Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

OOBE, LD - czyli wszystko o Waszych doświadczeniach poza ciałem

4288 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2008 o 00:07, Arkads napisał:

Nie wiem czy to świadomy sen, czy co, ale prawie zawsze gdy coś mi się śni potrafię po
prostu z tego snu wyjść, jak z jakiejś gry. Śni mi się że się topie? Potrafię to wyłączyć,
świadomie, myślę o tym jak o przycisku quit w grach.

Też tak mam. Po prostu mogę otworzyć oczy kiedy tylko zechce. W jakiejkolwiek sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:07, Arkads napisał:

Nie wiem czy to świadomy sen, czy co, ale prawie zawsze gdy coś mi się śni potrafię po
prostu z tego snu wyjść, jak z jakiejś gry. Śni mi się że się topie? Potrafię to wyłączyć,
świadomie, myślę o tym jak o przycisku quit w grach.

Jeszcze nie świadomy sen, ale blisko. Zdajesz sobie sprawę, że śnisz, ale tego nie wykorzystujesz.
A poza tym, ja mam podobnie - mi się czasem w zwykłych snach, jak ginę, to mam "restart". Podejrzewam, że u mnie ma to związek z dużą ilością czasu poświęconego na gry komputerowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Możliwe :) Ale o tym quit myślę tylko wtedy gdy coś złego mi się dzieje. Albo miewałem sny że spadałem z ogromnych drzew, odbijałem się od gałęzi, nic nie czułem, jednak tuż przed samym upadkiem budziłem się, w stanach zagrożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:05, Qetza napisał:

A gdy raz się nałoży taką blokadę, to nie da się jej zdjąć?

W żaden sposób. Jak ją założysz, to na dobre. Dam ci to na pewnym przykładzie.
Wyobraź sobie, że żeby wejść po raz pierwszy do OOBE, trzeba wyłamać zamknięte, drewniane "drzwi". Za drzwiami jest możliwość wejścia do tego stanu. Ale zauważ - wyłamać. Teraz ten stan może pojawiać się samoistnie.
Blokada jest pewnego rodzaju założeniem nowych zamkniętych "drzwi", ale nie zwykłych, drewnianych. To raczej stal, tytan. A takich drzwi nie da się już wyłamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:14, ziptofaf napisał:

> A gdy raz się nałoży taką blokadę, to nie da się jej zdjąć?
W żaden sposób. Jak ją założysz, to na dobre. Dam ci to na pewnym przykładzie.
Wyobraź sobie, że żeby wejść po raz pierwszy do OOBE, trzeba wyłamać zamknięte, drewniane
"drzwi". Za drzwiami jest możliwość wejścia do tego stanu. Ale zauważ - wyłamać. Teraz
ten stan może pojawiać się samoistnie.
Blokada jest pewnego rodzaju założeniem nowych zamkniętych "drzwi", ale nie zwykłych,
drewnianych. To raczej stal, tytan. A takich drzwi nie da się już wyłamać.

Jak się ją zakłada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:15, Qetza napisał:

> > A gdy raz się nałoży taką blokadę, to nie da się jej zdjąć?
> W żaden sposób. Jak ją założysz, to na dobre. Dam ci to na pewnym przykładzie.
> Wyobraź sobie, że żeby wejść po raz pierwszy do OOBE, trzeba wyłamać zamknięte,
drewniane
> "drzwi". Za drzwiami jest możliwość wejścia do tego stanu. Ale zauważ - wyłamać.
Teraz
> ten stan może pojawiać się samoistnie.
> Blokada jest pewnego rodzaju założeniem nowych zamkniętych "drzwi", ale nie zwykłych,

> drewnianych. To raczej stal, tytan. A takich drzwi nie da się już wyłamać.
Jak się ją zakłada?


piszesz że chcesz ją założyć ale nawet nie spróbowałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:16, Aln13 napisał:

> > > A gdy raz się nałoży taką blokadę, to nie da się jej zdjąć?
> > W żaden sposób. Jak ją założysz, to na dobre. Dam ci to na pewnym przykładzie.

> > Wyobraź sobie, że żeby wejść po raz pierwszy do OOBE, trzeba wyłamać zamknięte,

> drewniane
> > "drzwi". Za drzwiami jest możliwość wejścia do tego stanu. Ale zauważ - wyłamać.

> Teraz
> > ten stan może pojawiać się samoistnie.
> > Blokada jest pewnego rodzaju założeniem nowych zamkniętych "drzwi", ale nie
zwykłych,
>
> > drewnianych. To raczej stal, tytan. A takich drzwi nie da się już wyłamać.

> Jak się ją zakłada?

piszesz że chcesz ją założyć ale nawet nie spróbowałeś

I nie chce. Jest szansa że podczas LD do tego stanu wejdę. Chcę tego w 100% uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:15, Qetza napisał:

Jak się ją zakłada?

O ile nie byłeś w OOBE i nie wiesz, dlaczego ten stan jest dla ciebie ryzykowny, nie da się. Poza tym, jak wstawić do jednej futryny dwie pary "drzwi"? Jak jednych nie wyłamiesz, to nie wstawisz nowych.
Ale jeżeli chcesz tak bardzo wiedzieć, to powiem ci, że blokadę zakładasz w dość niezwykły sposób. Robisz to tak na jawie, jak i w LD, a nawet podczas zwykłego snu. Ochrona musi być całkowita, przez 24 godziny na dobę, więc trzeba ją umieścić we wszystkich stanach. Najłatwiej w LD - po prostu sobie wyobrażasz pancerne drzwi, które odgradzają cię od stanu OOBE. tyle, że w LD masz niemalże wszechmoc, więc wyobrażone przez ciebie drzwi naprawdę muszą być wielkie i pancerne. Co do pozostałych stanów - tu nie ma rad. Tu trzeba samemu wymyślić własne rozwiązania na stworzenie blokady...

Dnia 02.07.2008 o 00:15, Qetza napisał:

I nie chce. Jest szansa że podczas LD do tego stanu wejdę. Chcę tego w 100% uniknąć.

Nie wjedziesz, o ile nie zechcesz. Poza tym OOBE z LD to nie to samo, co OOBE. Prawdziwe OOBE można mieć nawet na jawie...OOBE osiągane z LD to na 99% nadal LD (100% nie dam, bo wciąż za mało wiemy o tych stanach). Tym niemniej, nie radzę próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:20, Aln13 napisał:

czy każdy człowiek przeżywa te stany tak samo?

Nie. Rozmawiałem kiedyś z moim znajomym, mającym znaczny talent do OOBE i LD (wychodzi mu, kiedy tylko zechce). Dla niego OOBE to świat, w którym wszystko widzisz z niebieską poświatą. U mnie kolory (i kształty) były nieco zamazane, ale nie miałem żadnych niebieskich poświat.
Wniosek - OOBE dla wszystkich wygląda podobnie, ale nie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:25, ziptofaf napisał:

> Jak się ją zakłada?
O ile nie byłeś w OOBE i nie wiesz, dlaczego ten stan jest dla ciebie ryzykowny, nie
da się. Poza tym, jak wstawić do jednej futryny dwie pary "drzwi"? Jak jednych nie wyłamiesz,
to nie wstawisz nowych.
Ale jeżeli chcesz tak bardzo wiedzieć, to powiem ci, że blokadę zakładasz w dość niezwykły
sposób. Robisz to tak na jawie, jak i w LD, a nawet podczas zwykłego snu. Ochrona musi
być całkowita, przez 24 godziny na dobę, więc trzeba ją umieścić we wszystkich stanach.
Najłatwiej w LD - po prostu sobie wyobrażasz pancerne drzwi, które odgradzają cię od
stanu OOBE. tyle, że w LD masz niemalże wszechmoc, więc wyobrażone przez ciebie drzwi
naprawdę muszą być wielkie i pancerne. Co do pozostałych stanów - tu nie ma rad. Tu trzeba
samemu wymyślić własne rozwiązania na stworzenie blokady...

> I nie chce. Jest szansa że podczas LD do tego stanu wejdę. Chcę tego w 100% uniknąć.
Nie wjedziesz, o ile nie zechcesz. Poza tym OOBE z LD to nie to samo, co OOBE. Prawdziwe
OOBE można mieć nawet na jawie...OOBE osiągane z LD to na 99% nadal LD (100% nie dam,
bo wciąż za mało wiemy o tych stanach). Tym niemniej, nie radzę próbować.

A więc wchodzenie w stan LD jest bezpieczne i nie zdarzy się nam nic nieprzyjemnego? ( tak i przy wchodzeniu jak i w)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:30, Qetza napisał:

A więc wchodzenie w stan LD jest bezpieczne i nie zdarzy się nam nic nieprzyjemnego?
( tak i przy wchodzeniu jak i w)

100% to ci nikt nie da. Moim zdaniem, to bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:32, ziptofaf napisał:

> A więc wchodzenie w stan LD jest bezpieczne i nie zdarzy się nam nic nieprzyjemnego?

> ( tak i przy wchodzeniu jak i w)
100% to ci nikt nie da. Moim zdaniem, to bezpieczne.


LD jest bezpieczne a czy OOBE też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:39, Aln13 napisał:

LD jest bezpieczne a czy OOBE też?

Nie. Ten stan jest zbyt nienaturalny, zbyt ryzykowny...Poczyaj sobie posty Graffis-a w tym temacie (coś koło 20-30 strony) i zrozumiesz, dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:42, ziptofaf napisał:

> LD jest bezpieczne a czy OOBE też?
Nie. Ten stan jest zbyt nienaturalny, zbyt ryzykowny...Poczyaj sobie posty Graffis-a
w tym temacie (coś koło 20-30 strony) i zrozumiesz, dlaczego.

A ty co robisz gdy jesteś w LD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:45, Qetza napisał:

A ty co robisz gdy jesteś w LD?

Eeee, robię chyba co chcę??? Najczęściej podążam po prostu fabułą snu, w którym w danej chwili jestem, z tym, że dokonuje pewnych korekt - np. gdy śniła mi się wielka bitwa, to specjalnie sprawiłem, żeby wszyscy żołnierze z mojej strony zniknęli i sam ruszyłem na 10.000 wrogów. Rzecz jasna, wygrałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:53, Aln13 napisał:

dobra, ide spróbować dziś pierwszy raz

Od razu uprzedzam, że raczej nie wyjdzie. LD najlepiej wychodzi, gdy budzisz się tak o 4-5 rano i znowu idziesz spać. Wtedy są najlepsze terminy. Tylko od razu uprzedzam, że nie wolno wtedy wdawać się w żadną większą aktywność umysłową. Budzisz się, myślisz - "jak będę śnił, to chcę zapamiętać, że śnie" i idziesz spać. Nie radzę zwlekać, czy czytać książek (a szczególnie nie przez równo godzinę). Wtedy wyjdzie, ale będzie to raczej OOBE, anie LD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:13, Arkads napisał:

/ciach/

Możliwe :) Ale o tym quit myślę tylko wtedy gdy coś złego mi się dzieje. Albo miewałem
sny że spadałem z ogromnych drzew, odbijałem się od gałęzi, nic nie czułem, jednak tuż
przed samym upadkiem budziłem się, w stanach zagrożenia.


XD dlaczego mysle że takie sny są tylko u graczy w FPSy XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować