Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2007 o 16:51, Matrusek napisał:

Ej no sorry a jak mam udowodnic, ze bez zabezpieczen ta gra dziala ?


No cóż, raczej tego nie udowodnisz :). No bo jak...? Może za granicą można kupić edycję gry bez zabezpieczeń - sprowadź ją i pokaż im ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 16:55, KrisK91 napisał:

No cóż, raczej tego nie udowodnisz :). No bo jak...? Może za granicą można kupić edycję
gry bez zabezpieczeń - sprowadź ją i pokaż im ^^


A moze jakies starsze edycje Sacreda sa bez Star Force ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 17:28, vear napisał:

Przestań patrzeć na świat przez pryzmat otrzymany w prezencie od DRMowych ewangelistów.

Cytuję, bo to bardzo ładnie napisane. Moje pelne poparcie...

Malo mnie ostatnio szlag nie trafil gdy SecuROM uznal, iż nie jestem wystarczająco przystojny, by korzystać z oryginalnej wersji NWN2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 15:03, Matrusek napisał:

http://www.star-force.com/protection/protection.phtml?c=300
DRM options
License settings setup with binding to the PC configuration

znalazlem chorobe jedna :S
Czuje sie wyrolowany przez star force, bo ma cos co nie powinno byc w tym programie !!!!!
Jutro mija 7 dzien reklamacji jestem zmuszony jechac do Wawy... Eh a Cenega sobie w kulki leci
10minut czekam na linii Pomocy Technicznej i nikt nie raczy odebrac :/


No to teraz mam już wystarczająco powodów dla których w ogóle nie należy kupować gier ze StarForce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 16:51, Matrusek napisał:

Ej no sorry a jak mam udowodnic, ze bez zabezpieczen ta gra dziala ?

Mówisz o wersji testowej...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 16:53, Matrusek napisał:

Ja nie zwalam winy na cenege tylko chcialem sie zapytac, czy jest mozliwosc zwrotu gry, jezeli
program ktory zakupilem mi nie dziala, poniewaz STAR FORCE mi na to nie pozwala. PRoducenta
gier nie powinno obchodzic kto kupuje i po co. Ale jesli kupuje produkt to licze sie z tym,
ze gra moze mi nie dzialac, ale to nie znaczy ze jakis program ma mi w ogole nie pozwolic na
ryzyko gry na slabszym komputerze !!!

Racja, to jest wnerwiające, próbuję zainstalować grę a program już za mnie decyduję czy będę mógł grać, czy nie, a może chcę pograć 3fps, a nie 60fps, co to kogo obchodzi!

Podobało mi się np. to w UFO:Aftershock (tu StarForce zakaził wydanie... ale) gra się zainstalowała, w wymaganiach było, że wymaga PixelShaderów, mój laptop ich nie obsługuje.. ale gra działa, za co podziękowałem firmie Altar, że programowo gra nie sprawdzała konfiguracji kompa.
Co prawda na zewnątrz (na dworze) postacie są nieoteksturowane, ale mi to bynajmniej nie przeszkadza!

To gracz powinien zdecydować, czy chce w takich warunkach grać, czy nie, na pudełku jest napisane, ze moze nie funkcjonować i to wystarczy. Jak gracz chce to niech sprawdza jak mu gra chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacje o wymaganiach to nie informacje, ktore nie powinny miec wplywu na to, czy chce grac czy nie. Nie bierzmy tu absurdow typu, ze mam kompa 1 ghz procek bla bla i chce w gothica pograc, lecz o takie rzeczy bez ktorych bez przeszkod mozna grac, czyli w moim przypadku 196 ramow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 17:56, PioMrex napisał:

> Ej no sorry a jak mam udowodnic, ze bez zabezpieczen ta gra dziala ?
Mówisz o wersji testowej...?


No nie wiem, a nie bylo jakiegos wydania Sacred bez StarForce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Relacja z pola bitwy:
No coz moge powiedziec jedno, ze udalo sie bez zadnego problemu !
Chcialem pochwalic Nathanaldera, ze zrozumial z czym jest problem, ze nie wypial sie na mnie jak obsluga pomocy technicznej Cenegi. Chodzi o to, ze zamiast pomoc to bronili programu zabezpieczajacego, ktory zamiast blokowac mozliwosc kopiowania plyty, to sprawdza czy moge grac w gre czy nie. Skoro kupilem gre ze swiadomoscia, ze nie moze mi dzialac gre to robie to na wlasna odpowiedzialnosc, ale nie mam zamiaru podprzadkowywac sie jakiemus programowi, ktory z gory zalozyl, ze nie moge grac !!! Nathanalder ma swiadomosc, czym jest star force i odrazu polecil mi zwrot gry w Empiku. Tak tez zrobilem i tu mile zaskoczenie. Poszedlem do punktu obslugi klienta, wyslali mnie z kwitkiem do kierownika, a ten spytal sie o co chodzi, ja oczywiscie glupka udaje "gra nie dziala". Ok podpisal bym mogl miec wazny kwitek do zwrotu gry i odzyskania kasy. Zaczelem w miedzyczasie mowic co sie stalo, ze star force nie pozwala mi grac, ze obsluga techniczna nie chciala mi pomoc. A drugi pracownik, ktory byl obok zapytal mnie twierdzaco: "A nie mowili Ci by sciagnac odpowiedni program, ktory omija StarForce ? Mielismy pare problemow z tym programem przy Sacred Plus i zawsze skutkowalo" Ja takie oczy O_O Swietnie poprostu swietnie, zamiast mi pomoc to oni chcieli bym sie odwalil , bo formalnych wymogow nie spelniam. Jak oceniacie pomoc Cenegi po takiej akcji ? Ja na pewno zle, za to ze mnie chcieli splawic, choc nie wszyscy. Oby wiecej takich ludzi bylo jak Nath pozdro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie naszło, żeby podzielić się z wami co sądzę o naszych wydawcach gier.

Cdprojekt- No więc tak. Przez wielu graczy uważany za najlepszego wydawce gier na rynku. Zasypuje nas różnymi nowościami, promocjami, ircami, gramsajtami itd. Wszystko byłoby pięknie jakby nie to, że ich polonizacje są coraz gorszej jakości. Aktualizacje gier wychodzą z niezłym opóznieniem. W przypadku Neverwinter Nights 2 możemy sobie pomarzyć o grze przez internet. Smutne, ale prawdziwe, a najlepsze jest to, że za kilka dni wychodzi patch 1.4, a my nadal na 1.2 jezdziemy. Teraz chciałbym poruszyć temat wPLN. Większość z nas ma ich tyle, że niema co z nimi robić. Wiem, że one są po to, żeby przyciągnąć klijentere, ale dla bardziej wtajemniczonych zaczyna to wkurzać. Plusem dla CDP jest reaktywacja starych wizytówek, ale o rewolucji nie można mówić. Dodano możliwość prowadzenia własnego bloga i łatwa konfiguracja. Podsumowując CDP daje graczom więcej bajerów, ale zapomina o jakości. Również trzeba wspomnieć, że nie każdy w sklepie w "meni" znajdzie gry, które mu odpowiadają brakuje FPS, nowych samochodówek. Za to RPG jest zatrzęsienie, a nie każdy je lubi. W moim rankingu CDP klasuje się 2 miejscu za Cenegą, a dlaczego wyjaśnię w opisie Cenegi.

Cenega - dla wielu fanów CDP wydawca, który jest nagminnie przez nich, negatywnie komentowany nawet za drobnostki, a skończywszy na Klubie Gracza (z tym mogę się zgodzić). CNG oferuje dla mnie większy wybór gier z różnych gatunków. W ofercie znajdują się nawet takie perełki jak GTR2 za 29 zł. Wielkim plusem jest możliwość wyboru języka pomiedzy ENG, a PL. Jednak ten wydawca ma jeden podstawowy minus. Nie rozwija swojego serwisu tak jak to robi jego konkurent jakim jest CDP. Brak forum i porządnego serwera na, którym stoi sklep i strona jest kolejnym minusem. Za to Cenega nadrabia konkretnym wydaniem gier, serią KK i rzetelnym spolszczaniem produktów. Dla mnie numer 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O.. to ja mam edycję superseller Sacred w takim razie proszę o ten programik... (w grę jeszcze nie grałem, ale na przyszłość wolałbym mieć możliwość odpalenia tej edycji, gdyby coś nie poszło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 20:34, PioMrex napisał:

O.. to ja mam edycję superseller Sacred w takim razie proszę o ten programik... (w grę jeszcze
nie grałem, ale na przyszłość wolałbym mieć możliwość odpalenia tej edycji, gdyby coś nie poszło).


Zapytaj sie nathanaldera o niego, moze on cos wie na ten temat bo ja nie mam pojecia :/ Sam zrobilem wielkie oczy jak uslyszalem, ze jest program do omijania StarForce i Cenega nie chce sie z nami nim dzielic. Unfair !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, problem z nowymi patchami ciagnie sie za cdp i cenega jak ...

Kolejny przyklad - nowy patch do Faces of War - we wszystkich wersjach jezykowych, tylko nie w wersji polskiej. Cenega stwierdzila iz nie planuja na razie jego wydania... n/c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 19:15, ProChaoS napisał:

Wielkim plusem jest możliwość wyboru języka pomiedzy ENG, a PL

CDP, jakoś już spory kawałek czasu temu, oferuje niektóre pozycje też w EN. A w Dark Messiah, jest też możliwwość wyboru wersji językowej gry. Nie sprawdzałem tego osobiście, tylko od razu zainstalowałem w PL ... ale na folii było jak w paszczę naklejone, wersja językowa do wyboru ... Więc może to nie jednorazowe postępowanie, tylko część jakiegoś zamysłu który będzie kontynuowany.

@ Matrusek ->

Dnia 22.01.2007 o 19:15, ProChaoS napisał:

ze jest program do omijania StarForce i Cenega nie chce sie z nami nim dzielic. Unfair !!

Nie oczekujesz chyba od wydawcy takiego zachowania ... Zabezpieczenia są po to, żeby maksymalnie utrudnić skopiowanie nielegalne płyty z grą, czyli chroni coś na czym wydawca zarabia. Inna sprawa, iż w ślepej pogoni za bezpieczeństwem zwykle traci uczciwy nabywca, bo pirat i tak jest raczej z crackiem albo innym programem omijającym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 00:59, Garett napisał:

Niestety, problem z nowymi patchami ciagnie sie za cdp i cenega jak ...

Kolejny przyklad - nowy patch do Faces of War - we wszystkich wersjach jezykowych, tylko nie
w wersji polskiej. Cenega stwierdzila iz nie planuja na razie jego wydania... n/c


Na dzień dzisiejszy mamy przeciez patcha do FoW w wersji 1.04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 07:56, nathanadler napisał:

> Niestety, problem z nowymi patchami ciagnie sie za cdp i cenega jak ...
>
> Kolejny przyklad - nowy patch do Faces of War - we wszystkich wersjach jezykowych, tylko
nie
> w wersji polskiej. Cenega stwierdzila iz nie planuja na razie jego wydania... n/c

Na dzień dzisiejszy mamy przeciez patcha do FoW w wersji 1.04


18.01.2007 wyszedl patch 1.04.1a poprawiajacy framerate

http://www.facesofwargame.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2007 o 07:56, nathanadler napisał:

Na dzień dzisiejszy mamy przeciez patcha do FoW w wersji 1.04

Z tym patchem to śmieszna sprawa. Praktycznie nikt na multiplayerze nie ma go zainstalowanego:) I jak tu grać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 22:03, jakubcjusz napisał:

> CDPROJEKT rulezzzz!

Argumentacja nie do podważenia...


Dziękuje, dziękuje. Chciałbym podziękować CDPROJEKT, za to, że są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować