Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2009 o 06:45, namiary znane napisał:

u mni e mutanty i bandyci wybili cały nocny targ.. :/ próbowałem się bronić przez calą
noc.. A SIG juz skojarzyłem..

To nie proble, handlarze respawnują się po jakimś czasie. Co ciekawe, z odnowionym zapasem gotówki: warto to wykorzystać bo ceny na ammo i medykamenty są u nich bardzo korzystne (wszystko skupuja po 50% wartości), a kasy mają niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 00:09, zadymek napisał:

> ee, ciach?
>
No a ja sięnie zgodzę, że pestek przeciwpancernych jest mało. Raz, że można zmienić lufę
i tym samym obsługiwany typ ammo, a dwa, ammo przeciwpancerne zdobywa się przede wszystkim
na porządnym wrogu (nie bandytach) i zwykle trzeba ją brać z broni zabitych. Generalnie
im bardziej wróg daje ci w kość tym większa szansa, że ma ze soba kule przeciwpancerne.
Do tego celu polecam zaangażowanie się w wojnę frakcji -zwłaszcza konflikt Powinnosć
vs Wolność owocuje sporym zapasem ppanców. Oczywiście najlepiej dostosować stosowane
ammo do wroga z którym siewalczy: gdy tłuczemy powinność najlepiej zmienić lufę na 5,45
a gdy alczymy przeciw Wolności zostawić 5,56. A poza tym ammo można kupować.Polecam nocnego
handlarza na PchlimTargu.


Znaczy,masz rację,trochę źle to ująłem.Może aż tak trudno nie jest zdobyć ppanc. pestki 5.45,ale drogie są,a ja właśnie tak jak napisałeś zbieram dużo z zabitych.
A ten handlarz na Pchlim Targu oferuję ammo 5.45 jak i 5.56 ? Raz do neigo zajrzałem,ale już nie pamiętam jakie miał oferty.
Właśnie planuję teraz zaangażować się w wojnę frakcji,tylko tym razem zaatakuję na Powinność.
Jak zaatakuję Powinność będę walczył TRs''em i Obokanem,ale nie pamiętam na jakie ammo mogę u Obokana zmienić :D
Właściwie to który typ ammo jest najlepszy w grze? Da się to jakoś ustalić? Mi się wydaję,że ammo do Wintara Bc albo do Obokana są tymi najlepszymi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ammo ppanc to jest bardzo łatwo dostępne. Wystarczy np przyłączyć się do Samotników (nie wadzi się wtedy nikomu oprócz bandytom). Potem wystarczy łazić po posterunkach obsadzonych przez stalkerów i brać z takich zielonych skrzynek rzeczy. Tam zawsze spawnują się atpeczki, żarcie oraz masa pestek w tym sporo ppanc. I ja tak jadę na kałachowej ammo na luzie, nosząc 800 kul zwykłych i 800 ppanc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie patcha .08 i niestety grę od początku musiałem zacząć.. I teraz jako bardziej doświadczony stalker bez problemów znajduje większość artefaktów.. i teraz pytanie.. ile maksymalnie artefaktów można znaleźć na bagnach.. oprócz meduzy na początku..

Spoiler

jeden w spalonym gospodarstwie, dwa w anomaliach elektrycznych w pobliżu linii wysokiego napięcia, na północ od Parku Maszyn, w anomalii kwasowej gdzieś na zachodzie..

W tych miejscach je znalazłem grając wcześniej, są jeszcze jakieś anomalie..? Pytam bo Bagna są najmniej lubianą przeze mnie lokacja... A konkretnie przez mój komputer który nawet minimalnych nie spełnia.. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 19:30, namiary znane napisał:

Wgrałem sobie patcha .08 i niestety grę od początku musiałem zacząć.. I teraz jako bardziej
doświadczony stalker bez problemów znajduje większość artefaktów.. i teraz pytanie..
ile maksymalnie artefaktów można znaleźć na bagnach.. oprócz meduzy na początku..

Spoiler

jeden w spalonym gospodarstwie, dwa w anomaliach elektrycznych w pobliżu linii wysokiego
napięcia, na północ od Parku Maszyn, w anomalii kwasowej gdzieś na zachodzie..

W
tych miejscach je znalazłem grając wcześniej, są jeszcze jakieś anomalie..? Pytam bo
Bagna są najmniej lubianą przeze mnie lokacja... A konkretnie przez mój komputer który
nawet minimalnych nie spełnia.. xD


To nawet nie wybieraj się w inne lokacje bo będzie jeszcze gorzej, skoro komp ledwo obsługuje bagna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 16:32, Ajinur napisał:

Znaczy,masz rację,trochę źle to ująłem.Może aż tak trudno nie jest zdobyć ppanc. pestki
5.45,ale drogie są,a ja właśnie tak jak napisałeś zbieram dużo z zabitych.
A ten handlarz na Pchlim Targu oferuję ammo 5.45 jak i 5.56 ? Raz do neigo zajrzałem,ale
już nie pamiętam jakie miał oferty.

Ja zuwazyłem ppanc ammo 5,56.

Dnia 20.02.2009 o 16:32, Ajinur napisał:

Właśnie planuję teraz zaangażować się w wojnę frakcji,tylko tym razem zaatakuję na Powinność.

Polecam, nieźle daja w kość ale po kilku dnich użerania się, gdy już ich rozgromisz, radość ze zwycięstwa jest nieoceniona:)

Dnia 20.02.2009 o 16:32, Ajinur napisał:

Jak zaatakuję Powinność będę walczył TRs''em i Obokanem,ale nie pamiętam na jakie ammo
mogę u Obokana zmienić :D

Obokamów sporo na nich zdobędziesz i to ulepszonych, więc lepiej taszczyć coś innego i koniecznie na ammo 5,45.

Dnia 20.02.2009 o 16:32, Ajinur napisał:

Właściwie to który typ ammo jest najlepszy w grze? Da się to jakoś ustalić? Mi się wydaję,że
ammo do Wintara Bc albo do Obokana są tymi najlepszymi :p

Ammo żaden, giwera się liczy. Jeśli idzie o rozpowszechnienie to będzie to na pewno 5,45.
Niedawno wygrałem batalię z Powinnością i moge ci to i owo poradzić:
1.Upewnij się, że twoi mocno stoją na Wysypisku. Jesli na posterunku na drodze do Agro siedzi jeden koleś a przy barykadach nikt, to niechybnie bandyci ci ich sprzatna i cały postęp w Agro szlag trafi.
2. Z broni polecam Wintara i TRs przerobiony na ammo 5,45, bo sporo tego rodzaju ammo zdobędziesz na "czarnuchach". Najlepiej mieć po dwie sztuki każdej i kombinezon z dobrym noktowizorem.
3. Do uszczuplania zasobów Powinności polecam zainstalować się na posterunku tuz za płotem siedziby stalkerów, będziesz miał łatwy dostęp do uzupełnień i jest się gdzie kryć a wrogowie nadchodzą tylko z dwóch punktów(droga do bazy Powinności i wzgórza).
4. szturm na bazę zacznij dopiero gdy twoi już się zainstalują w Agro i sami zaczną nacierać w kierunku bazy. Aby pilnować ich niebywale wrażliwych na atak pozycji polecam zainstalowanie się na wzgórzu pomiędzy Tymczasowym posterunkiem i posterunkiem w pobliżu bazy stalkerów, w ten sposób bardzo łatwo (konicznie snajperką) będziesz mógł atakować kolejno nadchodzace oddziały Powinności niezależnie od tego gdzie idą.
5. Wolnościowcy to cieniasy, wiec nie czekaj zbyt długo na posiłki, jesli nie nadchodzą to lepiej pozwolić Powinności odbić posterunek i zajać go na nowo, może to zmotywuje Wolność.
6. A, i przygotuj się na ostrą jatkę bo w kazdym oddziale Powinności jest jeden koleś z Thunderem lub RP-74, więc ciężko będzie(o ile dopuścisz ich za blisko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 22:46, zadymek napisał:

>

Dzieki za rady,na pewno sie przydadza.
Co do broni to mam jeszcze ulepszonego Wintara i SWD wiec na odleglosc bede mogl z nimi na rowno powalczyc,planuje atak w nocy,wiec Winatr i TRS z tlimukiem ida najsam pierw.
Bardziej z zaskoczenia chce ich zaatakowac,natomiast noktwizor mam solidny,a nawet bardzo dobry i bezglosny w ulepsznej Sevie.
Jezeli chodzi o typowy dzienny szturm na baze to Obokan i TRs podrasowane beda dobrymi bronmi na taki wypad,szczegolnie,ze w obu mam podczepione granatniki,ktore bardzo mi sie przydadza.Nie wiem dokladnie na jaka sile ze strony Powinnosci natrafie,dlatego tez na wszelki wypadek ubezpiecze sie podrasowanym egzoszkieletem.
Nie mam co prawda takich giwer jak FT 200M czy GP-37,ale te bronie,ktore mam sprawuja sie swietnie.
Dzieki,ze mnie uprzedziles z tymi bandytami,jakbym sie nie zorjentowal to w tedy na prawde mogliby uszczuplic moje oddzialy.
ALe raczej obstawiam akcje samotnicza,wiem,ze bedzie bardzo ciezko,ale bede przygotowany,ponaprawiam caly sprzet i dokupie ammo nie miej niz 600 do kazdej z 4 broni,ktore posiadam.Granatow F1 duzo lubie uzywac,wiec przydadza sie chyba,bo obstawiam,ze grupy Powinnosci beda nie male,a ataki obfite i czeste.
Na razie moja taktyka wyglada tak:
Mam nadzieje,ze zdobede przyczolki na Wysypisku szybko,beda one raczej kluczowe,potem juz w Agro zajde wzdluz plotu po prawej stronie siedziby stalkerow i tam obczaje teren lornetka jak sie ma sytuacja,nie wiem jak bedzie przebiegala czysto strategicznie cala akcja w Agro po przez moich i Powinnosciowcow,ale mam juz dobre miejsce,wykurze bandytow z tego wzgorza nad radioaktywnym jeziorem i tam zaczaje sie w krzakach z cichym Wintarem,jesli sie zorjentuje gdzie jestem,w tedy zrobie szybki szturm i zaczekam co bedzie dalej.
Jesli chodzi o atak na baze to planuje zajsc ich od tylu,tej strony gdzie jest wyrwa w plocie jesli sie nie myle,od strony poludniowej plotu bazy i tam ich zaskoczyc,bo pewnie moja ekipa pojdzie od frontu.
Nie ma takiego doswiadczenia w walkach frakcyjnych jak ty,ale postaram sie wykorzystac przede wszystkim twoje rady i o dziwo uksztaltowanie terenu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... miałem na myśli te wszystkie chaszcze na bagnach których gdzie indziej jest dużo mniej.. W Wiedźminie też po dodaniu trawy cięło się dużo bardziej a bez niej tylko w większych potyczkach..

Poza tym bardziej chodziło mi o te artefakty.. Zaspojlerowany fragment to są znane mi anomalie gdzie znajdywałem artefakty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 15:10, namiary znane napisał:

hmm... miałem na myśli te wszystkie chaszcze na bagnach których gdzie indziej jest dużo
mniej.. W Wiedźminie też po dodaniu trawy cięło się dużo bardziej a bez niej tylko w
większych potyczkach..

Poza tym bardziej chodziło mi o te artefakty.. Zaspojlerowany fragment to są znane mi
anomalie gdzie znajdywałem artefakty..


Pierwszy artefakt jest jak wiadomo przy wyjściu z bazy CS,potem masz toksyczną chmurę na drodze do mostu kolejowego, rozpaloną ziemię przy placu marszowym, oraz niedaleko elektro anomalie pomiędzy placem marszowym i bazą renegatów są jeszcze 2 skupiska anomali na bagnach pomieddzy placem marszowym i wyjściem do kordonu ponadto jeden artefakt można uzyskać w trakcie zadania mamy go odzyskać, można go używać jednak nie da się do sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zdaje się że znalazłem wszystko.. I znalazłem już winowajce który spowalniał mi grę.. po wgraniu patcha .08 ustawienia przeskoczyły na maks. i stąd zwisy.. chwilka grzebania w ustawieniach i śmiga aż miło.. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam pytanie w postach, ktore przeczytalem jest wzmianka o karabinie GP37. co to jest za karabin, to jest ten co posiada Monolit? Przeszedlaem cała grę i nie pamietam, żeby się przewinela ta nazwa, chyba ze coś pominąłęm. A w nawiązaniu do rozowy na temat karabinów to nie stety ale TRS sie strasznie zacina, uzywałem go ale prawie cały vczas musialem go naprawic. Natomiast SGI 5k był naprawde dobry, mialem go na pestki 5,56 i wymiatal. W pewnym etapie gry przesiadlem sie na niego bo juz mialem dosc TRS. Jeśli chodzi o celność t polecam snajperke ulepszoną na max, ie pamietam ja ksie nazywał w grze, ale originalna nazwa rosyjska to chybva Dragunov. Jesli ktos go ma ulepszinegna na max t oz daleka rzadzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 23:05, kulczyk1983 napisał:



Widzę,że należę do mniejszości lubującej się w TRS.
Mi się nie zacinał,a co do GP 37,możesz go zdobyć w magazynach wojskowych,podejdź do grupki stalkerów i Ci zlecą zadanie i dają chyba tego Gp37,mnie już przestało ciągnąć do tych najlepszych giwer,wolę trudniejsze bronie w obsłudze.
SDWm2 alias Dragunow mam,ale nie używam,wolę Wintara BC,jest cichszy,a zasięg ma również daleki.Co prawda pestki lecą jak z kuszy,ale po ulepszeniach jest dużo lepiej z celnością i lotem toru pocisku :D
Obokan dla mnie jest najtrudniejszą bronią do opanowania.Nie strzelam nią aż tak skutecznie jak Trs''em,ale się uczę :)
Idę grać,trzeba zniszczyć tą Powinność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee, co do TRs''a to ja zauważyłem, że jest jednym z bardziej popularnych karabinów maszynowych w tej grze. Dziwi mnie to bardzo ponieważ nic takiego dobrego w tej broni nie widzę. Zacina się bardzo często i jest dla mnie nieco nieporęczna. Co innego SGI 5k. Obokan tę daje radę. Mam sentyment do tej broni z SoC. Tyle, że też dość szybko zaczyn się zacinać. Jakoś nikt nie wspomina o SA „Avalanche” . Używa ktoś tej broni? Jak jest po przerobieniu? Nie tak dawno sprawdzałem Tunder S14 i muszę powiedzieć, że jest do dupy. Najgorsze jest to, że nie można w nim zwiększyć pojemności magazynku. A co do GP37. Jest to najlepszy dla mnie karabin w Stalkerze. od SoC po CS. Typowych snajperek jakoś nigdy nie używałem (co innego działko Gaussa). Jak już coś to właśnie Wintar BC. Co prawda, wystrzelony z niego pocisk dość szybko opada (co świadczyło by o niskim zasięgu co dziwi w snajperce) ale dla wprawionego majstra to nie zawadza. Ogólnie rzecz ujmując najlepszy zestaw według mnie to kombinezon SEVA (ewentualnie PSZ-9Md ), Walker P9m, GP 37 i Wintar BC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram cały czas jednym karabinem TRS,pierwszy raz go kupiłem i za każdym razem jak naprawiam,nie psuję się szybko jak podniesione od kogoś czy znalezione,bo one mają jakąś wadę.Kupne mało się zacinają( a nawet jeśli tak się zacina to przez to przynajmniej są większe emocje w grze,kiedy nagle nas wróg flankuję,a my nie mamy czasu przeładować,łapiemy odruchowo F1 i rzucamy,a jak nie to na ten czas cover i reloed)

Uparcie będę bronił Trs''a bo jest to jak dla mnie jedna z bardziej uniwersalnych broni w grze.Na półdystans jest świetna,po ulepszeniach to nie wspomnę.Dla mnie właśnie ta broń jest bardzo poręczna,ma taki kształt,który mi odpowiada,jakoś tak wygodnie plasuję się na ekranie i w ręku gracza.Ale widzę,że nie każdemu odpowiada.
Zastanawia mnie Co widzicie w tym SGI 5K,już sam wygląd broni mi nie leży,głośna,nie jest aż tak szybkostrzelna jak TRS,może obrażenia ma większe,ale celność raczej gorszą,a ja stawiam na skuteczne krótkie bezgłośne serie.SGI 5K za to jest w obsłudze lepszy i się nie psuję,dość stabilna broń,ale nie w moim typie.

Może TRS nie jest łatwą bronią,ale właśnie to sprawia wielką frajdę jak się ją opanuję.Tą bronią trzeba umieć skupić ogień,już nie raz się przekonałem na tym.

Idealny jak dla mnie sprzęt to Egzoszkielet (SEVA),TRS,Obokan,Wintar,jeżeli chodzi już o te lepsze giwery to ew. FT-200M,przy nim GP-37 wymięka.Klamek nie używam,są dla mnie niczym balast :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam z broni używam MP5, AK-74, i M4 shotgun.. (Co do ostatniej nie jestem pewien nazwy.. W grze SAPS12).. kombinezonów lepszych od Wschodu Słońca nie udało mi się zakupić.. ciągły brak kasy.. teraz jako bardziej doświadczony stalker zamierzam poszaleć.. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać jeszcze właśnie shotguna. Dokładniej SPSA14 choć muszę przyznać, że bardzo też lubię zwykły karabin myśliwski. Zawsze na początku na bagnach pierwsze co to staram się go zdobyć. Szkoda, że nie ma w CS żadnych laboratorium znanych nam z SoC. Wtedy posiadanie shotguna miało większy sens a tak to używam go głównie jako broń do eksterminacji mutantów. Co do wyglądu SGI 5K to bardo ładnie on wygląda z celownikiem optycznym x4 i granatnikiem pod lufowym. Głośność mi nie przeszkadza. Zawsze można zamontować tłumik do niego. Co do broni krótkiej to raczej posiadam bo waży nie dużo i rozwalam nim drewniane skrzynie. Jeśli chodzi natomiast o wyższość FT 200M nad GP 37 to zgadzam się, że ma lepsze staty ale tu już wchodzi w grę sentyment pochodzący z SoC. Nie korzystam i nie korzystałem natomiast z broni cięższej tj. PKM czy Bulldog. Jestem typem. który wali heady zza winkla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do broni ciężkiej.. To gdy grałem pierwszy raz znalazłem w skrytkach 2 pociski do RPG-7.. ale nie wiedziałem gdzie można znaleźć wyrzutnię.. A nawet chętnie bym sobie postrzelał.. Co do Artefaktów.. na Wysypisku się zawsze nieźle dało obłowić ale czy w Kordonie jest tylko jeden do znalezienia..? I sprawa misji od żołdaka w tunelu pod mostem.. Jak wydobyć to PDA..? Bo normalnie do tego tunelu wejść się nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 18:37, namiary znane napisał:

Co do broni ciężkiej.. To gdy grałem pierwszy raz znalazłem w skrytkach 2 pociski do
RPG-7.. ale nie wiedziałem gdzie można znaleźć wyrzutnię.. A nawet chętnie bym sobie
postrzelał..


Jedną wyrzutnie RPG

Spoiler

znalazłem w Magazynach Wojskowych w niebieskiej skrzyni leżącej przy czołgu tuż za mostem

.

Dnia 24.02.2009 o 18:37, namiary znane napisał:

Co do Artefaktów.. na Wysypisku się zawsze nieźle dało obłowić ale czy w
Kordonie jest tylko jeden do znalezienia..? I sprawa misji od żołdaka w tunelu pod mostem..
Jak wydobyć to PDA..? Bo normalnie do tego tunelu wejść się nie da...


Co do tego PDA to

Spoiler

na zawalonym wiadukcie w Kordonie niedaleko bazy neutralnych Stalkerów nad samą wyrwą masz anomalie przestrzenną. Aby się do niej dostać musisz wdrapać się na ramię usztywniające mostu i w nią wskoczyć.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow.. z tą anomalią to bym nie skapnął się.. myślałem że to zwykła obrażeniówka czy inne taki tatałajstwo.. A co do Magazynów.. Można do nich wejść w dowolnym momencie..? I jeszcze ciekawostka po wgraniu patcha wysypisko do połowy zajęła już Wolność... przynajmniej tak twierdzi mapa na PDA..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować