HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Właśnie skończyłem oglądać trzecią część SW na TVP 2. Kto normalny puszcza taki film tak wcześnie?! Gdybym nie włączył telewizora przy obiedzie, straciłbym cały, a tak tylko połowę;P Zamiast tych chorych seriali dla emerytów, powinni zacząć pusząc coś co ludzie by oglądali...
Hmm czy za tydzień będzie kolejna część:P???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 17:41, Forgotten napisał:

Właśnie skończyłem oglądać trzecią część SW na TVP 2. Kto normalny puszcza taki film
tak wcześnie?! Gdybym nie włączył telewizora przy obiedzie, straciłbym cały, a tak tylko
połowę;P Zamiast tych chorych seriali dla emerytów, powinni zacząć pusząc coś co ludzie
by oglądali...
Hmm czy za tydzień będzie kolejna część:P???


W piątek był o 20:00 więc już się tak nie bulwersuj. Jak chciałeś obejrzeć później to było włączyć w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 17:41, Forgotten napisał:

Właśnie skończyłem oglądać trzecią część SW na TVP 2. Kto normalny puszcza taki film
tak wcześnie?! Gdybym nie włączył telewizora przy obiedzie, straciłbym cały, a tak tylko
połowę;P


Tak samo było u mnie :P.

Dnia 20.09.2008 o 17:41, Forgotten napisał:

Hmm czy za tydzień będzie kolejna część:P???


Z tego co wiem, tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 17:41, Forgotten napisał:

Właśnie skończyłem oglądać trzecią część SW na TVP 2. Kto normalny puszcza taki film tak wcześnie?!

To była powtórka - wczoraj III epizod był na TVP2 o 20:00.

Dnia 20.09.2008 o 17:41, Forgotten napisał:

Hmm czy za tydzień będzie kolejna część:P???

Tak,
ale też będzie w piątek o 20:00 na TVP2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 17:41, Forgotten napisał:

Hmm czy za tydzień będzie kolejna część:P???


Podobno TVP chce zrobić większą przerwę między Zemstą Sithów a Nową nadzieją. Tak czy inaczej zawsze można zajrzeć w internetowe programy tv, hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś z was w kinie na "Nie zadzieraj z Fryzjerem" ??
Po prostu po filmie cały czas sobie przypominałem śmieszne momenty bo było ich pełno.

To film dla ludzi z większym poczuciem humoru mi się bardzo podobał a jak wam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejżałem dwa genialne filmy: "Jęk Czarnego Węża" i "Vanilla Sky" .

Pierwszy film "Jęk czarnego węża" hmm.. dawno żaden film mną tak nie wstrząsnął, naprawdę! Opowiada o dziewczynie która jest uzależniona od seksu, jej życie to horror, narkotyki itp. Pewnego dnia zostaje pobita i wyrzucona na ulice z samochodu. Następnego dnia odnajduje ją farmer, półnagą i nieprzytomną. Jest to czarny meżczyzna który sobie wmawia że nie da jej umrzeć, że jej pomoże. Dalej nie chce nic opowiadać żeby za dużo nienaspoilerować ale film jest bardzo mocny, wzruszający.. z genialnym klimatem. Muzyke w filmie oceniam na 10/10 !!! Poczułem Bluesa, a nigdy takiej muzyki nie słuchałem.
Akcja filmu jest na amerykańskiej wsi.. poprostu wiocha xD. Ale sceny odurzeń narkotykowych, burza - blues i to jak opowiada że ojciec ją gwałcił w dzieciństwie zapamiętam bardzo długo. Główne role zagrali Samuel L. Jackson i Christina Ricci .

Polecam ten film wszystkim którzy chcą obejżeć naprawdę dobre kino.


Drugi film jaki obejżałem to vanilla sky. Film o miłości i szaleństwie.

SPOILER
Bardzo mnie wkręcił, momentami oglądając nie wiedziałem co się dzieje. Raz myślałem że historia poprostu sobie leci, potem myślałem że to on opowiada swoje życie będąc w wiezieniu, potem że mu się to śni, potem że sobie wszystko wkręcił.. a na koniec coś czego nie dało się przewidzieć, był zamrożony i śnił. Film jest naprawdę przemyślany i miło się go ogląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18 Września rozpoczęła się nowa seria kioskowych filmów , nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to jak ta seria się nazywa i jakie filmy można w niej znaleźć. Nazwa tej serii to Kultowe Animacje studia DreamWorks , a oto filmy które się w niej znalazły:

Shrek , Shrek 2 , Madagaskar , Skok przez płot , Rybki z ferajny , Wpuszczony w kanał , Mrówka Z , Mustang z Dzikiej Doliny , Uciekające kurczaki , Sindbad: Legenda siedmiu mórz , Shrek Trzeci , Wallace & Gromit: Klątwa Królika , Droga do El Dorado , Książę Egiptu , Józef: Władca snów.

Jak widać trafiło się całkiem sporo naprawdę przepięknych perełek , w niektórych przypadkach to aż grzech nie kupić. Chyba skuszę się na prawie wszystkie te tytuły , a już na pewno co najmniej na te pogrubione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 22:07, Sebat1 napisał:

Jak widać trafiło się całkiem sporo naprawdę przepięknych perełek , w niektórych przypadkach to aż grzech nie kupić. Chyba skuszę się na prawie wszystkie te tytuły , a już na pewno co najmniej na te pogrubione.


Do pogrubionych tytułów mógłbyś zaliczyć jeszcze piękną historię Księcia Egiptu. Tak czy inaczej to jedna z najlepszych serii wydawniczych, jakie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2008 o 22:24, DJ Szlafrok napisał:

Do pogrubionych tytułów mógłbyś zaliczyć jeszcze piękną historię Księcia Egiptu.

Akurat tego filmu animowanego to chyba nie oglądałem , ale nie jestem pewny. Ale fakt , faktem właśnie przekonałeś mnie żebym kupił sobie ten film. ;)

Dnia 21.09.2008 o 22:24, DJ Szlafrok napisał:

Tak czy inaczej to jedna z najlepszych serii wydawniczych, jakie znam.

Zgadzam się , rzadko kiedy trafiają się aż tak dobre serie wydawnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 22:07, Sebat1 napisał:

18 Września rozpoczęła się nowa seria kioskowych filmów.

Takie tytuły w kioskowej serii?! Ile kosztuje jeden film i od kiedy będą one w sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Polecam Ci też kupić "wpuszczony w kanał", to mój ulubiony film animowany z tych wymienionych. Ten film i madagaskar to dwa najlepsze tytuły, najbardziej mnie ubawiły. Ale chętnie bym obejżał Wallace & Gromit: Klątwa Królika, chyba sobie kupie.
Też mnie ciekawi właśnie jaka będzie cena tej serii. Bo shrek 3 wkońcu nie był aż tak dawno w kinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio oglądłem dości ciekawy film "Niepokój" ang. "Disturbia" opowiadający o chłopaku skazanym przez sąd na trzymiesięczny areszt domowy:) Podczas odbywania kary dostrzega z okna swojego domu człowieka, który do złudzenia przypomina seryjnego mordercę, o którym głośno jest w telewizji.
Innym filmem, który widziałem wczoraj jest film pt.: "1942"- omijać szerokim łukiem ,jedna z nudniejszych produkcji jakie kiedykolwiek widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 22:07, Sebat1 napisał:

18 Września rozpoczęła się nowa seria kioskowych filmów , nie było by w tym nic nadzwyczajnego
gdyby nie to jak ta seria się nazywa i jakie filmy można w niej znaleźć. Nazwa tej serii
to Kultowe Animacje studia DreamWorks , a oto filmy które się w niej znalazły:
...


Dzięki za tą informację. Chociaż z tytułów które wymieniłeś postaram się zakupić tylko Księcia Egiptu. Pozostałe tytuły albo oglądałem, albo już mam, albo po prostu nie uważam ich za warte uwagi.
Natomiast Księcia Egiptu jeszcze nie oglądałem, a ktoś swojego czasu polecał mi go, jako film w którym jest podobno bardzo dużo świetnie zrealizowanych i zapadających w pamięć piosenek oraz utworów muzycznych. A samo to jest już dla mnie wystarczającą motywacją. No i oczywiście chęć poznania samego filmu też. ;-)

Dnia 21.09.2008 o 22:07, Sebat1 napisał:

Jak widać trafiło się całkiem sporo naprawdę przepięknych perełek , w niektórych przypadkach
to aż grzech nie kupić. Chyba skuszę się na prawie wszystkie te tytuły , a już na pewno
co najmniej na te pogrubione.


Ja osobiście wolałbym serię np. pt. "Klasyka twórczości Walta Disney''a", bo mam do niej znacznie większy sentyment, szczególnie do pewnego naprawdę Pięknego i inspirującego (dla mnie osobiście w sposób szczególny) filmu animowanego z 1994 roku.
Ale wtedy kupowałbym wszystko jak leci. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2008 o 01:13, Grizzly. napisał:

Polecam Ci też kupić "wpuszczony w kanał", to mój ulubiony film animowany z tych
wymienionych.

Proszę Cię nie rozśmieszaj mnie , byłem na tym w kinie i nie mam pojęcia czym tu się zachwycać , ot zwykła bajka jakich wiele. A w porównaniu z takimi pięknymi dziełami jak chociażby Wallace & Gromit: Klątwa Królika oraz Droga do El Dorado , wypada wręcz bardzo słabo.

Dnia 22.09.2008 o 01:13, Grizzly. napisał:

Ten film i madagaskar to dwa najlepsze tytuły, najbardziej mnie ubawiły.

Madagaskar to już znacznie lepszy tytuł , opowiada całkiem zabawną historia w klimatach egzotycznych , na pewno warto się tym zainteresować. A ta piosenka , która podbiła serca dzieciaków to było coś. ;)

Dnia 22.09.2008 o 01:13, Grizzly. napisał:

Ale chętnie bym obejżał Wallace & Gromit: Klątwa Królika, chyba sobie kupie.

To jaszcze tego nie widziałeś ?! Jest to genialna animacje , zdecydowanie jedna z najlepszych pozycji w tej serii !

Dnia 22.09.2008 o 01:13, Grizzly. napisał:

Bo shrek 3 wkońcu nie był aż tak dawno w kinach.

Jak dla mnie Shrek Trzeci nie jest wart nawet trzech złotych , nawet bardzo żałowałem wydanej na bilet do kina kasy...

Igor FCBayern

Dnia 22.09.2008 o 01:13, Grizzly. napisał:

Takie tytuły w kioskowej serii?! Ile kosztuje jeden film i od kiedy będą one w sprzedaży?

To powinno pomóc http://www.kolekcjafilmowa.pl/animacje/index.html . Jak widać cena tylko 10 złotych , ale coś nie chcę mi się wierzyć żeby wszystkie te filmy kosztowały tylko tyle. Pewnie jest to cena tylko pierwszego numeru , a później cena będzie dwa lub trzy razy większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio okazję zobaczyć na DVD Ostatniego króla Szkocji z genialnymi kreacjami McAvoy''a i Whitakera. Ten drugi, za rolę dyktatora Idi Amina, zebrał prawie wszystkie najważniejsze nagrody (Oscar, Glob, Satelita, BAFTA) i, poza rolą w Ghost Dog: Droga Samuraja, zagrał chyba najlepszą kreację w swoim dorobku. Amin w jego wykonaniu, to naprawdę barwna, ciekawa postać, a zarazem przerażająca. Doskonałe kino europejskie dla ambitniejszych.
Polecam.

Pomocnicze linki:
http://ostatni.krol.szkocji.filmweb.pl
http://pl.wikipedia.org/wiki/Idi_ Amin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2008 o 10:55, Dann napisał:

Dzięki za tą informację. Chociaż z tytułów które wymieniłeś postaram się zakupić tylko
Księcia Egiptu. Pozostałe tytuły albo oglądałem, albo już mam, albo po prostu nie uważam
ich za warte uwagi.

No to albo jesteś strasznie wybredny , albo masz już w swojej kolekcji większość z tych filmów. Tak dużo świetnych filmów animowanych i żeby nie móc znaleźć prawnie nic ciekawego dla siebie , no to nie za wesoło. ;)

Dnia 22.09.2008 o 10:55, Dann napisał:

Natomiast Księcia Egiptu jeszcze nie oglądałem, a ktoś swojego czasu polecał mi go, jako
film w którym jest podobno bardzo dużo świetnie zrealizowanych i zapadających w pamięć
piosenek oraz utworów muzycznych. A samo to jest już dla mnie wystarczającą motywacją.
No i oczywiście chęć poznania samego filmu też. ;-)

Też chętnie zapoznam się z tym filmem , teraz jestem już prawie pewny , że chyba już kiedyś go widziałem. Ale nie zapominaj że nie samymi piosenkami i utworami muzycznymi , film animowany stoi. :)

Dnia 22.09.2008 o 10:55, Dann napisał:

Ja osobiście wolałbym serię np. pt. "Klasyka twórczości Walta Disney''a",

A jakie filmy chciałbyś zobaczyć w takiej serii ?

Dnia 22.09.2008 o 10:55, Dann napisał:

bo mam do niej znacznie większy sentyment, szczególnie do pewnego naprawdę Pięknego
i inspirującego (dla mnie osobiście w sposób szczególny) filmu animowanego z 1994 roku.

A o jaki film animowany się tutaj rozchodzi , bo mi coś pamięć szwankuje ?

Dnia 22.09.2008 o 10:55, Dann napisał:

Ale wtedy kupowałbym wszystko jak leci. ;-)

A więc jak to jest , masz kupione większość filmów od DreamWorks , ale od Disneya to już nie ? ;>

PS. Sporo się tych pytań nazbierało , ale to nie moja wina , same się nasuwają po przeczytaniu drugiej części Twojego posta. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 13:34, Sebat1 napisał:

No to albo jesteś strasznie wybredny , albo masz już w swojej kolekcji większość z tych
filmów. Tak dużo świetnych filmów animowanych i żeby nie móc znaleźć prawnie nic ciekawego
dla siebie , no to nie za wesoło. ;)


Powiem tak, z tych które widzę w tej kolekcji szczerze zwraca moją uwagę co najwyżej Shrek 1 (którego już mam od dnia premiery na DVD ;-)) i Madagaskar (tak samo jak ze Shrekiem ;-)). Inne tytuły, jak Rybki z ferajny czy Droga do El Dorado obejrzałem kiedyś z raz i TBH nie odczuwam potrzeby robić tego po raz drugi. A jeszcze inne pozycje, jak Shrek Trzeci lub Mrówka Z kompletnie mnie nie interesują, bo zwyczajnie mnie rozczarowały.
Także akurat tak się złożyło, że z tej listy tylko Książę Egiptu pozostaje filmem, którego nie oglądałem i jednocześnie bardzo chciałbym obejrzeć. ;-)
Nie ma tutaj żadnej wybiórczości czy wybredzania. Czysta selekcja. ;-)

Dnia 22.09.2008 o 13:34, Sebat1 napisał:

Też chętnie zapoznam się z tym filmem , teraz jestem już prawie pewny , że chyba już
kiedyś go widziałem. Ale nie zapominaj że nie samymi piosenkami i utworami muzycznymi
, film animowany stoi. :)


Tak wiem, ale wspomniałem o tym, bo swojego czasu ktoś inny ten aspekt Księcia Egiptu akurat wychwalał pod niebiosa. Wreszcie będzie okazja to zweryfikować.
A poza tym film jako całość ... wiadomo. ;-)
Jedno mnie tylko powaliło na kolana, mianowicie wiedzą co dać na sam koniec. A Księcia Egiptu wypuszczą dopiero za pół roku pod koniec marca 2009. :-O
Do tego czasu, to ja zdążę o tej serii z 10 razy zapomnieć. :-/

Dnia 22.09.2008 o 13:34, Sebat1 napisał:

A więc jak to jest , masz kupione większość filmów od DreamWorks , ale od Disneya to
już nie ? ;>


Z tą większością filmów od DreamWorks, to bez przesady. Co najwyżej ze dwa, góra trzy. ;-)

Właśnie niestety dla mnie czasy najpiękniejszych animacji Pana Disney''a przypadały w dobie VHSów, kaset magnetofonowych (soundtracki ;-)) i innych takich rzeczy, które teraz są tylko miłym wspomnieniem starych, dobrych czasów. ;-)
I co mnie jeszcze bardziej smuci to fakt, że od kiedy pamiętam nigdy nie mogłem trafić w różnych empikach itp. na te starsze pozycje, które szczególnie mnie interesują, już w wersjach na DVD (bo wiem, że niektóre były tak wydawane). Nie wiem, może źle szukałem ... w końcu straciłem cierpliwość i dałem sobie spokój. Ale nadziei bynajmniej jeszcze nie ;-), także jeśli tylko się trafi okazja, to nie omieszkam skorzystać (niestety allegro odpada, zbyt niemiłe mam z tym portalem doświadczenia, aby cokolwiek więcej tam zamawiać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 00:11, Igor FCBayern napisał:

> 18 Września rozpoczęła się nowa seria kioskowych filmów.
Takie tytuły w kioskowej serii?! Ile kosztuje jeden film i od kiedy będą one w sprzedaży?

Pierwszy tytuł, tak jak ktoś już tutaj wspomniał kosztuje z dychę chyba, ale reszta już bodajże 3 albo 4 :/ A szkoda, bo jest parę ciekawych filmów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się