Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2010 o 15:44, Markush napisał:

Parę obsluguje tylko wersją jaką kupisz w sklepie Steamowym. Te co leżą na półkach nie
korzystają z tego badziewia.

no nic dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi bo zamiast najnowszego CoDa mam zamiar kupić właśnie Borderlands GOTY. Fajna gra ?? I jedno mnie intryguje. W opisie na gram.pl jeden dodatek zachwalają że będe walczył na arenie z wieloma przeciwnikami bez możliwości zapisu gry przez 6 h. Jaja se robią jakieś czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 godzin to przesada, ale rzeczywiście, ten jeden dodatek jest bardzo trudny, w pojedynkę chyba niemożliwy do przejścia (Mad Moxxi''s Underdome coś tam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 23:03, Ecko09 napisał:

6 godzin to przesada, ale rzeczywiście, ten jeden dodatek jest bardzo trudny, w pojedynkę
chyba niemożliwy do przejścia (Mad Moxxi''s Underdome coś tam).


A jak to jest z tymi dodatkami ?? Jak są wprowadzone do gry ?? W podobny sposób co DLC dla Fallouta 3 ?? Chodzi mi o to czy wiadomo będzie że jak pójdę "tam" to właśnie lokacja z dodatku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 00:25, Kerigun napisał:

A jak to jest z tymi dodatkami ?? Jak są wprowadzone do gry ?? W podobny sposób co DLC
dla Fallouta 3 ?? Chodzi mi o to czy wiadomo będzie że jak pójdę "tam" to właśnie lokacja
z dodatku ?


Ponieważ w świecie gry tak po 1/5, 1/4 (zależy, jak dokładnie będzie grindował i w jakiej kolejności wypełniał side-questy) odblokowuje Ci się system teleportów pomiędzy lokacjami - dokładniej zwie się to Fast Travel Network - to wszystkie punkty startowe DLC dodają się do niego jako osobne "miejscówki". To nie są żadne DLC z cyklu "zbroja dla konia" albo "idź tam i zabijaj przez 15 minut hurloki, a dostaniesz mieczyk", tylko odrębne, rozbudowane segmenty gry. Trudno byłoby ich nie zauważyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odblokowanie Fast Travel Network nie jest potrzebny do gry w DLC. Dokładnie po wykonaniu 5 misji (głównej) z podstawowej gry, gracz otrzymuje możliwość przeniesienia się do lokacji oferowanych przez poszczególne dodatki. Na tym etapie gry Fast Travel Network działa wyłącznie na lokacje startowe z poszczególnych DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale chciałem gramowiczowi wytłumaczyć, na czym w ogóle ten system polega. Trudno przecież bym osobie, która w rękach Borderów nie miała, od razu na wstępie zarzucał terminem "FTN" - jasnowidztwo to jednak wciąż rzadka cecha w gatunku homo sapiens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I DLC do Borderlands GOTY trzeba ściągnąć z neta, czy są na krążku DVD tak jak w przypadku wspomnianego F3?
Bo ktoś tam wcześniej coś pisał o tym że nie ma na DVD i trzeba ściągać(pomijam że sama nazwa DLC wskazuje na zawartość do pobrania) ale jak kupuje się ver. GOTY to powinno wszystko być w pudełku a nie jeszcze drugie tyle ssać z neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Is it me or...
Grałem ostatnio trochę w Knoxxa ale wróciłem pofarmić w podstawkę i wydaje mi się, że przed patchem było tam znacznie więcej beczek-wybuszek i rozrywkowych boilerów. Zauważyłem bo min. w Old Heaven boilery były łatwym dojściem do kilku skrzynek, a w kopii (Dead Heaven) już tego go było i musiałem od nowa rozkminić trasę dojścia. Z New Heaven też to i owo poznikało. Cuda?

BTW Ten nowy balans wrogów to istne piekło, na początku ciągle wpadałem na kolesi z wykrzyknikiem (za to sprzęt podrożał:) a areny prawdziwe rzeźnie -z kolei w DLC wszystko jest po staremu i jest zwyczajnie zbyt łatwo:/

PS I jeszcze Knoxx
Ma ktoś pojęcie jak po ludzku splądrować tę skrzynkę w The Ridgeway?

20101121141159

20101121141229

20101121141242

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2010 o 14:13, zadymek napisał:

PS I jeszcze Knoxx
Ma ktoś pojęcie jak po ludzku splądrować tę skrzynkę w The Ridgeway?


Kawałek dalej trzeba wskoczyć na mur i przejść po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 15:08, gogiell napisał:

Kawałek dalej trzeba wskoczyć na mur i przejść po nim.

A gdzie dokładnie? Bo próbowałem i nigdzie się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, gra zamówiona :D Piszą że ta gra to połączenie RPG i FPS. Skoro są elementy RPG to rozwój postaci obowiązkowy. I teraz mam takie pytanie: Czy trzeba pomyśleć jakoś sprytnie o rozplanowaniu rozwoju postaci by na przykład później nie zmarnować "czegoś". Pytam się bo w Fallout 3 przy sprytnym rozplanowaniu rozdzielania punktów wymaxowałem postać tak że miałem 100% w każdej umiejętności. W sumie to nawet nie wiem jak rozwój postaci wygląda w tej grze :D No i smuci mnie że nie ma DLC na krążku tylko do pobrania. Ale co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beczki (a także miny z Knoxxa) znikają w pt2.5, być może bug, być może feature. Knoxx włącza skalowanie też doppiero w pt2.5, a ten odblokowuje się po zabiciu generała i pierwszym (niezbugowanym) runie w armory. Najlepiej zostaw wszystkie questy poboczne do tego czasu w spokoju. I przy okazji, nie oddawaj (nigdy) questa Marcusa na Power Core, inaczej bonusy przestaną na stałe wypadać.

@Kerigun
W grze są respece i kosztują one grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 11:16, Dexter_McAaron napisał:

Si, ale czy w momencie gdy nie wypełnię liniii questowej Core Collection, to automatycznie
nie odcinam sobie drogi do rajdów po Armory?

Ten quest jest zaliczany do pobocznych więc nie ma wpływu na główną kampanię (sam farmię armory na misji Marcusa razem z tym w logu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować