Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2006 o 16:22, upiordliwy napisał:

A skad masz takie informacje ?

Pomyśl ,jeżeli ktoś jest niekwestionowanym liderem rynku, to niby czemu bez przerwy urządza promocje,a? Microsoft jakoś ma to gdzieś.
Ostatnio więcej u nich wznowień starych gier, niż premier.

Dnia 20.04.2006 o 16:22, upiordliwy napisał:

Dla mnie CDP jest obecnie ze swoimi pomysłami bezkonkurencyjne.

Pomysły,promocje ,wspaniała obsługa... na nic się to zdaje gdy widzę już ze 4 gry ktore są u innego wydawcy, a ja mam na nie chrapkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 17:25, D2T napisał:

zabawne, ankieta w ktorej wypowiedzialo sie 800 internautow wg ciebie nie jest zadna opinia
na temat wydawcow bo przeciez komputerow jest 3,5 miliona. komu chcesz zrobic wode z mozgu??
ile ankiet widziales w ktorych wypowiadalo sie 100% spoleczenstwa? od kiedy tak sie tworzy
ankiety?


Nie no wybacz ale tu się muszę zgodzić z Marcuzem. 800 osób w necie to nie jest żadna liczba. Co drugi fansite ma takie ilości w swoich ankietach. gry.wp.pl są jednym z wiodącyh wortali o grach i ich zdanie się "trochę bardziej" liczy.

Dnia 20.04.2006 o 17:25, D2T napisał:

ale najzabawniejsze jest co innego - sam podajesz link do imprezy organizowanej przez gry.wp.pl
w ktorej kilku redaktorow samych sobie wybralo najlepsze gry i wydawce. oczywiscie, poniewaz
w tym zestawieniu cenega wypadla lepiej, jest to juz jak najbardziej obiektywne. gratuluje
konsekwencji.


Raz ,że na upartego to można się przyczepić nawet do nagrody dla WoW''a , bo gra ma grywalność super ponoć ale grafika jakoś nie powala. A dwa ,że jak już mówiłem 800 osób to mają sondaże robione przez gazetki szkolne (niektóre mają więcej). Poza tym aknietę może kliknąć każdy głupi bez żadnych konsekwencji, nawet jeśli gry widział z daleka i przez szybkę. Natomiast kolesie z tego serwisu , biorą pełną odpowiedzialność za plebiscyt i cały (ewentualny) obciach spada na nich.

Dnia 20.04.2006 o 17:25, D2T napisał:

Cenega Poland byla pierwsza? ciekawe...


Cenega z tego co pamiętam powstała na skutek fuzji m.in. IPS ,a oni byli na rynku hoho przed CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 17:46, Jerodzik napisał:

Ogólny ciach:) ciach :D


Masz racje z tą sympatią, ale w moim przypadku związana jest w jakimś stopniu z planem wydawniczym. Bo gdy firma wydaje grę i coś z nią jest nie tak to potem się zwracam do niej z pytaniem. Jak zostanę pozytywnie obsłużony to będę zadowolony co przełoży się na następny zakup (jeśli tylko w ofercie będzie interesujący mnie tytuł).

EA mam kilka tytułów, ale obsługa żałosna, patche ściągałem z jakiś fanowskich stron bo na EA nie było już. Na maile nie odpowiadają mają chory system kontaktu z klientem. Wysyłasz maila, po 24h dostajesz info z automatu, (że jeśli twój problem nadal istnieje to kliknij tu to się skontaktujemy itd) bezsens.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 17:25, D2T napisał:

> podałeś link do ankiety w której wzięło udział 798 osób - WOW SZOKUJĄCE - na ok 3,5 mln

> komputerów
> ...
> Przeczytaj proszę chociażby ten artykuł, to raz http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=rozmaitosc,307,-1

zabawne, ankieta w ktorej wypowiedzialo sie 800 internautow wg ciebie nie jest zadna opinia
na temat wydawcow bo przeciez komputerow jest 3,5 miliona. komu chcesz zrobic wode z mozgu??
ile ankiet widziales w ktorych wypowiadalo sie 100% spoleczenstwa? od kiedy tak sie tworzy
ankiety?

jasne 100%, teraz starasz się odwrócić kota ogonem :), niestey wiem dlaczego

Dnia 20.04.2006 o 17:25, D2T napisał:


ale najzabawniejsze jest co innego - sam podajesz link do imprezy organizowanej przez gry.wp.pl
w ktorej kilku redaktorow samych sobie wybralo najlepsze gry i wydawce. oczywiscie, poniewaz
w tym zestawieniu cenega wypadla lepiej, jest to juz jak najbardziej obiektywne. gratuluje
konsekwencji.

Kto był patronem tej imprezy, pamiętasz, z kim wtedy WP "przystawało" - pamiętasz?.Ja pamiętam to doskonale bo sam wtedy pracowałem gdzie indziej i wiem jakie były oczekiwania.

Dnia 20.04.2006 o 17:25, D2T napisał:

calkowicie pomijajac absurdalna nielogike ostatnich imperatorow: w imprezie z pazdziernika
2005 ktora podsumowuje 2004 (sic!), wyrozniono wowa ktory w europie mial premiere w 2005! zakladajac
ze liczy sie jednak data premiery zagranicznej to prince, inan wyrozniona gra, tym bardziej
nie powinna znalezc sie w zestawieniu, poniewaz jej premiera miala miejsce w 2003!!!

też mi sie to nie podobało ale ktoś bardzo chciał aby wow się znalazł wśród gier do typowania, qrcze kto to mógł być?

Dnia 20.04.2006 o 17:25, D2T napisał:


> Cztery, poczytaj historie powstawania firm a zobaczysz która była pierwsza
Cenega Poland byla pierwsza? ciekawe...

Cdp ma 10 lat, uważasz że był pierwszy na polskim rynku?

Dnia 20.04.2006 o 17:25, D2T napisał:


> Sześć, proponuje klapeczki troszeczke odsłonić z oczu
stary sam odslon sobie klapki z oczu. w kazdym kolejnym poscie probujesz przemycic jaka to
cenega jest lepsza jednoczesnie zapierajac sie ze oficjalnie nigdzie tego nie robisz. jesli
tak to po co te linki do imprezy wp i podwazanie obiektywnosci ankiety na interii? tak bardzo
cie one kluja w oczy?

nie uważam, zakomuny było przecież tak pięknie (podobno), czemu, bo ludzie byli nieświadomi innego świata lecz jak udało się pokazać ten inny swiat praktycznie nikt już nie chce tego ustroju

Nigdy nie będziesz potrafił odpowiedziec na tym i innym forum bez próbowania wbicia szpili, przepraszam jak zobaczysz drzwi z drugiej strony pewnego budynku być może :)

btw, nie próbuje nic przemycać, staram się tylko pokazać, że można żyć z kilkoma dystrybutorami na raz :)

całe szczęście, że ludzie dostrzegają to już sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 18:05, Seldon napisał:

> zabawne, ankieta w ktorej wypowiedzialo sie 800 internautow wg ciebie nie jest zadna opinia

> na temat wydawcow bo przeciez komputerow jest 3,5 miliona. komu chcesz zrobic wode z mozgu??

> ile ankiet widziales w ktorych wypowiadalo sie 100% spoleczenstwa? od kiedy tak sie tworzy

> ankiety?

Nie no wybacz ale tu się muszę zgodzić z Marcuzem. 800 osób w necie to nie jest żadna liczba.
Co drugi fansite ma takie ilości w swoich ankietach. gry.wp.pl są jednym z wiodącyh wortali
o grach i ich zdanie się "trochę bardziej" liczy.

> ale najzabawniejsze jest co innego - sam podajesz link do imprezy organizowanej przez
gry.wp.pl
> w ktorej kilku redaktorow samych sobie wybralo najlepsze gry i wydawce. oczywiscie, poniewaz

> w tym zestawieniu cenega wypadla lepiej, jest to juz jak najbardziej obiektywne. gratuluje

> konsekwencji.

Raz ,że na upartego to można się przyczepić nawet do nagrody dla WoW''a , bo gra ma grywalność
super ponoć ale grafika jakoś nie powala. A dwa ,że jak już mówiłem 800 osób to mają sondaże
robione przez gazetki szkolne (niektóre mają więcej). Poza tym aknietę może kliknąć każdy głupi
bez żadnych konsekwencji, nawet jeśli gry widział z daleka i przez szybkę. Natomiast kolesie
z tego serwisu , biorą pełną odpowiedzialność za plebiscyt i cały (ewentualny) obciach spada
na nich.

> Cenega Poland byla pierwsza? ciekawe...

Cenega z tego co pamiętam powstała na skutek fuzji m.in. IPS ,a oni byli na rynku hoho przed
CDP


Dzięki, gdybym ja to napisał pewnie uznałby że przemycam informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 18:06, natanadler napisał:

Takie tam ciachy;)


Jasne, miło, jeśli wydawca z nami współpracuje - tak wyrabia swoją pozycję i zachęca do kupna następnych gier , nawet jeśli wcześniej nie ostrzyliśmy na nie zęby. Ale przyznasz, że czasem pojawia się hit nad hity, wiesz, że musisz go mieć, i pada na takiego, a nie innego dytrybutora. Wtedy najwyżej zaciska się zęby i z bólem dany produkt się zakupuje:). W końcu chyba przychodzi przyzwyczajenie, jeśli pojawią się następne ciekawe gry tego własnie dystrybutora. Ja byłem do tego stopnia pochłonięty przez CDP, że na gry innych wydawców w ogóle nie zwracałem uwagi, choćby i było wiadomo, że hity będą murowane. Cieszę się, że powoli mądrzeje.

A co do samej Cenegi - na razie planem wydawniczym mnie przekonuje w stu procentach i na razie to mi wystarczy. Co będzie później - zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 18:12, Marcuz napisał:

> Marcuz a kiedy będzie Oblivion w wersji pl?

Na początku wakacji


dzięki za odpowiedź troche późno ale będe mugł dłużej grać

a co do waszych kłutni to nielepiej kupić tu jakąś grę i tu jakąś grę i sie cieszyć że przynajmniej możesz grać w jaką kolwiek grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to podnoszenie sobie ciśnienia ma jakiś głębszy sens, czy tak po prostu dla relaksu po świętach?
Padło, że Marcuz "próbuje przemycić jak to cenega jest lepsza"... Ja widzę tylko, że Marcuz stara się pokazać, że Cenega nie jest gorsza. Że nie stoi w miejscu. Że też się rozwija. Że też się liczy na rynku. Że również jest uznanym wydawcą. Że raz jednym się uda zabłysnąć, raz drugim. Że konkurencja powoduje, iż muszą się rozwijać. Jedni i drudzy.
Trudno też, żeby Marcuz pisał, że jego firma jest "be". No litości!
Mnie również bliższy jest CDP. Dlaczego? Pewnie dlatego, że wygrałem w konkursie CDP. Pewnie dlatego, że jestem tu na forum, które jakby nie patrzeć zatrzymuje klienta. Że kontakt w razie problemu jest jakby bliższy, itd. To działania marketingowe. Skuteczne.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 18:29, mroczny_elf napisał:

a co do waszych kłutni to nielepiej kupić tu jakąś grę i tu jakąś grę i sie cieszyć że przynajmniej
możesz grać w jaką kolwiek grę


Jestem tego samego zdania, szkoda że mój rozmówca już nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ob-ciach :p

Nie cały plan wydawniczy Cenegii, ale tutaj też mają u mnie + ale miłe zaskoczenie ze strony obsługi klienta.
Miałem problemy z uruchomieniem Splinter Cell 3 i po 24h od wysłania maila do pomocy technicznej otrzymałem rozwiązanie problemu. To jeden z tych przypadków, który mnie przekonuje. Bardzo cenię sobie obsługę klienta nie tylko, jeśli o gry chodzi. Uważam, że 24h na odpowiedź to wystarczająca ilość czasu. Szkoda, że niektóre firmy tego nie rozumieją (pozdrowienia dla Topware:D) i tracą klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem delikatnie zauważyć, że Cenega wyewoluowała z IPS Computer Group, które założone zostało w 1991. ;) Obroniłem Cię, Marcuz. Dostanę Mafię za friko? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż generalnie sentyment czuję do CDP ale jak to bywa z sentymentami, to tylko sentymenty, gry kupuję u wszystkich wydawców, mam plan zakupów i nim się kieruję, są tam gry wszystkich wydawców, jedyne co zmienia kolejność zakupu to interesująca oferta, ale powoduje to tyle, że zakupu innych produktów, które już zaplanowałem dokonam później bo akurat ten a nie inny wydawca wstrzelił mi sie z promocją w plan, i strategicznie lepiej jest akurat w danym miesiącu więcej kupić u niego niż u innych, ale pozostałe gry też kupię, tylko tyle, że póżniej.
Dodatkowo wychodząc z bardzo atrakcyjną promocją decyduję się na zakup produktów, których nie miałem w planie.

.. a sentyment? Cóż to tylko sentyment, mogę woleć tego, czy innego, ja kupuję tytuł nie dystrybutora, owszem czasem woli się, aby ten tytuł wydał kto inny. Owszem może się zdarzyć i tak, że dany tytuł ma być wydany tak "niechlujnie", że lepiej nie kupić, poczekać, aż może ktoś inny się za niego zabierze, za parę lat wyda w klasyce, w lepszej wersji, lub przynajmniej w oryginale (np. angielskim)... takie jest życie, tym bardziej teraz, gdy kupuję gry głównie kolekcjonersko (w znaczeniu gra z dodatkami instrukcjami i poradnikami w PDF, bez zbędnych skrzyneczek, pucharków i innych artefaktów marketingowych), bo nie gram (z braku czasu), czas zakupu nie ma znaczenia, poczekam dostanę wszystko razem, tanio i razem z patchami...
Owszem parę gierek kupi się w premierowych, ale to tylko te ulubione sprawdzone (u mnie Rise of xxx (Nation, teraz Legends), Age of Empires (chociaż teraz się zawiodłem pracą panów z Ensemble), Flight Simulator X, serie à la XCOM (UFO)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 19:31, Harmegidon napisał:

Gadasz pierdoły saskie, CdProjekt jest najstarszym dystrybutorem panie koleś, jakby cenega
była pierwsza to by była może na miejscu CdProjektu ;].


Bajki straszne opowiadasz. Najstarszy jest chyba MarkSoft (gry dla dzieci) rok założenia 1990. Play jest z tego samego roku co CDP (1994).

A IPS w roku 1991 podpisał umowę z EA Games na dystrybucję gier, czyli 3 lata przed założeniem CDP.

Ja rozumiem być fanem CDP (sam poniekąd jestem) ale ludzie poczytajcie trochę , google nie gryzie.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja dziękuję za ewolucję firm, zawsze gdzie jest ewolucja firm to nie ma taktu. I nie masz racji że jest starsza, bo sama nazwa........ aaaa z resztą nie ważne, gnijcie w tej cenedze(nawet nie wiem jak to się czyta czy cenega czy kenega).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 19:58, Harmegidon napisał:

To ja dziękuję za ewolucję firm, zawsze gdzie jest ewolucja firm to nie ma taktu. I nie masz
racji że jest starsza, bo sama nazwa........ aaaa z resztą nie ważne, gnijcie w tej cenedze(nawet
nie wiem jak to się czyta czy cenega czy kenega).


Harme... Proszę troszkę grzeczniej :) Oki? Tak jak przystało na Gramowicza - delegata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować