Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Company of Heroes

5220 postów w tym temacie

Możliwe, że na moją głowę posypią się gromy, ale chyba zauważyłem najohydniejszy błąd lokalizacyjny CD Projektu w ich dotychczasowej karierze. Jest on w opisie mapki do MP Semois. Odpowiedź na kapitana : "Ponieważ Jerry tak chce". Jeśli mnie pamięć nie myli w demku było "Because Jerrys want it”, czyli: "ponieważ szkopy je chcą [zdobyć]"(chodzi o miasteczko Semois). Czy tłumacz nie wiedział, że Anglosasi nie tylko "Krauts" wołają na Niemców? Przecież przezwiska "Jerry" używali już podczas I WŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 20:30, Kimin napisał:

Możliwe, że na moją głowę posypią się gromy, ale chyba zauważyłem najohydniejszy błąd lokalizacyjny
CD Projektu w ich dotychczasowej karierze. Jest on w opisie mapki do MP Semois. Odpowiedź na
kapitana : "Ponieważ Jerry tak chce". Jeśli mnie pamięć nie myli w demku było "Because Jerrys
want it”, czyli: "ponieważ szkopy je chcą [zdobyć]"(chodzi o miasteczko Semois). Czy
tłumacz nie wiedział, że Anglosasi nie tylko "Krauts" wołają na Niemców? Przecież przezwiska
"Jerry" używali już podczas I WŚ.


Gromy sie nie posypia. Rzeczywiscie blad jest, ale nie jest to jakis razacy farmazon, a juz na pewno nie jest to "najohydniejsza" wpadka. W sumie wsrod 800 znalezionych bledow, to niedomowienie to zaledwie pikus ;)(IMHO). Oczywiscie pozostawiam to twej ocenie, ale i tak nic nie przebije tlumaczenia okrzyku zolnierza na polu bitwy "The Axis are coming!" na "Nadchodza zolnierze panstw wchodzacych w sklad Osi"! To jest dopiero bojowe zawolanie, HA! Blad zostanie prawdopodobnie poprawiony w patchu. Kazdemu moze sie zdarzyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 17:51, Arclight napisał:

Ej, czemu w benchmarku teraz mówią o żarciu, skoro w wersji demo było o kawie? Wersja z kawą
była lepsza...


Zostalo zmienione bo ci Niemcy mowia wlasnie o jedzeniu, a nie o kawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 23:02, Sycylius napisał:

Ale fart.Wczoraj zamówilem Coh zwykła edycje(Specialnej zabraklo...)a tu patrze dzisiaj juz
nawet jej nie ma niewiem co bym zrobil gdybym musial czekac pare tygodni na dostawe


Nie martw się - me too ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, możliwe, że przesadziłem, albo zbyt uczulony na tym punkcie jestem. Przytoczony przez ciebie okrzyk, jest dość niefortunnym tłumaczeniem, ale nie zmienia sensu oryginalnej wypowiedzi, a to z Jerrym i szkopami, jest błędem, za który można kogoś oblać na egzaminie z translatoryki ;P to już nie jest błąd stylistyczny, czy gramatyczny, ale brak zrozumienia tego, co się czyta. . .Ale przestanę już narzekać, bo widać, że jest już z prawie wymarłej rodziny graczy, którzy jednak wolą mieć wszystko po angielsku, a nie we własnym języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 23:07, Sycylius napisał:

> Nie martw się - me too ;)


CZym ma sie martwic??Przecierz zdązyłem zamówic:P:P


Aha - super - to teraz jestem sam w smutku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś samemu zmienić treść napisów? Chodzi mi o tłumaczenie dat. Chyba ktoś się nie popisał. O ile mi wiadomo czerwiec w ciągu roku jest jeden dlatego bezsensownym jest podawanie "6 czerwiec". Powinno być "6 czerwca" - niby nic, ale jakoś mnie to drażni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 19:11, DaRealOdi napisał:

No wlasnie:

Co z PATCHEM?

Patch angielski nie da sie zamontowac w polskiej wersji

Jak wziąłem tryb multi, to sam krzyknął, że ma uaktualnienie, ściągnął i zainstalował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy gry - czy w trybie dla jednego gracza jest dostepna aktywna pauza? Nie sciagalem demka a zazwyczaj pogrywam w strategie turowe stad moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 00:51, taungar napisał:

Pytanko do posiadaczy gry - czy w trybie dla jednego gracza jest dostepna aktywna pauza? Nie sciagalem demka a zazwyczaj pogrywam w strategie turowe stad moje pytanie.


Ja nic takiego nie zauważyłem... A do szewskiej pasji doprowadził mnie tutorial gdzie zapoznano mnie z czołgiem Krokodyl:
wybierz czołg
kliknij ulepszenie
kliknij podnieś łopatę
kliknij opuść łopatę
Makabra, to się robi real time clicking a nie strategy...:)

Przy okazji pytanie do CDP: zarejestrowałem CoH a w spisie moich gier jej nie ma... Czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2006 o 10:41, Wodzasty napisał:

Przy okazji pytanie do CDP: zarejestrowałem CoH a w spisie moich gier jej nie ma... Czemu?

NIkomu na razie nie działa.Dzisiaj ma się pojawic na Twojej liście.

wPLN jednak dostałeś,nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 10:51, Darkstar181 napisał:

NIkomu na razie nie działa.Dzisiaj ma się pojawic na Twojej liście.


wobec tego cofam pytanie...:)))

Dnia 28.09.2006 o 10:51, Darkstar181 napisał:

wPLN jednak dostałeś,nie? :)


owszem, równe 40...:)) idąc lichwiarskim trybem, nawet na tym interesie zarobiłem...:) w wPLN oczywiście..:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2006 o 10:55, Wodzasty napisał:

owszem, równe 40...:)) idąc lichwiarskim trybem, nawet na tym interesie zarobiłem...:) w wPLN
oczywiście..:)))))

Zawsze dają więcej niż się wydało na samą gre:) A wydanie ES po prostu wymiata...tak samo jak gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 10:58, Darkstar181 napisał:

Zawsze dają więcej niż się wydało na samą gre:) A wydanie ES po prostu wymiata...tak samo jak gra.


Jak dotąd (korzystając z urlopu) zasmakowałem kilku misji w kampanii i trochę potyczek... I faktycznie wymiata...:)
Co do wydania... Diabelskie! Szczególnie skrzyneczka robi wrażenie: rdza, plamy, dziury po kulach, krew...:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2006 o 11:03, Wodzasty napisał:

Co do wydania... Diabelskie! Szczególnie skrzyneczka robi wrażenie: rdza, plamy, dziury po
kulach, krew...:))))

I niemiłośiernie cuchnie... to dobrze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 11:05, Darkstar181 napisał:

I niemiłośiernie cuchnie... to dobrze:))


No nie wiem...:) Dopóki nie wytrzebię zapachu prochu to musi spoczywać w piwnicy..:)))

A wiadomo coś o multi? Bo urlop mi się kończy, a chciałbym poszaleć w sieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odebral paczke i musze przyznac ze jestem lekko rozczarowany jakoscią wydania wersi podstawowej Coh.Juz nie mówie zeby wsadzali tak bug wie ile gadżetów tylko zeby ta instrukcja była dobrej jakosci,a jest tak sobie,nie popisal sie Cdprojekt:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 11:27, Sycylius napisał:

Wlasnie odebral paczke i musze przyznac ze jestem lekko rozczarowany jakoscią wydania wersi
podstawowej Coh.Juz nie mówie zeby wsadzali tak bug wie ile gadżetów tylko zeby ta instrukcja
była dobrej jakosci,a jest tak sobie,nie popisal sie Cdprojekt:/


Znaczy - aż tak źle? Aż taka bieda? Czy za tą różnicę 20 pln między specjałem a normalem powinno być coś więcej :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować