Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2006 o 21:26, lurynowicz napisał:

> To ja dziękuję za ewolucję firm, zawsze gdzie jest ewolucja firm to nie ma taktu.
Taktu - faktu? Sorry, ale nie za bardzo zrozumiałem pytanie. :)
> I nie masz
> racji że jest starsza, bo sama nazwa........ aaaa z resztą nie ważne, gnijcie w tej cenedze(nawet

> nie wiem jak to się czyta czy cenega czy kenega).
>
Kto ma gnić w Kenedze? :) Ja nie mam zamiaru w nikim/niczym gnić. Fakt, że sama Cenega nie
jest starsza od CDP to prawda, ale jej część(ten kawałek IPSu) - owszem.

Zresztą czemu muszą padać tutaj takie niemiłe słowa? Czemu wszechobecna jest ta perfidna wojna
pt. "mój dystrybutor lepszy". To że jestem najbardziej przywiązany do CDP nie obliguje mnie
do tego, że mam najeżdżać na Cenegę czy innych dystrybutorów mówiąc że ich gry to szit. Zresztą
sprawę już ładnie wyjaśniła Soleila, za co jej ładnie dziękuję i nie rozgrzebujmy już więcej
tematu. :)

Jak to kobieta, z taktem uspokoiła całe towarzystwo :)

Dnia 20.04.2006 o 21:26, lurynowicz napisał:

Ja naprawdę bardzo lubię i Cenegę, i CDP. Marcuz, ostatnio kupiłem Lotus Challenge i pomimo
że zawiodłem się na tej grze, to nie mam do Was specjalnego żalu ze ją u nas wydaliście. Gra
jest paszteciarska, ale ma to coś, że chce się do niej wracać. :)


o qrcze, nie tak dawno (2004 rok) a zupełnie nie pamiętam tego tytułu :(. I dobrze pewnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 21:30, E-sanity napisał:

> Cd projekt zdecydowanie wygrywa przede wszystkim CENA jest o wiele nizsza od Cenegi, (...)
Niższa? Znaczy się w sensie wzrostu? Marcuz jaka tam u Was śrenia jest? ;-)


pytasz o wzrost? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 20:15, DEViANCE napisał:

> /.../ Jeśli chodzi o jakość lokalizacji ostatnio cenega też wypada lepiej(wręcz bardzo
dobrze- vide:Still Life
> cz ostatni PoP. /.../

A już nie wspomne o Bard''s Tale. Na to również trzeba zwrócić uwagę.

Bard''s Tale świetne prawda :)
Ale oryginalne po ang też supcio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP ma najlepsza pomoc techniczna, swietne wydania i lokalizacje choc nie sa pozbawione bledow. CDP jest marka jak BMW, Mercedes, Honda czy Toyota a Cenega jest jak egzotyczna Kia, nawet pochodzenie niedalekie i tak jak takie Daewoo moze rownie szybko zniknac co sie pojawila:) Ale moze cos z tego bedzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 21:30, Destro napisał:

Soleila przed chwilą zwracała uwagę za nieodpowiednie słownictwo - http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2695&pid=824.
Jeśli uważasz że Ty masz dyspensę od obowiązku kulturalnego zachowania to pragnę także i Ciebie
sprowadzić na ziemię.


Bynajmniej nie użyłem tego zwrotu, by CDP obrazić. Widywałem potężniejsze przypadki odejścia od kulturalnej rozmowy.. Parafraza jego słów w sposób ironiczny jest takim szokującym przejawem braku kultury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 21:41, Sandos napisał:

CDP ma najlepsza pomoc techniczna, swietne wydania i lokalizacje choc nie sa pozbawione bledow.
CDP jest marka jak BMW, Mercedes, Honda czy Toyota a Cenega jest jak egzotyczna Kia, nawet
pochodzenie niedalekie i tak jak takie Daewoo moze rownie szybko zniknac co sie pojawila:)
Ale moze cos z tego bedzie....


pewnie coś w tym jest :), z drugiej strony zobacz jak rynek koreański się rozwija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 21:41, Jerodzik napisał:

Bynajmniej nie użyłem tego zwrotu, by CDP obrazić. Widywałem potężniejsze przypadki odejścia
od kulturalnej rozmowy.. Parafraza jego słów w sposób ironiczny jest takim szokującym przejawem
braku kultury?


Podobnie jak post Justny, mój post dotyczył zwrotu "idź gnić" skierowanego do drugiej osoby. Jeśli raz zwrócono za to uwagę a "wykroczenie" powtarza się, pozwoliłem sobie to zwrócenie uwagi również powtórzyć. Nie ma tu znaczenia jaką firmę mógł obrazić przy konkretnej interpretacji a jedynie konsekwencję; na myśli mamy tylko i wyłącznie dobrane słownictwo.

Przy okazji delikatnie proszę o powrót do tematu dyskusji (jeśli w nadmiarze emocji gdzieś uleciał, można go sobie przypomnieć zerkając na górę strony ;) bo coraz więcej postów nie ma z nim nic wspólnego. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 21:54, Destro napisał:

Podobnie jak post Justny, mój post dotyczył zwrotu "idź gnić" skierowanego do drugiej osoby.
Jeśli raz zwrócono za to uwagę a "wykroczenie" powtarza się, pozwoliłem sobie to zwrócenie
uwagi również powtórzyć. Nie ma tu znaczenia jaką firmę mógł obrazić przy konkretnej interpretacji
a jedynie konsekwencję; na myśli mamy tylko i wyłącznie dobrane słownictwo.

Przy okazji delikatnie proszę o powrót do tematu dyskusji (jeśli w nadmiarze emocji gdzieś
uleciał, można go sobie przypomnieć zerkając na górę strony ;) bo coraz więcej postów nie ma
z nim nic wspólnego. Dzięki!


Okej, nie ma sprawy, kończę offtop, powracamy do dyskusji;). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez nie macie sie o co sprzeczac. Kto z was tak na prawde interesuje sie wydawca gry? Pewno malo kto. Jesli ktos lubi Splinter Cella to kupi go i tyle. Jesli lubi np Warhammera to kupi go i tyle. To jaki wydawca wydaje gre nie ma tu nic do rzeczy. Watpie by znalazl sie ktos kto nie kupuje nawet hitow tylko dlatego, ze sa od innego dystrybutora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj dzieje się tu dzieje tylko co filmik oglądnąłem a tu tyle postów:)

Cenega się stara nadrabiać zaległości marketingowe i PR (ciekawe czy dostanę odpowiedź na dzisiejszego maila dotyczącego zamówień i informacji nt premier ;)) Walczą na rynku, to dobrze.

Mam pewien bardzo dobry wizerunek CDP, chociaż tam nie pracuje:( ale pewne przywiązanie do firmy/marki istnieje. Mogę się powiedzieć, że jestem tym klientem z najwyższej części piramidy lojalności (jak ktoś by chciał by sprawdzić odsyłam do R.Luskina i jego piramidy marki). O CDP na uczelni podczas zajęć i wśród znajomych wypowiadam się dobrze, podaje ich jako przykłady różnych zachowań marketingowych i PR. I przyznam to właśnie te działania są na bardzo wysokim poziomie. Ale właśnie reklama czy PR nie zawsze wpłyną na wielkość sprzedaży. Ile razy powtarza się, że:".. Połowa pieniędzy wydanych na reklamę to połowa wyrzucona w błoto, tylko nie wiadomo, która to połowa.." Mam nadzieję że reklama reklamą w przypadku CDP a sprzedaż nie okaże się taka sobie bo duża część osób ma już kotlety na półce (np ja) Teraz Cenega ma przewagę odgrzała kotleciki ale bardzo subtelnie (antologie rządzą). Tytułu, które będą wydane w KK bronią się same sobą a także właśnie tym "pakowaniem" części w antologie. Mnie rozwaliło posunięcie CDP żeby Gothic wydać oddzielnie to takie trochę "chcemy od klienta wyciągnąć troszkę więcej" a nie dało by się antologii zrobić?? Idę o zakład że np. SpellForce będzie znowu dopchany potem w jakiejś EK SpellForce2 itd itp. Dlatego popieram NWR widać dzięki temu że coś się dzieje, że Cenega nie osiadła na laurach.

A teraz pytanko ile osób ukrywa swoją tożsamość pod nickami a tak naprawdę pracują u konkurencji (np EA i LEM i inne) i w ten sposób chcą dowiedzieć się czegoś o rynku i konkurencji?? No chłopaki/dziewczyny przyznawać się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2006 o 20:34, DEViANCE napisał:


Ogólnie gra bardzo mi się podobała, a udział Borysa Szyca i Piotra Fronczewskiego był rewelacyjny.


Nie powiem że gra była zła....jak na RPGa w g mnie była hmmm nudna?

Ale za to naładawona sporą dawką humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 22:18, natanadler napisał:

? Idę o zakład że np. SpellForce będzie znowu dopchany potem
w jakiejś EK SpellForce2 itd itp.

Skoro jest zainteresowanie, to czemu firma ma wycofywać produkt który świetnie się sprzedaje od dłuższego czasu? Nikomu to nie przeszkadza przecież, a dzięki temu zdobywa się nowych nabywców i graczy.

Dnia 20.04.2006 o 22:18, natanadler napisał:

Dlatego popieram NWR widać dzięki temu że coś się dzieje,
że Cenega nie osiadła na laurach

To fakt, że to ożywienie na nieco zmurszałym :) rynku reedycji. Choć przyznać muszę bez bicia, że XKX będzie stanowiło sporą konkurencję dla KK i dlatego cieszę się z tak zdrowej rywalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do waszej polityki cenowej...śmieszna jest. Ostatnio nabyłem kilka sztuka Wings of War(edycja pemierowa z obwolutą) z 9 ,9 zł(10% ceny premiery)- niezmiernie się uciezyłem! W takiej samej cenie nabylem "No mans land" i "kohan2". I prosze powiedz mi : czy to sklepy wyprzedają te gry z tak ogromną stratą czy wy wyprzedajecie za pośrednicstwem sklepów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 22:30, Minsc i Boo napisał:

co do waszej polityki cenowej...śmieszna jest. Ostatnio nabyłem kilka sztuka Wings of War(edycja
pemierowa z obwolutą) z 9 ,9 zł(10% ceny premiery)- niezmiernie się uciezyłem! W takiej samej
cenie nabylem "No mans land" i "kohan2". I prosze powiedz mi : czy to sklepy wyprzedają te
gry z tak ogromną stratą czy wy wyprzedajecie za pośrednicstwem sklepów?


jakie sklepy?

Stare tytuły mogą byc wyprzedawane

Np No mans Land własnie trafia do sklepów w TS za 14.90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 22:28, lurynowicz napisał:

To fakt, że to ożywienie na nieco zmurszałym :) rynku reedycji. Choć przyznać muszę bez bicia,
że XKX będzie stanowiło sporą konkurencję dla KK i dlatego cieszę się z tak zdrowej rywalizacji.


XKX będzie mogło stanowić konkurencję dopiero wtedy, gdy ukaże się więcej gier. Na razie jest...bez rewelacji. Poza tym Cenega nie odsłoniła właściwie żadnych faktów związanych z NWRem, nie wiemy więc jeszcze, co KK ma w rękawie.

W tej chwili interesuje mnie dużo więcej tytułów cenegowych, ale kto wie, kto wie - może CDP odgrzeje w końcu kotlety, o których zapomniałem, a nie zakupiłem:).
Kurcze, właściwie to ten Full Spectrum Warrior...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2006 o 22:34, Marcuz napisał:

jakie sklepy?

Empik, Kolporter

Dnia 20.04.2006 o 22:34, Marcuz napisał:

Np No mans Land własnie trafia do sklepów w TS za 14.90


Ha! Szybko tam trafiła! Swoją drogą ciekawe dlaczego gra nie odniosła sukcesu...dla mnie była ciekawsza od jakichkoliwek AoE....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 22:38, natanadler napisał:

A takie pytanko: zostajecie przy starych cenach przesyłek pocztowych w waszym slkepie??

Nie planujemy na dzień dzisiejszy podwyżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 22:40, Minsc i Boo napisał:


> jakie sklepy?
Empik, Kolporter

często sklepy przeceniają same

Dnia 20.04.2006 o 22:40, Minsc i Boo napisał:


> Np No mans Land własnie trafia do sklepów w TS za 14.90

Ha! Szybko tam trafiła! Swoją drogą ciekawe dlaczego gra nie odniosła sukcesu...dla mnie była
ciekawsza od jakichkoliwek AoE....

Szybko, czy ja wiem - jest z sierpnia 2003 roku (w Polsce poźniej)
Tak to czasem już jest z tytułami że ....nie odnoszą sukcesu do czasu az trafą w odpowiedni próg cenowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować