kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2009 o 22:35, hobgoblin90 napisał:

lol, ale na serio pytaem, bo nie wiem czy se wmawiam czy cus, ale wyglada na to, ze nie,
bo przeskanowalem pc xD

Jeśli przeskanowałeś i nic, to w czym problem? Poza tym, jeśli byłyby wirusy, to na pewno nie miałbyś tego problemu jako jedyny, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 22:36, Dared00 napisał:

> lol, ale na serio pytaem, bo nie wiem czy se wmawiam czy cus, ale wyglada na to,
ze nie,
> bo przeskanowalem pc xD
Jeśli przeskanowałeś i nic, to w czym problem? Poza tym, jeśli byłyby wirusy, to na pewno
nie miałbyś tego problemu jako jedyny, prawda?

prawda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełniaki niezłe, niezłe. Tylko gdyby nie to że dwa mam, no, Sacred Plus. Ale i tak zestaw godny polecenia. Call of Juarez jeszcze nie grałem, ale prędzej chyba zagram z płytki Clicka, jak nie będę miał co robić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 23:13, Zauri napisał:

CoJ, nawet nawet, szkoda tylko, ze dodali mi to gierkie do karty graficznej jakies 2
lata temu :P



Dooma 3 tez a wciąż na coverze nie wyszedł :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9.06.2009. To data premiery najnowszego CDA (130 stron, DVD 09, cena 14. 99 zł). Na pewno na dość długo ów numer pozostanie wam w pamięci, choćby z tej przyczyny, że jako pierwsi na świecie dorwaliśmy najnowszy Call of Juarez: Więzy Krwi. I to nie jakąś betę ale uczciwą, finalną wersję sklepową. I na 6 stronicach pokazujemy jej wady i zalety, tudzież wystawiamy odpowiednią ocenę. A żeby trzymać klimat to na coverku macie aż dwie gry osadzone w realiach „dzikozachodnich”, w tym pierwszą część... Call of Juarez. Ale o tym w swoim czasie. Zacznijmy po bożemu. J

Zapowiedzi. Od groma. Po pierwsze spory, bo na trzy strony, tekst o Diablo III. Po drugie przyglądamy się nadchodzącym grom MMO i opisujemy 10 tych, które naszym zdaniem mają największą szansę na sukces. Odwiedziliśmy też firmę 1C i pokazujemy najlepszą piątkę jej właśnie powstających gier. Spędziliśmy też 6 dni w Faludży... znaczy się wy spędzicie, wraz z marines i sporą ilością niekochających was Irakijczyków. A dokładniej to spędzimy wszyscy razem, o ile twórcy znajdą dystrybutora, bo poprzedni jak zobaczył co (i jak) pokazuje gra, to się zwyczajnie wystraszył i wycofał. Ale jesteśmy dobrej myśli, co do jej dalszych losów, bo jest za dobra i za mocna, by się ktoś nie skusił. Ponadto pojeździmy samochodami w dwóch ciekawych ścigałkach (Blur i Split Second), wcielimy się w motocyklowego gangstę na Harley (Ride to Hell) i poboimy szaleńca z piłą łańcuchową w Saw.

Czas na tematy numeru. Są nimi: Borderlands i Modern Warfare 2. O ile druga gra nie wymaga specjalnej rekomendacji, to warto zwrócic uwagę na Borderlands. Jeśli kojarzysz ten tytuł, to wiedz, że twórcy radykalnie go zmienili – tak fabularnie, jak i graficznie, w stosunku do tego, co wcześniej zapowiadali. Jeśli nie kojarzysz, to tym bardziej poczytaj. Do czytania nowych informacjo o MW2 to chyba zachęcać nie muszę, to jest jedna z tych gier, na które czekamy najbardziej.

Czas na „danie główne” czyli wiwisekcje gier J. O tej najważniejszej już czytaliście na początku – znaczy się światowej premierze Call of Juarez: Więzy Krwi. A mamy jeszcze Sims 3, dwie dobre przygodówki (Still Life 2 i sequela Tunguski), doskonałą egranizację najnowszego X-Mena (gra duuużo lepsza niż film [a recenzja filmu w Magazynie, jakby co]).
Tamże Killing Floor, drugowojenna skradanka nadobnej i zabójczej dziewoi (Velvet Assassin), Hidden Target, Zeno Clash, czy choćby zwalczanie zombies za pomocą ziemniaków (Plants vs Zombies). Plus reszta drobnicy. Warto też poczytać reckę konsolowej (!) InFamous, bo też jest warta uwagi graczy.

W dziale publicystyki warto zajrzeć do wywiadu z szefem CD-Projektu. Sporo ciekawostek o kondycji i przyszłości firmy, uwag o konkurencji (nie zawsze całkiem miłych), losach Wiedźmina i jego sequela etc. Tamże Qn’ik robi prognozę dla branży growo-pecetowej (idzie burza ale...). Będzie też tekst o najgorszej grze świata, która zdołała rozłożyć znanego dystrybutora i producenta gier i do dziś jest synonimem komercyjnej porażki (pomimo, że sprzedano jej 1 mln. egz.). Nie wiecie o jaką grę chodzi? To poczytacie. :)

W dziale sprzętowym też sporo dobrego do lektury. Przewodnik po minikamerach powinien zainteresować potencjale gwiazdy „joo tupa” (no co, tak to wymawia pewien polityk...). Test bety Windows 7 zainteresuje wszystkich, choćby z tej przyczyny, że akurat ta wersja „okienek” Mircosoftowi wyszła duużo lepiej niż Vista. Warto zerknąć też do Konfiguratora (mocno zmieniona formuła!), i do testów sprzętu, gdzie m.in. pastwimy się nad najnowszymi prockami Athlona. A w Trendach pokazujemy wam PRAWDZIĄ grafikę 3D. W grach.

No i stałe działy, od Action Redaction po Tipsy, a jakże.

A na coverze? Myślę, że całkiem smacznie. Po pierwsze 7 pełnych wersji gier, przy czym od razu mówię, że w tej liczbie są 3 casualowe gierki logiczne, robiące wspólnie za czwartego pełniaka (ale wbrew pozorom są naprawdę fajne i warto dać im szansę). A poza tym to FPS (Call of Juarez), gra taktyczna (też osadzona na Dzikim Zachodzie) w klimacie Commandos, czyli Helldorado, oraz hack’n’slash Sacred (w wersji Gold). Te trzy pełniaki są naturalnie po polsku.

Do tego udało się nam upchnąć pięć dem, oraz sporo innych materiałów. Rozrasta się nam Action Plus na coverze, są wszystkie stałe kąciki, a w ramach bonusa – muzyka w mp3. Najpierw pogra zespół InScprit (rock, dość ciężki), a potem zobaczycie teledysk: animacje z Wiedźmina (w tym także nowe - te, które miały być użyte w konsolowej wersji), zgrane z muzyką InDespair, czyli heavy-metal (z Cormackiem na gitarze). A na deser – weźcie pudełko od DVD, odwróćcie i poczytajcie, co tam znajdziecie. Myślę, że sporo osób się ucieszy.

Jak na dość leniwy początek wakacji – to lepiej niż norma przewiduje, prawda? Więc przypominam: wtorek, 9 czerwca, 14. 99 zł.


#JAZDA OBOWIĄZKOWA

Kalejdoskop
Gamewalker
Action Redaction
Action Top
Tipsy


##W PRODUKCJI

Co nowego w MMO:
The Secret World
Earthrise
Fallen Earth
Blade & Soul
Star Trek Online
Stargate Worlds
DC Universe Online
All Points Bulletin
Black Prophecy
Cue Online

Six Days in Fallujah
Diablo III

1C – raport z Budapesztu:
Captain Blood
Theatre of War 2: Afryka
Empire: Time of Troubles
King’s Bounty: Wojownicza księżniczka
Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim

Blur
Split Second
Saw
Ride to Hell

>>>>>>>>>>>>

#TEMATY NUMERU

Borderlands
Modern Warfare 2
Call of Juarez: Więzy Krwi


#RECENZJE

Sims 3, The
Tajne akta 2: Puritas Cordis
Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu
Velvet Assassin
Killing Floor
Flock
X-Men Origins: Wolverine …
Hidden Target
Still Life 2
Zeno Clash

Życie w Sieci
Atlantic Online
Combat Arms

Plants vs Zombies

Polonizacje
Chronicles of Riddick: Assault… PL

Odmienne stany grywalności
Infamous
Assassin’s Creed (I-Phone)
CDA-Mobile


#O GRACH INACZEJ

Reedycje
Freeware
Modulator
Wywiad z szefem CD-Projekt
Prognoza dla branży
Najgorsza gra świata


###NIE TYLKO GRAMY

Na Luzie
Temat Numeru – Kamera w kieszeni
Newsy
Testy
Konfigurator
Windows 7
Trendy: GeForce 3D Vision
Magazyn


###Testy sprzętu

Dwurdzeniowe procesory AMD: Athlon II X2 250 i Phenom II X2 550
Dysk twardy WD Caviar Green 2 TB
Mata masująca HoMedics SBM-500H
Monitory: iiyama e2407hds i samsung syncmaster T240
Kierownica Easy Touch ET-2034 Speed Force
Klawiatura Logitech Illuminated Keyboard
Głośniki Microlab Solo 6C
Smartfony HTC Touch Viva i HTC Touch 3G
Telefon Samsung Solid B2100


#############################COVER DVD################


#PEŁNE WERSJE
Brain Training (Beginners, Advanced, Deluxe)
Call of Juarez PL
Helldorado PL
Sacred – Złota Edycja PL


# Brain Training
Zestaw trzech – Beginners, Advanced, Deluxe – programów treningowych dla najważniejszego z ludzkich organów – mózgu. Szare komórki rozruszamy dzięki zagadkom słownym (rozsypanki) i liczbowym (arytmetyka).

[Windows XP, procesor 166 MHz, 128 MB RAM, grafika 32 MB, SM – brak]
gatunek: logiczna


# Call of Juarez PL
W końcu na naszym DVD najgłośniejszy komputerowy western naszych czasów i zarazem jedna z najlepszych gier made in Poland. Mowa naturalnie o Call of Juarez – dziele Techlandu, którym wrocławska firma udowodniła, że jeśli zdobywać Dziki Zachód, to jego własną bronią: grami. Z powodzeniem – FPS ten nie tylko stał się pierwszą polską grą wydaną na konsoli Xbox 360, ale i doczekał się prequela w postaci Więzów Krwi.

Tym jednak, którzy z jakichś niejasnych względów nie kojarzą tego tytułu, podpowiadamy, że chodzi o first-person shootera z dwoma kompletnie różnymi bohaterami w rolach głównych.

[Windows 2K/XP/Vista, procesor 2,2 GHz, 512 MB RAM, grafika 128 MB, SM 2.0]
gatunek: FPS


# Helldorado PL
Na początku byli Commandos. Potem ich westernowa mutacja – Desperados. I wreszcie nastało Helldorado – część trzecia serii logiczno-zręcznościowej, w której znani z poprzednich części Cooper & S-ka udowadniają ostatecznie, że cel rzeczywiście uświęca środki. Inaczej jednak niż we wcześniejszych odsłonach możliwe jest osiąganie ich rozmaitymi metodami! Szczególnie interesujące przy tym są akcje dwójkowe, łączące zdolności różnych postaci.

[Windows XP/Vista, procesor 2 GHz, 512 MB RAM, grafika 128 MB, SM 2.0]
gatunek: logiczno-zręcznościowa


# Sacred – Złota Edycja PL
Jeden z najsłynniejszych hack’n’slashy ostatnich lat. Jego Złota Edycja to dosłownie wszystko, co najlepsze dla miłośników tego gatunku w ogóle, a serii w szczególe. Aż dwie rozbudowane kampanie – Ankaria oraz Podziemia, łącznie osiem klas postaci do wyboru (w tym tak niezwykłe, jak serafia i demon) oraz setki godzin rąbania i sieczenia tysięcy paskud, które z kolei przełożą się na miliony XP! Wakacji nie starczy!

[Windows 2K/XP, procesor 800 MHz, 256 MB RAM, grafika 16 MB, SM – brak]
gatunek: hack’n’slash


#DEMA
And Yet It Moves
Braid
Plants vs. Zombies
Puzzle Kingdoms
SBK 09 Superbike World Championship

#GAMEPLAYE
Atlantica Online
Call of Juarez: Więzy Krwi
Killing Floor
The Sims 3
Velvet Assassin
X-Men Origins: Wolverine – Uncaged Edition

#TRAILERY
Beyond Good & Evil 2
Blur
Modern Warfare 2
Star Wars: Clone Wars – Republic Heroes
Terminator: Salvation – Co op


#BONUS
Action Plus
Gamewalker
Galerie
Freeware
Modulator
Na Luzie
Action Mag #117
Antologia AR – aktualizacja
Bonus
Esensja #86
FAQ
FotoSmuggler 06/09
Muzyka zespołu Inscript w MP3
Qfant #1
Tawerna RPG #119
Teledysk Wiedźmin i InDespair

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do osób, które juz mają prenumeratę CD Action. Kiedy przeważnie dostajecie nowy numer pisma - w dniu, w którym ukazuje się w kioskach (czyli w tym wypadku 9), wcześniej, czy może po dacie "premiery".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 09:16, Aragoth napisał:

A ja mam pytanie do osób, które juz mają prenumeratę CD Action. Kiedy przeważnie dostajecie
nowy numer pisma - w dniu, w którym ukazuje się w kioskach (czyli w tym wypadku 9), wcześniej,
czy może po dacie "premiery".


jak CDA wychodzi we wtorek to ostatnio doszło do mnie dopiero na piatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 09:16, Aragoth napisał:

A ja mam pytanie do osób, które juz mają prenumeratę CD Action. Kiedy przeważnie dostajecie
nowy numer pisma /..../

To pytanie premiuję odpowiedzią, dlaczego nie prenumeruję CDAction:
1. Nie prenumeruję, bo tylko w pierwszym, krótkim okresie pismo dochodziło do mnie dzień wcześniej, albo w dniu , w którym pojawiało się w kioskach. Tylko w kioskach było od rana, a w skrzynce po południu. Potem było nregułą, że przychodziło 2-3 dni po ukazaniu się w kioskach.
2. Jednym z pierwszych "właściwych" pełniaków była Lara Croft (Tomb Raider). Oczywiście numer doszedł, ale bez gry. Widocznie któryś z pracowników poczty miał dziecko w wieku szkolnym. Akurat to mnie ne zabolało (bo źle trawię Larę), ale jak gra zgineła raz, to może i drugi.
3. Rano wychodzę z domu, jak jest CDA, to go kupuje i od razu widzę, czy jest komplet, czy numer nie uszkodzony i już po zmartwieniach. Jeszcze mi sie nie trafiło, zeby w kiosku zabrakło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezła posucha w recenzjach, widać, że najwyraźniej sezon ogórkowy w branży gier już się rozpoczął. ;P Ale na szczęście Temat Numeru i cały dział W Produkcji zapowiada się po prostu znakomicie, tak więc będzie co poczytać. W tym numerze będzie też sporo niespodzianek, ciekaw jestem czy coś zdoła mnie pozytywnie zaskoczyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Call of Juarez, Sacred :D Ale jazda, dwa dobre pełniaki w jednym numerze. Ta gra do rozgrzewki mózgu też może być niezła. Pozostaje czekać, aż rzucą Gothika 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeden z najlepszych numerów jaki w ogóle wyszedł, zarówno pod względem tekstów (recenzje, zapowiedzi) jak i pełniaków ( w końcu jakiś FPS ! )
No i ta klimatyczna okładka z CoJ Więzy Krwi... teraz tylko czekać aż będzie w kioskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smakowite teksty przede wszystkim o Diablo III i 10 nadchodzących MMO to to co mnie przyciągnęło od razu. Pozostała zawartość też niezła.
Co do pełniaków to są świetne (wreszcie nie przygodówki!). Sacred - świetna gra, ale skusiłem się na nią jakieś dwa miesiące temu w KK i już przeszedłem ;/
Niemniej jednak niema do czego się przyczepić w nowym numerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się