Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Czy geforce 280 gtx (i 260 gtx ) obsługują technologię hybrid power czyli ,że jak się ma na płycie grafe zintegrowaną to, gdy chodzimy po necie to się na nią przełącza oszczędzając tym samym energię ,a dopiero gdy gramy uruchamia się karta ( albo gdy np. oglądamy film i karta graficzna dekoduje go).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 21:52, Piotrekgościu napisał:

W najbliższym czasie mam nadzieje na drobną modernizację kompa i chciałbym zamontowac
Radeona HD4850. Do tej pory każdy Radek jakiego mam jest od Saphire i mam sentyment do
tej firmy :D Ale prawda jest taka, że w porównaniu do np. Palita czy nawet Gigabyte,
Sapahire droższy o 50-100zł a wolałbym nie przepłacac. Myślicie, że jest jakaś różnica
pomiędzy nimi dla ktorej nie warto byłoby brac Palita, lub wprost przeciwnie - wydawac
100 zł więcej?

Jeżeli kupujesz model referencyjny to różnica to:
a) Naklejka na karcie
b) Pudełko
c) Dodatki, np. Radeon Hd4870 od sapphire był droższy o 100zł(około) od innych ale w środku była pełna wersja 3d mark 06 i 2gb pendrive. Tańszy asus oprócz karty, przejsciówek i sterowników na płycie więcej nic nie miał. Tak więc w zależności od karty/wersji czesto płacisz za samą naklejkę na karcie a czasami są miłe bajery. Poszukaj dokładnie zawartość pudełka kart od różnych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 22:12, bzuq99 napisał:

Opłaca sie wziaść Radeona HD 4850 Toxic? Jakie sa róznice do "zwykłego" 4850?


Dużo lepsze chłodzenie, o ok. 10% wyższa wydajność. Moim zdaniem warto, o ile kupujesz od razu dwie karty. W takim wypadku dwie standardowo chłodzone obok siebie osiągają po 90-100 stopni. A jak wsadzisz dwa takie Toxic, to temperatura wynosi koło 50 stopni :)
Ale jak kto woli - i tak dobre chłodzenie do Radeona to wydatek ok. 80-100 zł, więc chyba warto dopłacić do lepszej wersji od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 21:53, Sir Elrond napisał:

Czy geforce 280 gtx (i 260 gtx ) obsługują technologię hybrid power czyli ,że jak się
ma na płycie grafe zintegrowaną to, gdy chodzimy po necie to się na nią przełącza oszczędzając
tym samym energię ,a dopiero gdy gramy uruchamia się karta ( albo gdy np. oglądamy film
i karta graficzna dekoduje go).


Tak obsloguja. Do tego jest CUDA i PhysX oraz za niedlugo wyjda stery serii 180 pod nazwa Big Bang .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem mam kartę gf8600gt. Chcę podłączyc ja do tv lcd za pomocą swideo. Wyjscie wiem że działało. Ale terza jak chcę podłączyć to występuje brak sygnału... Nie ma obrazu, tylko jak przełanczam tyryby nview to na chwilę obraz się pokazuje po tym znika.
Więc co przełączyc zeby wszystko było ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 19:39, ziptofaf napisał:

> mam athlona 64 3400+ 1 gb ( mam zamiar dac wiecej) plyte nvidia asrock nforce 3
czy cos
> takiego ;)
Zależnie od budżetu (podane w kolejności od najlepszej do najgorszej):
Radeon X1950PRO/GeForce 7900GS (obie karty są podobne wydajnościowo)
GeForce 7600GT - o ok. 30% mniejsza wydajność od 7900GS. Ale nadal jest nieźle.
GeForce 7300GT - Tak w zasadzie to po prostu 7600GS ze zmienioną nazwą. Karta może nie
jakaś super, ale może być.

Ja na twoim miejscu brałbym X1950PRO, albo ostatecznie 7600GT.

Ejejeejjeejejejej, nie zapominajmy o 3850 hd ooookeeej? ;) 3850 hd jest lepsza niz gf 8600?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 10:06, mikus97 napisał:

Ejejeejjeejejejej, nie zapominajmy o 3850 hd ooookeeej? ;) 3850 hd jest lepsza niz gf
8600?


Przy twoim procku? HD3850 odpada. Co prawda rzeczywiście jest o jakieś 70% szybszy od 8600GT (i o jakieś 50% od X1950PRO), ale ty jego mocy w sporej części nie wykorzystasz. Ale jak tak ci zależy, to go kup (tylko staraj się wziąć wersję 512MB, bo jest dużo lepsza w wyższych rozdzielczościach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 10:13, ziptofaf napisał:

> Ejejeejjeejejejej, nie zapominajmy o 3850 hd ooookeeej? ;) 3850 hd jest lepsza niz
gf
> 8600?

Przy twoim procku? HD3850 odpada. Co prawda rzeczywiście jest o jakieś 70% szybszy od
8600GT (i o jakieś 50% od X1950PRO), ale ty jego mocy w sporej części nie wykorzystasz.
Ale jak tak ci zależy, to go kup (tylko staraj się wziąć wersję 512MB, bo jest dużo lepsza
w wyższych rozdzielczościach).

ej, no i załóżmy ze bede mial wtedy 2 gb ram tego proca i radeona 3850 512 mb to wtedy crysis na wysokich pójdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 10:23, mikus97 napisał:

ej, no i załóżmy ze bede mial wtedy 2 gb ram tego proca i radeona 3850 512 mb to wtedy
crysis na wysokich pójdzie?


Nie. Aby Crysis chodził płynnie na średnich (o wysokich nie wspomnę) potrzebny jest dwurdzeniowiec. Zakładając, że byś go miał, to Crysis w wysokich by działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się tutaj, z uwagi że więcej osób tutaj zagląda.
Rozwiązał ktoś problem z teksturami w Gothic III na radkach 4XXX? W necie znalazłem kilka podobnych tematów gdzie ludzią tak samo jak mi tekstury migały(Np pod jednym kątem nie było widac drzew, pod innym je widac, tekstury budynkó mrugają i można zobaczyć co jest za nimi) były to osoby z radkami Hd4xxx, miały one rózne systemy (XP, Vista 32 , Vista 64) tak więc jest to chyba jakaś opcja w sterownikach lub coś. Ma ktoś jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 11:05, ziptofaf napisał:

> ej, no i załóżmy ze bede mial wtedy 2 gb ram tego proca i radeona 3850 512 mb to
wtedy
> crysis na wysokich pójdzie?

Nie. Aby Crysis chodził płynnie na średnich (o wysokich nie wspomnę) potrzebny jest dwurdzeniowiec.
Zakładając, że byś go miał, to Crysis w wysokich by działał.

mam nadzieję że sie mylisz,ale mi sie wydaje że athlon 3400+ (czytaj silny jednordzeń) powienien udzwignąć crysisa przynajmniej na średnich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 13:33, mikus97 napisał:

mam nadzieję że sie mylisz,ale mi sie wydaje że athlon 3400+ (czytaj silny jednordzeń)
powienien udzwignąć crysisa przynajmniej na średnich...


Żebyś się nie zdziwił. Nie to, żeby był zły, ale ma o jeden rdzeń za mało. Gra napisana pod dwurdzeniowe procesory chodzi pod jednordzeniowymi beznadziejnie (gdyby np. napisać taką grę, dla której - I rdzeń = AI + wstępna obróbka grafiki, II rdzeń = fizyka, to jednordzeniowy by nie nadążył. Na zmianę liczyłby fizykę i AI, podczas gdy te rzeczy powinny być liczone jednocześnie...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 14:05, ziptofaf napisał:

> mam nadzieję że sie mylisz,ale mi sie wydaje że athlon 3400+ (czytaj silny jednordzeń)

> powienien udzwignąć crysisa przynajmniej na średnich...

Żebyś się nie zdziwił. Nie to, żeby był zły, ale ma o jeden rdzeń za mało. Gra napisana
pod dwurdzeniowe procesory chodzi pod jednordzeniowymi beznadziejnie (gdyby np. napisać
taką grę, dla której - I rdzeń = AI + wstępna obróbka grafiki, II rdzeń = fizyka, to
jednordzeniowy by nie nadążył. Na zmianę liczyłby fizykę i AI, podczas gdy te rzeczy
powinny być liczone jednocześnie...).

A więc popzostaje tlyko sie przekonać i sprawdzić kto ma racje ;) Dzięki za pomoc, aha jeszcze jedno czy jak bym kupił tego radeona 3850 to nie spaliłby sie tlyko po prostu nie dawał z siebie wszystkiego na moim procu? Jaki on w ogole potrzebuje zasilacz? Czy 350 wat da rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 14:27, mikus97 napisał:

A więc popzostaje tlyko sie przekonać i sprawdzić kto ma racje ;) Dzięki za pomoc, aha
jeszcze jedno czy jak bym kupił tego radeona 3850 to nie spaliłby sie tlyko po prostu
nie dawał z siebie wszystkiego na moim procu? Jaki on w ogole potrzebuje zasilacz? Czy
350 wat da rade?

O ile te 350W to Tagan, albo Be-Quiet to tak. Ale jeżeli nie to wymień go przynajmniej na Chiefteca 450W. W innym przypadku ryzykujesz spalenie PC-ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 17:50, Kawosz napisał:

Co jest wydajniejsze, Radeon 3850 czy GF 8800GS?

Radeon HD3850 z 512MB RAM-u jest nieco szybszy od 8800GS. Z kolei ten wyposażony w 256MB jest wolniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować