kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Jak byłem mały to mi się on bardzo podobał. Całe dnie w niego grałem, ojciec też ;) I w ogóle taki trudny nie był, wystarczyło wykorzystać brak limitu na wszystko i można było przy dobrym eco mieć pół mapy rycerzy i z 50 katapult;) Wtedy fajnie się mury niszczyło nimi ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 22:04, Draxvoxdor napisał:

Jak byłem mały to mi się on bardzo podobał. Całe dnie w niego grałem, ojciec też ;) I
w ogóle taki trudny nie był, wystarczyło wykorzystać brak limitu na wszystko i można
było przy dobrym eco mieć pół mapy rycerzy i z 50 katapult;) Wtedy fajnie się mury niszczyło
nimi ;D

Może i tak było w poprzednich częściach - nie wiem nie grałem ;) Ale chciałem kupić właśnie nową część Twierdzy ale wolałem najpierw przeczytać jakąś recenzję. Padło na CDA. I moja chęć kupna Crusader''a nagle zniknęła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 21:04, xDeuSx napisał:

To nie do końca prawda. CoH wzorowano w dużej mierze na Warhammer 40k i to stamtąd zaczerpnięto
takie rozwiązania jak m.in. system ochron terenowych, zajmowanie punktów strategicznych
czy umiejętności specjalne ( np. ostrzał artylerii czy zwiad lotniczy ).


Codename: Panzers wydano przed Warhammer 40k i tam (w CP) byl ostrzal artylerii, zwiad lotniczy rownierz.

Dnia 04.10.2008 o 21:04, xDeuSx napisał:

Co kto lubi, ale moim zdaniem, to jakby w dobie najnowszych FPSów wciąż grać chociażby
w Duke Nukem 3D.


A cos zlego jest w Duke Nukem 3D? Jesli chodzi o FPSy duzo bardziej podoba mi sia Max Payne niz najnowszy Crysis. Jesli chodzi o strategie Codename: Panzers nie jest gra stara. Ty wychodzisz z zalozenia, ze jak grac w gry to tylko najnowsze i ultrarealistyczne. Ja natomiast zalozenie mam takie, ze jak grac w gry to w dobre, niezaleznie od tego kiedy wyszly. W takiego StarCrafta czy WarCraft II to do dzis od czasu do czasu sobie wlaczam. A Codename: Panzers nie jest gra zla, jest po prostu gra nieco inna niz CoH co wcale nie oznacza, ze gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 22:09, Robak 007 napisał:

Może i tak było w poprzednich częściach - nie wiem nie grałem ;) Ale chciałem kupić właśnie
nową część Twierdzy ale wolałem najpierw przeczytać jakąś recenzję. Padło na CDA. I moja
chęć kupna Crusader''a nagle zniknęła :P

Kiedyś też tak robiłem, ale później stwierdziłem, że to bez sensu, bo recenzenci w CDA mają inne priorytety niż ja... :P
Dlatego teraz najpierw gram w demo, a potem kupuje lub puszczam w niepamięć - to najlepszy sposób :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 22:11, Wojman napisał:

A cos zlego jest w Duke Nukem 3D? Jesli chodzi o FPSy duzo bardziej podoba mi sia Max
Payne niz najnowszy Crysis. Jesli chodzi o strategie Codename: Panzers nie jest gra stara.
Ty wychodzisz z zalozenia, ze jak grac w gry to tylko najnowsze i ultrarealistyczne.
Ja natomiast zalozenie mam takie, ze jak grac w gry to w dobre, niezaleznie od tego kiedy
wyszly. W takiego StarCrafta czy WarCraft II to do dzis od czasu do czasu sobie wlaczam.
A Codename: Panzers nie jest gra zla, jest po prostu gra nieco inna niz CoH co wcale
nie oznacza, ze gorsza.

Max Payne nie jest FPSem ;P Ale faktycznie mam taką samą opnię i np wolę wrócić do Baldur''s Gate niż uruchamiać Obliviona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:24, Bartkula napisał:

Max Payne nie jest FPSem ;P

Słuszna uwaga, Max Payne to TPS xP

Dnia 04.10.2008 o 23:24, Bartkula napisał:

Ale faktycznie mam taką samą opnię i np wolę wrócić do Baldur''s
Gate niż uruchamiać Obliviona

A ja nieeee....
Po prostu Oblivion jest za wspaniały :P
Ale niż Gothica 3 faktycznie wolę Baldur''sa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:24, Bartkula napisał:

Max Payne nie jest FPSem ;P Ale faktycznie mam taką samą opnię i np wolę wrócić do Baldur''s
Gate niż uruchamiać Obliviona

A już miałem opieprzac Wojmana z ten błąd ^^ A ja, że tak napiszę, wolę wrócic do Fallouta 2 niż Obliviona (ble) :) Po prostu gra się w gry dobre, a nie tylko nowe, czy też stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:28, LTM napisał:

A ja nieeee....
Po prostu Oblivion jest za wspaniały :P
Ale niż Gothica 3 faktycznie wolę Baldur''sa :P

Może dlatego że jest za wspaniały... Dla mnie to jest przerost formy nad treścią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:31, Bartkula napisał:

Może dlatego że jest za wspaniały... Dla mnie to jest przerost formy nad treścią ;)

Może i tak :P
Ale prawda jest taka, że Oblivion jest IMO wzorem idealnego RPGa...
Dawno nie było tak przełomowego tytułu w dziejach RPG od czasu Baldura i myślę, że Oblivion stał się już klasykiem...

BTW:Ostatnio w CDA jakoś mniej FPSów dają, ciekawe dlaczego... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:39, LTM napisał:

> Może dlatego że jest za wspaniały... Dla mnie to jest przerost formy nad treścią
;)
Może i tak :P
Ale prawda jest taka, że Oblivion jest IMO wzorem idealnego RPGa...
Dawno nie było tak przełomowego tytułu w dziejach RPG od czasu Baldura i myślę, że Oblivion
stał się już klasykiem...

Nie bądź śmieszny. Rozumiem, że ktoś lubi Obliviona, ale żeby go zaraz nazywac klasyką orazwzorem RPG???? Nawet genialnego Gothica wzorem bym nie nazwał. Wzorem to jest np. Fallout 1 i 2, czy BG, ale nie ten cholernie nudny Obek!

Dnia 04.10.2008 o 23:39, LTM napisał:

BTW:Ostatnio w CDA jakoś mniej FPSów dają, ciekawe dlaczego... :P

Ano przydałoby się kilka takowych, bo strategii mam już dośc (AoE mi wystarczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:39, LTM napisał:

Może i tak :P
Ale prawda jest taka, że Oblivion jest IMO wzorem idealnego RPGa...
Dawno nie było tak przełomowego tytułu w dziejach RPG od czasu Baldura i myślę, że Oblivion
stał się już klasykiem...

BTW:Ostatnio w CDA jakoś mniej FPSów dają, ciekawe dlaczego... :P

To jest Twoja opinia ;P Moim wzorem jest rzut izometryczny jak w BG czy Planescape Torment i to jest mój klasyk :)
Może lubią strategie bardziej niż fpsy albo trudniej je zdobyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:44, Mac Cry napisał:

Nie bądź śmieszny. Rozumiem, że ktoś lubi Obliviona, ale żeby go zaraz nazywac klasyką
orazwzorem RPG???? Nawet genialnego Gothica wzorem bym nie nazwał. Wzorem to jest np.
Fallout 1 i 2, czy BG, ale nie ten cholernie nudny Obek!

Eee tam, to Twoja opinia, IMO Oblivion już jest klasykiem i tyle :P
Gothica bije na głowę klimatem i możliwościami...
Jak dla mnie Obliviona śmiało można nazwać klasyką, gdyż wprowadził spore ożywienie do branży gier, oferując ogromny świat, mnóstwo klas postaci oraz przepięknie zobrazowane otoczenie...

Dnia 04.10.2008 o 23:44, Mac Cry napisał:

Ano przydałoby się kilka takowych, bo strategii mam już dośc (AoE mi wystarczy).

Fakt, strategii ostatnio aż nadto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:44, Bartkula napisał:

To jest Twoja opinia ;P Moim wzorem jest rzut izometryczny jak w BG czy Planescape Torment
i to jest mój klasyk :)

To już kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje xP

Dnia 04.10.2008 o 23:44, Bartkula napisał:

Może lubią strategie bardziej niż fpsy albo trudniej je zdobyć ;)

Ciekawa teza xD
Ale obstawiałbym raczej opcję nr.2...
Nie obraziłbym się, gdyby w następnym CDA był np. CoD z dodatkiem United Offensive... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:24, Bartkula napisał:

Max Payne nie jest FPSem ;P


No w sumie fakt. Ale wiecie o co mi chodzilo. :) Zatem prostuje moja poprzednia wypowiedz: wole pograc w starego Dooma niz w najnowszego Crysisa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 00:27, Wojman napisał:

> Max Payne nie jest FPSem ;P

No w sumie fakt. Ale wiecie o co mi chodzilo. :) Zatem prostuje moja poprzednia wypowiedz:
wole pograc w starego Dooma niz w najnowszego Crysisa. :)


Metaforycznie czy naprawdę wolisz Dooma od Crysisa?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 00:27, Wojman napisał:

No w sumie fakt. Ale wiecie o co mi chodzilo. :) Zatem prostuje moja poprzednia wypowiedz:
wole pograc w starego Dooma niz w najnowszego Crysisa. :)

Spoko, wiemy, ale to tak na zapas, aby nie propagować błędnych treści xP

Co do FPSów jednak muszę się zgodzić, starsze są lepsze, nowsze - niestety - coraz częściej mają na celu przyciągnięcie uwagi gracza swoją superekstrawypasioną grafiką, tracąc przy tym klimat... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 00:30, tomoliop napisał:

Metaforycznie czy naprawdę wolisz Dooma od Crysisa?:P


Ogolnie to nie przepadam za FPSami. Kilka przeszedlem takich jak Max Pay... aaaa... to nie jest FPS... :P Kilka przeszedlem, ale ogolnie gier tego typu nie lubie.

I wrocmy moze do dyskusji na temat CDA, bo tu sie zaczyna robic off topic i to jeszcze z udzialem Moderatora. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się