Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2010 o 18:55, The_Nemezis napisał:

Konkretnie cały obrazek z nim, on chyba dostał z rakiety i go dlatego rozmazało.

Jeśli idzie o rozmazane tło to efekt działania LoD''a jeśli tylko o potwora to raczej wina konwersji na .jpg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogliby w którymś patchu zmniejszyć ikony i litery wyświetlane w HUDzie gry, zwłaszcza skrócone informacje o zadaniach (te pokazujące się z prawej strony ekranu) albo przenieść je w prawy górny róg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem Borderlands. Powiedzcie mi jaką wersje językową zainstalować by móc grać w dodatki ?? Bo na pudełku pisze że dodatki mogą nie być "kompatybilne" z wersją polską. W sumie to z angielskim nie mam problemu, wolałbym zresztą by język mówiony był ENG a pisany PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 12:57, Kerigun napisał:

Właśnie odebrałem Borderlands. Powiedzcie mi jaką wersje językową zainstalować by móc
grać w dodatki ?? Bo na pudełku pisze że dodatki mogą nie być "kompatybilne" z wersją
polską. W sumie to z angielskim nie mam problemu, wolałbym zresztą by język mówiony był
ENG a pisany PL.

Jeśli masz słaby żołądek to odradzam PL. W każdym razie o ile wiem nie ma polskich wersji DLC, więc spodziewał bym się problemów z polską wersją językową-ja sam używam wersji ENG a skoro bariera językowa i ciebie nie ogranicza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 16:04, zadymek napisał:

Jeśli masz słaby żołądek to odradzam PL. W każdym razie o ile wiem nie ma polskich wersji
DLC, więc spodziewał bym się problemów z polską wersją językową-ja sam używam wersji
ENG a skoro bariera językowa i ciebie nie ogranicza...


Już mam grę zainstalowaną, nawet nie wiem kiedy wybór języka był. Jak się okazało podczas gry że mam wersję ENG to włączyłem napisy i grałem dalej :D Grę już zpatchowałem. Przeraziło mnie 200 MB patcha ale dobrze że mam nowego dostawcę internetu i szybko poszło. Dopiero później się przeraziłem DLCkami. 1,9 GB, 1,1 GB 1,5 GB. Dobrze że szybko poszło, już wszystkie mam, zaraz je instaluje. I powiedz mi jak to jest z rozwojem postaci, mam coś koło 4 poziomu i nic nie daje mi to :D I grę mi zapisuje jak podejdę do tych "słupów" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 16:29, Kerigun napisał:

I powiedz mi jak to jest z rozwojem postaci, mam coś
koło 4 poziomu i nic nie daje mi to :D I grę mi zapisuje jak podejdę do tych "słupów" ??

Myślałem, że gra (albo chociaż instrukcje) sama ci wspomni, że musisz dobić do 5 lvl by móc uaktywnić zdolność główną i odblokować wszystkie drzewka...
I tak, gra zapisuje się przy słupkach New-U (taka ikonka się pojawia), są ich 2 rodzaje ale zawsze po zgonie pojawisz się przy ostatnio odwiedzonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pytanko takie, gracie to powinniście wiedzieć.

Jak zacznę ssać DLC(powiedźmy 1 na próbę) i będę musiał wyjść to można przerwać/spauzować pobieranie i później je wznowić?
Oczywiście to się chyba w menu gry odbywa i po odpaleniu gry dam pobierz resztę czy tam wznów.

Czy na raz trza zassać DLC-ka(jednego przykładowo - tego 1.9GB) i nic na to się nie poradzi?

A i po zassaniu podobnie jak z grami na Steama można folder gry(te pobrane DLC zrobić backup - czyli zrzucić na DVD) bo jednak szybciej będzie to z DVD później przywrócić jak od nowa całość ssać.
Gdybym powiedźmy po miesiącu znów mi się zachciało zagrać?
Nie pytam czy ma takie mechanizmy backupu jak steam, ale czy jak dam kopiuj folder i w nero zgram na 1-2 DVD to później bez problemu to zadziała.
Czy jednak nie ma bata i znów trzeba ssać całość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 17:05, DawidsonPRO napisał:

Jak zacznę ssać DLC(powiedźmy 1 na próbę) i będę musiał wyjść to można przerwać/spauzować
pobieranie i później je wznowić?

DLC pobiera się niezależnie od gry, więc jeśli np masz FlashGet''a możesz ustawić zamknięcie systemu gdy skończy ściągać albo pauzować ściąganie.

Dnia 24.11.2010 o 17:05, DawidsonPRO napisał:

A i po zassaniu podobnie jak z grami na Steama można folder gry(te pobrane DLC zrobić
backup - czyli zrzucić na DVD) bo jednak szybciej będzie to z DVD później przywrócić
jak od nowa całość ssać.

Jak wyżej: ściągasz instalkę danego DLC na dysk, więc nie ma żadnych problemów: ściągasz DLC którekolwiek sobie zażyczysz (nawet to którego nie kupiłeś:) i w dowolnej kolejności, pojedynczo lub kilka na raz z przerwami lub bez etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest z "przedmiotami". Jakie "kolory" są najlepsze, nie wiem czy dobra kolejność:
biały=>zielony=>niebieski=>fiolet, dalej to nie wiem, więcej kolorków nie odkryłem. W grafice zakochałem się od pierwszego wejrzenia :D Gram żołnierzem. Jedno mnie na początku denerwowało. Poziom trudności, misja z kryształami na początku (pierwszy artefakt). Chyba z 10 razy ginąłem jak nie więcej. Po wyjściu z miejscówki miałem takie bronie że w początkowej lokacji od samego celowania wrogowie ginęli :D (no jeden strzał starczał). Teraz jest wszystko w porządku (choć Sledge''a rozwaliłem bezproblemowo), misje już są nie za łatwe/trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 16:42, Kerigun napisał:

Powiedzcie mi jak to jest z "przedmiotami". Jakie "kolory" są najlepsze, nie wiem czy
dobra kolejność:
biały=>zielony=>niebieski=>fiolet, dalej to nie wiem, więcej kolorków nie odkryłem.

alej jasny i ciemny pomarańczowy aż do akwamaryny.

Dnia 26.11.2010 o 16:42, Kerigun napisał:

W grafice zakochałem się od pierwszego wejrzenia :D Gram żołnierzem. Jedno mnie na początku
denerwowało. Poziom trudności, misja z kryształami na początku (pierwszy artefakt). Chyba
z 10 razy ginąłem jak nie więcej. Po wyjściu z miejscówki miałem takie bronie że w początkowej
lokacji od samego celowania wrogowie ginęli :D (no jeden strzał starczał). Teraz jest
wszystko w porządku (choć Sledge''a rozwaliłem bezproblemowo), misje już są nie za łatwe/trudne.

Poczekaj na rzeźnię w Playthrough 2,5:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się jeszcze popytam. Nie wiem czy grałeś żołnierzem ale nie wiem w sumie w co inwestować jego skill pointy. W sumie to mam 5 w regeneracji ammo, 5 w dodatkowych pociskach wystrzeliwanych przez scorpio (myślę czy by nie zamienić na regeneracji tarcz po zabiciu wroga) i 5 w odnawianiu scorpio (na tymi mi zależało), czyli 15 w wspraciu, no i 5 w aurze leczniczej scorpio, myślę by dobić teraz do 5 w powiększonych magazynkach a potem wszystkie punkty w drzewku "infantry"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że ciężko jest źle zbudować soldiera.
Wszystko zależy jak chcesz grać. Jak będziesz grał tylko w singu, to raczej trzeba pakować w Infantry, żeby jak najszybciej wszystkich zaciukać. Znowu Jak będziesz grał tylko z ludźmi (FTW!) to polecam support-heal:
http://www.borderlandsthegame.com/skilltree/roland/#01550010005055555505005
Do tego healujące granaty, support mod i jesteś nieśmiertelny i masz nieskończoność amunicji. A broni użwasz tylko do healu, bo zabijać za ciebie będzie działko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 13:33, Kerigun napisał:

Tak się jeszcze popytam. Nie wiem czy grałeś żołnierzem ale nie wiem w sumie w co inwestować
jego skill pointy. W sumie to mam 5 w regeneracji ammo, 5 w dodatkowych pociskach wystrzeliwanych
przez scorpio (myślę czy by nie zamienić na regeneracji tarcz po zabiciu wroga) i 5
w odnawianiu scorpio (na tymi mi zależało), czyli 15 w wspraciu, no i 5 w aurze leczniczej
scorpio, myślę by dobić teraz do 5 w powiększonych magazynkach a potem wszystkie punkty
w drzewku "infantry"

Zasadnicze (wg mnie) drogi rozwoju są 3:
1.Drużynowa to pakowanie w bonusy wieżyczkowe (przywracanie umierających, uzdrawianie, paczki amunicji) i uzdrawianie kolegów oraz siebie.
2.Agresywna- rakiety, więcej strzałów, profity za zabitych wrogów (regeneracja tarcz, zdrowia i zwiększenie stabilności celowania) i ulepszenie shotguna. No i dodatkowe kule w magazynku.
3. Defensywna- regeneracja granatów, zmniejszenie i uszczuplanie cooldownna i w ogóle pakowanie w wieżyczkę karabiny(najlepiej z lunetą).
Ważne jest też dobranie odpowiedniego COM''a.
Oczywiście nowy patch nieco zaburzył równowagę, więc możesz być bardziej elastyczny -dodatkowe punkty pakować w regenerację osłon i większy magazynek (ew uzdrawianie kolegów) bo tych nigdy dość.
Ostatecznie jeśli build ci nie podapadł możesz go zresetować i wymyślić własny złoty środek. Ja rozwinąłem krzyżówkę atakująco-defensywną -bo sprzęt mi na to pozwolił,oraz typowo defensywnego z rakietami, granatami i tym podobnymi środkami walki "zza rogu".

PS Weź pod uwagę, że regeneracja zdrowia po zabiciu wroga może utrudnić życie, zwłaszcza gdy atakujesz z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.borderlandsthegame.com/skilltree/roland/#01500550050500515550005 - solo.
Support -> Infantry -> Medic przy Heavy Gunner Com (zalecany) lub Infantry -> Support -> Medic przy Support Gunner Com.

Działko na pt1 robi za Ciebie całą robotę, ale na pt2-2,5 służy tylko jako ammo/hp dispenser, odwrócenie uwagi wroga i ew. Corrosive dot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 14:17, zadymek napisał:

/CIACH/


Chyba już wiem jak to zrobić :D Ważne jest to że zawsze można od nowa spróbować albo jak jakiś nowy fajny ekwipunek się znajdzie to zmodyfikować pod niego :D Dla mnie teraz problemem jest to że nic mi nie regeneruje życia, dlatego mam aure leczniczą :D Co prawda chce też z tego samego drzewka mieć większe magazynki to chyba te drzewko tak zostawię, aura lecznicza 5 pkt i magazynki kolejne 5. Co do supportu, na razie mam odnowę amunicji ale chyba to zmienię na szybszą regeneracje tarcz bo mam bajer co mi lepiej odnawia, odnowa tarcz po zabiciu wypróbowana i spisuje się więc ją zostawię, no i odnowa wieżyczki też zostanie. Resztę pójdzie w infantry, tylko muszę dobić 5 pkt do medic bo bardzo mi zależy na powiększonych magazynkach. Grać będę raczej sam, może czasem po sieci, zawsze mogę zmienić skille, takie drogie to to nie jest :D A ogólnie to ja chce rozwalać wrogów, scorpio ma mnie tylko wspierać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zdrowie to ja wytrzymałem bez Medic tree aż do 50+ levelu, a to głównie dlatego, że bez odblokowania pt2,5 robiąc wszystkie questy będziesz overlevelował wrogów i niespecjalnie będą stawiali opór. A jakby co zawsze są Transfuse nades.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować