Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Nie wytłumaczę Ci czy da się to naprawić, ale wiem, że podczas gdy masz Win7 i instalujesz przy tym jakiś inny system to kasuje się plik odpowiadający za rozruch siódemki. Miałem podobną sytuację na swoim kompie, bo chciałem sobie doinstalować XP ma drugim dysku i Win7 już się nie uruchomił (wliczając w to próbę naprawy z płyty). A wystarczyło odłączyć dysk z Win7 i nie miałbym problemu...
No ale może ktoś tutaj coś na to poradzi, sam chciałbym wiedzieć na przyszłość czy jest na to jakiś sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalator Linuxa nadpisał master boot record. Załaduj konsole odzyskiwania systemu z win 7 i wpisz fixmbr. Jeśli to nie pomoże to możesz również wpisać fixboot.
Po tym zabiegu Windows powinien ruszyć, a pod windowsem możesz ustawić windowsowego bootmenagera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 11:21, Maykowiec napisał:

Instalator Linuxa nadpisał master boot record.

dokładnie - tylko dlaczego ten skubany Linux to robi oraz dlaczego win na to pozwala hehe:)
Linuxa i tak chce miec a szczególnie ta Mandrive 2010.1 więc i win 7 będzie się odpalał.. ale pokombinuje z konsolą i odzyskaniem mbr-a po skasowaniu linuxa ponownie.
Dzieki za odpowiedź :)

napisz krótko jak ustawic tego bootmenagera - dawno temu na 98 i milenium jak inny system pokićkał główny to wpisywałem w pliku ustawienia ponownie ale nie pamietam juz jak to sie robilo i co sie wpisywało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co robi? Bo chce ci dać wybór jaki system uruchomić. A Windows nie jest uruchomiony więc nic do gadania niema ;) Swoją drogą tego Linuksa chcesz w końcu mieć czy nie? bo ja też mam mandrivę 2010.1, więc mogę dokładnie napisać gdzie się ustawia bootmanagera Linuksowego. Bo żeby Windowsowy Linuksa uruchomił to się trzeba nakombinować (generalnie uznaje tylko Windowsy).

ps w ustawienia bootmanagera Linuksowego (z Windowsem współpracuje bez problemu) wchodzisz przez: konfiguracja komputera[tu potrzebne hasło roota]/uruchamianie/konfiguracja sposobu uruchamiania. Napisz jeszcze co chcesz zmienić. Jak Windows ma być domyślny (uruchamiać się po określonym czasie jak nic nie wciśniesz)to dalej, tam na Windowsa, modyfikuj i zafajkuj pole domyślne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

..to naturalne że po to by dac wybór :) ale powinien win byc jako pierwszy a nie linux
Tak , chce Mandrivę bo jest bardzo dobrym systemem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 20:48, Morte napisał:

..to naturalne że po to by dac wybór :) ale powinien win byc jako pierwszy a nie linux


Ale boot manager windowsa nie obsługuje linuxów (a przynajmniej nie sam z siebie) a grub czy lilo (boot managery linuksowe) jak najbardziej obsługują windowsy. A jesli chcesz żeby windows był na samej górze listy wyboru to wystarczy wyedytowac pliki konfiguracyjne odpowiedniego bootmanagera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


aaaaa :) to dlatego - juz rozumiem , świeży jestem z linuxów jeszczę :) dzieki.

S1G- na jakim forum jesteś jeśli chodzi o linux ? podaj linka by tu nie pisać o linuxie bo mnie zaraz ktoś ochrzani hehe ,skonfigurowałem już jak podałeś wyżej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem, w wspomnianym przeze mnie okienku (tym po dalej) zaznaczasz Windowsa i klikasz ikonkę z strzałką w górę. Natomiast odpalanie Linuksa Windowsowym bootmanagerem podpada pod "da się ale po co się trudzić skoro można prościej?"

ps Edytując pliki grub-a też się naturalnie da, ale dla ciebie klikanie w stosownym GUI będzie prostsze i bardziej naturalne, chociaż zajmie więcej czasu niż zrobienie tego z konsoli tekstowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 12:32, Misquamaqus napisał:

> czy ktoś moze wie o co tu chodzi ?

Brak danych o komputerze...
Brak danych na temat wystapienia bledu ....

Zaktualizuj directX:

http://www.sendspace.pl/file/39b90401808978f74ef5f2e


Operating System: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_gdr.100618-1621)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: System manufacturer
System Model: System Product Name
BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
Processor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+ (2 CPUs), ~2.6GHz
Memory: 4096MB RAM
Available OS Memory: 4094MB RAM
Page File: 1558MB used, 6629MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 11

Jezeli chodzi od ane kiedy występuje bład to w trakcie gry - King’s Bounty Legenda - z CD Action gra wyłacza się i ukazuje się komunikat jak na obrazku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta grafiki ?
Z reszta, sciagnij najnowsza wersje sterownika do karty grafiki, sciagnij i zaktualizuj directX.
Plik z aktualizacja direcX dalem wyzej.

Jak to nie pomoze, to bedzie sie szukac dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, zapewne takie pytanie pojawiło się w tym temacie co najmniej raz, ale czym zrobić obraz systemu, aby później w razie awarii można by zainstalować bo do lapka nie dodali płytki a zanim dostanę hasło do MSDN to chwilę może zająć a lepiej mieć zabezpieczenie na płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 19:40, kindziukxxx napisał:

ok, zapewne takie pytanie pojawiło się w tym temacie co najmniej raz, ale czym zrobić
obraz systemu, aby później w razie awarii można by zainstalować bo do lapka nie dodali
płytki a zanim dostanę hasło do MSDN to chwilę może zająć a lepiej mieć zabezpieczenie
na płycie.

Płytki faktycznie nie dodają, za to powinno być narzędzie do tworzenia płyt z obrazem systemu. jak nic o nazwie sugerującej takie zastosowanie nie znajdziesz to pisz do pomocy technicznej. Generalnie producenci umieszczają też na dysku ukrytą partycję z takowym obrazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2010 o 20:07, S1G napisał:

> na płycie.
Płytki faktycznie nie dodają, za to powinno być narzędzie do tworzenia płyt z obrazem
systemu. jak nic o nazwie sugerującej takie zastosowanie nie znajdziesz to pisz do pomocy
technicznej. Generalnie producenci umieszczają też na dysku ukrytą partycję z takowym
obrazem.


istnieje coś takiego jak partycja OEM i to zapewne tam jest obraz systemu, tylko jestem ciekaw jak ją odpalić bo standardowo jest niewidoczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

drugi raz dodaje bo mi na czasie zalezy może wy będziecie coś wiedzieć

Pomóżcie szybko sformatowałem jakoś nie ten dysk co trzba chyba miałem 2 zaznaczone jeden pusty i drugi do połowy pełny (formatowałem windosem) wiec chyba da sie odzyskać ale dyski znikneły został tylko C co mam robic POMÓŻCIE SZYBKO !!! komputer tylko jak nacisnąłem to sie zrestartował trwało to 5 sekund może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 22:03, S1G napisał:

czytaj komunikaty przy starcie komputera, powinno być tam napisane co wcisnąć

juz mam wszystko jasne, jest jeden przycisk do odtwarzania wszystkiego i pojawia się specjalne okno, gdzie można wypalić obraz systemu więc teraz tylko kupić 3 DVD i po sprawie, dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. AltGr + prawy shift (duże polskie litery) przełączają mi tryb działania klawiatury na taki w którym zamiast liter pojawiają mi się skróty. Naciśnięcie jakiejś litery np. może zamknąć okno, zapisać. Jeśli nie puszczę alt-shifta to dalej mogę wpisywać polskie litery. To nie jest skrót do przełączania języków (na wszelki wypadek wyłączyłem go). Klawiatura wraca do poprzedniego stanu np. po wciśnięciu ctrl. Z lewym shiftem problemów nie ma. Wie ktoś co to może być i jak to wyłączyć? Wie ktoś jak sprawdzić w Windzie jakie skróty są podpięte pod klawiaturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować