Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Games Convention 2007 - Fallout 3 - ściśle tajne

206 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2007 o 00:12, Uspatente napisał:

Ooo ile pozytywnych komentarzy :)
Ciekawe ilu będzie sceptyków po ukazaniu się grywalnej bety, dema itp.
Ja jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tej gry - swoja drogą jestem ciekaw ilu tych zadeklarowanych
Fallot-maniaków grało w pierwsze wydania tych dwóch klasyków - angielska wersja, 0 patchy,
cena 159 zł za każdą część... Tak więc panowie "krytycy" z osądami wstrzymajcie się do premiery
i przynajmniej dwukrotnego przejścia gry (zakładam, że będzie taka możliwość :) - a nie dumają
o upadku serii po kilku screenach i teaerach, które tak naprawdę nie pokazują NIC.


Chyba sobie kpisz w zywcze oczy i obrazasz inteligencje wszystkich fanow Fallouta jesli mowisz, ze teaser i kilka skrinow to WSZYSTKO co wiadomo o Falloucie. Bethesda o Falloucie bredzi caly czas, zapowiedzi bylo wiele, tylko ignorant moze tak naprawde powiedziec, ze jeszcze nic nie wiadomo. To demko, ktore bylo na E3 to tez nic? A moze jestes tak bardzo naiwny, ze liczysz na to, ze nagle dodadza np. turowy system walki?
Informacji jest sporo, trzeba tylko je chciec szukac. Niektorzy beda sie upierac, ze gre trzeba kupic i w nia zagrac by ja ocenic, ale wtedy bedzie za pozno, bo juz ja kupiles, co?
http://www.nma-fallout.com/article.php?id=37329

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 11:24, amellas napisał:

Żal mi tych wszystkich krótkowidzów, dla których "Fallout bez izometrii to nie Fallout"...Kuźka,
a co wy macie do dobrego, klimatycznego 3D?? To co, Deus Ex także skaszanili, bo z widokiem
z oczu bohatera? No i Knights of the Old Republic- ten to zupełnie z klimatu wyprany. Boże,
normalnie mnie w dołku ściska na poziom waszych wypowiedzi- imo tylko w temacie nowego Fallouta,
ale cóż...

Powiem tyle- zamiast szpanować poczekajcie z oceną na grę, a nie zachowujecie się jak każdy
inszy antyfon na tym pokręconym globie  Normalnie, Falloutboye (że o Pipboy’u
nie wspomnę…:D)


Nastepny wielki-wiedzacy, ktore nie ma pojecia jak wazny bylo widok izo dla Fallouta? I, hej synus, to nie moje slowa- to slowa tworcow Fallouta. Oni nawet dzisiaj zrobiliby Fallouta turowego i w izo. Nie wiem co ma taki Deus Ex, FPP z elementami RPG i swietna fabula, do Fallouta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 11:24, amellas napisał:

Żal mi tych wszystkich krótkowidzów, dla których "Fallout bez izometrii to nie Fallout"...Kuźka,
a co wy macie do dobrego, klimatycznego 3D?? To co, Deus Ex także skaszanili, bo z widokiem
z oczu bohatera? No i Knights of the Old Republic- ten to zupełnie z klimatu wyprany. Boże,
normalnie mnie w dołku ściska na poziom waszych wypowiedzi- imo tylko w temacie nowego Fallouta,
ale cóż...

Powiem tyle- zamiast szpanować poczekajcie z oceną na grę, a nie zachowujecie się jak każdy
inszy antyfon na tym pokręconym globie  Normalnie, Falloutboye (że o Pipboy’u
nie wspomnę…:D)

Dlaczego porównujesz gry typowo 3D z Falloutem? To zupełnie różne gry.. a izometria tworzy klimat uwierz ;P nie chodzi o to, że każda gra bez izometrii jest z klimatu wyprana, ale Fallout bez izometrii będzie. -_- Osobiście nie wyobrażam sobie żeby gra w pełnym 3D mogła sie nazwać kontynuacją Fallouta ;/ system turowy (kolejny element klimatu) w FPSie?? To sie nie sprawdzi ;P Jakby chociaż dali wybór, że można oglądać świat z góry już by było lepiej ;P nowi by grali w super-hiper-bajer 3D a fani w izometrii:P To bedzie gra w świecie Fallouta, ale raczej nie Fallout -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 13:54, Catastrophe-she napisał:

To bedzie gra w świecie Fallouta, ale raczej nie Fallout -_-

I to nie jest pewne bo pojawiło sie wiele wątpliwości związanych z tym, czym jest BoS, z mutantami, z technologią obecną w życiu codziennym mieszkańców itd. itp.

Rzeczywiście tylko rzadkie przypadki malkontentów narzekają na dobrą grafikę jeśli wartość merytoryczna gry jest zadowalająca lub jeszcze lepsza. Niestety w przypadku Fallout 3 wartość merytoryczna nie zapowiada się zbyt ciekawie, wręcz mam wrażenie, że gra jest robiona dla dzieci, które nie zastanawiają się nad czymkolwiek w czasie grania. Przykładów proszę sobie poszukać w innych tematach o Fallout 3 bo nie mam zamiaru powtarzać siebie a tym bardziej nie będę powtarzał innych.

"Kobieta zmienną jest."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 14:50, hallas napisał:

Są dwa takie projekty. Wasteland oraz Afterfall. Tak naprawdę nie wiadomo jednak co z tego
wyjdzie. Fallout R.I.P. ale podobno takich rzeczy ludzie oczekują.


dzięki za wiadomość, będe śledził co i jak z tymi produkcjami.. przy Wasteland podobno macza palce Brian Fargo o ile mi wiadomo ( wyczytałem w jednym z postów ) tylko nie wiem czy dobrze pamiętam, gość pisał że chodzi o Wasteland 2, czy to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 10:28, Hra'ko'lothanek napisał:

Chyba sobie kpisz w zywcze oczy i obrazasz inteligencje wszystkich fanow Fallouta jesli mowisz,
ze teaser i kilka skrinow to WSZYSTKO co wiadomo o Falloucie. Bethesda o Falloucie bredzi caly
czas, zapowiedzi bylo wiele, tylko ignorant moze tak naprawde powiedziec, ze jeszcze nic nie
wiadomo. To demko, ktore bylo na E3 to tez nic? A moze jestes tak bardzo naiwny, ze liczysz
na to, ze nagle dodadza np. turowy system walki?
Informacji jest sporo, trzeba tylko je chciec szukac. Niektorzy beda sie upierac, ze gre trzeba
kupic i w nia zagrac by ja ocenic, ale wtedy bedzie za pozno, bo juz ja kupiles, co?
http://www.nma-fallout.com/article.php?id=37329


Nie wiem czemu się unosisz i mnie obrażasz (ignorant, naiwniak...). Napisałem to z ironią, bo pierwszy raz było więcej pozytywnych niż negatywnych opinii na forum na tema F3. Informacje, informacje... o Doom 3 też były specjalne sity, rozprawy itp. Każdy fan myślał, że wie o grze wszystko. I co? Guzik. Gra nijak nie miała się do zapowiedzi wszechwiedzących krytyków poza grafiką rzecz jasna. Cały czas odnoszę wrażenie, że kłótnie są o formę gry a nie jej treść. Jeśli dla ciebie i innych kluczową sprawą był tryb turowy, a nie fabuła i klimat, to wybacz, o czym tu rozmawiać. Dla mnie to jest właśnie nic - tylko strzępy informacji na temat narodzin i początków gry. Reszta to bełkot o wspaniałości systemu, grafiki i możliwości. Czy Deus Ex też nazwiesz strzelanką FPP? Tryb turowy czy sposób postrzegania świata (FPS, izometryczny) to rzecz drugorzędna. Dla mnie najważniejszy jest klimat. Spójrz jak dobrze to wyszło w Stalkerze - nie na darmo nazywano go grą w stylu Fallout, chociaż też bez tur i widoku izometrycznego...
Co do twórców, pisałem to w innym poście. Cieszę się, że tą grę robi bądź co bądź uznana firma, mająca na swoim koncie niejedno RPG. Na dodatek dysponuje odpowiednim budżetem, aby zrobić grę "komercyjną''. No i bardzo dobrze! Wolałbyś żeby robiło je mało znane studio w technice kamienia łupanego albo np. EA -> co rok nowy Fallout 2010, 2011, 2012..., na dodatek stylistyka a`la Sims lub Need For Speed i 0 kompletne przemocy aby gra była od 3+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2007 o 16:20, Uspatente napisał:

Nie wiem czemu się unosisz i mnie obrażasz (ignorant, naiwniak...).

Nie wiesz? No to nie martw sie, laskawie ci to wyjasnie.
Ignorant- "a nie dumają o upadku serii po kilku screenach i teaerach, które tak naprawdę nie pokazują NIC."- uwazasz, ze teaser i kilka skrinow to wszystko co wiadomo o FO3. Uwazasz, ze skriny nic nie pokazuja. No i g***o prawda koles. Jest duzo wiecej informacji niz tylko kilka skrinow i teaser. Jest duzo zapowiedzi. Jest duzo wywiadow z "wielkimi" tworcami FO3. A nawet zakladajac, ze wszystkie klamia to cos ci powiem- skrin z super mutantem (ktory wyglada jak ork)- widac, ze nie mozna celowac w oczy i w jaja- i co? Sprawdzilo sie.
Naiwniak- "Tak więc panowie "krytycy" z osądami wstrzymajcie się do premiery i przynajmniej dwukrotnego przejścia gry (zakładam, że będzie taka możliwość :)" - jestes naiwniakiem jesli myslisz, ze ludzie kupuja losowe gry i WTEDY sprawdzaja czy im sie bedzie podobac. Ja juz teraz wiem, ze nie kupie bo FPS-y to nie moj gatunek.

Dnia 27.08.2007 o 16:20, Uspatente napisał:

Napisałem to z ironią, bo pierwszy raz było więcej pozytywnych niż negatywnych opinii na forum na tema F3

No, dla niektorych brak turowego systemu walki to na pewno zaleta- jednak nie dla fanow Fallouta.

Dnia 27.08.2007 o 16:20, Uspatente napisał:

. Informacje, informacje... o Doom 3 też były specjalne sity, rozprawy itp. Każdy fan myślał, że wie o grze wszystko. I co? Guzik. Gra nijak nie miała się do zapowiedzi wszechwiedzących krytyków poza grafiką rzecz jasna.

Ja zamiescilem link do cholernego FAQ FO3- twoja ignorancja nie pozwala ci w niego kliknac?

Dnia 27.08.2007 o 16:20, Uspatente napisał:

Cały czas odnoszę wrażenie, że kłótnie są o formę gry a nie jej treść. Jeśli dla ciebie i innych kluczową sprawą był tryb turowy, a nie fabuła i klimat, to wybacz, o czym tu rozmawiać.


http://www.nma-fallout.com/article.php?id=35764
Sami tworcy mowia, ze turowy system walki jest wazny, ze izometryczny widok jest wazny- kim ty jestes by klocic sie z tworcami pierwszego Fallouta co w nim jest wazne a co nie? I kto powiedzial, ze fabula i klimat nie jest dla mnie wazna? Wyssane z palca brednie synus. Naucz sie konstruowac porzadne argumenty na czyms oparte, a nie trollowac.

Dnia 27.08.2007 o 16:20, Uspatente napisał:

Czy Deus Ex też nazwiesz strzelanką FPP?

A czym jest? Gra FPP z elementami RPG i bardzo dobra fabula- juz to napisalem. Trzeba 2 razy powtarzac zeby dotarlo, czy moze wiecej?

Dnia 27.08.2007 o 16:20, Uspatente napisał:

Tryb turowy czy sposób postrzegania świata (FPS, izometryczny) to rzecz drugorzędna.

Tak, tak, znowu ta brednia i po raz kolejny tworcy Fallouta mowia "chyba cie koles powalilo".

Dnia 27.08.2007 o 16:20, Uspatente napisał:

Dla mnie najważniejszy jest klimat

Sorki, kogo to obchodzi co jest DLA CIEBIE najwazniejsze? To, czym jest Fallout jest jasno ustalone, tu nie ma zadnego "dla mnie Fallout jest bla bla bla"- Fallout jest czym jest. Po raz kolejny klania sie historia Fallouta, ale pewnie w link nie klinkesz bo parzy, hm?

Dnia 27.08.2007 o 16:20, Uspatente napisał:

Spójrz jak dobrze to wyszło w Stalkerze - nie na darmo nazywano go grą w stylu Fallout, chociaż też bez tur i widoku izometrycznego...

Hahahah, co? :D Masz na mysli to, ze dla niektorych typkow kazda gra z promieniowaniem i mutantami bedzie gra w stylu Fallouta? ;D

Dnia 27.08.2007 o 16:20, Uspatente napisał:

Co do twórców, pisałem to w innym poście. Cieszę się, że tą grę robi bądź co bądź uznana firma, mająca na swoim koncie niejedno RPG.

Ci twoi wspaniali tworcy stworzyli obliviona- gre, ktora dla rpgow jest tym, czym dla gier FPP jest Daikatana.
Halo? RPG? DIALOG? Umiejetnosci postaci wazniejsze od umiejetnosci gracza? Wybory i konsekwencje?

Dnia 27.08.2007 o 16:20, Uspatente napisał:

Wolałbyś żeby robiło je mało znane studio w technice kamienia łupanego albo np. EA ->

I znowu poparty niczym bullshit- naucz sie rozmawiac zanim zaczniesz dyskutowac.
Wolalbym, zeby FO3 robila sp. Troika albo Obsidian. Nawet Blizzard by sie nadal bo Blizzard wie, jak robic sequele dla fanow poprzednich czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, zapomnialem cos dopisac.
Co do twojego zalosnego "Tryb turowy czy sposób postrzegania świata (FPS, izometryczny) to rzecz drugorzędna. "

Chcesz znac fajny fakt? Widok i tryb walki, mechanika- o tym tworcy Fallouta zadecydowali PRZED swiatem, w jakim gra sie bedzie toczyc. Jak widac twoja teoria wysnuta podczas golenia sie nie jest warta zlamanego grosza. Radze zapoznac sie pierw z tematem, a potem zaczac gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja arogancja i chamowatość jest zatrważająca...
Graj sobie dalej w swoje gierki i nie sil się na mędrkowanie, bo na pewno mam więcej wiosen niż ty i nie piszę do obcych ludzi per "koleś" czy "synek".
A na zaślepienie najlepszy kubeł zimnej wody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 17:06, Uspatente napisał:

Twoja arogancja i chamowatość jest zatrważająca...
Graj sobie dalej w swoje gierki i nie sil się na mędrkowanie, bo na pewno mam więcej wiosen
niż ty i nie piszę do obcych ludzi per "koleś" czy "synek".
A na zaślepienie najlepszy kubeł zimnej wody...

Trzeba bylo powiedziec, ze jestes tylko forumowym trollem- wtedy nawet nie raczylbym rozpisywac sie piszac odpowiedzi na twoje posty.
Wiosen moze masz wiecej, ale nie wyglada na to, bys byl dojrzaly pod kopula ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat w przypadku fallouta 3 nawet informacje udostępnione przez twórców świadczą przeciwko niemu. Szczerze mówiąc jeszcze nie znalazłem takiej która by świadczyła o tym że to będzie dobra gra (co biorąc pod uwagę że zapowiedzi z czasu produkcji są zwykle mocno przesadzone, każe wątpić w to żeby ktokolwiek kto grał w poprzednie części się tą zainteresował). A że dema nie będzie, to grę i tak trzeba będzie ocenić na podstawie informacji z 3 ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 15:12, deuser napisał:

pamiętam, gość pisał że chodzi o Wasteland 2, czy to możliwe?

nie tylko możliwe ale nawet prawdziwe. Fallout miał być wastelandem 2, ale pojawiły się problemy z licencją na system postaci (a że gra była prawie gotowa,twórcy wymyślili SPECIALa i wydali grę właśnie jako fallouta). Zaś sam Fargo zachował prawa do 2 części wasterlandu, i teraz chce je wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 17:19, sig. napisał:

akurat w przypadku fallouta 3 nawet informacje udostępnione przez twórców świadczą przeciwko
niemu. Szczerze mówiąc jeszcze nie znalazłem takiej która by świadczyła o tym że to będzie
dobra gra (co biorąc pod uwagę że zapowiedzi z czasu produkcji są zwykle mocno przesadzone,
każe wątpić w to żeby ktokolwiek kto grał w poprzednie części się tą zainteresował). A że dema
nie będzie, to grę i tak trzeba będzie ocenić na podstawie informacji z 3 ręki.


Hm. Przynajmniej odpowiedziałeś z kulturą ;) Taka niezdrowa ekscytacja to nic dobrego. Dla mnie jako fana Fallout`a również informacje nie tylko z tego jednego linku są niepokojące, ale nie skreślam gry. Jakoś dziwne, bo Bethseda oprócz jak dla mnie :) Redguarda i Battlespire nie zrobiła cienkiej gry - zabugowane tak. cRPG ma różne oblicza, nie tylko izometryczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Uspatente

Na Forum, każdym Forum obowiązuje taka zasada, że jak coś się pisze to trzeba za dane wypowiedzi odpowiadac. To nie Sejm czy kampania wyborcza, gdzie można mówic największe bzdury i nic nam się nie stanie. Na Forum trzeba swoich poglądów bronic do upadłego i z całym przekonaniem. Dlatego jedna rada - jeśli coś piszesz i jest to tylko ironia, sarkazm etc to zaznacz ten fakt.
Wiek na Forum jest bez znaczenia , czasami nawet przeszkadza :) Tutaj jest inny świat i do wszystkiego musisz dojśc sam :)

Jeśli chodzi o Fallouta to jestem osobą, która grała w F1/2 w chwili ich wyjścia na rynek . Prawdą jest to, że F2 kosztował 159, była to wersja angielska do której można było zdobyc patchy (1.01 a potem 1.02 o ile dobrze pamiętam bo to dawno było). Zdaję sobie również sprawę z tego, że F1/2 nie były grami pozbawionymi wad - obie miały tysiące błędów a zainstalowanie patchów uniemożliawło wykorzystanie starych zapisów. Ale obie gry miały to coś co spowodowało, że ludzie tacy jak ja do dziś w obie rzeczone wyżej gry grają:).
Powiem tak - może masz rację , że Fallout to nie tryb walki turowej oraz rzut izometryczny - może, z naciskiem na może masz rację ! ale Fallout to na pewno nie jest nieukierunkowana przemoc, zręcznościowy system walki, brak wpływu INT na dialogi, brak wpływu dialogów na rozwój gry, biało-czarny system karmy (taki system był dobry 10 lat temu ale teraz to trochę za mało) , bronie typu Fatmana, narkotyki bez uzależnienia, nieśmiertelne dzieci oraz wiele innych aspektów rozgrywki, które poruszyli moi szacowni przedmówcy. Zresztą z twoich wypowiedzi wynika, że bardzo dużo czytasz kłamst szerzonych przez Besty. Większośc fanów Fallouta chce pełnego 3D, takiego jak w NWN 2 ( z pełnym zoomem !!), natomiast turowy system walki broni się sam. W F 3 nie będzie żadnego systemu walki - VATS to tylko pauza coś jak bullet time w Max Paine - oczywiście w tej chwili trochę upraszczam sprawę ale rozmawiałem z gościem , który demo F 3 widział i tak naprawdę jego zdanie gra wygląła jak Oblivion z karabinami. Zresztą ciekawie jak będzie wyglądała walka wręcz :) Nie będę powtarzał dlaczego , w moim przekonaniu, F3 będzie Falloutem tylko z nazwy bo czyniłem to już wiele razy, dlatego pozostanę na tym co już napisałem.

btw.
Stalker jest nazywany grą w klimacie Fallouta przez ludzi , którzy Fallouta na oczy nie widzieli, najczęściej tych samych którzy nazywają VATS - turn base combat :) Moim zdaniem porównanie shootera (Stalker-a) do rasowego crpg jakim jest F1/2 to kompletne nieporozumienie. Zresztą nie będę wdawał się w szczegóły bo wystarczy wobie gry zagrac aby sobie wyrobic zdanie.
DEUS EX był ideownym rozwinięciem SYSTEM SHOCK - w obu grach system walki był jak w strzelankach FPP ( wprost i na temat). Oczywiście w DEUS EX umiejętności miały wpływ na przebieg walki ale sama broń była ważniejsza ( karabin snajperski ze wszystkimi ulepszeniami (celnośc, odrzut, pojemnośc magazynka,zasięg) z lunetą oraz celownikiem laserowym był zabójszy sam z siebie ).


Co do Wasteland 2 to słyszałem, że gra ma się pojawic dopiero po wydaniu F 3:) więc na dzień dzisiejszy bym się tak nie cieszył. Wystarczy popatrzyc na nowe gry Bioware: Jade Emipre ( najlepszym elementem gry były "przegadane" dialogi) - liniowa do bólu, kiepski system moralny, brak zbieractwa, towarzysze etc oraz Mass Effect ( polecam poczytac zapowiedzi gry ) - typowy arpg z naciskiem na a :) . Może, zaznaczam może Dragon Age będzie lepszy ale ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika - ładna.
Kilmat - może będzie super.
Gra - może będzie fajna ...

ale ... to nie będzie FALLOUT !
Ludzie niech się ta gra nazywa jakkolwiek, nawet: "Post-Nuklearna gra FP(P/S) z elementami RPG" czy Fallout: FPS ...
ale TO NIE JEST FALLOUT, tym bardziej "3". Zniszczyli taki tytuł ...

Nawet jak się ludziom (czyt. tym co nie grali w F1-F2) spodoba to wątpie, żeby żaden wieli fan Fallouta przełknął takie znieważenie gry, a tym samym wielkich fanów serii, toż to już Fallout: BoS, który był po części zniewagą serii jest setki raz lepszy.

Czeeeemu, psują wszystkie tytuły ... Settlers, Fallout, SimCity ... czemu nie mogą sobie nazwać swoich debilnych pseudo gier innymi tytułami tylko wydają szmat kasy, aby tylko pogrzebać tytuł ;(

Kochałem serię F, spędziłem przy obu pierwszych częściach ponad setke godzin przemierzając pustynie wzdłóż i wszerz szukając ukrytych skarbów, odkrywając kazdy zakątek mapy i szukając sposóbów na zdobycie amunicj (zwłaszcza MFC do samochodu ;) )i i wykonanie jak możliwie największej ilości questów, nie wspominając o perkowaniu postaci i innych smaczkach ... a teraz co widzę ? Idź->zabij->pogadaj->idź->zabij->pogadaj ... gdzie skille doctor/science/itd, gdzie możliwości przejścia gry na dziesiątki sposóbów w tym wielu bezkrawawych, gdzie możliwość zagadania przeciwnika .. gdzie to jest ? chlip
Fallout RIP <- tak powinni to nazwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować