HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Hegemon czepiasz się dupereli. Co Ci przeszkadza, że ktoś lubi komiksy lub ich ekranizacje? Co do wartości, to niektóre kolekcjonerskie egzemplarze są warte więcej niż my wszyscy na forum ujrzymy kiedykolwiek. A to, że w filmie i komiksie wszystko jest czarne lub białe a realny świat jest szary to wszyscy wiemy. Tyle, że miło jest niekiedy "uciec" od świata realnego w świat gdzie wszystko jest prostsze. Gdzies gdzie od razu widać kto jest zły kto jest dobry i wszystko ma swoje miejsce. To właśnie jest główną zaletą komiksów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy widzisz jakas glebsza roznice miedzy Spidermanem, Supermanem i Batmanem? Dla mnie to w zasadzie

Dnia 18.11.2005 o 14:32, Hegemon napisał:

to samo.


Ile ma być stron i na kiedy trzeba oddać ?? Bierzemy pod uwagę tylko scenariusze , czy również kreskę ?? Mówimy o seriach podstawowych, czy wszystkie poboczne też się liczą ??

Superman i Batman to uniwersum DC, Spiderman to Marvel. Już samo to daje ogromną różnicę. Superman i Batman działają w miastach fikcyjnych (jak z resztą większość DC), Spidey w NYC. Itd. Itd.

Heh, to jest tak jak z Magic:The Gathering , dla jednych to strata czasu i kasy , dla innych wielka pasja. Dla jednych klsyki superhero to nic nie warty szajc, dla innych dzieła sztuki (patrz np. rysunki Alexa Rossa, czy albumy ze scenariuszami Millera, czy Gailmana). Oczywiście nikt nie przeczy, że wczesne superhero było kierowane raczej do dzieci i było "trochę" kiczowate (co nie znaczy, że prawdziwy fan nie traktuje go z szacunkiem) ale ten gatunek stale ewoluuje. Po prostu tego nie czujesz ....trudno , twoja strata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bodajże dzisiaj na TVP1 odbędzie się projekcja ;P "Przyczajonego smoka i ukrytego tygrysa" - filmu nie widziałem ale te 10 nominacji i 6 oskarów coś znaczą. Kto nie oglądał (jak np. ja) to do telewizorka :) 20:15. Ale nie mam gazetki żeby sprawdzić dokładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i szczerze powiedziawszy zmarnowałem czas. Popatrzyłem tylko na latajacych mnichów i laseczki skaczące po ścianach, drzewach czy Bóg jeden wie po czym jeszcze. Tak właściwie to nawet nie wiem w jakim celu nakręcono ten film. Trochę nudnawy i chaotyczny. Nie wiem za co tyle tych Oskarów. Dla mnie strata czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 21:47, HumanGhost napisał:

Oglądałem i szczerze powiedziawszy zmarnowałem czas. Popatrzyłem tylko na latajacych mnichów i laseczki skaczące po ścianach,
drzewach czy Bóg jeden wie po czym jeszcze. Tak właściwie to nawet nie wiem w jakim celu nakręcono ten film. Trochę nudnawy
i chaotyczny. Nie wiem za co tyle tych Oskarów. Dla mnie strata czasu.


Kino WUIXA (np. tyrgys, bądz Hero) lubi się albo nie - nie ma pośredniego podejścia. Tak jak z Gwiezdnymi Wojnami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Polaecam film "Kurczak Mały", dawno nie widziałem filmu z taką dawką humoru, aluzji i parodji
Jeszcze raz polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś dziś komedie "Kłamca, kłamca" z Jim''em Carry ? (tak się pisze to nazwisko?)
Jak dla mnie dobra komedia i wypasiony aktor komediowy ;)
Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojom ulubionom komedią jest "JA ,Irena i Ja" też z Carreyem(chyba tak to sie pisze)
o oglondał ktoś filmy Pitch Black oraz Chronicles of Riddic (zjbste moim zdaniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 22:25, Modest-Vermin napisał:

Jaki teraz fajny horror wchodzi na ekrany, może ktoś wie ?


Wejdz sobie na www.filmweb.pl i sobie sprawdz jakie nowe filmy wchodza do kin itd... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem Pottera, ale musze przynać, że najnowsza część wyglada ciekawie. Film jakby dorósł i nie jest już tylko dla dzieci. Kto wie, może się skuszę jak znajdę czas. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieustraszeni Bracia Grimm - basn, humor i troche mroku. Te trzy slowa najlepiej charakteryzuja film. Nie jest to produkcja ambitna, pokazujaca zawila intryge i przeswietlajaca wybory moralne naszych herosow, stanowi jednak swietna rozrywke na niedzielny wieczor. Klimat jest basniowy (zreszta w samej fabule jest wiele nawiazan do basni braci Grimm) ale nie slodki jak landrynka tylko z lekka ponury. Rownowaza to watki humorystyczne, co razem stanowi interesujaca mieszanke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2005 o 15:48, HumanGhost napisał:

Nie jestem fanem Pottera, ale musze przynać, że najnowsza część wyglada ciekawie. Film jakby dorósł i nie jest już tylko
dla dzieci. Kto wie, może się skuszę jak znajdę czas. :-)


Tylko czy ma to sens ?
Skoro nie widziałeś / czytałeś poprzednich części to będzie dla Ciebie wiele zagadek, no a jak film by Ci się spodobał to nie skusisz się przeczytać ?
Książka przecież zawsze lepsza od filmu, z drobnymi może wyjątkami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do filmów z Harrym Potterem nic bym nie miał (obejrzałem wszystkie filmy z serii, w przeciwieństwie do książek, na co jakoś nie mogę się zdobyć) gdyby nie ten ohydny dubbing, grrr. Słyszałem, że najnowsza część, mimo otrzymania statusu "powyżej 12 lat" nadal jest dubbingowana. To sprawi, że najprawdopodobniej nie wydam kasy na obejrzenie filmu w kinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2005 o 17:26, Arxel napisał:

Ja do filmów z Harrym Potterem nic bym nie miał (obejrzałem wszystkie filmy z serii, w przeciwieństwie do książek, na co
jakoś nie mogę się zdobyć) gdyby nie ten ohydny dubbing, grrr. Słyszałem, że najnowsza część, mimo otrzymania statusu "powyżej
12 lat" nadal jest dubbingowana. To sprawi, że najprawdopodobniej nie wydam kasy na obejrzenie filmu w kinie.


Czyli lepiej ściągnąć go z netu lub obejżec na płytce - piractwo oj nieładnie, nieładnie (dubbing to bardzo słaba wymówka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetn6y film dzisiaj znalazłem, przed chwilą. Mówię tu o doskonałej komedii Mala Brooks''a "Historia Świata". Zrywałem boki ze śmiechu oglądając to już nie raz. Naprawdę polecam film. Nie wiem można go jakoś kupić teraz. Moja wersja jest na kasecie VHS przehandlowanej kiedyś kiedys na giełdzie, w jedynym miejscu gdzie można było zdobyć kiedyś dobre zachodnie filmy. Jeśli lubicie się śmiać z nawet powaznych rzeczy to plecam. Doskonała satyra na wszystkie epoki. Mel zawsze znajdzie coś zabawnego i przedstawi to w świetny sposób. No i wogóle polecam pana Brooks''a, np. "Lęk wysokości" - też świetna komedia, parodia filmów Hitchcocka; "Kosmiczne jaja" - parodia Star Wars, genialny film i wiele wiele innych. Brooks rządzi! ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto z was widział "House of Wax" (Dom woskowych ciał) ? Normalnie super thillerek o dwóch gostkach co woskowali ludzi żywcem ;p Gorąco polecam =]

"Kiedy samochód z grupą studentów psuje się na bezdrożach Iowy, nic nie zapowiada przygody. Najmroczniejszej przygody w ich życiu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2005 o 17:43, bipal napisał:

Czyli lepiej ściągnąć go z netu lub obejżec na płytce - piractwo oj nieładnie, nieładnie (dubbing to bardzo słaba
wymówka)


Albo poczekać parę miesięcy aż będzie w wypożyczalniach DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2005 o 19:14, Arxel napisał:

Albo poczekać parę miesięcy aż będzie w wypożyczalniach DVD.


No tak, ale nie wszyscy mają tak "silą wolę".
Jeśli jednak będziesz czekał do premiery DVD - to zwarcam honor.

Dla mnie dubbing nie jest taki zły i do kina się wybiorę (bo raczej nie kupię DVD z Harrym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się