Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Company of Heroes

5220 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2007 o 07:54, scott napisał:

>
cóż poświęciłem całe 60 min na dokładne obejżenie tej rozgrywki i....
mieliście kupę szczęścia a goście nie mieli koncepcji ataku chyba ...przez większość gry to
oni byli stroną przeważającą nie wspomnę już o początku gry gdzie mieli więcej woja tylko stali
nim w miejscu ... popełnili dużo głupich błędów - grali strasznie zachowawczo i wogóle .
ale gra ciekawa, oglądało się przyjemnie tylko czemu pomocnik nie robił pancerki w późniejszym
etapie - jego grenadierzy pękali szybko od caliope i crokodyli ??? myśle żę kilka pz 4 było
by lepszych - ewentualnie pz V - szkoda takę że podczas twojego ataku dwoma tigerami i 3 stugami
nie wsparł cię tymi grenadierami - bo już była szansa no ale te flak 36 (88 mm) dupe wam uratowały

ogólnie zajefana rozgrywka

Widac sie przestraszyli po tym jak w pierwszym ataku ich otrzasnelismy sie i odbilismy punkt, a takze 88.
A to nie byly stugi tylko stuhy, wiec troche slabsze dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 15:46, Hydro2 napisał:

A to nie byly stugi tylko stuhy, wiec troche slabsze dziala


Słabsze w walce z pojazdami - StuH''y zostały stworzone do niszczenia umocnień i budynków a nie do niszczenia czołgów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 14:49, M1chał napisał:

I''m lovin it!


Swoją drogą to czemu nie można przejeżdżać piechoty w grze? Znaczy się niby można, ale taki moździerz lub ckm się nie da, to trochę "nie trzyma się kupy" :/ Zapewne gra byłaby trudniejsza, jednak jeśli już zaimplementowali możliwość rozjeżdżania piechoty (czy też jej rozczłonkowania, tak jak na powyższych zdjęciach) to niech to będzie pełne. Dodatkowo transportery też powinny mieć taką opcję, to przecież nie był lekki sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można przejeżdżać zwykłą piechotę... tyle tylko, że najczęściej to wpada ona pod gąsienice z winy wydania bardzo głupiego rozkazu a nie z chęci pancerniaków. KMów i moździerzy jeszcze nie próbowałem wgniatać w ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:07, Arqadius napisał:

Swoją drogą to czemu nie można przejeżdżać piechoty w grze? Znaczy się niby można, ale taki
moździerz lub ckm się nie da, to trochę "nie trzyma się kupy" :/ Zapewne gra byłaby trudniejsza,
jednak jeśli już zaimplementowali możliwość rozjeżdżania piechoty (czy też jej rozczłonkowania,
tak jak na powyższych zdjęciach) to niech to będzie pełne. Dodatkowo transportery też powinny
mieć taką opcję, to przecież nie był lekki sprzęt.

No przejeżdżać się nie da, ale tak jak na powyższych zdjęciach da się. Zresztą tam własnie jest moździerz między innymi :D CKM też tak można :) Ale zwykłą piechotę trudno rozjechać bo sztuczna inteligencja jest dobra i uciekają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, tylko się nie śmiejcie ze mnie :D :D :D Jak podczas gry przez neta pisać do wszystkich? Bo wiem gdzie jest ta ikonka rozmowy do drużyny/sojuszników ale nie wiem jak przełączyć do wszystkich :P :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 13:57, M1chał napisał:

Mam takie pytanko, tylko się nie śmiejcie ze mnie :D :D :D Jak podczas gry przez neta pisać
do wszystkich? Bo wiem gdzie jest ta ikonka rozmowy do drużyny/sojuszników ale nie wiem jak
przełączyć do wszystkich :P :P :D

w czasie gry aby pisac do wszystkich musisz po prostu wcisnac shift+enter i cos napisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 14:49, M1chał napisał:

I''m lovin it!


Sadysto jeden! Ale fakt, przydatna zagrywka :) Gdyby niemcy dosponowali czymś podobnym zmniejszyły by się problemy z Rifle Spamem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 08:19, xDeuSx napisał:

> I''m lovin it!

Sadysto jeden! Ale fakt, przydatna zagrywka :) Gdyby niemcy dosponowali czymś podobnym zmniejszyły
by się problemy z Rifle Spamem...

No nie wiem chyba, ze czolgow wiecej by bylo, bo walka wygladalaby tak: czolg z tym ulepszeniem wlaczonym -30% do predkosci, rzucam bombe przylepna, silnik uszkodzony -80% predkosci i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 10:28, FPS FPP TPP napisał:

jak dla mnie to jest najlepszy rts jakiego kiedy kolwiek żę widział ale pewnie już nie długo
bo nadchodzi World in Conflict.


Jakoś myśl o World if Conflict mnie nie podnieca, ot RTS jakich wiele - CoH naszym królem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, dlaczego wszyscy tak się tym WiC zachwycają. Grałem w obie części Ground Control i obie robiły się nudne, kiedy gracz do dyspozycji dostawał jednostki artyleryjskie i jagerów/snajperów. Jagerzy będąc niewidzialni wyszukiwali cele, artyleria cele niszczyła... zero dynamizmu(bo po co ryzykować stratę czołgów?Mogą się przydać, kiedy nie nadejdzie kontratak... ale nie nadchodził). Szkoda, że Relic użył podobnej niewidzialności dla snajperów i stormów w CoH. A w zapowiedzi na gram.pl napisano, że czołgi Panzer Elite będą miały maskowanie. Mam nadzieję, że to będzie tylko z mały smaczek graficzny, a nie umiejętność, dzięki której szwabskie Pantery wjadą do bazy niezauważone i puszczą ją z dymem zanim uda ściągnąć się własne jednostki z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 15:18, Kimin napisał:

Zastanawiam się, dlaczego wszyscy tak się tym WiC zachwycają. Grałem w obie części Ground Control
i obie robiły się nudne, kiedy gracz do dyspozycji dostawał jednostki artyleryjskie i jagerów/snajperów.
Jagerzy będąc niewidzialni wyszukiwali cele, artyleria cele niszczyła... zero dynamizmu(bo
po co ryzykować stratę czołgów?Mogą się przydać, kiedy nie nadejdzie kontratak... ale nie nadchodził).
Szkoda, że Relic użył podobnej niewidzialności dla snajperów i stormów w CoH. A w zapowiedzi
na gram.pl napisano, że czołgi Panzer Elite będą miały maskowanie. Mam nadzieję, że to będzie
tylko z mały smaczek graficzny, a nie umiejętność, dzięki której szwabskie Pantery wjadą do
bazy niezauważone i puszczą ją z dymem zanim uda ściągnąć się własne jednostki z pola.


To nie będzie smaczek - jednostki Panzer Elite będą miały możliwość kamuflowania się dzięki czemi będą stawały się niewidoczne. Oczywiście jeśli będą zbyt blisko nas nasi żołnierze je wykryją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to już przesada. Ciekawe, jaka to odległość to "blisko"? Zrozumiałbym gdyby były niewidoczne podczas postoju, ale w ruchu? No bez przesady,. Takie bajki to mogli w DoW sprzedawać. Nawet w Homeworldzie generatory niewidzialności miały ograniczony czas działania, a czujniki zbliżeniowe je wykrywały. Niewidzialność w CoH jest przesadzona. Już raz zamieściłem screena, na którym widać wrogiego snajpera, który prawie opiera się o błotnik mojej Calliope i wciąż jest niewidoczny. Jeepy jako jednostki do wykrywania ukrytych jednostek się nie sprawdzają, bo tacy szturmowcy ze shrekami to je uciszą zanim zdążę się zorientować, co i gdzie. Myślę, że w takim wypadku przydałby się komunikat podobny do tego, który informował o wykryciu ukrytych jednostek w Tiberian Sun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 19:15, Kimin napisał:

Niewidzialność w CoH jest przesadzona. Już raz zamieściłem screena, na którym
widać wrogiego snajpera, który prawie opiera się o błotnik mojej Calliope i wciąż jest niewidoczny.


Nie to, że marudzę ale jakim cudem załoga czołgu miałaby zobaczyć snajpera siedzącego/leżącego np. w krzakach z kilkoma kilogramami flory na sobie??

Jednak takie ukrywanie się czołgów to już faktycznie przesada, rozumiem ukrywanie niemieckiego działa ppanc (było bardzo niskie, a tym samym łatwe do ukrycia) jednak taki czołg? Chyba, że to ukrywanie działać będzie jedynie podczas postoju, a podejście bliżej piechoty pozwoli na wykrycie go, czyli nie da się wjechać do bazy :). Inaczej tego nie widzę - poruszający się, zakamuflowany 57-mio tonowy Tygrys, wysoki prawie na 3 metry - śmiech raczej niż rzeczywistość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 20:53, Arqadius napisał:

Nie to, że marudzę ale jakim cudem załoga czołgu miałaby zobaczyć snajpera siedzącego/leżącego
np. w krzakach z kilkoma kilogramami flory na sobie??


Tutaj masz rację, ale sytuacja, o której pisałem jest przedstawiona na screenie w tym poscie http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2609&pid=1067 . Jak sam widzisz nie siedział on w krzakach tylko stał na leju po ostrzale artyleryjskim (chyba nebelwerfera). W tej sytuacji nawet nieruchoma kupa zielska powinna wzbudzić pewne "zainteresowanie" ;)

Dnia 24.06.2007 o 20:53, Arqadius napisał:

Jednak takie ukrywanie się czołgów to już faktycznie przesada, rozumiem ukrywanie niemieckiego
działa ppanc (było bardzo niskie, a tym samym łatwe do ukrycia /../


Z tym się jak najbardziej zgadzam, ale czy nie lepszym sposobem na kamuflowanie się jednostek byłoby stworzenie stref, w których te jednostki mogłyby z tej zdolności korzystać? Śmiech u mnie budzi widok "niewidzialnego" snajpera biegnącego środkiem utwardzonej drogi. Ukrywanie się jest w tej grze wypaczone, bo można szybciej zauważyć snajpera w budynku(budynek ma czerwoną ramkę), niż poruszającego się w otwartym terenie. W starym Empreror: Battle for Dune mogły się kamuflować dopiero po chwili postoju i zakamuflowane poruszały się tylko na bardzo małe odległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować