpremierowy już za mną, za bilet zapłaciłem 14zł.
Warto zobaczyć dla Deepa i Heleny Bonham Carter jeśli nie jesteście fanami tych aktorów seans możecie sobie podarować.
Owszem film jest widowiskowy, strzelaniny, wybuchy, pogonie, pościgi tyle tylko że to nie zastąpi dobrego scenariusza i dobrej fabuły.
Obydwie te rzeczy w filmie kuleją poza tym reżyser nie może się zdecydować na konwencję raz jest serio raz z przymrużeniem oka.
Są komediowe akcenty ale są i takie że... oraz wręcz smutne.
W sumie typowy blockbuster na lato który ma zarobić furę pieniędzy i nic ponadto.
Obejrzeć i zapomnieć.

Ocena: 6/10 - głównie z powodu Deepa i Carter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w zasadzie nic więcej niż można byłoby się spodziewać po zwiastunie :)

PS. Nie jestem wielkim fanem tego aktora, ale nie wiedzieć czemu strasznie razi mnie w oczy jak ludzie piszą Deep zamiast Depp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 00:50, ManweKallahan napisał:

Czyli w zasadzie nic więcej niż można byłoby się spodziewać po zwiastunie :)


Ja jednak liczyłem na coś więcej.

Dnia 18.07.2013 o 00:50, ManweKallahan napisał:

PS. Nie jestem wielkim fanem tego aktora, ale nie wiedzieć czemu strasznie razi mnie
w oczy jak ludzie piszą Deep zamiast Depp...


Sorry, to ze zmęczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą 2 nowe Terminatory. Zarówno reboot jak i kontynuacja Salvation. Dla mnie super, wolę obejrzeć dalsze dzieje w przyszłości niż ten cały reboot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, chyba masz rację. :-) Odyseję oglądałem tylko raz i o ile dobrze pamiętam pod koniec byłem mocno zmęczony [ tak porą jak i długością seansu bo do krótkich ten film nie należy jeśli dobrze pamiętam ]. Musiałbym ją jeszcze raz obejrzeć i wszystko sobie przeanalizować. W sumie dobrze, że pewne filmy [ jak nie większość ] budzą takie czy inne, mniejsze czy większe powiedzmy nieco na wyrost - kontrowersje. Bo wtedy można w dyskusji dojść do ciekawych wniosków jak np: te między nami. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 00:41, kerkas napisał:

Jeździec znikąd(2013)

Czy to ma coś wspólnego z westernem o tym tytule (jakiś remake), czy czysty zbieg okoliczności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 14:00, Ecko09 napisał:

Będą 2 nowe Terminatory. Zarówno reboot jak i kontynuacja Salvation. Dla mnie super,
wolę obejrzeć dalsze dzieje w przyszłości niż ten cały reboot.


Gdzie o tym przeczytałeś?

@A-cis
Stuprocentowej pewności nie mam, ale to raczej tylko zbieżność tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 18:24, ManweKallahan napisał:

>


Lipa, okazało się, ze to komiks tylko ma być w przyszłości się dziejący...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się