kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2015 o 00:07, Kaerobani napisał:

Tutaj pytanko - czy Uplay w ogóle się umywa do Steama czy jest bardzo upierdliwy?

Według mnie - jest upierdliwy i to strasznie. Po zainstalowaniu Drivera: San Francisco musiałem czekać godzinę, aż Uplay się zaktualizuje, bo, co ciekawe, aplikacja updatuje się instalując coraz nowszą wersję zamiast od razu najnowszą. Dla mnie to chore. To jest jeden z głównych powodów, dla którego nie znoszę Ubisoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i to właśnie powoduje, że w Settlersów 7 chyba nie zagram, a Uplay wyrzucę. Jeszcze tylko Origin został, żebym tam sobie konto założył i zainstalował - ale na szczęście nie nastąpi to jeżeli nie umieszczą w darmowych grach Future Cop LAPD lub Need for Speeda 3.

W każdym razie po raz kolejny zawiodłem się na CD-Action, choć może to nie do końca ich wina - kombinacja Uplay + problemy z płytą (tylko zeszłoroczny numer z kwietnia działał u mnie jak należy, więc to może jednak nie mój napęd!) nie daje mi zagrać w S7, w KotOR-a II też sobie pograć nie mogłem, bo ta płyta już w ogóle się nie odpaliła. A dla paru interesujących artykułów to jednak szkoda całe pismo kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Origin mogę z czystym sumieniem polecić. Nie stwarza problemów, a i była kilka miesięcy temu okazja pobrać DA: Origins za darmo. Generalnie warto być na bieżąco, bo EA potrafi robić naprawdę porządne promocje...

A tak w ramach dygresji powiem, że tydzień temu kupiłem Batmana: Arkham City. W połowie instalacji nagle siadł mi napęd i musiałem pobierać całą grę przez Steama. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Origin poza rzutem gier za friko nic więcej nie oferuje. :P Naprawdę, funkcjonuje to słabo (ale nie tak tragicznie jak Uplay); dość powiedzieć, że mam zaznaczoną opcje zachowywania plików instalacyjnych, a Origin i tak tego nie robi. Warto nadmienić, że wyszła ostatnio mała afera związana: tj. po pięciokrotnej zmianie podzespołów w okresie bodajże 24h, EA blokuje dostęp do gry, bo twierdzi, że gra aktywowana była na "zbyt wielu komputerach". Niby to uderza najbardziej w ludzi zajmujących się na co dzień konfiguracjami, ale jednak.
BTW, troszkę offtop się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z przyczyn ideologicznych (zamieszanie ze zbieraniem danych z komputera) nie zamierzam Origina używać. I nawet jeśli już założę konto, to na pewno nic tam kupować nie będę. Na Steamie wszystkie gry jakie mam otrzymałem za darmo, może z 1-2 są z CD-Action.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja uwielbiam te dziecinne bojkoty Stream, Uplay, Orgin.
Oki, możecie sobie bojkotować ale gracz, który chce grać w gry danego producenta musi zaakceptować sposób ich uruchamiania, lub obejść się smakiem. Nie wiem, czy pozbawianie się dobrych gier z czysto ideologicznych powodów jest mądre.
Gier nie trzeba instalować z płyty, wystarczy wpisać kod i pobrać ją z netu. Dzięki takiej możliwości znikły mi min. problemy graficzne w Crysis3. Mimo, że nadal 90% zakupionych przeze mnie gier to wydania pudełkowe ( od jakiś dwóch lat przekonałem się do dystrybucji cyfrowej, zwłaszcza przy okazji takich promocji, jak wiosnobranie ) to gry na Steam ciągnę już z neta, zamiast instalować z płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 13:37, lis_23 napisał:

Jak ja uwielbiam te dziecinne bojkoty Stream, Uplay, Orgin.


lol

Dnia 31.03.2015 o 13:37, lis_23 napisał:

Oki, możecie sobie bojkotować ale gracz, który chce grać w gry danego producenta musi
zaakceptować sposób ich uruchamiania, lub obejść się smakiem. Nie wiem, czy pozbawianie
się dobrych gier z czysto ideologicznych powodów jest mądre.


Co ci do tego? Zaakceptowałem Steam i Battle.net i to mi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2015 o 14:24, Kaerobani napisał:


Co ci do tego?


Nic mi do tego, po prostu mnie to śmieszy i tyle ;)

Ja z Orginem nie miałem żadnych problemów, z Uplay był jeden, kuriozalny. Mianowicie, po zainstalowaniu Ryman Legends Uplay zakomunikował mi, żebym włożył oryginalną płytę z grą ;) Rozwiązanie było równie kuriozalne, co sam problem, trzeba było pobrać demo gry, ale nie z Uplay, tylko ... ze Steam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 14:34, lis_23 napisał:

Nic mi do tego, po prostu mnie to śmieszy i tyle ;)


Och, hi hi hi, takie to śmieszne. Bojkot bojkotem, nie chcę żadnych originów ani uplayów bowiem nie interesuje mnie oferta żadnego z nich, to raz, dwa - nie chcę mieć 5 czy nawet 6 różnych usług na kompie. GOG Galaxy, Battle.net, Steam, jeszcze Origin i Uplay do tego?

A z autopsji ten drugi to zupełny badziew i do Steama się nie umywa (nie spodziewałem się, że kiedykolwiek będę go chwalił).

Dnia 31.03.2015 o 14:34, lis_23 napisał:

Ja z Orginem nie miałem żadnych problemów, z Uplay był jeden, kuriozalny. Mianowicie,
po zainstalowaniu Ryman Legends Uplay zakomunikował mi, żebym włożył oryginalną
płytę z grą ;) Rozwiązanie było równie kuriozalne, co sam problem, trzeba było pobrać
demo gry, ale nie z Uplay, tylko ... ze Steam ;)


Mnie wkurzyło jak chciałem sobie demko Raymana ściągnąć. Wymagało posiadania i uruchomienia Steama i uplaya jednocześnie. Na cholerę to przy demku.

I właśnie za takie coś podziękuję. To nic dla mnie śmiesznego, nie było mi do śmiechu wczoraj, gdy po kilkugodzinnej walce z Settlersami VII przegrałem ją i muszę przechodzić cały ten proces od nowa jeżeli chcę zagrać (już nie). Żadna gra nie jest staconych nerwów warta, a to wszystko tylko utrudnia mi życie, a nie ułatwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 31.03.2015 o 14:42, Kadaj napisał:

A zapisy z Black Flag? ;d


A to chyba wina braku chmury, a nie samego Uplay jako takiego?
Na Steam też mi znikły zapisy z Wolfenstain New Order po reinstalacji systemu, ten tytuł także nie ma obsługi chmury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 14:57, lis_23 napisał:

A to chyba wina braku chmury, a nie samego Uplay jako takiego?

Chmura była, po pewnym czasie ją po cichu wyłączyli. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 14:42, Kaerobani napisał:


Och, hi hi hi, takie to śmieszne. Bojkot bojkotem, nie chcę żadnych originów ani uplayów
bowiem nie interesuje mnie oferta żadnego z nich, to raz, dwa - nie chcę mieć 5 czy nawet
6 różnych usług na kompie. GOG Galaxy, Battle.net, Steam, jeszcze Origin i Uplay do tego?

A co jest tak złego w tym, że posiada się kilka programów obsługujących gry danego wydawcy?
Gdy byłem młodszy i mniej doświadczony to miałem ustawione, żeby Steam, Orgin i Uplay załączały się wraz ze startem systemu, teraz, załączam Steam, gdy chcę grać w grę ze Steam, itp.

Dnia 31.03.2015 o 14:42, Kaerobani napisał:

A z autopsji ten drugi to zupełny badziew i do Steama się nie umywa (nie spodziewałem
się, że kiedykolwiek będę go chwalił).

Ja nie narzekam na Uplay. Pięć lat temu zakupiłem Prince of Persja Zapomniane Piaski, gra przez ok. dwa tygodnie nie chciała się uruchomić, oddałem ją do sklepu i wymieniłem na inny tytuł. Jak się później okazało, winny był system Windows, a konkretnie Vista, gdy się zaktualizowała, gra, o dziwo, ruszyła, pomimo braku płyty ;) do tej pory mam ja na swoim koncie, mimo braku CD Keya ;)

Dnia 31.03.2015 o 14:42, Kaerobani napisał:




I właśnie za takie coś podziękuję. To nic dla mnie śmiesznego, nie było mi do śmiechu
wczoraj, gdy po kilkugodzinnej walce z Settlersami VII przegrałem ją i muszę przechodzić
cały ten proces od nowa jeżeli chcę zagrać (już nie). Żadna gra nie jest staconych nerwów
warta, a to wszystko tylko utrudnia mi życie, a nie ułatwia.


W Settlers 7 grałem dosyć dawno temu, w dodatku na koncie Uplay kolegi i nie miałem żadnych problemów. Może kopia z CDA jest jakaś trefna? U mnie nie chciała się na siódemce zainstalować oryginalna kopia Arcanii, którą mam w wersji EK, w tym wypadku poszła dopiero wersja z CDA, ale też były problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 15:09, lis_23 napisał:

A co jest tak złego w tym, że posiada się kilka programów obsługujących gry danego wydawcy?


Za dużo tego i szczerze mówiąc nie do końca tym programom ufam, a niektóre z nich to po prostu szajs - poza tym już pisałem, że nie interesuje mnie oferta EA ani Ubi, zresztą wolałbym mieć to wszystko na Steam. Jak już ma być "wygodnie" (akurat) to niech wszystko będzie w jednym miejscu. A teraz w nadchodzącym CD-A czeka nas The First Templar, a żeby w niego zagrać to trzeba założyć konto w jeszcze jednej usłudze. Czy kogoś tu pogrzało? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2015 o 20:58, Kaerobani napisał:


Za dużo tego i szczerze mówiąc nie do końca tym programom ufam, a niektóre z nich to
po prostu szajs - poza tym już pisałem, że nie interesuje mnie oferta EA ani Ubi, zresztą
wolałbym mieć to wszystko na Steam. Jak już ma być "wygodnie" (akurat) to niech wszystko
będzie w jednym miejscu. A teraz w nadchodzącym CD-A czeka nas The First Templar, a żeby
w niego zagrać to trzeba założyć konto w jeszcze jednej usłudze. Czy kogoś tu pogrzało?
:)


Też bym wolał wszystko na Steam ale rozumiem, ze dany producent, wydawca chce mieć swoje tytuły w swojej usłudze, programie i nie przeszkadza mi to, przynajmniej mam, np. wszystkie części AC ( od dwójki ) w jednym miejscu, a wszystkie gry BioWare czy CryTeka w innym miejscu.
W kwestii wygody - ta istnieje:

- Nie muszę się już martwić o patche, gra mi się automatycznie zaktualizuje ( przynajmniej na Steam ).
- Nie muszę się już martwić tym, że zgubię, uszkodzę płytę, zawsze mogę pobrać grę z neta.
- Mogę czasami liczyć na darmowe gry ( Orgin ) lub darmowe weekendy ( Steam ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugim pełniakiem dodanym do CDA będzie Spider-Man: Web of Shadows. Z kolei daniem głównym zostało gra dość mocarna, a mianowicie Vampire The Masquerade: Bloodlines.
Ostatnim tytułem Bauer ma moje pieniążki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hoho, Vampire to must-have. Świetna gra. Nie kupowałem CDA od paru lat, ale tym razem chyba się skuszę. Będzie też klucz na Steam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się