Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

3-4 dni tak jakoś. Nie oriętuje sie ile osób ma neo, ale chyba nie wiele. Pamiętam gdy zakładałem pierwszy raz neta, to musiał byc kabel z ulicy (czyli z na tych słupach) zakładany specjlany na całą ulice... xD... no ale tak czy siak, czy to da się jakoś "zwalczyć"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się kolega miał podobny problem ;p ale musiał poczekać . Musisz zadzwonić do tych od neo i sie dowiedzieć bo tak to bendziesz kasę na marno tracił :) kumpel zadzwonił i jak mu powiedzieli że robią jakieś instalacje to odrazu abonament się zmiejszył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 21:21, mas1213 napisał:

Da się kolega miał podobny problem ;p ale musiał poczekać . Musisz zadzwonić do tych
od neo i sie dowiedzieć bo tak to bendziesz kasę na marno tracił :) kumpel zadzwonił
i jak mu powiedzieli że robią jakieś instalacje to odrazu abonament się zmiejszył :)

Na razie jeszcze poczekam... potem zagadam ze straszym (bo co 14 latek zdziała ;])... Dzieki za porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jedynym wyjściem, aby mieć internet w dwóch pokojach, na dwóch różnych komputerach, jest zakup routera ? Słyszałem o specjalnym kablu, tylko nie wiem, jaką on m nazwę, ile kosztuje i jak jego podłączyć ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 14:43, heaton 1992 bdg napisał:

Czy jedynym wyjściem, aby mieć internet w dwóch pokojach, na dwóch różnych komputerach,
jest zakup routera ? Słyszałem o specjalnym kablu, tylko nie wiem, jaką on m nazwę, ile
kosztuje i jak jego podłączyć ;D


Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie zakup routera :) Jeżeli chciałbyś podłączyć dwa komputery ze sobą kablem, stosujesz tak zwaną "skrętkę". Jednakże nie polecam tego rozwiązania gdyż, aby korzystać z neta na drugim komputerze - pierwszy musi być również włączony. Sam jechałem na takim koksie przez pewien czas, aż postanowiłem zaopatrzyć się w router i nie żałuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 14:50, 88Bonzo napisał:

> Czy jedynym wyjściem, aby mieć internet w dwóch pokojach, na dwóch różnych komputerach,

> jest zakup routera ? Słyszałem o specjalnym kablu, tylko nie wiem, jaką on m nazwę,
ile
> kosztuje i jak jego podłączyć ;D

Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie zakup routera :) Jeżeli chciałbyś podłączyć
dwa komputery ze sobą kablem, stosujesz tak zwaną "skrętkę". Jednakże nie polecam tego
rozwiązania gdyż, aby korzystać z neta na drugim komputerze - pierwszy musi być również
włączony. Sam jechałem na takim koksie przez pewien czas, aż postanowiłem zaopatrzyć
się w router i nie żałuję :)

Dzięki za pomoc, pytanko jeszcze jedno, jak w takim razie podłączyć tą skrętkę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2009 o 15:04, heaton 1992 bdg napisał:

Dzięki za pomoc, pytanko jeszcze jedno, jak w takim razie podłączyć tą skrętkę ;D


Kupujesz sobie X metra kabla :) i podłączasz do karty sieciowej. Serwer - czyli komputer który jest podłączony bezpośrednio z internetem musi być zaopatrzony w dwie karty sieciowe. Tak też jedna łączy z internetem a druga z drugim komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 16:08, 88Bonzo napisał:


> Dzięki za pomoc, pytanko jeszcze jedno, jak w takim razie podłączyć tą skrętkę ;D

>

Kupujesz sobie X metra kabla :) i podłączasz do karty sieciowej. Serwer - czyli komputer
który jest podłączony bezpośrednio z internetem musi być zaopatrzony w dwie karty sieciowe.
Tak też jedna łączy z internetem a druga z drugim komputerem.

A może być, iż w jednym kompie jest karta sieciowa i w drugim też ? Co zrobić, jeśli posiada się zintegrowaną kartę sieciową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2009 o 18:44, heaton 1992 bdg napisał:

A mo?e bya, i? w jednym kompie jest karta sieciowa i w drugim te? ? Co zrobia, jeśli
posiada sie zintegrowaną karte sieciową ?


Tu masz "pięknie" rozrysowany schemat, wszystko powinno być jasne. Nie ma różnicy czy zintegrowana czy nie.

20090116234325

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 23:43, 88Bonzo napisał:


> A mo?e bya, i? w jednym kompie jest karta sieciowa i w drugim te? ? Co zrobia, jeśli

> posiada sie zintegrowaną karte sieciową ?
>

Tu masz "pięknie" rozrysowany schemat, wszystko powinno być jasne. Nie ma różnicy czy
zintegrowana czy nie.

Dobra, już rozumiem, dzięki za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy też jedna karta w komputerze, ale pod warunkiem, że będziesz posiadał modem, który możesz podłączyć pod USB. Sam tak miałem podłączone ,ale zakupiłem router, bo jak już wspomniał 88Bonzo jest to wygodniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rodzice zgodzili się na zakup Routera, jaki model byście polecili tak do 150 złotych, jeżeli jest w ogóle taki w takiej cenie w miarę dobrej jakości, z góry dzięki za odpowiedź. Jeśli już takowy model podacie, napiszcie jak go skonfigurować ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 20:15, heaton 1992 bdg napisał:

Ostatnio rodzice zgodzili się na zakup Routera, jaki model byście polecili tak do 150
złotych, jeżeli jest w ogóle taki w takiej cenie w miarę dobrej jakości, z góry dzięki
za odpowiedź. Jeśli już takowy model podacie, napiszcie jak go skonfigurować ;D


Więcej szczegółów proszę. Jaki masz rodzaj łącza (dostawca) i jakie funkcje ma mieć router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 20:17, Mysthic napisał:

> Ostatnio rodzice zgodzili się na zakup Routera, jaki model byście polecili tak do
150
> złotych, jeżeli jest w ogóle taki w takiej cenie w miarę dobrej jakości, z góry
dzięki
> za odpowiedź. Jeśli już takowy model podacie, napiszcie jak go skonfigurować ;D


Więcej szczegółów proszę. Jaki masz rodzaj łącza (dostawca) i jakie funkcje ma mieć router.

Jeżeli chodzi o dostawcę internetu, to jest to dostawca lokalny, mieszkam na dużym osiedlu w dużym mieście, internet jest dostarczany tylko na to moje osiedle, nie w całym mieście. Nie znam się na funkcjach tego urządzenia, chciałbym, abym miał po prostu internet w dwóch pokojach, na dwóch różnych komputerach, to mi jest tylko potrzebne do szczęścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wpisuję adres w przeglądarce (każdej, Mozilla, IE) i nie dość, że nie wpisuje się automatycznie www i koncowka (np. pl), to wyskakuje mi strona wyszukiwania google i każda (!) witryna bez wyjątku ma pod spodem napis, że może wyrządzić szkody na moim komputerze, a jeszcze 5 minut temu wszystko było Ok.. Co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, od paru dni mam pewien mały, ale za to bardzo irytujące mnie, problem. Otóż na żadnej stronie Firefox nie chce zapamiętać automatycznego logowania i za każdym razem jak wyłączę, a potem włączę komputer to muszę znów wpisywać wszędzie swoje loginy i hasła. Problem trwa już parę dni, przedtem wszystko było ok. Myślałem, że usunięcie ciastek coś pomoże...niestety nic to nie dało. Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować