Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2010 o 23:45, Dexter_McAaron napisał:

A ja się właśnie z

Spoiler

Undead Zedem/Nedem

nieźle męczyłem. To znaczy na początku popełniłem
błąd i ściągałem wszystkich mobków jak leci, a gdy wreszcie (dosłownie i w przeności)
niemilec mnie skosił, nie miałem na kim ustrzelić Second Wind. Za drugim razem poszło
już prościej, zbunkrowałem się też wygodnie za jedną z kolumieniek i jakoś poszło.


Przyznam, że musiałem zapinkalać w kółko i kilkadziesiąt strzałów padło ale chyba tylko raz tarcza mi "zeszła". Bywa i tak, że ma się zwyczajnie szczęście ;-)

Dnia 24.01.2010 o 23:45, Dexter_McAaron napisał:

Abstrahując od finalnego bossa, niektóre sceny i teksty z nawiązką wyrównywały zdarzające
się momenty dłużyzny i żmudnego grindu. Z wyjątkiem dziełek Mela Brooksa nie przypominam
sobie lepszego pastiszu klasyki.
"Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana naszym łączem 56k. Teraz możesz usiąść w
kąciku i panikować ze strachu."


Oj tak, klimat Zombie Island jest fantastyczny. Scenarzyści musieli mieć konkretny ubaw przy pisaniu co poniektórych tekstów (Jacobs Corp. nie świadczy usług przewozowych; jakiekolwiek podobieństwo napotkanych zombies do waszych krewnych jest zupełnie przypadkowe etc.). Intro też bardzo fajne. Ja ogólnie Bordka uwielbiam za to zakręcone i chwilami wręcz psychodeliczne poczucie humoru :D

Dnia 24.01.2010 o 23:45, Dexter_McAaron napisał:

P.S. Ile misji dla

Spoiler

drugiej wersji T.K.Bahy

udało Ci się zrobić? Osobiście odpadłem
przy trzeciej edycji... ^^


No i tu wypada mi podziękowac, bo póki co nie wykonałem żadnej misji dla tegoż jegomościa! Zwyczajnie go przegapiłem! Wygląda na to, że Underdome sobie troche poczeka, a ja podbije swe proficiency w shotgunach! :D Dzięki wielkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem kiedy będzie spolszczenie oto odpowiedź:

"Z przyczyn technicznych nastąpiło opóźnienie w wydaniu patcha
polonizującego. Dokładna data wydania nie jest niestety jeszcze znana,
proszę obserwować naszą tabelę poprawek w produkcji:
http://www.cenega.pl/tabela_patch/tabela.php. Najmocniej przepraszamy za
zaistniałą sytuację."

Jakoś nie w to nie wierzę, ile to już czasu minęły od premiery i informacji, że patch jest dostępny na ich stronie.Powinni być ukarani za fałszywą informację na płytach i wprowadzanie ludzi w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 12:06, SpecShadow napisał:

Na GOLu piszą że łatka ukaże się w ten piątek, komentarze nie są (delikatnie mówiąc)
entuzjastyczne.


Miejmy nadzieje, że z BioShockiem 2 nie będzie takich kłopotów. Choć jestem na 200% pewny, że bedą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 23:45, Dexter_McAaron napisał:

P.S. Ile misji dla

Spoiler

drugiej wersji T.K.Bahy

udało Ci się zrobić? Osobiście odpadłem
przy trzeciej edycji... ^^


Ok, już wiem z czym to się je ;-) ... Stówkę jeszcze zrobiłem, a potem już mi się nie chciało (może kiedyś ...).
Kurcze pomysł z

Spoiler

"ożywieniem" T.K.Bahy

baaardzo fajny, misja jednak pozostawia trochę do życzenia. Można się kłócić, że powinni byli
Spoiler

posadzić go na tym jego stołku nieco blizej Jakobs Cove, tak by szybciej rozpocząć to żmudne gromadzenie

. Generalnie wolałbym bezpośrednie starcie.
Spoiler

Ciekawe czy po wykonaniu ostatniego questa T.K. wypluwa coś ciekawego?

Póki co dostało mi się kilka sredniej jakości modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni problem nieaktualny:D Teraz mam inny:) Jak zmienić język gry? Bo mam docelowy angielski a, że lepszy jestem z niemieckiego to wolałbym właśnie german.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 16:07, Bithda napisał:

Poprzedni problem nieaktualny:D Teraz mam inny:) Jak zmienić język gry? Bo mam docelowy
angielski a, że lepszy jestem z niemieckiego to wolałbym właśnie german.

O ile przy instalacji nei ma wyboru języka-nie pamiętam juzczy jest czy nie- to na płycie masz pliki intalatorów w innych językach np Setup_German.exe. Nie wiem czy oznaczają tylko inny język instalatora czy wersję językową gry (opis na pudełku sugreuje, że to drugie, ale Cenega nie takie wropy robiła), ale warto to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenedze nic do tego. Szczęśliwie. Tak naprawdę otrzymaliśmy taką samą kopię jak inne rozpowszechniane po Europie, poza przetłumaczonymi tekstami na pudełku no i manualem.

Co do samego patcha jeszcze - nie pałujmy się, jestem ciekaw kto go w ogóle ściągnie. Sporo osób które zakupiło Bordery zdążyło już przejść gierę po 2 razy jak nie więcej, więc tak naprawdę jest im ganz''egall, czy teraz będzie ona "po polskiemu", czy też nie. Zwłaszcza, że przyzwyczajenie robi swoje i jakoś nie wyobrażam sobie biegania za "Arcy-Strażnikami" jako "Obrońca" (fajnie, że odmienili nazwę moda przez rodzaj żeński) ze "Złośliwym Tuptaczem" (muszę zobaczyć tłumaczenie Vicious Thumper).

Zwłaszcza, że dość mocno obawiam się co do jakości tego tłumaczenia. ZWŁASZCZA, że już przykład Majesty2 pokazuje, że na tych lokalizacjach wychodzi się jak Zabłocki na mydle - dzięki opieszałości panów w Cenedze, wciąż gramy na pierwszym patchu, podczas gdy w drodze jest już trzeci, dodający edytor i randomizację map. Do tego słówka nie ma o polskiej edycji dodatku... Mogę stawiać duże pieniądze, że ściągniecie patcha skończy się pięęęknym crashem np. przy próbie instalacji DLC3.

Ergo - ja tam się cieszę i jestem wdzięczny za takie wydanie Borderów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)wciąż gramy na pierwszym patchu(...)

Ja przepraszam, ale czegoś nie kumam. Kupiłem naszą lokalną wersję Borderlands, ściągnąłem ze strony 2K albo Gearboxsoftware (już nie pamiętam) patch z numerkiem 1.20, zainstalowałem i wszystko śmiga. No fakt na stronie Cenegi jest patch 1.01 ale w tej kwestii na nich nie liczyłem. Jak dla mnie kolejna wtopa po dodatkach i łatkach do Fallouta. A co do spolszczenia - nie zdziwię się jeśli niebawem otrzymamy komunikat iż ze względu na nowy patch potrzebne są kolejne testy i będzie kolejna obsuwa.

Edit - a polska edycja DLC - będzie pewnie tak samo na czasie jak to miało miejsce z Fallout'em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 23:01, jacq napisał:

Ja przepraszam, ale czegoś nie kumam. Kupiłem naszą lokalną wersję Borderlands, ściągnąłem
ze strony 2K albo Gearboxsoftware (już nie pamiętam) patch z numerkiem 1.20, zainstalowałem
i wszystko śmiga.


Tyzyny troszkę niejasno się wyraziłem: pisząc o graniu na pierwszym patchu itepe, miałem na myśli właśnie Majesty 2. Niestety, nie posłuchałem głosu rozsądku namawiającego do zakupu gry wkrótce po premierze ze Zjednoczonego Królestwa, miast tego kupiłem edycję made by Cenega. Dzięki tej światłej decyzji, wciąż męczymy się na wersji 1.0.97, podczas gdy Paradox pichci już wersję 1.2.cośtam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już Borderlands i mam pytanie - jaka klasa na początek? Tak, wiem, że to zależy od preferencji, ale według was kim by się na początku sterowało najprzyjemniej / najłatwiej? Rozumiem, że Lilith odpada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 08:30, kamyk95 napisał:

Kupiłem już Borderlands i mam pytanie - jaka klasa na początek? Tak, wiem, że to zależy
od preferencji, ale według was kim by się na początku sterowało najprzyjemniej / najłatwiej?
Rozumiem, że Lilith odpada :)


Graj kim chcesz, nie ma jakiejś ustalonej kolejności. Każdą postacią gra się trochę inaczej, acz równie przyjemnie, więc wybierz tą , która Ci się akurat podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować