Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2008 o 15:34, Tomek1120 napisał:

> A jaki masz modem? tzn jak podpinany do komputera.
>
Przez kartę sieciową. Nie mam routera.


Nie wiem, czy to właściwy temat, ale spróbuję. Mam pytanko, czy jest różnica miedzy neostradą 1mb (prywatną), czy 1mb na firmę? Chodzi mi tu o kwoty pieniężne, bo nigdzie tego znaleźć nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba w tym temacie najlepiej to pasuje:

Jak zmienić adres karty sieciowej? Próbowałam we właściwościach zaawansowanych karty sieciowej >> network adress >>wartość wpisałam >> ok
ale nic sie nie zmieniło w ipconfig nadal czyta stary adres MAC :((( co zrobiłam źle? jak to zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna jestem użytkownikiem internetu radiowego. Mam problem z połączeniem mojego laptopa i router''a z opcją ''wireless''. Do router''a podłączony jest kabel Ethernetowy (od anteny), i drugi kabel Ethernetowy, podłączony do komputera stacjonarnego. Gdy próbuję połączyć mojego laptopa z routerem, używając oczywiście opcji wireless, sieć opisana jest jako lokalna - nie mam dostępu do internetu. Czy muszę dodatkowo skonfigurować właściwości połączenia w laptopie (tzn. adres IP, preferowany serwer DSL, maska podsieci)? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaczerpnąć wiedzy.... na temat UPC

1. Na jakiej zasadzie działa ten net? Dostajesz radiówke (coś typu LiveBox?)
2. Czy można podłączyć do tego pare komputerów w domu? (np mój laptop łapie sieć przez Liveboxa, wystarczy wpisać WEP)
3. Czy są kłopoty typu "kurde znowu się rozłączył... nie wiem czemu" coś a''la Neostrada?
4. Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Po pierwsze - być może twój dostawca zablokował dostęp do internetu tylko do określonych adresów MAC (nie był aby u ciebie sprawdzić jaki masz MAC?). Jeżeli tak jest, to musisz podejść do admina sieci i liczyć na to, że zgodzi się "podłączyć" twojego laptopa do sieci za darmo (sporo providerów żada za to dodatkowej opłaty). Ewentualnie możesz też przypisać ten sam MAC (możesz go sprawdzić za pomocą -> start -> uruchom -> cmd -> ipconfig /all) co ma twój PC laptopowi, ale to żadne rozwiązanie - Internet będzie działał wtedy tylko na jednym komputerze jednocześnie. Gdybyś o tym myślał, użyj programu Mac Changer.
W zasadzie innego dobrego rozwiązania niż rozmowa z adminem nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do opisanego wyżej problemu z adresem mac, to można go przypisać routerowi (i to jedyne wyjśćie w sytuacji blokady na takowy, od strony dostawcy twojego netu będzie widoczny tylko router)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 18:48, ppoz93 napisał:

Nie wiem, czy to właściwy temat, ale spróbuję. Mam pytanko, czy jest różnica miedzy neostradą
1mb (prywatną), czy 1mb na firmę? Chodzi mi tu o kwoty pieniężne, bo nigdzie tego znaleźć
nie mogę.


Na firmę:
http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_biz/internet/dsl_tp/

Prywatnie:
http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/internet/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 21:09, ziptofaf napisał:

/.../


Cóż, w takim razie pozostaje mi tylko użycie wyżej wymienionego programu. Nie wiem, czy technik sprawdzał mój MAC - internet zakładany był podczas mojej nieobecności (a od mojej dziewczyny raczej informacji nie wydobędę - straszny z niej newbie ;). Jeśli to nie poskutkuje będę musiał zadzwonić do dostawcy sieci. Wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam mały problemik gdy naciskam na połączenia lokalne i napraw to pisze ze nie można dokończyć naprawiania bo nie da się wyczyścić pamięci arp
czy ktos wie jak temu zaradzic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 21:19, Kawosz napisał:

Jaki warto teraz brać internet? 1 - 2Mbit od Netii czy od TP?


Jeden pies - i tu i tu musisz mieć łącze TP w mieszkaniu. Lepiej popatrz za możliwością podłączenia netu z UPC. Taniej i mniej problemów z łączem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 21:51, mrosi napisał:

> Jaki warto teraz brać internet? 1 - 2Mbit od Netii czy od TP?

Jeden pies - i tu i tu musisz mieć łącze TP w mieszkaniu. Lepiej popatrz za możliwością
podłączenia netu z UPC. Taniej i mniej problemów z łączem.


Dziękuję za podpowiedź. Nie pomogłeś mi w ogóle. Gdyby była możliwość podłączenia z UPC dawno bym to zrobił. Mieszkam na głębokiej prowincji, gdzie nie mam alternatywę - TP, Netia, radiowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To kieruj się jedynie względami cenowymi. Jakość usług jest taka sama - bo Netia i tak dzierżawi łącza od TP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 12:27, mrosi napisał:

/.../

To kieruj się jedynie względami cenowymi. Jakość usług jest taka sama - bo Netia i tak
dzierżawi łącza od TP.

Jasne, masz racje. Przez 3 lata miałem i mam TP. Cena proponowana na 2009 rok przez nich to 64 PLN za 1 Mbit, umowa na rok.
Nic, jakoś dam sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Pobieram aktualnie patche do gier, nie wiem czmu ale kiedyś (3-4 dni temu) miałem transfer 124-130 KB/s (internet 1mb) a teraz nalge transfer 24-30 KB/s... W grach normalnie smiga wszystko ładnie... pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 20:45, peryfraz napisał:

Mam mały problem. Pobieram aktualnie patche do gier, nie wiem czmu ale kiedyś (3-4 dni
temu) miałem transfer 124-130 KB/s (internet 1mb) a teraz nalge transfer 24-30 KB/s...
W grach normalnie smiga wszystko ładnie... pomożecie?

Z czego masz neta ??? xD bo jak niektóre sieci maja transfer miesieczny ;) np do 30 GB na miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 20:56, mas1213 napisał:

> Mam mały problem. Pobieram aktualnie patche do gier, nie wiem czmu ale kiedyś (3-4
dni
> temu) miałem transfer 124-130 KB/s (internet 1mb) a teraz nalge transfer 24-30 KB/s...

> W grach normalnie smiga wszystko ładnie... pomożecie?
Z czego masz neta ??? xD bo jak niektóre sieci maja transfer miesieczny ;) np do 30 GB
na miesiąc

Ja mam z neo(strady) xD... i pierwszy raz mnie takie coś spotyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 20:57, peryfraz napisał:

> > Mam mały problem. Pobieram aktualnie patche do gier, nie wiem czmu ale kiedyś
(3-4
> dni
> > temu) miałem transfer 124-130 KB/s (internet 1mb) a teraz nalge transfer 24-30
KB/s...
>
> > W grach normalnie smiga wszystko ładnie... pomożecie?
> Z czego masz neta ??? xD bo jak niektóre sieci maja transfer miesieczny ;) np do
30 GB
> na miesiąc
Ja mam z neo(strady) xD... i pierwszy raz mnie takie coś spotyka

Neo nie ma ograniczenia bo sam mam Neo 2 Mb . A sciaga ci się ze wszystkich stron tak samo ?? 20 - 30 ?? i ile czasu juz to trwa Możliwość że na twoim osiedlu albo gdzieś za dużo osób ma neo i przeciązone serwery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować