Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2010 o 06:39, GearHead napisał:

Co masz na myśli, pisząc "odegrania się"...?



Wgrania save''u sprzed wejścia na Wysypisko, po czym trzeba szybko udać się na Pchli Targ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 07:28, MarcusBrutus napisał:

Wgrania save''u sprzed wejścia na Wysypisko, po czym trzeba szybko udać się na Pchli
Targ.


No to po zawodach, bo takich save''ów nie mam :( A grał od początku nie będę, za dobre mam teraz giwery.

Swoją drogą to do dupy - w ten sposób należałoby robić z 10-20 savów przed i po wejściu na każdy nowy teren, bo a nuż coś trzeba będzie wykonać tam najpierw, by nie stracić możliwości zrobienia jakiegoś zadania pobocznego. Nie wspominając już o krzyżowaniu/wykluczaniu się wznajemnie różnych zadań pobocznych.

Np. wchodząc na Wysypisko miałem najpierw zniszczyć bazę Bandytów i zrobiłem to, a dopiero potem w Agropromie dostaje quest od technika Stalkerów (Adjar) o pendrive-ach na Wysypisku, który wtedy mogę sobie w d... wsadzić, bo nikt już tam nie sprzeda mi informacji o tych penach. Powód: jedni szybko giną, drugich musze sam ukatrupić.

Tylko skąd ja mam to wszystko wiedzieć, skoro gram pierwszys raz???
Ciekawe jak będzie na kolejnych mapach, na które dopiero wejdę. Pewnie też część questów mnie ominie, z wyżej wspomnainych powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 06:34, GearHead napisał:

Ja mam edycję premierową Czystego Nieba, kupioną jako nowa ze sklepu i zapewniam, że
nie ma w niej dołączonej żadnej drugiej płyty z soundtrackiem.

Hehe ... błąd jest po mojej stronie - po prostu zapomniałem że kupiłem digipacka z EK a nie premierówkę. Ale dostałem też ten wojskowy chlebak więc jak dla mnie deal nie był zły zwłaszcza że nie jestem jakimś ubermaniakalnym fanatykiem w kwestii zbieractwa gier.

Dnia 03.12.2010 o 06:34, GearHead napisał:

BTW, może Ty znasz odpowiedź ma moje pytanie z poprzedniego postu?

Niestety ja ci nie pomogę - Czyste Niebo zarzuciłem po paru godzinach grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że seria Stalker oprócz tego że słynie z świetnego klimatu znana jest również z poważnych bugów, chciałbym zapytać jak wygląda kwestia jej patchowania na edycję premierową gry. Tak więc jest jakiś jeden patch "zbiorczy" czy muszę się bawić po kolei? Jeśli trzeba się rozdrabniać to przydałaby mi się kolejność instalowania kolejnych patchy. No i czy gra będzie działać bez konieczności wkładania płyty do napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tak więc jest jakiś jeden patch "zbiorczy" czy muszę się bawić po kolei?
Z tego co pamiętam wystarczy zainstalować tylko ten najnowszy czyli bodaj 1.5.10.
>No i czy

Dnia 14.12.2010 o 21:56, dave03 napisał:

gra będzie działać bez konieczności wkładania płyty do napędu.

Nie bardzo no chyba że zastosujesz się do daemonna czy innego tego typu programu. Poza tym życzę powodzenia - ja Clear Sky''a rzuciłem po circa 7-8 h. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 22:03, Tyler_D napisał:

Nie bardzo no chyba że zastosujesz się do daemonna czy innego tego typu programu.


Taka opcja niby jest, choć w nie wszystkich tytułach ten numer przechodzi, bo czasami obrazu się albo nie da w ogóle zrobić albo też obraz jest, ale gra nadal woła o płytę. Druga sprawa to dodatkowe miejsce na dysku, którego akurat nie mam.

>Poza tym życzę powodzenia - ja Clear Sky''a rzuciłem po circa 7-8 h. :-P

Dnia 14.12.2010 o 22:03, Tyler_D napisał:


A to ciekawe, myślałem, że to najlepsza część serii. Mógłbyś podać więcej szczegółów? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 22:22, dave03 napisał:

A to ciekawe, myślałem, że to najlepsza część serii.

Najlepsza? Kpisz panie czy o drogę pytasz? ;-D Najlepszy jest imo oczywiście Cień Czarnobyla a z OLkiem to już w ogóle bajka. Zew Prypeci to kawał dobrej, porządnej strzelaniny choć nieco odbiega od pewnych standardów poprzedników to jest z nim o tyle dobrze że wnosi całkiem sporo do rozgrywki i ją uprzyjemnia miast pogarszać a to właśnie jest główną bolączką Czystego Nieba. Na tyle na ile poznałem grę mogę powiedzieć że moim zdaniem twórcy nieco ją przebajerowali [ zwłaszcza na początku ] i zamiast wciągającej rozgrywki mamy nudnawego koszmarka że o hordzie bugów mniejszych i większych łaskawie nie będę się bardziej rozpisywać. Chcesz Stalkera? Bierz SoCa albo Zew Prypeci. CS to raczej ciekawostka dla zatwardziałych fanów którzy powiedzą ci to samo co ja - jest nieco elementów ciekawych i całkiem fajnych ale ogółem niezbyt to dobry tytuł wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 22:28, Tyler_D napisał:

Najlepsza? Kpisz panie czy o drogę pytasz? ;-D Najlepszy jest imo oczywiście Cień Czarnobyla
a z OLkiem to już w ogóle bajka.


"Tak naprawdę to mocno rozbudowana i poprawiona jedynka". To fragment recenzji z CDA, ocena (8+ i znak jakości) też wydaje się być wysoka. Nie to żebym im wierzył we wszystko co napiszą, ale miałem nadzieje że tutaj się nie pomylili ;) Poza tym chciałem zacząć od początku, a Czyste Niebo chyba tak fabularnie jest pierwsze, na dodatek kupiłem tanio premierówke co też nie było bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 16:08, dave03 napisał:

"Tak naprawdę to mocno rozbudowana i poprawiona jedynka". To fragment recenzji z CDA,
ocena (8+ i znak jakości) też wydaje się być wysoka. Nie to żebym im wierzył we wszystko
co napiszą, ale miałem nadzieje że tutaj się nie pomylili ;)

Powiem tak, jak już wspomniałem dość szybko pożegnałem się z tą grą bo wkurzała mnie niemiłosiernie [ głównie pod względem gameplay''a, początkowych moim zdanie strasznie nudnych i niedorobionych misji i ogólnie braku czegoś co trzymałoby mnie przed monitorem - nie wiem, może klimat mi nie podpasił, może jakiś brak polotu dał się we znaki? Nie wiem, mam chęć do tej gry wrócić ale nie wiem kiedy. Może i faktem jest że im dalej tym lepiej ale choćby na tym forum jak i poza nim można spotkać całkiem sporo głosów potwierdzających to że CS twórcom ewidentnie nie wyszedł a na pewno nie tak jak chcieliby tego gracze.
>Poza tym chciałem zacząć

Dnia 15.12.2010 o 16:08, dave03 napisał:

od początku, a Czyste Niebo chyba tak fabularnie jest pierwsze, na dodatek kupiłem tanio
premierówke co też nie było bez znaczenia.

Znaczy się nie znasz jeszcze serii? To bardzo dobrze, mnóstwo przyjemności przed tobą ale z CSem może to być nie lada harówa. ;-P Moim skromnym zdanie niewiele stracisz jak gry nie ukończysz, obczaj sobie SoC''a, przejdź grę na OLku raz jeszcze a potem weź się za Zew Prypeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 16:08, dave03 napisał:

> Najlepsza? Kpisz panie czy o drogę pytasz? ;-D Najlepszy jest imo oczywiście Cień
Czarnobyla
> a z OLkiem to już w ogóle bajka.

"Tak naprawdę to mocno rozbudowana i poprawiona jedynka". To fragment recenzji z CDA,
ocena (8+ i znak jakości) też wydaje się być wysoka. Nie to żebym im wierzył we wszystko
co napiszą, ale miałem nadzieje że tutaj się nie pomylili ;)

Po części mają rację, ale gra staje się grywalna po instalacji patchy + kilku modów, które poprawiają to czego patche nie dokonały. Mnie tak naprawdę wkurzyły dwie rzeczy: rozsynchronizowane dźwięki broni oraz spaprane wojny frakcji. To właśnie można poprawić modami (a nie patchami, jak powinno być). Wtedy jest to znany i lubiany Stalker o ile ktoś grał w poprzednią odsłonę. Bo jeśli ktoś nie grał w Cień Czarnobyla to może nie strawić tego dania, ewentualnie strawi, ale smak będzie nie do końca właściwy.
Niestety instalacja patchy to absolutna konieczność (najbardziej zabugowana część z całej trylogii), a modów - wielce wskazana.
Niestety nie uświadczysz też tutaj podziemi, które były w Cieniu Czarnobyla. Przez ten brak uleciała spora część ciężkiego klimatu.

Dnia 15.12.2010 o 16:08, dave03 napisał:

Poza tym chciałem zacząć
od początku, a Czyste Niebo chyba tak fabularnie jest pierwsze, na dodatek kupiłem tanio
premierówke co też nie było bez znaczenia.

Jest fabularnie pierwsze, ale tak naprawdę nie ma to wielkiego znaczenia. Akurat Cień Czarnobyla jest naprawdę dobrym startem, potem możesz sobie przejść Czyste Niebo, a na końcu Zew Prypeci. Czyli tak jak się ukazywały.

p.s. - dwa mody, które bym polecał (które dla mnie uczyniły grę grywalną) to Sky Reclamation Project (ja miałem wersję 1.0.1) oraz Improved Sound Effects v1.3. Ten pierwszy naprawia wojny frakcji (i jeszcze parę rzeczy), a drugi poprawia rozjechane dźwięki. Oba do znalezienia na Filefront.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Clear Sky krótko mówiąc jest małym nie wypałem.Jako fan stalkera itp. itd, musiałem przejść tą grę żeby mieć czyste sumienie,ale w pewnych chwilach to była droga przez mękę i nie mówie tu wcale o bugach bo to inna kwestia,ja optymalności gry nie mieszam z tym co produkt oferuję obrazowo.

No cóż wojny frakcji jak się okazało były kompletnie nie potrzebne,nie dość,że je spaprali to schrzaniły one również klimat gry.Zrobili sobie małą wojenkę w Zonie,w okolicach Czarnobyla,a to źle wyszło dla gry.
Z resztą ja już wczesniej mówiłem,że wojskowych,wszystkie te wojny/konfrontacje trzeba dobrze poukładać,a nie w dużej ilości i na siłę.

Poza tym wątek fabularny słabyi,wręcz marny momentami jak na Stalkera...
Efekty graficzne/wizualne fakt ruszyły trochę do przodu i ładnie to wyglądało,tak samo opcja z ulepszaniem giwer i pancerzy też plusem było,ale to było kwestią czasu bo SoC równie dobrze też mógł tą opcje już mieć.
Oczywiście opcja z szukaniem artefaktów poprzez detektory/radary ;p to też świetny pomysł,to stało się dla mnie na prawdę uzależniające w tej grze,czysta frajda.
Ale już same właściwości tych artefaktów poza tymi z udźwigiem to był nieciekawe,nie opłacało się ich zbierać,chyba,że na sprzedaż.

Co by tu dodać,no hm końcówka słabiutka widać brak pomysłu i twórczości panów od GSC.
Nowych mutantów to chyba żadnych nie dostaliśmy,a no i oczywiście dali nam praktycznie te same lokacje poza Limańskiem,szpitalem i paroma zmianami na levelach co było dla mnie gwoździem do trumny.
Ja ogólnie czuję się zawiedziony tym produktem,ale to moje własne odczucia,nie chcę nikogo zniechęcać do rozgrywki bo zagrać i tak warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od jednego z żołnierzy (szeregowy Trusia) zadanie zdobycia danych z ciała innego wojskowego, które leży w tunelu na końcu torów kolejowych w lokacji Kordon. Niestety, gdy blisko podchodzę, ukazuje się białe tło, a po chwili zaczynam znowu widzieć, ale jestem cofnięty o kilka kroków. Każda kolejna próba kończy się tak samo. Co mogę z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 17:14, darkwind21 napisał:

Wróć tymi torami na most, nad mostem powinieneś zobaczyć przezroczystą kulę, wejdź na
przęsło i wskocz w nią.


Wielkie dzięki. O skakaniu jakoś nie pomyślałem. Tylko śrubami porzucałem bez efektu. No , to pędzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 17:24, Tyler_D napisał:

O_o

A czy przypadkiem tej misji nie było w SoC na Oblivion Lost?


Może i jest,nie wiem, nie grałem w moda ale w Clear Sky''u też jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego pancerza najlepiej korzystać w Clear Sky? Obecnie biegam w kamizelce Czystego Nieba, która daje całkiem niezłe parametry i 3 miejsca na artefakty. Chciałem kupić Egzoszkielet, ale po zasejwowaniu i sprzedaniu całego wyposażenia, kupiłem Egzo na moment i okazało się, iż ma do rozwinięcia tylko 2 miejsca na artefakty, nie można biegać, a na dodatek, oprócz ochrony przed ostrzałem, parametry nie są rewelacyjne? Warto wywalać tyle kasy, czy też w dalszej grze czeka mnie jakieś ciakewsze wdzianko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 02:08, KrzychW napisał:

Z jakiego pancerza najlepiej korzystać w Clear Sky? Obecnie biegam w kamizelce Czystego
Nieba, która daje całkiem niezłe parametry i 3 miejsca na artefakty. Chciałem kupić Egzoszkielet,
ale po zasejwowaniu i sprzedaniu całego wyposażenia, kupiłem Egzo na moment i okazało
się, iż ma do rozwinięcia tylko 2 miejsca na artefakty, nie można biegać, a na dodatek,
oprócz ochrony przed ostrzałem, parametry nie są rewelacyjne? Warto wywalać tyle kasy,
czy też w dalszej grze czeka mnie jakieś ciakewsze wdzianko?

IMHO najlepsza jest SEVA. Dostaniesz ją po oczyszczeniu składu na Wysypisku od Samotników. A po ulepszeniu jest hipermegawypaskosmos etc. pancerz. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 13:50, Firefly94 napisał:

IMHO najlepsza jest SEVA. Dostaniesz ją po oczyszczeniu składu na Wysypisku od Samotników.
A po ulepszeniu jest hipermegawypaskosmos etc. pancerz. Polecam.


O ile dobrze pamiętam, jest chyba nawet w ofercie kupców, ale jakoś mnie nie przekonały podstawowe parametry i po otrzymanie sprzedałem Sevę. Sprawdzę jeszcze raz. Może warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 15:48, KrzychW napisał:

> IMHO najlepsza jest SEVA. Dostaniesz ją po oczyszczeniu składu na Wysypisku od Samotników.

> A po ulepszeniu jest hipermegawypaskosmos etc. pancerz. Polecam.

O ile dobrze pamiętam, jest chyba nawet w ofercie kupców, ale jakoś mnie nie przekonały
podstawowe parametry i po otrzymanie sprzedałem Sevę. Sprawdzę jeszcze raz. Może warto.

No jest, a lepiej wytłuc bandytów - dostajesz SEVA, wykrywacz Wielet i 10 tys. rubli. :P Właściwie warto ulepszyć wszystko w niej związane z pancerzem i noktowizor - jest dużo bardziej wyraźny niż standardowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować