Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PC-towi gracze przejdą na PS3? Tak twierdzi NCSoft

941 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2007 o 16:53, Tomek1120 napisał:

Jak będę mieć GF 8800GTS to konsolowcy będą mi mogli tylko pozazdrościć grafiki



Zabawny jesteś, kolejny co nie wie o czym mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak będę mieć GF 8800GTS to konsolowcy będą mi mogli tylko pozazdrościć grafiki

No offence ale chyba nie wiesz oczy mówisz. Podstawowa różnica między konsolą a PC jest taka (jeżeli chodzi o sprawy sprzętowe), że konsola jest hardware''em pre definiowanym do grania. I gry są pisane pod tren właśnie hardware. Co z tego, zapytasz? Otóż właśnie to, że wydajność takiego systemu w grze jest nieporównywalnie większa niż systemu PC, gdzie GPU czy CPU mają za zadanie nie tylko przeliczanie informacji związanych z grą, ale także związanych z pracą systemu, czy obliczenia niskopoziomowe. Konsolom jest to niepotrzebne, co prowadzi do znacznego skoku wydajności w samej grze. Proponuje zapoznać się (jako wyznacznik), z grami na PSX (procesor 33MHz, brak pre definiowanego chipsetu graficznego, niewielka ilość RAMu) w porównaniu z grami na PC z tamtego i późniejszego okresu. Ale cóż, tak to jest jako kompletny laik wypowiada się o sprawach, o których "gdzieś tam słyszał od kolegi".

Przeczytałem gdzieś powyżej, coś na temat: MMO, jak WoW czy GW nigdy nie wyjdą na konsole.
A czym poparte są te twierdzenia? Czym różni się konsola (poza znacznie większą wydajnością in-game przy porównywalnej konfiguracji) od PCta? Że pad ma mało przycisków? Podłączenie do konsoli klawiatury i myszy nie powinno sprawić najmniejszego problemu, szczególnie w erze upgrade''ów firmware online. Więc jaki argument jeszcze pozostaje? Chyba nic.

Co do tekstów "konsola to zabawka dla dzieci". Jest wprost przeciwnie. PCty jako narzędzie do grania są właśnie dla dzieci, które mają czas bawić się w konfigurację, instalacje i inne pierdoły. Konsole jak PS3 czy X360 są produktami skierowanymi do dojrzałych użytkowników, którzy po powrocie z pracy, chcą po prostu odprężyć się przy grze. Bez martwienia się, że coś będzie ciąć, że sterowniki są za stare, za mało RAMu, albo jakichkolwiek innych problemów. Plug & Play rozrywki elektronicznej. Taka tendencja jest w całym cywilizowanym świecie, jak widać nasz piękny kraj jeszcze do niej nie dorósł. Cóż, pozostaje tylko poczekać.

Co do ewentualnego twierdzenia, że jestem kolejnym fanboyem konsolowym, który chce "pokazać" tym wszystkim PCtowcom. Mam PC i mam konsolę. Lubię grać i na jednym i na drugim. Wyznaje zasadę dopasowania gier do platformy. I tak, nie szczególnie pochwalam ideę FPS na konsole, chyba, że przy użyciu myszy i klawierki. Podobnie ma się sprawa ze strategiami. Po prostu są to gry, które jednoznacznie kojarzą mi się z PC (może wkrótce zmienię zdanie). Z drugiej strony na PC nie uświadczę chyba ani jednej bijatyki, od czasu bodajże Toshidenów (to pewnie przez to, że Gulash przestał pisać w SS, developerzy przestali wydawać dla niego gry :)), więc raczej oczywiste, że wybiorę konsolę. Jeżeli grałbym w wyścigi, czy gry sportowe, też oczywiście wybrałbym tę platformę. Nie wspominając już, o jRPG, których jestem wielkim fanem.

A, i jeszcze co do oryginalności gier. Jedyne naprawdę nowe pomysły można uświadczyć w japońskich tzw. "popierdółkach", które nigdy poza KKW nie wyjdą. No i ostatnio wielkie N i najnowsze dziecko ich geniuszu. Ale to przecież tez konsole. O, i jeszcze The Eye of Judgement. Ale to przecież PS3. Może z raz na rok trafia się na PC coś, co mogę uznać za oryginalne, ale z pewnym doświadczeniem jako gracz, mogę powiedzieć, że widziałem już wszystko.

Ta... w sumie cały ogień jaki we mnie rozgorzał podczas czytania niektórych wypowiedzi już się wypalił, więc i wena uleciała bezpowrotnie (no, może do czasu, aż zobaczę odpowiedzi, na moje wypociny).

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak będę mieć GF 8800GTS to konsolowcy będą mi mogli tylko pozazdrościć grafiki

napewno ale wiekszość sprzetu nie wykorzysta go w pełni np caleron(z zegarem ponad 3 Gh) nie bedzie dziala porządnie pod tą kartą ale wiesz cena narazie taka że jakoś chyba nie spieszno do kupna w każdym razie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesiądę sie na 100% na PS3 z powodów:
Brak myszki,klawki graj w rts''a czy fps''a na gównianym padzie żenada totalna i to ooooolne tempo rozgrywki nei ma to jak zaszaleć w ET

Gratisow Brak na konsolach jest gier:
Warhammer 40k DC
Comapny of Heroes

Wieć wniosek rposty nigdy się nie przesiądę bo takich gier nigdy na konsole nie będzie a każdy kto powie że są zamienniki to niech mnie pocałuje w 4 litery bo te "zamienniki" to są jakości poniżej 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 17:57, Tomek1120 napisał:

na wikipedii jest że moc ps3 można porównać do 7900GTX


Teoria i praktyka to co innego. Spójrz zatem na Playstation 2 - konsola ujrzała światło dzienne aż 7 lat temu, a konstrukcja ma pewnie około dekady. Grafika w porównaniu gry z 2000 roku (np. Kessen), a z 2007 (np. God of War 2) jest wręcz niewyobrażalna. Wszystko tkwi w kodzie i zależy od programistów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> na wikipedii jest że moc ps3 można porównać do 7900GTX

cóż, gry pokażą. poczekam z rok, aż na PS3 zaczną wychodzić full-fledged produkcje. I wtedy będę się śmiał z niedowiarków albo kajał jako pokonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 22:14, Blizzard Beast napisał:

> No nie wiem czy malutko. Trzeba tylko patrzec na mniej znane tytuly, np: Ninja gaiden
sigma
> bije na glowe HS''a.

Mówisz o tej konwersji trzyletniej gry z pierwszego Xboksa? Aha, no naprawdę hit.


Hmm... A wytlumaczysz mi w jaki sposob mozna konwertowac gre z Xboxa na PS3? z tego co wiem to gry sa zawsze od podstaw robione osobno. Poza tym czy mozesz nazwac quake 4 konwersja pierwszego? to inna czesc a Sigme zrobii na ps3 bo widocznie dawal wieksze mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grzechu, jakoś milczy. :( Dziwne. ;)

Rozśmieszają mnie głosy mówiace o lepszych FPS-ach niż na PC. First Person Shooter zabłysnął dzięki Doomowi i większość innowacji, jakie kiedykolwiek w tym gatunku się pojawiły, zostały zaimplementowane w wersji PC. Koniec kropka. Weźmy najnowszy przykład - Portal. Gra zaprojektowana znowu na PC, jak na złość... Ale luz, też sobie konsolowcy w niego pograją, bo wyjdą konwersje. Dopóki do FPS-ów konsolowych będzie wykorzystywany pad, dopóty dobry gracz konsolowy nigdy nie będzie w stanie wygrać meczu z dobrym graczem pecetowym. I to tyle. Więc dyskusja nt. dobrych tytułów mija się z celem - gra może być wybitna, ale bez wsparcia producentów (aimbot) doprowadzi graczy do frustracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 18:05, Tomek1120 napisał:

I kupuj po ponad 200zł gry. Ja i tak wolę PC :-)


Jakie tam 200 zł - na X360 gry można kupić za około 75 zł, to samo będzie z Playstation 3 na początku przyszłego roku, jak ukarze się seria Platynowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy do takich ludzi jak Ty nie dociera, że premierowe wydanie gry na konsolę jest dwa razy droższe (co najmniej) od premiery na PC? Czy to tak trudno zrozumieć patrząc na ceny w sklepie? I czy nie dociera do Ciebie, że w przypadku wszelkich reedycji również można zastosować taki przelicznik?
O reedycjach za 20-30PLN to nie wspomnę bo to jak kopanie leżącego - NIE MA TAKICH REEDYCJI NA KONSOLE!
Czy obiektywne porównanie cen produktów przekracza zdolności człowieka, który potrafi podłączyć konsolę do telewizora? Najwyraźniej tak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> PC >> konsole
>> Choćby dlatego, że ma o wiele więcej możliwości

Jedno słowo: LAIK. Na konsoli można zainstalować Linuksa (projekt scenowy, ale jest taka możliwość) a wtedy ma większe możliwości niż znaczna część dyskutantów wyciągnie ze swojego Windowsa, ale cóż, to jest właśnie nieznajomość tematu.

>> I kupuj po ponad 200zł gry. Ja i tak wolę PC :-)

Ta cena skądś się bierze? Powód jest prosty: obecnie gry na PC pisane są po prostu niechlujnie. Mogły by mieć znacznie mniejsze wymagania sprzętowe. Ale to wymagało by większej pracy włożonej w pisanie programu, beta testy etc. Na konsole nie ma patchy. Dlatego gry muszą być, że tak powiem, dopięte na ostatni guzik. I stąd ta cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 17:54, akodo_ryu napisał:

>Jak będę mieć GF 8800GTS to konsolowcy będą mi mogli tylko pozazdrościć grafiki

No offence ale chyba nie wiesz oczy mówisz. Podstawowa różnica między konsolą a PC jest taka
(jeżeli chodzi o sprawy sprzętowe), że konsola jest hardware''em pre definiowanym do grania.
I gry są pisane pod tren właśnie hardware. Co z tego, zapytasz? Otóż właśnie to, że wydajność
takiego systemu w grze jest nieporównywalnie większa niż systemu PC, gdzie GPU czy CPU mają
za zadanie nie tylko przeliczanie informacji związanych z grą, ale także związanych z pracą
systemu, czy obliczenia niskopoziomowe. Konsolom jest to niepotrzebne, co prowadzi do znacznego
skoku wydajności w samej grze. Proponuje zapoznać się (jako wyznacznik), z grami na PSX (procesor
33MHz, brak pre definiowanego chipsetu graficznego, niewielka ilość RAMu) w porównaniu z grami
na PC z tamtego i późniejszego okresu. Ale cóż, tak to jest jako kompletny laik wypowiada się
o sprawach, o których "gdzieś tam słyszał od kolegi".

Przeczytałem gdzieś powyżej, coś na temat: MMO, jak WoW czy GW nigdy nie wyjdą na konsole.
A czym poparte są te twierdzenia? Czym różni się konsola (poza znacznie większą wydajnością
in-game przy porównywalnej konfiguracji) od PCta? Że pad ma mało przycisków? Podłączenie do
konsoli klawiatury i myszy nie powinno sprawić najmniejszego problemu, szczególnie w erze upgrade''ów
firmware online. Więc jaki argument jeszcze pozostaje? Chyba nic.

Co do tekstów "konsola to zabawka dla dzieci". Jest wprost przeciwnie. PCty jako narzędzie
do grania są właśnie dla dzieci, które mają czas bawić się w konfigurację, instalacje i inne
pierdoły. Konsole jak PS3 czy X360 są produktami skierowanymi do dojrzałych użytkowników, którzy
po powrocie z pracy, chcą po prostu odprężyć się przy grze. Bez martwienia się, że coś będzie
ciąć, że sterowniki są za stare, za mało RAMu, albo jakichkolwiek innych problemów. Plug &
Play rozrywki elektronicznej. Taka tendencja jest w całym cywilizowanym świecie, jak widać
nasz piękny kraj jeszcze do niej nie dorósł. Cóż, pozostaje tylko poczekać.

Co do ewentualnego twierdzenia, że jestem kolejnym fanboyem konsolowym, który chce "pokazać"
tym wszystkim PCtowcom. Mam PC i mam konsolę. Lubię grać i na jednym i na drugim. Wyznaje zasadę
dopasowania gier do platformy. I tak, nie szczególnie pochwalam ideę FPS na konsole, chyba,
że przy użyciu myszy i klawierki. Podobnie ma się sprawa ze strategiami. Po prostu są to gry,
które jednoznacznie kojarzą mi się z PC (może wkrótce zmienię zdanie). Z drugiej strony na
PC nie uświadczę chyba ani jednej bijatyki, od czasu bodajże Toshidenów (to pewnie przez to,
że Gulash przestał pisać w SS, developerzy przestali wydawać dla niego gry :)), więc raczej
oczywiste, że wybiorę konsolę. Jeżeli grałbym w wyścigi, czy gry sportowe, też oczywiście wybrałbym
tę platformę. Nie wspominając już, o jRPG, których jestem wielkim fanem.

A, i jeszcze co do oryginalności gier. Jedyne naprawdę nowe pomysły można uświadczyć w japońskich
tzw. "popierdółkach", które nigdy poza KKW nie wyjdą. No i ostatnio wielkie N i najnowsze
dziecko ich geniuszu. Ale to przecież tez konsole. O, i jeszcze The Eye of Judgement. Ale to
przecież PS3. Może z raz na rok trafia się na PC coś, co mogę uznać za oryginalne, ale z pewnym
doświadczeniem jako gracz, mogę powiedzieć, że widziałem już wszystko.

Ta... w sumie cały ogień jaki we mnie rozgorzał podczas czytania niektórych wypowiedzi już
się wypalił, więc i wena uleciała bezpowrotnie (no, może do czasu, aż zobaczę odpowiedzi, na
moje wypociny).

Pozdrawiam.



WoW tym że blizzard to potwierdził

Nie pier*** PC wcale nie jest dla dzieci, i idąc podobnym tokiem myślenia to WII też jest dla dzieci, bo jak przychodzisz z pracy to raczej nie masz ochoty machać dwoma kawałkami plastiku.

Dnia 30.08.2007 o 17:54, akodo_ryu napisał:

Nie przesiądę sie na 100% na PS3 z powodów:
Brak myszki,klawki graj w rts''a czy fps''a na gównianym padzie żenada totalna i to ooooolne
tempo rozgrywki nei ma to jak zaszaleć w ET

Gratisow Brak na konsolach jest gier:
Warhammer 40k DC
Comapny of Heroes

Wieć wniosek rposty nigdy się nie przesiądę bo takich gier nigdy na konsole nie będzie a każdy
kto powie że są zamienniki to niech mnie pocałuje w 4 litery bo te "zamienniki" to są jakości
poniżej 0


Zawsze możesz podłączyć mysz i klawiature do konsoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to konsolowcy zmarnuja kase na gre a komputerowcy na upgrade kompa(wymagania idą w góre wystarczy popatrzeć).a co do klawiatury nie czepiać sie bo do ps3 można i myszke i klawiature podłączyć i do kompa pada tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 16:53, Tomek1120 napisał:

Jak będę mieć GF 8800GTS to konsolowcy będą mi mogli tylko pozazdrościć grafiki


i bedziesz mogl pograc w pieknego NFSa s ja sie bede musial zadowolic GT 5 i FF XIII...

Niepotrzebnie zurzywacie klawiatury. Jest tak ze w jedne gry gra sie lepiej na PC a w inne na konsolach, ale prawda jest taka ze w wiekszosc gra sie podobnie (nie liczac FPSow nie wspierajacych myszek na konsolach i gier wykorzystujacych wychylenie pada typu Dragon Ball).

Aha! i nie porownujcie grafiki, przynajmniej przez 3 nastepne lata. Chcialbym tez zauwazyc ze gry na PS3 beda mialy lepsza grafike. Przykladem niech bedzie pierwszy Crash i Rollcage na PSX; podobnie na PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Nie pier*** PC wcale nie jest dla dzieci, i idąc podobnym tokiem myślenia to WII też jest dla dzieci, bo jak
>> przychodzisz z pracy to raczej nie masz ochoty machać dwoma kawałkami plastiku.

Wcale nie. Jeżeli nie pracujesz na budowie, czy jako sprzątacz (czytaj: wykonujesz pracę fizyczną), ale np. w biurze, czy jako programista, to wysiłek fizyczny po umysłowym jest bardzo przyjemny. Przynajmniej dla mnie. Ja np. po powrocie z uczelni bardzo chętnie skaczę na macie w Stepmanię, idę pograć w siatkę, albo pojeździć na rowerze. I bardzo chętnie pomachałbym tymi kawałkami plastiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 18:18, hallas napisał:

Czy do takich ludzi jak Ty nie dociera, że premierowe wydanie gry na konsolę jest dwa razy
droższe (co najmniej) od premiery na PC? Czy to tak trudno zrozumieć patrząc na ceny w sklepie?
I czy nie dociera do Ciebie, że w przypadku wszelkich reedycji również można zastosować taki
przelicznik?
O reedycjach za 20-30PLN to nie wspomnę bo to jak kopanie leżącego - NIE MA TAKICH REEDYCJI
NA KONSOLE!
Czy obiektywne porównanie cen produktów przekracza zdolności człowieka, który potrafi podłączyć
konsolę do telewizora? Najwyraźniej tak!


I co się tak bulwersujesz? I co mnie obchodzi, że premierowe wydanie na konsole kosztuje 200 zł, a na PC 100 zł? Kupuję konsolę, to od razu wiążę się z tym, że będę kupował takie drogie gry.
A PC? Kupujesz PC, za rok musisz już robić upragde za 1000 zł, żeby nowe gry chodziły. Kupujesz na konsole gierkę za 100 zł i nie martwisz się, że nie zadziała, że będzie się zacinać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować