Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2011 o 15:52, zerohunter napisał:

Da się jakoś zintegrować playera z paskiem zadań, tak jak to miało miejsce w poprzednich
wersjach żebym mógł stamtąd sterować?


Spróbój w opcjach WMP. Sam próbowałem podczepić jakoś software do paska, ale nie dało się, a żadnego konkretnego rozwiązania nigdy nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 22:12, zerohunter napisał:

Poszperałem w necie, po prostu się nie da uzyskać takiego efektu, swoją drogą dziwny
zabieg ze strony M$

Windows 7 został pozbawiony paska narzędzi Windows Media Player 12 z dość prostego powodu - M$ chciał zmusić użytkowników do korzystania z super wypasionej funkcji Aero Peek -czyli że po najechaniu myszką na zminimalizowany program na pasku zadań pojawi się mały podgląd. W przypadku WMP w tym podglądzie możesz sobie zatrzymać, przejść do następnego kawałka itp. Tak, zgadzam się - bzdura i nie ma porównania do integracji playera z paskiem jak to było wcześniej.
Podobno są jakieś karkołomne metody downgrade''u WMP z 12 do 11, co przywraca integrację z paskiem zadań, choć osobiście nie próbowałem i wolałbym tego nie robić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś rano problem z moim laptopem, ale już udało się go rozwiązać - ufff... System pobrał aktualizację, po ponownym uruchomieniu komputera zaczęła się instalować, tyle że procentowy wskaźnik postępu cały czas wisiał na 0%. Po piętnastu minutach czekania zignorowałem zakaz o ponownym uruchamianiu sprzętu i zrestartowałem urządzenie. W sprawie aktualizacji nic się nie zmieniło, nadal wisiała na 0%, za trzecim i czwartym razem też. Pomogło dopiero wyjęcie baterii z uradzenia i włożenie jej ponownie po kilkunastu sekundach - aktualizacja zainstalowała się bez problemu i wszystko hula jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem sterowniki ze strony nvidii 270.61 pod vindows 7. Zainstalowałem je i jak wchodze w dysk C to jest folder ze sterownikami ale jest napisane Drivers Vista 64bit. Ja mam windows 7 64bit! dlaczego tam jest napisane ze to sterowniki do visty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 11:15, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Miałem dziś rano problem z moim laptopem, ale już udało się go rozwiązać - ufff... System
pobrał aktualizację, po ponownym uruchomieniu komputera zaczęła się instalować, tyle
że procentowy wskaźnik postępu cały czas wisiał na 0%. Po piętnastu minutach czekania
zignorowałem zakaz o ponownym uruchamianiu sprzętu i zrestartowałem urządzenie. W sprawie
aktualizacji nic się nie zmieniło, nadal wisiała na 0%, za trzecim i czwartym razem też.
Pomogło dopiero wyjęcie baterii z uradzenia i włożenie jej ponownie po kilkunastu sekundach
- aktualizacja zainstalowała się bez problemu i wszystko hula jak należy.

Ja miałem tak samo ;( tyle, że inaczej to zrobiłem. Czekałem ok 5 minut aż Windows powie, że niepowodzenie (nie miałem aż takich problemów) Potem zrobiłem to w ten sposób, że przy pasku, prawa strona, była ikonka informująca o aktualizacji. Kliknąłem na nią i zacząłem instalować. Potem już reszta poszła normalnie: restart i zamiast tego 0 % to w kilka sekund miałem już 100 %
Owa aktualizacja jest chyba trochę zbugowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 16:43, 4RileH napisał:

Ściągnąłem sterowniki ze strony nvidii 270.61 pod vindows 7. Zainstalowałem je i jak
wchodze w dysk C to jest folder ze sterownikami ale jest napisane Drivers Vista 64bit.
Ja mam windows 7 64bit! dlaczego tam jest napisane ze to sterowniki do visty?


Usun ten plik z sterowniiem na dysku C.
To jest rozpakowany caly sterownik, ktory juz masz zainstalowany.
Czy to win 7 czy vista, nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 17:48, Misquamaqus napisał:

> Ściągnąłem sterowniki ze strony nvidii 270.61 pod vindows 7. Zainstalowałem je i
jak
> wchodze w dysk C to jest folder ze sterownikami ale jest napisane Drivers Vista
64bit.
> Ja mam windows 7 64bit! dlaczego tam jest napisane ze to sterowniki do visty?

Usun ten plik z sterowniiem na dysku C.
To jest rozpakowany caly sterownik, ktory juz masz zainstalowany.
Czy to win 7 czy vista, nie ma znaczenia.


Jakze to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 18:04, 4RileH napisał:

Jakze to

proste. podobieństwo miedzy Sevenem i Vistą jest calkiem spore (jadro 6.1 vs 6.0, ten sam model sterowników WDDM), wiec stery z Visty są kompatybilne z Sevenem i na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam taką sprawę bo chyba wyłączyłem całkowicie AA w panelu sterowania NVIDIA bo w kazdej grze jak wlaczam AA to nic sie nie zmienia. Mozliwe ze wylaczylem obsługę aa w tym panelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 18:54, 4RileH napisał:

Słuchajcie mam taką sprawę bo chyba wyłączyłem całkowicie AA w panelu sterowania NVIDIA
bo w kazdej grze jak wlaczam AA to nic sie nie zmienia. Mozliwe ze wylaczylem obsługę
aa w tym panelu?


Przywroc domyslne ustawienia sterownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. Microsoft Word na W7. Otóż jak chcę dopisać np. powiedzmy słowo "wojna" ,brak w to pisze "wjna" -> kasuje po kolei i pisanie od nowa, jak się nazywa opcja/ jak ją wyłączyć ? Jest bardzo wkurzająca,a moja mama często pracuje na tym programie, więc chce ułatwić oczywiście. Z góry dziękuje.

P.S- Mam inny jeszcze problem od siebie, otóż nie znalazłem stosownego tematu z google.Więc zapytam tutaj - otóż jest w Mozilla Firefox skrót google po prawej stronie na górze. Jak tam wpisuje jakieś słowo,czy coś ,ogólnie do wyszukania to mam na angielskie google,a google na wejście mam po PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 22:26, BartexooN napisał:

Mam pytanie dot. Microsoft Word na W7. Otóż jak chcę dopisać np. powiedzmy słowo "wojna"
,brak w to pisze "wjna" -> kasuje po kolei i pisanie od nowa, jak się nazywa opcja/
jak ją wyłączyć ? Jest bardzo wkurzająca,a moja mama często pracuje na tym programie,
więc chce ułatwić oczywiście. Z góry dziękuje.

Albo ja jestem śpiący albo ty napisałeś to po chińsku...weź wyjaśnij jakoś po ludzku o co ci chodzi. Bo tak wstępnie to chodzi ci o to że masz włączone zastępowanie znaków zamiast ich dopisywania? W takim wypadku po prostu wciśnij Insert mając włączonego Worda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 22:26, BartexooN napisał:

Mam pytanie dot. Microsoft Word na W7. Otóż jak chcę dopisać np. powiedzmy słowo "wojna"
,brak w to pisze "wjna" -> kasuje po kolei i pisanie od nowa, jak się nazywa opcja/
jak ją wyłączyć ? Jest bardzo wkurzająca,a moja mama często pracuje na tym programie,
więc chce ułatwić oczywiście. Z góry dziękuje.


Zdaje się że po prostu w trakcie pisania wcisnąłeś klawisz Insert (jest obok klawiszy home, end, delete), zdarza się to często przy szybkim pisaniu i przypadkowym chybieniu backspace, ponowne wciśniecie klawisza Insert załatwia sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przepraszam :(((( Poprostu nie umiałem tego wytłumaczyć tak po...informatycznie...

Dziękuje ci, o to chodzi ;] Insert załatwia sprawę.

@Chaos- Tobie też. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam problem :

Jak wyłączam kompa instalują mi się aktualizacje ( 3 bodajże)
Następnie gdy go uruchamiam rozpoczyna się konfiguracja systemu i cały czas jest napisane, że 0% postępu
Za około 10-15 min napis zmienia się i wyskakuje " Konfiguracja nie powiodła się przywracanie starych ustawień" (Coś w tym sensie oczywiśćie)
Problem się powtarza i nie wiem jak temu zaradzić
Nie wiem czy to coś zmieni ale dodam, że ze nie używałem kompa od 6 dni


Widze ,że koledzy nade mną mieli ten sam problem ale niestety u mnie już kilka razy się on powtarza a mam stacjonarnego więc trudno z wyjęciem baterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w aktualizacje i zainstaluj to czego nie instalowałeś z ważnych i zalecanych. Prawdopodobnie nie masz SP1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować