Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

OOBE, LD - czyli wszystko o Waszych doświadczeniach poza ciałem

4288 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2008 o 14:06, Dark Proxy napisał:

Thx za odp.
A i jeszcze jedno.

Zakładam, że prawie każdy (wnioskując z wypowiedzi moich znajomych) ma czasami coś takiego,
że nagle w środku snu zostaje rozbudzony dziwnym impulsem(szybkie drgnięcie całego ciała)
i uczuciem spadania.
To samo uczucie towarzyszy mi tuż przed osiągnięciem OoBE (tyle,że zaraz po tym mi się
nie udaje, ale to już inna bajka). Domyślam się, że Wam też.
Myślę, że to musi mieć jakiś związek, w końcu to jest to samo wrażenie spadania.
Co o tym myślicie ?



Dziwne, ja nic takiego nigdy nie miałem.

Dnia 10.09.2008 o 14:06, Dark Proxy napisał:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat mnie bardzo zaciekawił więc postanowiłem coś napisać ;P
Mianowicie myślałem że to normalne jak się kontroluje sen, tzn że to to nie ma nazwy i w ogóle zdarza sie tylko przez przypadek. Piszę tak ponieważ pare lat temu miałem takie 2-3 sny w których wszystko robiłem świadomie, pamiętam że był to koszmar, w którym normalnie bym się strasznie bał, lecz o dziwo robiłem co chciałem. Raz nawet jak sobie cos pomyślałem to to się pojawaiało. Uczucie boskie ! Teram mam pytanie, jakie macie rady dla początkującego ? Chciałbym doznać tego jeszcze raz, że się tak wyraże ;P Wszelkie rady/uwagi mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 16:44, skubsa napisał:

Witam, temat mnie bardzo zaciekawił więc postanowiłem coś napisać ;P
Mianowicie myślałem że to normalne jak się kontroluje sen, tzn że to to nie ma nazwy
i w ogóle zdarza sie tylko przez przypadek. Piszę tak ponieważ pare lat temu miałem takie
2-3 sny w których wszystko robiłem świadomie, pamiętam że był to koszmar, w którym normalnie
bym się strasznie bał, lecz o dziwo robiłem co chciałem. Raz nawet jak sobie cos pomyślałem
to to się pojawaiało. Uczucie boskie ! Teram mam pytanie, jakie macie rady dla początkującego
? Chciałbym doznać tego jeszcze raz, że się tak wyraże ;P Wszelkie rady/uwagi mile widziane.


Błagam, przeczytaj wklejony post kalejdoskopa, i przewiń kilkanaście stron do tyłu. Powtarzanie bez przerwy tego samego jest naprawdę męczące. Acha, i myślę że chyba każdy miał kiedyś nieświadome LD. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 17:16, KooK napisał:

>

Troche po temacie pochodziłem i mam pytanie, czy najlepiej zacząć od zapisywania snów, czy macie inne pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 17:16, KooK napisał:

Błagam, przeczytaj wklejony post kalejdoskopa, i przewiń kilkanaście stron do tyłu. Powtarzanie
bez przerwy tego samego jest naprawdę męczące. Acha, i myślę że chyba każdy miał kiedyś
nieświadome LD. ;-)

Dołączam się do prośby przeczytania mojego przyklejonego posta i przewinięcia kilka stron do tyłu. ^^

Co do nieświadomego LD to każdy człowiek miał przynajmniej jedno. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyym ja coś takiego miałem z tego co pamiętam 2 razy (może więcej, ale tego więcej nie pamiętam) Raz po prostu podczas snu moje ciało się przekręciło i spadłem z łóżka... nie było miło obudzić się z bólem w plecach na ziemii... Drugi zaś raz obudziło mnie dziwne zakończenie snu kiedy huśtałem się na huśtawce i nagle wywaliło mnie w kosmos... xD (oczywiście pobudka) po tych obu sytuacjach normalnie poszedłem spać i nie miałem OOBE czy LD z tego powodu ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 18:43, skubsa napisał:

> >
Troche po temacie pochodziłem i mam pytanie, czy najlepiej zacząć od zapisywania snów,
czy macie inne pomysły ?


Zapisywanie snów jest jak najbardziej odpowiednim sposobem. Po tygiodniu treningów zdziwisz się, ile ostatnio ich zapamiętujesz. Potem próbuj różnych metod, testów rzeczywistości itp. Powodzenia! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 14:43, skubsa napisał:

Mam pytanko, po ilu razach wychodziło wam zrobienie psi-balla ?


Jeśli mrowienie, a potem uczucie zimna = sukces, to udało mi się za 4tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Próbowałem 3 razy i mi nie wychodzi ;/ Skąd bierzesz enrgię ? Bo ja próbuje z księżyca, chciałbym zrobić takie shadow balla ;p
Edit. A i ile potrzebujesz czasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 15:09, skubsa napisał:

>
Skąd bierzesz energię ?


Nie no to pytanie mnie rozwaliło ... przecież każda istota żywa dysponuje jakąś ilością energii.
Może najpierw spróbuj rozsyłać energię do różnych punktów ciała. Potem powinno być Ci łatwiej w formowaniu tejże energii w kulkę (bądź też coś innego, ale to na wyższym etapie zaawansowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 15:09, skubsa napisał:

>
Edit. A i ile potrzebujesz czasu ?


To zależy od warunków ... np najpierw muszę się "ogarnąć", a oczyszczenie umysłu jest czasem trudne.
Czas (po osiągnięciu odpowiedniego rozluźnienia) w moim przypadku to około półtorej minuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 15:09, skubsa napisał:

>
Próbowałem 3 razy i mi nie wychodzi ;/ Skąd bierzesz enrgię ? Bo ja próbuje z księżyca,
chciałbym zrobić takie shadow balla ;p
Edit. A i ile potrzebujesz czasu ?


Ja bardzo lubię brać energię z powietrza.

Kolor psi balla nie zależy od źródła, tylko od twej własnej woli ;-)

Zajmuje mi to do minuty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o psi-balla, to w jaki sposób pobieracie tą energię? Koncentrujecie się za pomocą wzroku, czy może możliwe jest stworzenie kuli bez udziału wzroku? Próbowałem już mnóstwo razy i nic... Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 13:12, igorinho napisał:

Jeśli chodzi o psi-balla, to w jaki sposób pobieracie tą energię? Koncentrujecie się
za pomocą wzroku, czy może możliwe jest stworzenie kuli bez udziału wzroku? Próbowałem
już mnóstwo razy i nic... Pomóżcie


Zależy jak komu wygodnie. Niektórzy zamykają oczy, lub pozostawiają otwarte. Mi to obojętnie, jednak zawsze wizualizuję energię przepływającą przez moje ciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/8< ciach/

No powiedzieć łatwo, ale czy mógłbyś dokładniej określić to w jaki sposób gromadzisz energię, o czym myślisz i wszystko po kolei co robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 13:27, igorinho napisał:

/8< ciach/

No powiedzieć łatwo, ale czy mógłbyś dokładniej określić to w jaki sposób gromadzisz
energię, o czym myślisz i wszystko po kolei co robisz?


Ok.

Najpierw, wstaję, oczyszczam umysł, i koncentruję się na źródle energii. Najczęściej pobieram z powietrza. Następnie wizualizuję mgłę energii z tego powietrza, która wsiąka we mnie. Dalej wizualizuję, lecz teraz ogólnie cały proces tej mgiełki, i energię która przepływa przez moje ręce, aż do dłoni. Wtedy zamykam oczy, przestaję wizualizować, i zazwyczaj Voilla - psi ball gotowy! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o spowalnianiu czasu LD? Jest to możliwe.
1 minuta w rzeczywistości to 100 lat we śnie, gdzieś o tym czytałem. Trzeba powiedzieć coś takiego "czas stop". Wyobraźcie sobie, budzimy się z 1000-letnią nauką np. Tańca lub piłki nożnej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 17:28, jcl99 napisał:

Słyszeliście o spowalnianiu czasu LD? Jest to możliwe.
1 minuta w rzeczywistości to 100 lat we śnie, gdzieś o tym czytałem. Trzeba powiedzieć
coś takiego "czas stop". Wyobraźcie sobie, budzimy się z 1000-letnią nauką np. Tańca
lub piłki nożnej ;)


To nie możliwe, ponieważ podczas snu, gdy się rozglądamy, nasze gałki oczne poruszają się. (pod zamkniętymi powiekami) A niemożliwe jest, żeby kontrolować czas we śnie, i aby się poruszały super szybko, lub super wolno. Czegoś takiego nie da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować