Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

OOBE, LD - czyli wszystko o Waszych doświadczeniach poza ciałem

4288 postów w tym temacie

sny są czasem bez sensu ^^. Ja raz keidyś miałem schize że byłem uzbrojony po zęby i (nie śmiać się bo to żałosna scena) wrzucałem granaty do jaskini z królikami ;( a zapewniam że nie grałem w Rayman Rabbits

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 07:07, makli napisał:

Dziś w nocy miałem takie jakby LD tylko odrazu mnie wywalało i nie wiem czemu? Ale tłumacze
jaśniej. Cały dzień byłem nastawiony na to LD i mój mózg jakby wiedział, że jak zobaczy
jakiś obraz we śnie to, że odrazu ma wiedzieć , że to sen bez testów rzeczywistości .
No i właśnie przez to jak tylko uświadomiłem sobie, że śnię to po 7 sek. mnie wywalało
i tak za każdym razem. Mam pytanie dlaczego tak się działo?


Budzisz się, bo jesteś zbyt podekscytowany. Nagłe przebudzenie 100% mózgu bardzo skutecznie budzi początkujących. Dopiero po pewnym czasie osiąga się sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja już wiem czemu nie wyśmiałem tego kolesia z kosą(z halucynacji)
bo zapomniałem o tym
bo byłem tak przerażony T_T

i tu moje takie pytanie co by się stało gdybym się tak na tego kolesia z kosą gapił
i go wyśmiał i
i obrażał?
coś złego czy przeciwnie?(np. z zamkniętymi oczami bym do niego mówił)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 10:50, HiSin napisał:

ja już wiem czemu nie wyśmiałem tego kolesia z kosą(z halucynacji)
bo zapomniałem o tym
bo byłem tak przerażony T_T

To normalka przy paraliżu sennym, bo wtedy nie możesz się ruszać. Ale bać się halucynacji, które samemu się chciało? Musisz się tylko do tego przyzwyczaić.

Dnia 03.07.2008 o 10:50, HiSin napisał:

i tu moje takie pytanie co by się stało gdybym się tak na tego kolesia z kosą gapił
i go wyśmiał i
i obrażał?
coś złego czy przeciwnie?(np. z zamkniętymi oczami bym do niego mówił)

Pewnie poczułbyś, że do ciebie podchodzi, wyciąga kosę lub zaczyna coś ci szeptać (albo drzeć się) do ucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprostu pomyśl o tym, że chcesz wrócić i już, lub pomyśl o jakiejś części ciała i spróbuj nią poruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi
ktoś tam coś takiego pisał na forum
''''jeżeli wejdziesz na astralną łąkę to już po tobie''''
wiecie o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mu o to, że bardzo łatwo jest się wkręcić w te wszystkie OOBE, ale wyjść jest już bardzo trudno. No i jest to niebezpieczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawie miałem oobe
czułem jak by się unosiłem
widziałem białą przestrzeń
nagle czułem że coś mnie przyciąga znów do ciała

okazało się że mama weszła do pokoju ;/ i mnie obudziła.
Czy to oznacza gdyby mnie nie obudziła to bym miał oobe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 16:45, HiSin napisał:

prawie miałem oobe
czułem jak by się unosiłem
widziałem białą przestrzeń
nagle czułem że coś mnie przyciąga znów do ciała

okazało się że mama weszła do pokoju ;/ i mnie obudziła.
Czy to oznacza gdyby mnie nie obudziła to bym miał oobe?


Możliwe że tak :) Następnym razem zamknij się w pokoju, dobrze by było aby było tez cicho...może słuchawki albo coś takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbezpieczniej mogę uzyskać LD? Nie chciałbym mieć paraliżu sennego, czy np. halucynacji przed snem...
Czy dobrym sposobem w takim razie jest prowadzenie dziennika snów? A może lepiej codziennie zadawać sobie pytanie czy śnię, i spróbować wykonać coś niemożliwego? Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem to "czy to sen?" i efektem było to, że się od tego uzależniłem ;P
Wydaje mi się najlepszą techniką FILD gdzieś tutaj był opis. Muszę ją wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 18:28, kedzior141 napisał:

Jak najbezpieczniej mogę uzyskać LD? Nie chciałbym mieć paraliżu sennego, czy np. halucynacji
przed snem...

Paraliże senne będziesz mieć. Może rzadko, ale jednak. To nieodłączna część LD. Można się przyzwyczaić.
A co do metod - DILD i MILD. Ja wolę MILD.

Dnia 03.07.2008 o 18:28, kedzior141 napisał:

Czy dobrym sposobem w takim razie jest prowadzenie dziennika snów? A może lepiej codziennie
zadawać sobie pytanie czy śnię, i spróbować wykonać coś niemożliwego? Co radzicie?

Dziennik snów nie jest metodą. To po prostu sposób na zapamiętanie większej ilości snów (do 8) jednej nocy. Dzięki niemu można zapamiętać, że miało się LD, ale nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 14:42, makli napisał:

Czy przy świadomym śnie duże jest ryzyko dostania paraliży?

Przy każdym śnie jesteś w paraliżu. Nawet nie świadomym. To po prostu ochrona ciała przed zbędnym ruchem (w snach biegasz, skaczesz itp. W rzeczywistości nie robisz tego samego właśnie dzięki paraliżowi.). A co do ryzyka - spore, zwłaszcza dla początkujących. Ale, jak już pisałem, można się jakoś przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim pójdę spać, wymęczę swoje ciało ( nie ma to jak ćwiczenia fizyczne). Spróbuje wejść metodą WILD. I tu pytanie. Czy gdy będę zmęczony pomoże mi to w osiągnięciu LD?
Aha Czy w metodzie WILD trzeba liczyć na głos czy wystarczy w myślach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 22:28, ziptofaf napisał:

Przy każdym śnie jesteś w paraliżu. Nawet nie świadomym. To po prostu ochrona ciała przed
zbędnym ruchem (w snach biegasz, skaczesz itp. W rzeczywistości nie robisz tego samego
właśnie dzięki paraliżowi.).

Czyli lunatycy, nie mają "zdolności" paraliżu ? W końcu podczas snu chodzą itp
Qetza -> Skoro WILD, to mniej będziesz liczył, chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 22:32, RRohen napisał:

> Przy każdym śnie jesteś w paraliżu. Nawet nie świadomym. To po prostu ochrona ciała
przed
> zbędnym ruchem (w snach biegasz, skaczesz itp. W rzeczywistości nie robisz tego
samego
> właśnie dzięki paraliżowi.).
Czyli lunatycy, nie mają "zdolności" paraliżu ? W końcu podczas snu chodzą itp
Qetza -> Skoro WILD, to mniej będziesz liczył, chyba

Sorki ale nie rozumiem co napisałeś. Mniej będę liczył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 16:45, HiSin napisał:

prawie miałem oobe
czułem jak by się unosiłem
widziałem białą przestrzeń
nagle czułem że coś mnie przyciąga znów do ciała

okazało się że mama weszła do pokoju ;/ i mnie obudziła.
Czy to oznacza gdyby mnie nie obudziła to bym miał oobe?


Jeszcze trochę. Biała przestrzeń to jeszcze nie wyjście z ciała. Moment wyjścia zapamiętasz jako dość nieprzyjemne uczucie. (nikt go nie lubi...).
PS Jeżeli wyjdzie ci OOBE, to kilka rad:
Po pierwsze, nie myśl o innych światach itd. bo wylądujesz "w astralu". Jest to miejsce podobne do naszego świata, ale np. szafy są do góry nogami, kilka metrów od ciebie jest drugie słońce itd. Nic aż tak strasznego, ale jest to bardzo nietypowe.
Po drugie, gdybyś jednak do astrala wszedł, to zacznij na powrót myśleć o świecie materialnym (np. o swoim łóżku), bo możesz "odpłynąć" jeszcze dlaje do tzw. strefy 3. Osobiście nie byłem, czytałem tylko z ksiazek Roberta Monroe. Jest to już śiwat w ogóle niepodobny do naszego, możliwe że sąsiaduje z zupełnie innym, też materialnym.
Po trzecie, w OOBE masz możliwość ciekawej zabawy. Mianowicie możesz wejść w obraz na ścianie. I wylądujesz w miejscu, które obraz przedstawia. Raz nawet testowałem, ciekawe nawet. tylko później nie można wrócić :(
Po czwarte, baw się dobrze (nie zamierzam już cię od OOBE odciągać, bo i tak widzę, że bez efektu...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować