Zaloguj się, aby obserwować  
Ellrof

Windows XP

492 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2011 o 23:02, Olamagato napisał:

>/.../ Z drugiej strony instalacja systemu
testowego jest w Win7 prawie bezobsługowa, a wgrywanie poprawek itp. można sobie darować.
Wtedy szybka instalka wieśka, patche i już masz wyeliminowany problem sprzętowy, albo
nie. :)

Pewnie tak zrobię, bo, jak wspomniałem, do nowego komputera mam już obudowę, zasilacz i Win7 Ultimate (box!)

Dnia 01.05.2011 o 23:02, Olamagato napisał:

/.../
Niech zgadnę - Hitachi, czyli Tak naprawdę dawny IBM wyprodukowany na Węgrzech?
To faktycznie były padaki. Kiedy reklamowałem swoje, to prosiłem od wymianę na egzemplarze
z malezji. :)

Zgadłeś :-D

Dnia 01.05.2011 o 23:02, Olamagato napisał:


> Nawet na złaczu PATA? Nie mam nawet takiej płyty głównej...
Chyba masz. /.../.
A IDE w wersji ATA 100/133 jest wciąż użytecznym interfejsem - rzadko który dysk przekracza
jego specyfikację transferu.

Nie mam. Moja płyta jest "nowoczesna", tak dalece, że napędy DVD też są na SATA.

Dnia 01.05.2011 o 23:02, Olamagato napisał:


> Filmy mam na CD i DVD, ale nawet na gry miałem już trochę mało miejsca.
Mnóstwo miejsca można odzyskać na kompresji w/.../. Potrzebny tylko dobry defragmentator (dla dysków tradycyjnych) bo sieczka jaka
powstaje po kompresji silnie redukuje prędkość wczytywania (czyli cały zysk z kompresji).

Mój procesor to Coe 2 Duo E 8400. Był znakomity (jak na swoją cenę) trzy lata temu, teraz już trochę słaby.

Dnia 01.05.2011 o 23:02, Olamagato napisał:

> Co to za cudo?
Żadne cudo. Stara HP DJ 960c. Co prawda jeden zbiornik kolorowy kosztuje ponad stówkę,
ale na dwa lata mi wystarcza. :)

Mam kolorową drukarkę (dokładniej, to ma żona) ale zdjęć na niej nie robię. Nie lubię grzebać się w cudzym komputerze, w którym wszystko mi przeszkadza, od podwójnego kliknięcia zaczynając...

Dnia 01.05.2011 o 23:02, Olamagato napisał:


> Dla mnie drukarka termosublimacyjna wydaje się, do moich celów, najlepsza.
Tylko ta technika jest trochę droga.

Prawda, ale wygoda jest spora.

Dnia 01.05.2011 o 23:02, Olamagato napisał:

/.../
No i o to chodzi. :)

Dokładnie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 10:35, KrzysztofMarek napisał:

Mam kolorową drukarkę (dokładniej, to ma żona) ale zdjęć na niej nie robię. Nie lubię
grzebać się w cudzym komputerze, w którym wszystko mi przeszkadza, od podwójnego kliknięcia
zaczynając...

Na takie problemy pomaga zrobienie sobie domowej sieci lokalnej i udostępnienie drukarek (o ile jeszcze nie masz). Wtedy masz zaletę używania cudzej drukarki bez cudzych ustawień. Pomijając oczywiście możliwość zrobienia osobnych kont użytkowników. Skrajni puryści robią to jeszcze ciekawiej - podłączają do takiej sieci jakiegoś starego smartfona z kartą 4-8 GB (i na stałe zasilaczem) - wtedy robią z niego bardzo tani (w sensie prądu) serwer plików (a jak się uprą, to nawet javowych aplikacji serwerowych) i następnie sieciowo składują na nim wszystkie profile użytkowników. Pozwala to wtedy na uruchamianie dowolnego konta z dowolnego komputera oraz dokładnie tą samą zawartością pulpitu oraz konfiguracją wszystkich możliwych programów. Gdzie nie usiądziesz czujesz się dokładnie tak jak na "swoim" komputerze.
Ja do tego "ideału" jeszcze nie doszedłem (mam tylko sieć w każdym pomieszczeniu oprócz piwnicy:), ale to tylko kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 18:42, Olamagato napisał:

/.../> Na takie problemy pomaga zrobienie sobie domowej sieci lokalnej i udostępnienie drukarek
(o ile jeszcze nie masz). Wtedy masz zaletę używania cudzej drukarki bez cudzych ustawień.

Ja mam dwie drukarki: laserową czarno-białą i termosublimacyjną - do fotografii. Żona ma też laserową i kolorową atramentówkę. Lepiej, jak żona kupuje wkłady (wymiana ~ 150 zł)

Dnia 03.05.2011 o 18:42, Olamagato napisał:

/.../> Ja do tego "ideału" jeszcze nie doszedłem (mam tylko sieć w każdym pomieszczeniu oprócz
piwnicy:), ale to tylko kwestia czasu.

Ja też nie doszedłem i nawet nie zamierzam dojść. Dwa komputery, dwie drukarki i smartfon staczają mi do wszystkiego. Może jeszcze kiedyś się szarpnę na kolorową laserówkę, ale na pewno nieprędko. A mógłbym zrobić sieć, bo kable od routera w każdym pokoju już są. Wyobrażasz sobie, ze ja gram w Wiedźmina, a na biurku zaczyna warczeć drukarka i wciąga mi podłożony papier np. z gwarancją na dysk? No nie, czasem mam trochę bałaganu, a żona może mieć nawet większy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest może jakiś program, który by jakoś powiększył wszystkie elementy win xp? Przy wyższych rozdzielczościach typu 1680x1050 wszystko jest takie strasznie małe ;/ Vista i 7 domyślnie nie ma już takich problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to wersja OEM przeznaczona (pewnie nawet preinstalowana) tylko dla tego komputera, jak zainstalujesz ją na innym, to wyjdzie to na dokładnie to samo, jakbyś zainstalował piracką wersję. Jak jesteś żądny szczegółów, to poszperaj w tym temacie w postach Olamagato, w którymś opisywał kwestię legalności tak sprzedawanych Windowsów.
Oczywiście odradzam zakup na takiej aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 21:19, Dared00 napisał:

To jeszcze trzy lata, ludzie.

No właśnie. Poza tym w 2012 koniec świata, nie ma co sie Windą przejmować :)

Ja już od dłuższego czasu lecę na siódemce i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 20:30, Gumisiek2 napisał:

http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/systemy-operacyjne/2011/07/windows-xp-umrze-za-tysiac-dni

Za 1000 dni Microsoft przestanie wspierać Windowsa XP. No cóż, kiedyś trzeba będzie przesiąść
się na Win7 ;]


Wspierać to chyba już nie wspiera (brak windows XP w nowych gotowych zestawach, brak nowych aktualizacji, nawet IE9 wymaga Visty albo siódemki), a do 2014 będą dokonywane krytyczne aktualizacje z tym, że nie wiem do końca o co chodzi:/

Ale nie o tym chciałem napisać. Czy jeśli wyskoczy mi błąd i pisze, że można wysłać do microsoftu raport o błędzie to lepiej kliknąć na "wyślij" czy olać sprawę? Czy to może realnie pomóc ustrzec się problemu w przyszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 11:19, Piterixos napisał:

Ale nie o tym chciałem napisać. Czy jeśli wyskoczy mi błąd i pisze, że można wysłać do
microsoftu raport o błędzie to lepiej kliknąć na "wyślij" czy olać sprawę? Czy to może
realnie pomóc ustrzec się problemu w przyszłości?


Nie wiedziałem, że istnieje ktoś klikający na coś innego niż "Nie wysyłaj" ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 16:26, Gumisiek2 napisał:

Nie wiedziałem, że istnieje ktoś klikający na coś innego niż "Nie wysyłaj" ;-D


ja zawsze wysyłam, i tak wiem że nikt tego nie sprawdza ale żywię szczerą nadzieję że wyskakuje im jakiś komunikat o nowym problemie kiedy pocinają sobie w pasjansa mwahahah :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu komputera pojawia się błąd:"Brak pliku NTLDR".Nie mam płyty z systemem, więc ściągnąłem konsolę odzyskiwania i mam plik NTLDR na płycie.Wkładam płytę, naciskam R.Wybieram "1.C:\WINDOWS (chociaż mam dyski H i I) i muszę wpisać hasło.Nie ma hasła więc naciskam ENTER i pisze, że hasło jest złe.Dlaczego tak?Teraz da się coś z tym zrobić czy zamawiać systemem, bo płytę zgubiłem?Jak zamówię to będę musiał zainstalować system, ale już mam raz zainstalowany.Przeszkodzi to w czymś czy formatować?Jak tak to jak, bo mi się systemem nie uruchamia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry za dubla :( Wytłumaczę wszystko od początku.

Mam system Windows XP SP3 i złamała mi się płyta.Teraz jest błąd "Brak pliku NTLDR".Pobrałem konsolę odzyskiwania i jest na płycie jako .iso.Mam też na płycie plik NTLDR.Jak włączam konsolę i wpisuję hasło administratora to pisze, że złe chociaż nie mam.Teraz jak kupię system od nowa to będzie działała konsola?Mogę kupić dedykowany dla DELL''a lub SP2 (mam sp3) żeby uruchomić tą konsolę?Jak kupię to z płyty z systemem na pewno się uruchomi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Mam problem ze znalezieniem kompzycji Mac os x 10.6.6 dla Windows XP. Może wy macie jakieś źródła z których mogę pobrać ta kompozycje.

Nie chodzi mi tylko o wygląd okienek ale tez o stylowe menu jakie możemy zaobserwować w komputerach firmy apple.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 15:32, matis9988 napisał:

Mam system Windows XP SP3 i złamała mi się płyta.Teraz jest błąd "Brak pliku NTLDR".

Ściągnij z sieci jakąś dowolną płytę bootującą mającą dostęp do zapisu partycji w formacie NTFS (może być jakiś Linuks). Wrzuć sobie na flasha plik NTLDR i po uruchomieniu z płyty sprawdź czy na partycji startowej w katalogu głównym jest NTLDR. Jeżeli nie ma, to możesz spokojnie przegrać sobie w to miejsce ten plik z flasha. Jeżeli jest to przyczyna tego komunikatu może być nieco inna i wtedy wgranie tego pliku z flasha zastępując istniejący może sprawę rozwiążać, ale również pogorszyć (jeżeli jest do NTLDR od niewłaściwej wersji systemu).

Dnia 25.07.2011 o 15:32, matis9988 napisał:

Pobrałem konsolę odzyskiwania i jest na płycie jako .iso.

Daj sobie spokój z RC. Konsola jest niezbędna jeżeli masz zaszyfrowaną partycję systemową. Wtedy nie ma innego wyjścia jak z niej skorzystać.

Dnia 25.07.2011 o 15:32, matis9988 napisał:

Mogę kupić dedykowany dla DELL''a lub SP2 (mam sp3) żeby uruchomić tą konsolę?Jak kupię to z płyty z systemem na pewno się uruchomi?

Wcale niekoniecznie. Na płytach z SP3 wszyte są sterowniki do wielu nowszych kontrolerów dyskowych (np. SATA). Płyta z WinXP SP2 może w ogóle nie rozpoznać kontrolera, a tym samym nie będzie w stanie zobaczyć żadnego twardego dysku dopóki nie załaduje się właściwego sterownika z... dyskietki. I tu zazwyczaj kończą się możliwości przeciętnego zjadacza chleba lub pykacza w gierki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam drobny problem. Czy jak przepadł mi bezpowrotnie oryginalny klucz do mojego XPeka, to czy istnieje jakiś legalny sposób na to żeby normalnie zainstalować windowsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taka sprawa. Otóż, mam na komputerze Intel Core 2 Duo 2,2 GHz, jednakże, gdy sprawdzam w Menedżerze zadań Windows to w Wydajności pokazuje mi się tylko, że mam jeden rdzeń.
To jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować