Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Witam, mam problem, otóż, gdy gram sobie po sieci w jakąkolwiek grę, ale najwięcej w CoD4, przez chwilę mam normalny ping 20 - 50 - 80 i nagle podskakuje do 400 - 500, i tak skacze raz wyżej raz niżej, był dzisiaj u mnie gościu z Echostaru wymienić modem, wymienił i dalej to samo Oo. Czy ktoś wie dlaczego dalej ping jest taki wysoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 11:37, Gawełek napisał:

Witam, od paru dni mam pewien mały, ale za to bardzo irytujące mnie, problem. Otóż na
żadnej stronie Firefox nie chce zapamiętać automatycznego logowania i za każdym razem
jak wyłączę, a potem włączę komputer to muszę znów wpisywać wszędzie swoje loginy i hasła.
Problem trwa już parę dni, przedtem wszystko było ok. Myślałem, że usunięcie ciastek
coś pomoże...niestety nic to nie dało. Jakieś rady?


Pewnie już po czasie, ale sprawdź czy nie masz włączonego automatycznego kasowania prywatnych danych przy zamykaniu przeglądarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od pwenego momentu bardzo czesto przerywa mi neta tzn . chwile jest i nagle traci połączenie. i nei może nawiązać .Mam internet tel2 dioda dsl miga. Powiedziano mi ze połączenei jest dobre i przysłali mi nowy modem i po jednym dniu znowu to sama sie zaczęło dziać.Czasami to wogole nei ma internetu cały dzień. A i jeszcze ciekawostka , że jak zaczynam gdzieś dzwonić lub jak ktośinny dzwoni do mnie na domowy to internet pojawia się. Co może by ćprzyczyną takiego wydarzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nagle moje połączenie internetowe stało się dziwnie upośledzone. Nie mogę się połączyć, chociaż z diodami ADSL jest wszystko ok. Kiedy tylko uda mi się nawiązać połączenie, po kilku minutach nagle je tracę, chociaż oficjalnie nie jest rozłączone. Mam Netię na liniach TP. To tylko przejściowe, czy dzwonić na infolinię? Najdziwniejsze jest to, że tylko przeglądarka i Xfire crashują, Tlen działa normalnie...

Firefox pokazuje:

Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony. Połączenie sieciowe zostało przerwane podczas negocjacji. Spróbuj ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 14:26, rob006 napisał:

Pewnie już po czasie, ale sprawdź czy nie masz włączonego automatycznego kasowania prywatnych
danych przy zamykaniu przeglądarki.


Nadal jest to aktualne i niestety, tą opcję mam odhaczoną i nadal mam to samo, za każdym razem gdy zamknę wszystkie okna od FF jestem wylogowywany na wszystkich stronach gdzie mam konto, pomimo, że zahaczam aby mnie logował automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze w opcjach, w zakładce Prywatność, czy nie masz ustawionego przechowywania ciasteczek tylko do zamknięcia FF. Jeśli tak, to zmień to na "aż wygasną".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 21:42, rob006 napisał:


Nope, jest ustawione jak mówisz i problem się nadal powtarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam taki problem: Gdy włączam internet( lokalna sieć bezprzewodowa) podziała on z 40 minut i praktycznie przestaje działać,lecz teoretycznie na pasku widnieje ikonka że działa(choć nie odbiera/wysyła danych) klikając napraw/wyłącz(pisze ze wyłącza kartę bezprzewodową) wszystkie funkcje związane z internetem się zawieszają i nie da się nic zrobić, i co ciekawe nie da się wyłączyć komputera (wyłącza się i wyłącza i się nie wyłącza)

W podglądzie zdarzeń(podczas działania internetu) widnieją komunikaty takie jak : Komputer nie mógł odnowić swojego adresu z sieci (z serwera DHCP) dla karty sieciowej o adresie xxxxxxxx. Wystąpił następujący błąd:
Operacja została anulowana przez użytkownika. . Komputer będzie dalej próbował sam uzyskać adres z serwera adresów sieciowych (DHCP).

Jakiś mądry człowiek może coś doradzić? i czy winą jest mój komputer czy usługodawca(na to stawiam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer dhcp należy do usługowcy, więc raczej po jego stronie. Aczkolwiek można go pominąć, wpisując wszystko (ip, bramkę, dns-y itd) ręcznie. skoro masz net przez sieć lokalną to i tak są prawdopodobnie zawsze takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja am pytanie co do pakietów. Otóż robiąc pathping często traci się jakieś pakiety. Czy każdy provider ma obowiązek by żadnych pakietów nie było traconych? Oczywiście nie, że raz będą raz nie tylko przez cały dzień były same 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie wejścia na RapidShare.com strona w ogóle nie wyświetla mi się ani żaden komunikat (na FireFox 3.0.8) natomiast na IE8 pokazuje okienko że są problemy z połączeniem chodź inne strony bez problemu wchodzą. Gdy wchdzę na bezpośredni link do pliku w FireFox3 od razu ukazuje mi się okienko pobierania a po ściągnięciu plik zajmuje 0kb. Mam sieć osiedlową czy więc może być możliwość że administrator zablokował mi możliwość wchodzenia na tą stronę?
Wczoraj w nocy już w miarę ładnie chodziło ale już dzisiaj, tak od 7 rano znowu się wali :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić, kiedy na komputerze (podłączonymi przez switch, albo bezpośrednio kablem) we właściwościach (znaczy tych dwóch komputerkach) pokazuje, że jest podłączony do internetu, ale wchodząc w przeglądarkę nic nie łączy i wywala, że nie może otworzyć strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu dni mam problemy z internetem, głównie objawiające się lagami w grach sieciowych (co 20-30 sekund 2 sekundowy lag, z rzadka disconect). Niestety dostawca niezbyt chce się zająć tą sprawą (u nich wyświetla wszystko praidłowo), bawiłem się trochę pingowaniem i z mojej strony mam 5-10% utraconych pakietów przy pingowaniu różnych stron. Pingowanie DNS daje straty rzędu 2% (+kilka procent pakietów na 1000-2000ms).
Co mnie martwi to to, że pingowanie swojego IP, chociaż nie daje strat, to co pewien czas zamiast stałego <1ms wyświetla =1ms czy nawet =5ms. Czy to może oznaczać uszkodzenie sieciówki (mam zintegrowane na karcie) i kupno karty mogłoby pomóc? Niestety nie mam możliwości przetestowania internetu na innym kompie/sieciówce, co trochę utrudnia testy -_-.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki numer IP może mieć AP''ek abym mógł sprawdzić czy nie ma problemów w połączeniu z nim między moją kartą sieciową a właśnie Apekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 10:58, Krystian-03 napisał:

Witam, mam problem, otóż, gdy gram sobie po sieci w jakąkolwiek grę, ale najwięcej w
CoD4, przez chwilę mam normalny ping 20 - 50 - 80 i nagle podskakuje do 400 - 500, i
tak skacze raz wyżej raz niżej, był dzisiaj u mnie gościu z Echostaru wymienić modem,
wymienił i dalej to samo Oo. Czy ktoś wie dlaczego dalej ping jest taki wysoki?


Jesli masz Wi-Fi, to sie nie powinienes dziwic :P Ja tez mam (gniazdo telefoniczne, do ktorego podlaczony jest router znajduje sie w innym pokoju), no i niestety, o ile predkosc downloadu utrzymuje sie na poziomie
~ 200KB/s (przez kabel ~ 300KB/s), to upload raz jest ladny, a raz czuje sie jakbym mial radiowke :P I tez wlasnie przeszkadza mi to na tyle w Cod4, ze nie uzywam snajperek. Przez kabel zadnych problemow nie mialem... Wiec jak masz mozliwosc, to NIE korzystaj z Internetu bezprzewodowo.

@Ludvic

Jesli uzywasz Wi-Fi, to sprobuj kablem. Jak nie to, to sprobuj aktualizowac sterowniki do plyty glownej/odbiornika sygnalu Wi-Fi/karty sieciowej (jesli nie uzywasz Wi-Fi, tylko kabla).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale...
Normalnie na kompie, na którym mam Internet(normalnie z RDI) mógłbym podłączyć...to co zbiera neta od innych z Routera? Bo mam takie coś(Z jakiegoś ZyXELa). Mam też router, ale i w okolicy się coś znajdzie...net działałby szybciej? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 11:01, SpecShadow napisał:

Czy opłaca sie kupić kartę sieciową na USB, taką za 12-14zł? Bo z wbudowaną i standardową
już nie jest ciekawie.



Wydaje mi sie, ze karta sieciowa na wejscie PCI bylaby lepszym rozwiazaniem. Nie wiem czy USB nie ograniczaloby transferu.

P.S. Chodzi Ci o zwykla karte sieciowa czy bezprzewodowa karte sieciowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2009 o 17:48, kuba9876543210 napisał:

Wydaje mi sie, ze karta sieciowa na wejscie PCI bylaby lepszym rozwiazaniem. Nie wiem
czy USB nie ograniczaloby transferu.

P.S. Chodzi Ci o zwykla karte sieciowa czy bezprzewodowa karte sieciowa?


Zwykłą oczywiście bo w w WiFi się nie bawię. No ale z kartą PCI jest tak że czasem nie działa, dziwna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować