Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

High Definition? A co to?

131 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2007 o 12:14, KannX napisał:

Kochanie, nie nazywaj idiotami ludzi których stać na dobry sprzęt. Mam kasę to inwestuję w
co chcę i ile chcę.


Masz racje kochanie , ale nie każda inwestycja sie zwraca.
Ty pewnie wymiatasz w simsy na swoim high endowym komputerze , a Ps3 albo X360 już miałas i ci się niepodobaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 12:24, Makratos napisał:

Masz racje kochanie , ale nie każda inwestycja sie zwraca.
Ty pewnie wymiatasz w simsy na swoim high endowym komputerze , a Ps3 albo X360 już miałas i
ci się niepodobaja.


Teraz akurat gram w Stalkera, Gothic''a 3 i DiRTa. A X''a kupię jak będą nowe procki w nim montować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te badania to IMO mozna o kant dupy rozbic... Nie napisano w newsie o tym, ze blisko 50% posiadaczy konsoli Nintendo DS nie zdaje sprawy z tego ze ich konsola... ma dwa wyświetlacze! To jest jakaś hipermega bzdura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż to - komp to jednorazowy wydatek spory, fakt, ale:
1. Gry są o wiele tańsze (co w praktyce sprowadza się do tego, że kasę z różnicy z 10 gier na konsolę dorzucasz do ceny konsoli i już masz wypasionego kompa).
2. Na PC ciągle wychodzą jakieś Platynowe Kolekcje i inne tym podobne Extra Klasyki, co sprawia, że masz w czym wybierać. I w co grać.
3. Na konsolach gra się praktycznie w jakieś zręcznościówki (OCZYWIŚCIE - NIE TYLKO!!! Nie linczowac mnie, konsolowcy:P), typu FPS, TPP i sportowe, natomiast fani bardziej złożonej i inteligentnej rozrywki mają pecha:P

Poza tym - kompa możesz co jakiś czas zmodernizować za nie tak wielką znowu kasę (sprzedajesz starszą grafikę, kupujesz nową - dopłacasz, powiedzmy 200-300 zł) i znowu masz świetne gry na pół roku:P A konsole? Masz 2 lata - potem kupa, bo wychodzi nowa generacja, a Ty... Musisz ją kupić, bo niesamowiote exclusive''y. Dla mnie taki xBox czy PS to idealny produkt kultury masowej, nastawiony na trzepanie kasy z... Konsumentów:)

Inna sprawa - i tak musisz mieć w domu komputer, by robić inne rzeczy, niż tylko granie (net, głupie edytory, itp.) - krótko mówiąc: konsole są dla tych, którzy w głowie mają tylko granie. I to granie zręcznościowe:)

No, teraz już możecie mnie bić:D

PS A jak ktoś już wywala tę kasę, a nie włącza full grafiki, mając TV HD - to jest next-generation idiot:D
PPS To nie wojna jest, tylko stwierdzanie oczywistych faktów, których nie mogą przyjąć do wiadomości osoby tak wpatrzone w swoją maszynkę do grania, że się... Argumenty tępią im.
PPPS Zaznaczam, że NIE UWAŻAM, ŻE WSZYSCY UŻYTKOWNICY KONSOL TO IDIOCI! Żeby nie było, będę poprawny politycznie;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 12:22, KannX napisał:

> dokładnie to, że dobry komp jest droższy od konsoli nie znaczy, że opłaca się kupic nextgena,

> bo gry na konsole są ''troszkę'' droższe od tych na PC, więc koszta się i tak zwrócą

Ja naprawdę nie wyobrażam sobie wydawać 260zł na nową grę, mimo że kasy mi nie brakuje. Gry
na kompa pozatem szybciej tanieją i są ponad połowę tańsze w dniu premiery. No i bardzo lubię
ulepszać kompa i grzebać w środku, duża frajda :)


No nie wydacie za dużo na gry na kompa , bo niema co kupowac , a te tasiemce od EA to już wam się przejadły.
A po pierwsze większość gra na piratach :) ale wy oczywiście nie.
Porównujcie sobie sprzety jak chcecie ale każdy kto jest w temacię wie że na konsolę jest 10 razy więcej killerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu...

Jakoś mnie to nie dziwi. Samo posiadanie HD-TV nie rozwiązuje sprawy... Trzeba przecież jeszcze wszystko poustawiać. Tak więc w opcjach konsoli trzeba zmienić rozdzielczość i chyba to co najtrudniejsze znaleźć przełącznik na kablu wychodzącym z konsoli i z niego skorzystać.

Mimo że to znam się trochę na rzeczy odkrycie tego zajęło mi dwa dni... bo kto by czytał instrukcję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 12:36, Makratos napisał:

> > dokładnie to, że dobry komp jest droższy od konsoli nie znaczy, że opłaca się kupic
nextgena,
>
> > bo gry na konsole są ''troszkę'' droższe od tych na PC, więc koszta się i tak zwrócą

>
> Ja naprawdę nie wyobrażam sobie wydawać 260zł na nową grę, mimo że kasy mi nie brakuje.
Gry
> na kompa pozatem szybciej tanieją i są ponad połowę tańsze w dniu premiery. No i bardzo
lubię
> ulepszać kompa i grzebać w środku, duża frajda :)

No nie wydacie za dużo na gry na kompa , bo niema co kupowac , a te tasiemce od EA to już wam
się przejadły.
A po pierwsze większość gra na piratach :) ale wy oczywiście nie.
Porównujcie sobie sprzety jak chcecie ale każdy kto jest w temacię wie że na konsolę jest 10
razy więcej killerów.


każdy, kto jest w temacie wie, że na kompa jest ''troszkę'' większy wybór gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Makratos: killerów pokroju Halo 3? Mówiłeś coś o tasiemcach? :DDD
Pisałem wcześniej, jakież to killery są na konsole - zręcznościówki.

A jak lubisz MMO, to w ogóle - konsola do szafy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 12:40, AgenoR'''' napisał:

Makratos: killerów pokroju Halo 3? Mówiłeś coś o tasiemcach? :DDD
Pisałem wcześniej, jakież to killery są na konsole - zręcznościówki.


A jakie nie-zręcznościowe killery są na PC? Tak dajmy na to od początku 2007 roku. Ciekaw jestem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 12:38, przxmek napisał:

każdy, kto jest w temacie wie, że na kompa jest ''troszkę'' większy wybór gier


każdy kto jest w temacie wie że chodziło mi o gry z pułapu 8 - 10 według ocen z gamerankings
na komputer jest więcej gier budżetowych , deweloper który ma kasę wię , że zarobi o wiele więcej na konsolach a na kompach to może tylko pomóc sprzedać więcej kart graficznych
Gry na konsole mimo że droższe sprzedają się w o wiele większych ilościach , gdyby na PC tyle mieli płacic za gry ci nieliczni którzy pozostali rynek ten to piractwo 99%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 12:22, KannX napisał:

Ja naprawdę nie wyobrażam sobie wydawać 260zł na nową grę, mimo że kasy mi nie brakuje. Gry
na kompa pozatem szybciej tanieją i są ponad połowę tańsze w dniu premiery. No i bardzo lubię
ulepszać kompa i grzebać w środku, duża frajda :)


Śmieszne, stosujesz równie tandetne argumenty jak Makratos. Gram na konsolach i PCtach od kilkunastu lat i jeszcze za żadną nową grę nie zapłaciłem 260zł. Rzadko nowości kosztują więcej niż 200 zł. Wystarczy karta inteligo i podstawowa znajomość j. angielskiego. Nie wspominając już o tym, że cena takiej gry, po miesiacu spokojnie może spaść do 160 zł.

Ja gram na PC i x360. Powyższy post nie miał na celu przekonania kogoś do jednej z gałęzi rozrywki. Służy do obalenia pewnego mitu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 12:23, Tomaszek35 napisał:

Ja nie widzę różnicy. Czy to FullHD czy Plasma. Można zauważyć jedynie LCD vs. Plasma.


Ty chyba też się nie rientujesz w tym temacie, może być plazma i lcd wyświetlające obraz fullhd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z jakimi konsolami miałeś styczność, że tak twierdzisz?? Miałem podobne poglądy do Twoich, do czasu aż kupiłem sobie PS2. Niby stara konsola, przeszłość, przeżytek, a potrafiła mnie wciągnąć na dłużej niż gry pecetowe. I wcale nie gram na niej jedynie w bijatyki i wyrzynanki. Po prostu na konsoli gra się jakoś tak... przyjemnie :]

Co do tyc PSów - wśród użytkowników ecetów jest tyle samo idiotów, co wśród konsolowców. Zresztą podejrzewam, że każdy konsolowiec jest też pecetowcem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 12:41, Domek napisał:

A jakie nie-zręcznościowe killery są na PC? Tak dajmy na to od początku 2007 roku. Ciekaw jestem.

Może nie z 2007 (dokładnie nie pamiętam daty premiery), ale Europa Universalis 3 jest wg mnie niezłym killerem :) Dalej jest też Silent Hunter 4, czy np. Flight Simulator X. Przyznasz, że w swoich gatunkach są to absolutne killery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2007 o 12:52, shinian napisał:

Ja gram na PC i x360. Powyższy post nie miał na celu przekonania kogoś do jednej z gałęzi rozrywki.
Służy do obalenia pewnego mitu:P


Ten mit musiałbyś obalać przy każdym temacie dotyczącym konsol na tym forum ;)
Za dużo osób uważa gram.pl za stronę stricte blaszaną, stąd taka a nie inna kondycja "obeznania" użytkowników, nie licząc garstki, która się zna i co jakiś czas musi uświadamiać co i jak dla masy ciemnej masy, która zdaje się być niereformowalna, no ale ileż można wałkować ten sam temat. "So few stood against so many" czy jakoś tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dzwnie bo przecież więcej osób ma X i to wiele więcej i ludzie niektórzy maga niewiedziec , a jak decydujesz sie na ps3 (a on wiele kosztuje) to uprzednio wszystko dokładnie sprawdzasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 12:34, AgenoR'''' napisał:


O, w końcu ktoś mądrze prawi o konsolach, mam identyczne zdanie - i też możecie mnie bić ;). Bajerowanie że konsola wychodzi dużo taniej niż PC to po prostu nieprawda, biorąc pod uwagę że cały mój ostatni (co prawda niewielki i po znajomości...) upgrade wykonałem w cenie 2-3 gier na takiego X''a ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować