Zaloguj się, aby obserwować  
Ellrof

Windows XP

492 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2011 o 14:36, Piotrbov napisał:

Jest taka sprawa. Otóż, mam na komputerze Intel Core 2 Duo 2,2 GHz, jednakże, gdy sprawdzam
w Menedżerze zadań Windows to w Wydajności pokazuje mi się tylko, że mam jeden rdzeń.
To jest normalne?

Menedżer zadań -> widok -> historia użycia CPU i sprawdź czy nie jest zaznaczony jeden wykres dla CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2011 o 14:44, Nalfein napisał:

Menedżer zadań -> widok -> historia użycia CPU i sprawdź czy nie jest zaznaczony
jeden wykres dla CPU.


OOo faktycznie. Dzięki wielkie. Jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalator XP nie chce instalować legalnej wersji po podłączeniu nowego dysku (a na nim ma być system, inaczej podłączył bym potem) twierdząc, że nie może znależć pliku z licencją. Co zabawniejsze oficjalna pom,oc techniczna XP zaleca... naprawienie tego w instalatorze formatując ten dysk spod niego (zwykle formatowanie spr. nie działą). Tylko że, nie można tego zrobić, bo wcześniej jest krok z licencją. Ma ktoś jakiś pomyśł jak sformatować ten dysk, by Windows go widział?>
Dwa dyski
Samsung HD080HJ i Samsung HD0502IJ.

Oba prehistoryczne i ze starymi sterownikami, ale nie wiem jak to poprawić. Komp w miarę dobry, ale musi być na XP, innaczej bym zainstalował jakiś lepszy system.

Sformatowanie spod linuksa byłoby rozwiązaniem skoro Windows najwyraźniej tego nie umie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo, o co chodzi z tą licencją. Instalator klucz sprawdza dopiero pod koniec i wcześniej jedynie musisz zaakceptować regulamin wciskając jeżeli dobrze pamiętam F8. Nic innego nie sprawdza. Chyba, że to system przygotowany specjalnie przez dystrybutora do konkretnych modeli komputerów.
XP bez SP będzie miał kłopoty z wykryciem całej pojemności dysku 500GB i zobaczy tylko ok 137 GB. Więc trzeba albo utworzyć tylko partycję systemową podczas instalacji, a po zaktualizowaniu systemu dodać resztę, albo zintegrować service pack z instalatorem przy pomocy nLite.
Stare instalatory mogą też mieć problemy z wykrywaniem dysków SATA. Dlatego trzeba albo dostarczyć na dyskietce odpowiedni sterownik, albo zintegrować go z instalatorem systemu (znowu nLite), albo przełączyć porty SATA w BIOSie w tryb pracy IDE zamiast RAID, SATA lub AHCI.
Ostatni pomysł. Licencja nie pozwala się zaakceptować bo masz klawiaturę na USB. Trzeba podłączyć wtedy albo jakąś starą na PS/2, albo poszukać w BIOSie ustawień USB Legacy albo USB keyboard support i je uruchomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Win XP Service Pack 3, chodzi o licencje pokazującąsię w drugim ekranie, po pierwszym wciśnięciu ENTER ("..aby zainstalować od nowa system" czy podobnie). Po odłączeniu dysku nowego pozwolił sięsystem na starym dysku zainstalowac, ale z oczywistych względó nie uznaje tego za rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś odpiąć stary dysk? Ja zapasowy system zawsze instaluję osobno na każdym z dysków- dzięki temu instalator Windows nie robi pomiędzy nimi rożnych dziwnych powiązań etc.

PS Te "powiązania" to mogą być m.in. kwestie licencyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2013 o 14:42, zadymek napisał:

PS Te "powiązania" to mogą być m.in. kwestie licencyjne.


Niestety nic to nie daje. Chyba pozostanę przy wersji z instalacją na starym dysku.
Btw. Jeśli zostawię tylko nowy to pojawia się komunikat o braku MBR - Boot failure, może mimo braku systemu na tym nowym da się zainstalować tam dowolny inny system/odbudować jakąś strukutrę i zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 15:21, Boguslav4 napisał:

Niestety nic to nie daje. Chyba pozostanę przy wersji z instalacją na starym dysku.
Btw. Jeśli zostawię tylko nowy to pojawia się komunikat o braku MBR - Boot failure, może
mimo braku systemu na tym nowym da się zainstalować tam dowolny inny system/odbudować
jakąś strukutrę i zadziała?

Powinno się dać naprawić MBR z pomocą jakiegoś bootdisc''ka. Dysk instalacyjny Windows ma opcję naprawy systemu. Ale oczywiście najprościej podpiąć ten dysk pod system zainstalowany na innym HDD i zwyczajnie zrobić format etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 16:12, zadymek napisał:

>/.../

Próbowałem. Obecnie pozostaje przy obcji XP na starym dysku, tylko zastanawiam się jak przez jeszcze jakiś czas utrzymać stary dysk w działaniu. Wiem, że są programy do usowanie (maskowania) bad sectorów, ale zawsze uznawałem to za stratę czasu, gdy dysk jest już w takim stanie. Podpowie ktoś jak go "przeczyścić"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te programy (z niesławnym HDD Regeneratorem na czele) to... Szkoda słów, oszukiwanie użytkownika i wyciągnie pieniędzy za nic. Nie da się usunąć bad sectorów, współczesne dyski są "sprytne" i posiadają pewną pulę "zapasowych" sektorów, do których przerzucają dane z sektorów, które uznają za podejrzane. Jedynie można dysk podzielić na partycje tak, by obszar(y) z bad sectorami były nieprzypisane do żadnej partycji (ale to ma sens gdy bad sectory występują w skupisku, np. wskutek fizycznego uszkodzenia powierzchni talerza, wtedy takie działanie jest wręcz wskazane, by głowica omijała uszkodzony obszar, gdyż sama może ulec uszkodzeniu).
Generalnie dysk z bad sectorami należy traktować z bardzo ograniczonym zaufaniem (zwłaszcza, jeśli tych bad sectorów ciągle przybywa) i nie trzymać tam ważnych danych.
Naprawić MBR można komendą fixmbr w Konsoli Odzyskiwania (z tego, co pamiętam, można ją wywołać z płyty instalacyjnej XP), najlepiej mieć wtedy podłączony tylko nowy dysk (i lepiej nie mieć na nim żadnych danych, bo polecenie może zmodyfikować tablicę partycji tak, że partycje staną się niedostępne).
Twój problem może polegać też na tym, że na nowym dysku założyłeś partycję rozszerzoną a nie podstawową (nie wiem jaką partycję tam masz, więc tylko gdybam :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 09:25, Narmo napisał:

Spróbuj programem typu clonezilla przekopiować już zainstalowany system z jednego dysku
na drugi.


Heh, akurat "toczyłem wojnę" niedawno z programami tego typu (HDClone i podobne) i najlepiej sprawdził się ten, po którym bym się tego nie spodziewał (bo generalnie służy do czego innego) - darmowy gparted. A wymieniałem dysk w notebooku i miałem obawy, że może być problem z powodu ukrytej partycji :). Ale wszystko ładnie się skopiowało :). Tak więc polecam gparted.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś, gdzie mogę tanio dostać XP bo chciałbym zamówić sb max payne1, ale mam windows 7 i tu problem jest z głosem w dialogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 18:42, Kubson023 napisał:

Czy orientuje się ktoś, gdzie mogę tanio dostać XP bo chciałbym zamówić sb max payne1,

Ech, w takich chwilach jestem dumny z siebie, że nadal nie wyrzekłem się swojego Windows XP Professional BOX;)

Dnia 02.01.2014 o 18:42, Kubson023 napisał:

ale mam windows 7 i tu problem jest z głosem w dialogach.

Ja bym najpierw spróbował się sound fix''em
http://forums.3drealms.com/vb/showthread.php?t=35504

BTW O wiele taniej wyszło by gdybyś miał jakiegoś znajomego, który swojego XP już dawno porzucił -laptopowe wersje tak mają- i poprosił go odpis klucza "z wraku". Na jedno wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 20:48, zadymek napisał:

BTW O wiele taniej wyszło by gdybyś miał jakiegoś znajomego, który swojego XP już dawno
porzucił -laptopowe wersje tak mają- i poprosił go odpis klucza "z wraku". Na jedno wyjdzie.

Może, to zabrzmi głupio ale tak dawno nie mam już XP że, połowę już nie pamiętam przy zakupie dostaje XP instaluje i samemu muszę dobierać stery do kart itp, czy tam dostaje jakaś jeszcze płyte/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 20:57, Kubson023 napisał:

Może, to zabrzmi głupio ale tak dawno nie mam już XP że, połowę już nie pamiętam przy
zakupie dostaje XP instaluje i samemu muszę dobierać stery do kart itp, czy tam dostaje
jakaś jeszcze płyte/

Do stareńkich urządzeń stery masz w systemie. Sterowniki nowszych ( oraz Service pack 3) trzeba samemu instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 21:09, zadymek napisał:

Do stareńkich urządzeń stery masz w systemie. Sterowniki nowszych ( oraz Service pack
3) trzeba samemu instalować.

Aa czyli, normlanie decyduje się na XP stery mam już tylko trzeba, service pack już pobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować