Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2010 o 20:29, HumanGhost napisał:

Jedno mnie niepokoi. Snajperkę mam niemal od 10 leveli ta samą. Mam obecnie 26lvl i nie
trafiła mi się lepsza. Ale zacząłem się szkolić tez w innych spluwach. Nie ma to jak
rozwalić spideranty z shotguna. :-)


Czasami ten random drop bywa bardzo kapryśny. Ze swą Mordką spędziłem jakieś 75 godzin, z czego jakieś 60+ poszło na oba playthrough, i nadal biegam z kamperką którą znalazłem na...początku P2 [szczegóły na obrazku]. Nawet nie jest pomarańczowa. I to mimo tego, że w plecaczku mam też choćby 48-levelowe Maliwan Volcano bądź sztucer Jakobsa z 984 dmg (czasami używam na specjalne okazje,vide walka z Ultimate Rakk Hive). Po prostu jakoś polubiliśmy się razem do tego stopnia, że nie potrafię się z nią pożegnać. A różne rzeczy się znajdowało np. w skrzynkach na najlepszych mapach P2.5. No i ta celność (jednak stożek celności >3% piechotą nie chodzi).


zadymek --->

Holy crap! It shoots rockets! (z ciekawości - tym dropowanym przez Barona?)

20100116205629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam snajperkę znalezioną gdzieś pod koniec PT1, 415+ dmg (nie pamiętam dokładnie), ignite effect x4 i czerwony napis Pele Demands A Sacrifice. No i wysoki Fire Rate, chyba 2.7 i siekam przeciwników równo, elementalny damage jest ogromny. Swoją drogą też mam shotguna który strzela rakietami i jest bardzo fajny, znaleziony w skrzynce pod koniec PT1 :) Jakieś 406 dmg + effect +400% dmg i jest zabawa ;D

PS: robicie jakoś specjalnie te screeny broni, czy bawicie się w wycinanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 21:01, Dexter_McAaron napisał:

Holy crap! It shoots rockets! (z ciekawości - tym dropowanym przez Barona?)

Nah, ten od Barona podobnie jak ten od Sledge''a ma zerową (dosłownie) celność. Mój ma ok 60%. Co ciekawsze, jest to zwykły zieleniec :)

BTW Wie ktoś co oznaczają atrybuty "Sometimes, I forget to reload" i "Thwack"?

20100116231101

20100116231108

20100116231227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 22:44, Outlander-pro napisał:

Ja mam snajperkę znalezioną gdzieś pod koniec PT1, 415+ dmg (nie pamiętam dokładnie),
ignite effect x4 i czerwony napis Pele Demands A Sacrifice


No to jest właśnie Maliwan Volcano, jedna z dwóch absolutnie bezbłędnych broni elementarnych (obok Pestilent Defilera mają właściwość 100% szansy zadania elemental damage).

Aczkolwiek, hyhy, na pewno nie taka wypasiona jak moja! Hyhy.

Dnia 16.01.2010 o 22:44, Outlander-pro napisał:

PS: robicie jakoś specjalnie te screeny broni, czy bawicie się w wycinanie ?


Jeśli pytasz się, gdzie robi się takowe screeny, to w inventory po kliknięciu prawym klawiszem na broń masz dostęp do opcji wyrzuć, bodajże użyj oraz zrób zdjęcie właśnie. Ja zaś potem wycinam w Paint.NET sam obrazek broni, bo... tak ładniej, po co zachowywać te ogromne szare ramki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aach... przekroczyłem czas edycji pisząc tego posta. Damn. Raz jeszcze więc:

Dnia 16.01.2010 o 23:13, zadymek napisał:

Nah, ten od Barona podobnie jak ten od Sledge''a ma zerową (dosłownie) celność. Mój ma
ok 60%. Co ciekawsze, jest to zwykły zieleniec :)


Ano, sam mam jakiegoś Atlasa "z rakietkami", chyba niebieskiego. Trzymam go dla frajdy. Tak się pytałem, bo byłem ciekaw czy komuś się udało okiełznać tę giwerę od Flynta.

Dnia 16.01.2010 o 23:13, zadymek napisał:

BTW Wie ktoś co oznaczają atrybuty "Sometimes, I forget to reload" i "Thwack"?


Dove jest bronią nie używającą amunicji. Ta jest, ani jej nie zjada, ani nie wymaga przeładowania. Za co płaci niskimi statsami... BorderWiki zaś mówi, że "Thwack!" oznacza jakieś specjalnie wysoki Critical Hit dmg, ale bez konkretów. Ja tę broń sprzedałem od razu po posłaniu Bleedera do piachu, IMHO snajperka bez obrażeń elementarnych mija się z celem, chyba że jako karabinek do strzelania na ślepo (vide Elephant Gun).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2010 o 23:13, zadymek napisał:

BTW Wie ktoś co oznaczają atrybuty "Sometimes, I forget to reload" i "Thwack"?


Thwack - higher critical damage
A co do Sometimes, I forget to reload ... na wiki tego nie ma, może większy magazynek, albo czasem nie zjada kul gdy strzelasz?
Tak poza tym - dzięki za info o robieniu screenów, nie wiedziałem o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 23:13, zadymek napisał:

BTW Wie ktoś co oznaczają atrybuty "Sometimes, I forget to reload" i "Thwack"?


Kurde, to one coś oznaczają?! Myślałem, że to tylko taki żarcik programistów, zabawne powiedzonko czy coś. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2010 o 08:34, HumanGhost napisał:

Kurde, to one coś oznaczają?! Myślałem, że to tylko taki żarcik programistów, zabawne
powiedzonko czy coś. ;D


Ha :D Za każdym razem gdy jest taki napis to daje to jakieś bonusy. Po wyjaśnienia co jaki napis daje odsyłam do Borderlands wiki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 09:42, Outlander-pro napisał:

Po wyjaśnienia co jaki napis daje odsyłam do Borderlands wiki :)


Hehe teraz chyba będę częściej z wiki korzystał. :-)

Dobrze rozumiem, że "wartość" broni kształtuje się kolorami w tej kolejności: biały-zielony-niebieski-fioletowy-pomarańczowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 12:10, HumanGhost napisał:

> Po wyjaśnienia co jaki napis daje odsyłam do Borderlands wiki :)

Hehe teraz chyba będę częściej z wiki korzystał. :-)

Dobrze rozumiem, że "wartość" broni kształtuje się kolorami w tej kolejności: biały-zielony-niebieski-fioletowy-pomarańczowy?


Dobrze rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie ukończyłem grę na P2. Musze przyznać, że było ciekawie. Trudniej? Z pewnością nie, ale bronie znacznie fajniejsze (co zreszta jest oczywistą oczywistością ;-). Proficiency w pistoletach już 38 i kosi się, że aż miło.

I skoro już się chwalimy ... Oto niektóre z moich perełek XD. Wiem, że można znaleźć lepsze ale te służą mi bardzo wiernie. Najlepsze jest to, że od momentu kiedy wpadł mi w ręce ten Bloody Equalizer (sam początek P2, kupiony z automatu) to drastycznie spadła częstotliwość używania snajperek. A Viatrolic to po prostu cudeńko przeciwko Crimsonom - sprawdza się tak dobrze jak Pestilent :-). Cobalt chyba nie wymaga komentarza :-). I co o nich sądzicie?

BTW Zapraszam wszystkich do chwalenia się swymi gnatami. Tylko nie zmodowanymi ... tak się nie bawimy :D. Jestem bardzo ciekaw co wam ludziska udało się w Pandorze znaleźć?

20100117164310

20100117164335

20100117164359

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 18:29, ISAMU napisał:

Dalsza cześć. Żałuję, że nie można w banku wymieniać się przedmiotami między innymi postaciami.

Ale można wpaść do kogoś na partyjkę:]

BTW 5-ty obrazek, przerabiałeś go? Bo u mnie mnożnik miga a nie pokazuje się razem z DMG...a może to nowy update?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 19:13, zadymek napisał:

BTW 5-ty obrazek, przerabiałeś go? Bo u mnie mnożnik miga a nie pokazuje się razem z
DMG...a może to nowy update?

Nie przerabiałem, to musi być z nowego patcha, bo przedtem widziałem ręcznie dopisywane mnożniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 16:49, Mudra napisał:

I skoro już się chwalimy ... Oto niektóre z moich perełek XD.


O stary... niniejszym zazdroszczę Ci właśnie tego Vitrolica. Wiem że zazdrość brzydka rzecz, ale... TAKI ZOOM?! Fookin, przecież z dobrym buildem i porządnym profficiency to można spokojnie wszystkie kamperki sprzedać. Oh mama...

Dnia 17.01.2010 o 16:49, Mudra napisał:

BTW Zapraszam wszystkich do chwalenia się swymi gnatami. Tylko nie zmodowanymi ... tak
się nie bawimy :D. Jestem bardzo ciekaw co wam ludziska udało się w Pandorze znaleźć?


Okej. Nie będę wrzucał zawartości całego plecaczka, bo albo będzie się dublowała (Vitrolici i Pestilenty ogólnie widzę są całkiem popularne), albo nie zawsze jest to coś wyjątkowo. Takie lapidarium, pięć ciekawych rzeczy z 16 giwer, jakie noszę w łapkach i po kieszeniach. Podstawową bronią mej Mordki jest oczywiście podrzucona kilka postów wyżej snajperka. A dalej, m.in.:

1. Prawdziwa perła w koronie mych zapasów. Zresztą, statsy mówią same za siebie, nie muszę opisywać (jak na ironię, częściej jednak biegam z Vitrolic Crux, który ma bezbłędny corrosive dmg).

2. "Jakobs. We know if you''ve got wood in your hand, you''re happy." Czyli z kategorii miodna "czysta" snajperka (tj. bez elemental damage), przebiła nawet Whittinga. Najlepsze, co wyniosłem z Zombie Island.

3. Skoro już zestawiamy rakietowe strzelby (jakkolwiek kuriozalnie to brzmi), jedna ode mnie. Celność pycha, a do tego flame!

4. Przyjaciel każdej grindującej Mordki, przekleństwo wszystkich mobków, zguba Ultimate Rakk Hive. Czyli najlepsza szturmówka, jaką udało mi się przez owe 70 godzin grania znaleźć. Nic specjalnego w porównaniu do dropów Soldiersa, ale jako uzupełnienie właśnie na grind przez słabeuszy - w sam raz.

5. Na zakończenie, coś obcego. Jedyna właściwie broń Eridian, jaką wciąż mi się zdarza używać. Jak widzę zrzuty na BorderWiki, są lepsze egzemplarze, ale ten też niczego sobie. Zwłaszcza jak trochę cooldown się zredukuje (takto wystarcza na 4 strzały).


HumanGhost --->

Dnia 17.01.2010 o 16:49, Mudra napisał:

kolorami w tej kolejności: biały-zielony-niebieski-fioletowy-pomarańczowy?


Przy czym, dodam jeszcze, w kategorii "pomarańczowy", czyli bronie legendarne, masz jeszcze trzy podkategorie. Jasny pomarańcz, "średni" pomarańcz, i ciemny (jak na pierwszym moim obrazku). Przy czym konfitury leżą oczywiście w tej ostatniej szufladce. Istnieje jeszcze pseudo-kategoria broni perłowych, ale uznano już że to po prostu glitch, a nie osobna klasa.


zadymek --->

Dnia 17.01.2010 o 16:49, Mudra napisał:

...a może to nowy update?


Tja, to zmiany z nowym patchem dla Mad Moxxi. Teraz screeny broni wyglądają inaczej: obrazki są mniejsze, nie trzeba nic wycinać, tło wokół tabelki jest przezroczyste, a - jak zauważyłeś - w shottich same się dopisują mnożniki.

20100117214610

20100117215021

20100117215308

20100117215353

20100117215554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2010 o 08:07, barsum napisał:

Czy wam też znikł skill w rewolwerach? Gram syreną, patrzę na moje skille w broniach,
a paska z rewolwerem brak.


O ile dobrze pamiętam to nie było revolver profinency, był tylko pistol. Ale mogę sie mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować