Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2008 o 23:20, seles napisał:

ale wtf? skoro to jest tak powszechne, to czemu inni nie mają takiego problemu? I skoro
cały mój problem to miałby być dyanmiczny IP, to czemu przez blueconnect, gdzie tez
mam dynamiczny mogę ściągać z rs?

A spróbuj zresetować komputer i ściągnąć coś z rapidshare...Pewnie będzie się dało.

Dnia 11.08.2008 o 23:20, seles napisał:

Na jakiej zasadzie gier to nie dotyczy?

Serwery proxy, Opera TOR itd. pośredniczą tylko w wymianie danych przez WWW. Gry (i sieci p2p) to połączenie bezpośrednie między uczestnikami, a nie WWW, więc będzie tam twoje prawdziwe IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 23:29, ziptofaf napisał:

> ale wtf? skoro to jest tak powszechne, to czemu inni nie mają takiego problemu?
I skoro
> cały mój problem to miałby być dyanmiczny IP, to czemu przez blueconnect, gdzie
tez
> mam dynamiczny mogę ściągać z rs?
A spróbuj zresetować komputer i ściągnąć coś z rapidshare...Pewnie będzie się dało.

> Na jakiej zasadzie gier to nie dotyczy?
Serwery proxy, Opera TOR itd. pośredniczą tylko w wymianie danych przez WWW. Gry (i sieci
p2p) to połączenie bezpośrednie między uczestnikami, a nie WWW, więc będzie tam twoje
prawdziwe IP.

podobno moze tak być, ze w osiedlowym necie kilkanaście mieszkań moąe miec to samo IP zewnętrzne... moze teraz tak jest. Jakieś pomysły?
btw nie moge teraz zresetować kompa, jak tylko będę mogła sprawdzę, ale mam złe przeczucia, skoro za pierwszym razem to mi się przytrafiło, to nie przypadek. A jeśli nawet to mam liczyc na to, ze w danej chwili ktośinny nie zechce nic ściągać , bo jak zechce ja nie mogę ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 23:35, seles napisał:

podobno moze tak być, ze w osiedlowym necie kilkanaście mieszkań moąe miec to samo IP
zewnętrzne... moze teraz tak jest. Jakieś pomysły?

Nie tylko podobno, a na pewno. Osiedlowy net to jedno łącze dzielone na kilka mieszkań.

Dnia 11.08.2008 o 23:35, seles napisał:

btw nie moge teraz zresetować kompa, jak tylko będę mogła sprawdzę, ale mam złe przeczucia,
skoro za pierwszym razem to mi się przytrafiło, to nie przypadek. A jeśli nawet to mam
liczyc na to, ze w danej chwili ktośinny nie zechce nic ściągać , bo jak zechce ja nie
mogę ? :o

Przykro mi, ale nie wiem...Sam mam internet z sieci osiedlowej i problem mnie nigdy nie spotkał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz wiem co to za shit. Powiedzieli, że standardowo nie przydzielaja własnego zewnętrznego IP, (szkoda, ze dopiero teraz to mówią... @#$%&*) i że trzeba dopłacać do abonamentu co miesiąc za taki nr. Arrgh, do tej pory miałam za darmo IP. :((

Dnia 11.08.2008 o 23:41, ziptofaf napisał:

Przykro mi, ale nie wiem...Sam mam internet z sieci osiedlowej i problem mnie nigdy nie
spotkał.

masz problemy z grami?, np ze stawianiem serwera gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 17:23, seles napisał:

juz wiem co to za shit. Powiedzieli, że standardowo nie przydzielaja własnego zewnętrznego
IP, (szkoda, ze dopiero teraz to mówią... @#$%&*) i że trzeba dopłacać do abonamentu
co miesiąc za taki nr. Arrgh, do tej pory miałam za darmo IP. :((

Cóż, sporo firm każe sobie płacić za zewnętrzne IP...

Dnia 12.08.2008 o 17:23, seles napisał:

masz problemy z grami?, np ze stawianiem serwera gry?

Nie. W Warcraft III, Splinter Cell:Chaos Theory i Diablo 2 nie mam żadnych problemów. W innych grach nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś jest nie tak. chcę sobie ściągnąć Foxit Readera i nie mogę... bo mi leci transfer na poziomie 1kb/s... próbowałem różnych źródeł, w tym producenta i na różnych przeglądarkach - to samo. restartowałem kompa i połączenie. co jest grane?!
inne pliki oczywiście ściągają się normalnie - mam internet 1mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi może podać najbardziej wiarygodną i obiektywną metodę pomiaru pędkości netu? tylko nie dawajcie linków do speed testów, bo w kazdym mam trochę inny wynik.
Chodzi o to, że podejrzewam, że net mam wolniejszy niż to obiecywali jak mi go instalowali...wyniki są niższe niż prędkość na jaką jest umowa ;( tylko jak im to udowodnić ? gośc przyjdzie i sprawdzi mi na stronie, która zawyża i podaje najwyższe wyniki, wiec muszę mieć obiektywną metodę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 15:29, seles napisał:

czy ktoś mi może podać najbardziej wiarygodną i obiektywną metodę pomiaru pędkości
netu
? tylko nie dawajcie linków do speed testów, bo w kazdym mam trochę inny wynik.
Chodzi o to, że podejrzewam, że net mam wolniejszy niż to obiecywali jak mi go instalowali...wyniki
są niższe niż prędkość na jaką jest umowa ;( tylko jak im to udowodnić ? gośc przyjdzie
i sprawdzi mi na stronie, która zawyża i podaje najwyższe wyniki, wiec muszę mieć obiektywną
metodę :(

Ja mam do pomiaru neta program NetMeter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.speedtest.net/ ta strona nie zawyża wyników. A prędkość masz trochę inną na różnych stronach bo jednak zawsze transfer spada lub rośnie (na neo i stałym necie jest mniej więcej taki sam różnice są tak w granicy 4-5kbps, a na radiówce to baaaaardzo różnie bywa bo to zależy od zasięgu i ilości ludzi korzystających w danym momencie z neta). Dobrym sposobem na pomiar prędkości jest ściągnięcie jakieś mp3 czy filmiku z danej strony wtedy widzisz prędkość (tylko nie ściągaj z serwera gram.pl bo tu jest bardzo mały transfer)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 15:29, seles napisał:

czy ktoś mi może podać najbardziej wiarygodną i obiektywną metodę pomiaru pędkości
netu
? tylko nie dawajcie linków do speed testów, bo w kazdym mam trochę inny wynik.
Chodzi o to, że podejrzewam, że net mam wolniejszy niż to obiecywali jak mi go instalowali...wyniki
są niższe niż prędkość na jaką jest umowa ;( tylko jak im to udowodnić ? gośc przyjdzie
i sprawdzi mi na stronie, która zawyża i podaje najwyższe wyniki, wiec muszę mieć obiektywną
metodę :(


Ja mam bardzo prostą - najpierw rzeczywiście speedtest. A później zaczynam ściągać pliki z kilku różnych serwerów - np. wchodzisz na gram.pl i ściągasz jakiś trailer z gry. Potem coś np. z fileplanet. I po transferach można łatwo sprawdzić, jak działa łącze.
Notabene, mi wyniki zawsze pokrywają mi się ze speedtestem, więc jest chyba obiektywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 15:47, THE WITCHER1990 napisał:

http://www.speedtest.net/ ta strona nie zawyża wyników. A prędkość masz trochę inną na
różnych stronach bo jednak zawsze transfer spada lub rośnie (na neo i stałym necie jest
mniej więcej taki sam różnice są tak w granicy 4-5kbps, a na radiówce to baaaaardzo różnie
bywa bo to zależy od zasięgu i ilości ludzi korzystających w danym momencie z neta).
Dobrym sposobem na pomiar prędkości jest ściągnięcie jakieś mp3 czy filmiku z danej strony
wtedy widzisz prędkość (tylko nie ściągaj z serwera gram.pl bo tu jest bardzo mały transfer)


Czy taki niski? Dzisiaj miałem w SpeedTeście 1500 kb/s, a z gram.pl ściągało mi po 170 KB/s. Czyli idealnie było.
A co do radiówki - masz trochę racji. Tyle, że np. u mnie jest tak, że mam gwarantowane 1,5 Mb, a jak nikogo nie ma to bywa znacznie szybciej (na razie raz było 20 Mb :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 15:49, ziptofaf napisał:

> http://www.speedtest.net/ ta strona nie zawyża wyników. A prędkość masz trochę inną
na
> różnych stronach bo jednak zawsze transfer spada lub rośnie (na neo i stałym necie
jest
> mniej więcej taki sam różnice są tak w granicy 4-5kbps, a na radiówce to baaaaardzo
różnie
> bywa bo to zależy od zasięgu i ilości ludzi korzystających w danym momencie z neta).

> Dobrym sposobem na pomiar prędkości jest ściągnięcie jakieś mp3 czy filmiku z danej
strony
> wtedy widzisz prędkość (tylko nie ściągaj z serwera gram.pl bo tu jest bardzo mały
transfer)

Czy taki niski? Dzisiaj miałem w SpeedTeście 1500 kb/s, a z gram.pl ściągało mi po 170
KB/s. Czyli idealnie było.
A co do radiówki - masz trochę racji. Tyle, że np. u mnie jest tak, że mam gwarantowane
1,5 Mb, a jak nikogo nie ma to bywa znacznie szybciej (na razie raz było 20 Mb :))

napisałeś KB - kilo bajta ? czy to literówka?
a prosiłam bez linków do speedtestu ;] ;] tam sprawdzałam i wychodzi dziś 1400coś kb/s, a ma być 1500. A najgorsze, że wczoraj na tej samej stronie miałam ok 500!!! a ściągając ze steama szło mi wczoraj 170-180kb/s !! WTF?
przecież zgodnie z tym co mają mi dostraczać powinno być codziennie 1500 , a nie raz na miesiac 1500, a w pozostale dni 500 kb/s
(to szybkość downloadu ofkorz mam mieć 1500)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz w umowie zapisu o GWARANTOWANEJ predkosci pobierania ''x'', a masz za to tylko informacje o ''predkosci DO ''x'' to... sorry Winetou, ale oni sa kryci i teoretycznie moglbys miec i 2KB, a umowa bylaby wazna i nie moglbys nic im zrobic. Polecalbym wiec przestudiowanie umowy wpierw :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 16:16, seles napisał:

napisałeś KB - kilo bajta ? czy to literówka?

Nie, napisałem poprawnie. 1 KB = 8 kb. I transfery na gram.pl, to u mnie ok. 170 KB/s.

Dnia 15.08.2008 o 16:16, seles napisał:

a prosiłam bez linków do speedtestu ;] ;] tam sprawdzałam i wychodzi dziś 1400coś kb/s,
a ma być 1500. A najgorsze, że wczoraj na tej samej stronie miałam ok 500!!! a ściągając
ze steama szło mi wczoraj 170-180kb/s !! WTF?

To dobrze - 170 KB/s ze Steama to przecież jakieś 1360 kb/s. A 180 to jakieś 1500. Internet ci dobrze działa.

Dnia 15.08.2008 o 16:16, seles napisał:

przecież zgodnie z tym co mają mi dostraczać powinno być codziennie 1500 , a nie raz
na miesiac 1500, a w pozostale dni 500 kb/s

Raz na jakiś czas możliwe są spowolnienia, na pewno coś pisze o nich w warunkach umowy. Mogą mieć np. problemy techniczne itd. (a przynajmniej takie będzie wytłumaczenie dostawcy...)

Dnia 15.08.2008 o 16:16, seles napisał:

(to szybkość downloadu ofkorz mam mieć 1500)

No i tyle jest...Nie wiem, w czym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 16:23, ziptofaf napisał:

> napisałeś KB - kilo bajta ? czy to literówka?
Nie, napisałem poprawnie. 1 KB = 8 kb. I transfery na gram.pl, to u mnie ok. 170 KB/s.

> a prosiłam bez linków do speedtestu ;] ;] tam sprawdzałam i wychodzi dziś 1400coś
kb/s,
> a ma być 1500. A najgorsze, że wczoraj na tej samej stronie miałam ok 500!!! a ściągając

> ze steama szło mi wczoraj 170-180kb/s !! WTF?
To dobrze - 170 KB/s ze Steama to przecież jakieś 1360 kb/s. A 180 to jakieś 1500. Internet
ci dobrze działa.

nie,180 kilo bitów na sekunde ;( gra szła 2-3 godziny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 16:28, seles napisał:

nie,180 kilo bitów na sekunde ;( gra szła 2-3 godziny ...

180 kb/s? A to trochę mało - mój stary modem ISDN miał 128 kb/s... A to było w 2002 roku bodajże...
Możesz dzwonić do dostawcy internetu, ale on ci wprost powie, że nikt ci nie gwarantował, że będzie 1,5 Mb. Znam to z doświadczenia. Najlepsze rozwiązanie to przeczekać lub dokładnie przejrzeć umowę - czasem pisze tam, iż problemy z transferem mogą być np. przez 10 godzin tygodniowo itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 16:36, ziptofaf napisał:

> nie,180 kilo bitów na sekunde ;( gra szła 2-3 godziny ...
180 kb/s? A to trochę mało - mój stary modem ISDN miał 128 kb/s... A to było w 2002 roku
bodajże...
Możesz dzwonić do dostawcy internetu, ale on ci wprost powie, że nikt ci nie gwarantował,
że będzie 1,5 Mb. Znam to z doświadczenia. Najlepsze rozwiązanie to przeczekać lub dokładnie
przejrzeć umowę - czasem pisze tam, iż problemy z transferem mogą być np. przez 10 godzin
tygodniowo itp.

no chyba, ze mi sie pomyliły przy czytaniu KB z kb... ale fakt, że gierka szła 3 h , a to szybko nie jest...;(
muszę sprawdzić to jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 16:39, seles napisał:

no chyba, ze mi sie pomyliły przy czytaniu KB z kb... ale fakt, że gierka szła 3 h ,
a to szybko nie jest...;(

Zależy od gierki. W 3 h można ściągnąć przy transferze 180 KB/s jakieś 2 GB, czyli dość dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2008 o 15:49, ziptofaf napisał:


Czy taki niski? Dzisiaj miałem w SpeedTeście 1500 kb/s, a z gram.pl ściągało mi po 170
KB/s. Czyli idealnie było.
A co do radiówki - masz trochę racji. Tyle, że np. u mnie jest tak, że mam gwarantowane
1,5 Mb, a jak nikogo nie ma to bywa znacznie szybciej (na razie raz było 20 Mb :))

Owszem niski jeśli masz neta słabszego niż 1mb lub 1mb. Prosiłem dwóch kolegów o ściągnięcie łatki (mają neo 1mb) i powiedzieli, że jak 200mb ma im sie ściągać z prędkością 20KB/s to dają sobie spokój. A np w szkole jak ściągałem na neo2Mb to elegancko ponad 200KB/s szło. Hmm mój brat ma radiówke i na początku było dobrze ale później nałapali klientów i teraz nawet w Csa nie pogram:/ Lagi czasem po 500 (a mniej jak 50to nie schodzi) więc raczej nie gram (teraz gramy po lanie w 4 osoby:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować